46641
  • gereee93
    #41970
    Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor bebootolom a windows 7-et
    akkor elindul és és kijön, hogy "starting windows" és nem csinál semmit.
    Valaki tudna megoldást adni, hogyan lehetne megoldani, hogy elinduljon a windows 7?
  • bon
    #41969
    Memóriát bővíteném, de menni fog rajta.
  • josi
    #41968
    Elég, nyugodtan tedd fel.
  • gabofej
    #41967
    Hali
    e2140,1giga rammal elég a win7-nek? csak netezésre kellene
  • zord01
    #41966
    Géplassulás ellen meg két/háromévente reinstall.
    Ehhez csak annyit, hogy ez xp-nél 2-3 hónap volt nálam, de mióta 7 van, összesen volt 3 reinstall, és egyik sem lassulás, vagy win hiba miatt. 2 hardver csere miatt, egy meg már nem tom miért, de nem a win volt a hibás az tuti. Szóval ha a 2-3 évet még nem értem el soha, de ha nem lenne átlag fél évente valami kulcs hardver csere, akkor lehet nálam is kihúzná 1-2 évig.
  • zord01
    #41965
    Hát igen, bevallom, én telepítgetek elég sok mindent. Teszem hozzá win7 nagyságrendekkel stabilabb, mint akár az XP, akár a régebbi winek. Nagy előrelépés volt sztem az oprendszerek történelmében.

    A bonyolultságot pl a Mac rendszerekhez képest értettem. Ott nem volt registry, meg ide-oda telepítgetés, installálgatás, szemetelés és töredezés.
    A progik az adott mappa alól fuottak, a mappa törlésével törlődött a progi is. Nem szórta szét magát 67000 helyre.

    A virtuális géphez meg csak annyit, hogy még sosem használtam. Nekem az kínai. Nyilván akkor lenne stabil a win, ha nagyon értenék hozzá, viszont ha nagyon értenék hozzá nem kéne hogy stabil legyen. Érzitek a 22-es csapdáját. Ezért nem túl felhasználóbarát.
    De mint mondtam az utóbbi években reeeeeeeeengeteget javult a helyzet, az SSD meghajtónak köszönhetően meg a lassulás is kevésbé érezhető.
    Szóval csak így tovább. Win8-ra nagyon kíváncsi vagyok.
  • Zoli007
    #41964
    Nem kell, hacsak nem fixelsz valamit, ami miatt turkálni kell benne. Feleslegesen bonyolult? Mihez képest? Én inkább úgy mondanám sok a szemét kategóriájú progi, de inkább legyen választék, nem kötelező telepíteni. Géplassulás ellen meg két/háromévente reinstall.
  • bon
    #41963
    Én nem szoktam takarítani, nem telepítek fel minden haszontalan programot (ha kell virtuális gépen tesztelem inkább). Lassúlást meg nem tapasztalok, vagy nem érszrevehető mértékű.
  • zord01
    #41962
    De akkor hogyan érdemes rendben tartani a registryt. Régen én is szívtam vele mostanában már ráhagyom, inkább lassuljon be a rendszer.
    Tök elcseszett felépítése van a winnek sztem. Feleslegesen bonyolult. Sok hiba ebből adódik.
  • bon
    #41961
    Még egy érv a registry pucoló alkalamzások használata ellen, én mindig elleneztem a használatát.
  • gotchaaa
    #41960
    Tévedtem: nemrég lefuttattam egy registry "tisztító" alkalmazást(korábban is használtam, eddig nem volt vele baj, de most úgy gondolta, jobban belepiszkál a dolgokba :( ). Eltüntette az .Ink fájlokhoz tartozó registry-t, ezt sikerült visszaállítanom, és már működik.
    Köszönöm a segítséget!
  • gotchaaa
    #41959
    Nem rémlik semmi belepiszkálós dolog; a rendszervisszaállítás volt az első amit, próbálni akartam, de megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem volt egy visszaállítási pont sem, ennek okára nem sikerült rájönnöm.
  • bon
    #41958
    Telepítettél fel mostanában valamit amit belepiszkál a Windows-ba? Rendszervissazállítást egy korábbi időpontra próbáltad már?
  • gotchaaa
    #41957
    Hello!
    Pár napja gondolt egyet a Win7, és azóta nem hajlandó "kezelni" a parancsikonokat. Ha rákattintok egyre, akkor felugrik az az ablak, ami a nem ismert fájlok esetén szokott(akarom-e valamihez társítani, vagy keressen hozzá neten programot), illetve a startmenü is így néz ki:link és egyik parancsikon sem működik.
    Találkozott már valaki ilyen hibával, tudtok rá esetleg megoldást?
  • bon
    #41956
    Itt a megoldás: link
  • balcsi70
    #41955
    Megoldottam köszöntem.. Lenne még egy kérdés:A Windowst be tudom úgy tölteni hogy ne jelenjen meg a név,tehát ne keljen ráklikkelin hanem töltse be automatikusan.Ha igen hogyan kell kivenni onnan a nevet? Rendszergazdai név van(tehát nem sima felhasználó) és Win7 van a gépen. Köszöntem a válaszokat. Üdv.
  • jetblack
    #41954
    Ezer hála érte
  • bon
    #41953
    Jobb gomb a meghajtón, tulajdonságok biztonság füll és a felsorolt felhasználók közül a system-et és a sajátodat hagyod meg.
  • jetblack
    #41952
    Sziasztok

