46641
  • Iceman89
    #42010
    Köszi!
    Más módszerrel, de sikerült létrehoznom egy saját szolgáltatást.
    Viszont elindítanom nem sikerül, lehetséges hogy JAR-t nem lehet, csak EXE-t?
  • bon
    #42009
    driver a gyártó oldalán fent van, specifikáció rávan írva a dobozra, de ha nem elég pontos akkor itt kideríthető: http://www.pcidatabase.com/
  • adamq01
    #42008
    Amikor telepítettem, akkor szürke volt az a lehetőség, h partíció létrehozása...
    Köszi a válaszod, kipróbálom a programot, amit ajánlottál.

    btw.: Kaptál a laptophoz telepítőt? Én nagyon sokat csesződtem a driverekkel, h össze szedjem őket.
  • bon
    #42007
    c: 40-50gb progmoknak, d: a játékoknak
  • Bal0924
    #42006
    Még valami,

    Mitől függ hogy mennyi ideig tart betölteni a win7-et?
    Mindig, mikor újra rakom, utána más-más időbe telik a betöltése.. most 2-2:10.
    Azelőtt meg 1:30 volt (vagy kevesebb).

    A Windows indítása kiírás és a logó betöltése között vagy 0:30 telik el. miért? (és még csak a nyers Windows volt fenn)
    És a bootolási idő is 20-25 másodperc..

    Van valami megoldás?
  • Bal0924
    #42005
    Hogy jobb??

    1. A Win7, C:meghajtó 60GB és egy másik partícióról mennek a programok, játékok (D:200GB)
    A két partíció 1 winchester-en van.

    vagy

    2. C:260GB és minden 1 partícióról fut?
  • Zoli007
    #42004
    Ahhoz nem magát a Java applikációt kell úgy megírni? Amúgymeg, csekkold ezt. Lehet segít.
  • Iceman89
    #42003
    Hali!

    Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudok egy Java futtatható JAR fájlt szolgáltatásként futtatni?
    Egy Java-ban megírt szerver alkalmazást szeretnék folyamatosan futtatni a háttérben.

    Előre is köszi a segítséget!
  • cz182
    #42002
    Sziasztok!

    Olyan problémám van Win7-tel, hogy power point (2010) vetítés- és media playerrel való lejátszás közben bizonyos időközönként felugrik a tálca, a ppt. ilyenkor inaktív lesz, a media player pedig összeugrik egy kisebb ablakba. Nem tudja valaki véletlenül mi lehet a probléma, és hogy hogyan lehet orvosolni? Eléggé idegesítő.... :S (Dell latitude E6420 gépen fut a rendszer)

    Köszi előre is!!!!
  • bon
    #42001
    Mi a furcsa, te írtad, hogy van 300gb-os C: meghajtód, tehát 1 partíciót hoztál létre telepítéskor ami 300gb-os. Utólag rendszer partíciót átméretezni már nem lehet a Windows-al. De pl. Paragon Particion Managgel programmal már sikerülhet.
    Amúgy én még nem láttam olyan gépet ami ne engedte volna telepítéskor partíciónálni a winyót. Éppne ma telepítettem egy dell laptopot és nem volt gond.
  • adamq01
    #42000
    Sziasztok! Van egy Dell N7010 laptopom. A win7 installálásakor nem engedett partíciót létrehozni és most utólag sem sikerül, mert nem jelez "nem lefoglalt terület"-et.
    Most jelenleg van egy 300gb C meghajtóm 80%-a szabad terület.
    Nem értem miért problémázik ez itt nekem. Van valakinek ötlete?
  • bon
    #41999
    Gyártó oldalán a gép típusa alapján letudod tölteni.
  • lally
    #41998
    Minden, de minden USB-be dugott egység baromira meg is tudja szívni a tápot!
    -biztosan tudsz nélkülözni belőlük (legalább ideiglenesen) párat.

    Kérj valamelyik ismerőstől egy "XP-live_CD"-t, avagy egy
    Linuxos-Live_módban is üzemelő disztrót (zömében szinte mindegyik az),
    és azokkal a CD/DVD -vel is próbáld ki a gépet.
    -cirka 3(de max 5)-percen belül fel is állnak.
    Sok sikert hozzá!
  • Klon
    #41997
    Aida
  • mikiking
    #41996
    Sziasztok,van nálam egy notebook,kiment benne a grafikus és a hang kártya drivere... Van valami program amivel megtudom nézni,hogy milyen hardwarek ezek,és milyen driver kell hozzá ?
  • Frankie87
    #41995
    Jó...akkor úgy írom:
    Van egy kicsit régebbi gépem amin win 7 ultimate van 32 bit, és olyan problémám van, hogy bekapcsolás után, mikor a windows asztalt már látom, akkor egyszercsak a kép eltűnik, a monitor fekete kijelzőjén a nem észleltem jelet szöveg olvasható, valamint az optikai egér fénye is megszűnik.
    Mi lehet a probléma oka? Mi a tápra gondolunk, hogy nem biztosít elég áramot? Vagy nem tudjuk mi lehet a gond....
    előre is köszönjük a segítséget!
  • bon
    #41994
    HD sentinel programmal könnyen kideríthető, hogy van e gond a winyóval.
  • Leslie878
    #41993
    Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy windows 64bit-es rendszernél a betöltésnél a tálcán az internet elérés ikonnál marad a töltésjel és a winchester már nem tölt és ott megfagy az egész! Először csak néha csinálta aztán egy nvidia driver csere után végleg behalt, mindig odáig eljut minden be van töltve de ott megáll és nem reagál semmire! Csökkentett módban müködik de nem tudtam helyreállítani. Most már újra lett telepítve minden, szépen működik azzal az nv driverrel( legfrissebb) amivel az előző rendszer megfagyott, tehát a driver jó! A lényeg hogy most jó, de gyanús nekem hogy betöltésnél most is egy kicsit megáll a töltés aztán betölti az internetelérést, ez nem gond csak nehogy megint kezdje hogy egyáltalán nem tölti be! Lehet a winchesterrel lesz gond? Szerintetek mi lehet ez, vagy egyáltalán mi a rendes betöltése a rendszernek? Előre is köszönöm!
  • bon
    #41992
    Jónak kellene lennie, de én megpróbálnám a következő oldalakról:

    Chipkészletett innélt telepíteném fel: www.intel.com p35-re kell rákeresni.
    Hálókártyát innét: http://www.marvell.com/support/downloads/search.do
  • ateszolo
    #41991
    http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KEWIFIAP/
    innét szedtem le mindent :S
  • bon
    #41990
    Elérhető legújabb driver-eket próbáltad felrakni?
  • ateszolo
    #41989
    Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Van egy asztali PC-m és elég sok gondom van vele mostanában. Alaplap Asus P5K-E/WIFI-AP. Az a problémám, hogy még úgy két éve feltelepítettem Win7 ultimate x64-et. Hibátlanul futott, csak licensz problámám volt, azzal nemfoglalkoztam, nem nyílvánitottam neki túl nagy szerepet. Viszont egyszer fogta magát a PC-m és nem érzékelt semmilyen vezetéknélküli hálózatot. Próbálkoztam hibaelhárítással és semmi. Ugye a