    Tudna nekem segíteni abban valaki hogy a gépemen a normális felhasználó csak adott partíciókhoz férjen hozzá ezalatt azt értem hogy csak a rendszerpartíciót tudja majd megnyitni a maradékot nem

    a válaszokat előre is köszönöm
  • zzeN
    #41951
    Hali!


    Egy érdekes hibát vettem észre kb. 2 napja. Néha nem működik a tálca. Nem tudok semmire se kattintani. Ha megnyitom a feladatkezelőt, utána már jó.


    Valami tipp? Vírus vagy mi van?
  • Klon
    #41950
    rendben!
    kössz szépen!
  • bon
    #41949
    Kevés memória miatt igen, gép maximális kiépítésben se üti meg az a memória mennyiséget ahol már van érteleme a 64bit-nek.
  • balcsi70
    #41948
    Köszi a választ. Én ezzel csináltam:MiniTool Partition Wizard Pro de ez dobta vissza amit leírtam.,de akkor megpróbálom ma este azzal amit te írtál és akkor majd írok.Remélem sikerülni fog. Üdv.
  • Klon
    #41947
    köszi!
    elvileg támogatja a 64 bitet. akkor is a 32bitest próbáljam?
  • bon
    #41946
    Első körben lefuttatnám ezt a programot: link és ha nem talál kiritikus komponenst akkor lehet telepíteni 32bit-es Windows 7-et. Ha 1gb memóriád van akkor nem ártana 2gb-ra felbővítani. Nagyon gyors nem lesz a gép, de felsorolt dolgokra elég lesz.
  • Klon
    #41945
    jah, és ha elbírná, akkor 32 vagy 64 bitest ajánlasz?
  • Klon
    #41944
    Bon:

    Kérdezném, hogy egy acer aspire 3100 notebookon elfutna e egy Win 7 home? vagy ne is kísérletezzek vele?
    csak netezésre, képnézegetésre, esetleg film nézésre lenne használva...

    köszi!!
  • bon
    #41943
    Paragon Particion Manager programmal sikerülnie kell, Lemezkezelővel nem.
  • balcsi70
    #41942
    Olyat csináltam már hogy Winyo C:/150Gb-os (ezen volt a Windows)és ezt kettéfaragtam. De most nem sikerül hozzátennem.Létezik hogy hozzárakni nem lehet csak elvenni belőle?
  • balcsi70
    #41941
    Sikerült végül.,csak most azzal küszködök hogy hogy adhatom hozzá a C:/-hez.
  • balcsi70
    #41940
    Sziasztok! Van egy Laptop benne egy 500Gb-os vincseszter.Ez el volt osztva kettőbe. C:75Gb és a D:olyan 330Gb-ra. Az volt a feladat hogy a D-ről rakjak át a C-re X GB-ot.Egy particionáló programmal vágtam le a D-ből 130Gb-ot és csinált egy másik meghajtót.A Számítógép-kezelésnél>Lemezkezelésnél ott van de formázni kellene.Csináltam már ilyet régebben de ez most nem engedi és nem értem hogy miért.Jobb klikk rajta és "Új egyszerű kötet" erre rá is megy aztán végigvezet a varázsló aztán Formázás NTFS Fájlrendszer aztán mikor a befejezéshez gombra ér akkor ezt írja ki: "Ezen a szabad területen nem hozható létre új kötet,mert a lemezen a partíciók száma elérte a maximumot". Mi az amit nem jól csinálok? Szeretném leformázni hogy látható legyen a partíció és majd utána hozzáadni a C meghajtóhoz.A válaszokat előre is köszöntem.
  • amdopteron
    #41939
    Azt már csináltam de nem vált be...
  • bon
    #41938
    Telepítővel kell törölni és partíciónál a winyót, formázni nem kell. Könnyen lehet, hogy memória hiba okozza, ha túningolva van a gép állítsd vissza alapra és úgy próbáld meg. De elsőnek a telepítővel töröltesd és hozasd létre a partíciót, hátha jó lesz.
  • amdopteron
    #41937
    Hello valaki segíthetne hátha már járt így más is van egy JW alaplap noname tom de hozták hozzám telepítsem fel..
    Nincs vele semmi gond elndul a win7 telepítő felmászik és a végén a telepítés befejezés pontnál ...akkor kidobb valami üzenet.
    most pl legutoljára ,hogy a windows nem tudtabefejezni a telepítést a következő újraindításnál nem fog fojtatódni a telepítés...stb.
    ez az egyik hiba a másik üzenet:windows offline módban nem tudta befejezni valami szart itt is..
    De zsír új a vinyo már leformáztam..jó mondjuk rendszerel de akkor is..
    Aztán felosztottam a particiót is de akkor se engedi már próbáltam másik vinyoval is...:S
  • koj
    #41936
    Tárgytalan, már letöröltem :D Egy régebbi játék volt amúgy
  • bon
    #41935
    Mi a program neve?
  • kifli
    #41934
    valószínűleg az adott programból van külön 32 és 64 bites változat is.
  • koj
    #41933
    Sziasztok! Egy 32 bites programot szeretnék futtatni 64 bites windows 7-en. Már próbáltam rendszergazdaként, és az összes lehetséges módban elindítani, de mindig ugyanezt írja ki:

    "A fájl verziója nem kompatibilis a windows jelenlegi verziójával. A számítógép rendszeradatai között tekintse meg, hogy a program X86 (32 bites), vagy x64 (64 bites) verziójára van-e szükség....
  • kjhun
    #41932
    Fúúúú, mire vetemednek egyes "kalózok/teamek", ilyent láttatok már?? xD

    Windows 7 ..... Edition Sp1 X88



    Így átmoddolt Wint láttam már xp-ből is, Disney-s verziót. A Win7-ből nincs aktiválás nélküli (Volume/Corporate/egyéb??) verzió, amit nem kell aktiválni?? Nem kellene loader és társaival vacakolni, ha már azt raknak fel a felhasználók zöme. Szerintem ahány törés ugyanazon verzió alá, annyiféleképpen fog működni (pl.: parancssor bénán fut, meg egyéb), ki tudja mit pakolnak ezek fel. XP-ből van.

    Na az OFF után, egy-két kérdésem lenne. Win 7-ben, ha egy parancsikont kijelölök, jobb-klikk, a helyi menüben van olyan, hogy: A fájlt tartalmazó mappa megnyitása, vagy mi a szösz. Ezt a parancsot át lehet rakni XP-re? XP alatt fájl/mappa kereséskor elérhető ez, parancsikonnál nem. Meg az érvénytelen parancsikonokkal ne vacakoljon annyit, azok törlése esetén. XP alatt pár másodperctől, néha 20 is, Win7-nél meg pikk-pakk alatt megvan. És a fájl(ok/mapp(a/át) ha kijelöltem, és jobb-klikk, van, ez a Küldés parancs, ennél lassan adja be az elérhető célmeghajtókat. Lehet az időt valahogy csökkenteni (késleltetve van??), általában ~1-3 másodperc körül van, terheltségtől függően. A startmenüt lehetett gyorsítani (késleltetési idő csökkentésevel) regbejegyzés módosításával.
    Win7 alatt, mi a pontos regbejegyzése, ennek a, Fájl/mappa kijelölése, jobb-klikk, Másolás mappába... és az Áthelyezés mappába... parancsnak?
    Vannak olyan reg-tweak-ek, apró regmódosítások, amik elvileg csak Vista/7 alatt használható, de XP-n is előhoz rejtett dolgokat, észrevehető változást okoz, új apróságok?? XP-m van.
  • bon
    #41931
    Memória foglalásra tudok válaszolni most már, mert otthon Windows 8-at használok. 64bit-es Windows 7 Professional, összes memória: 8191mb, gyorsítótárazott: 1313mb, Elérhető 6364mb, szabad 5147mb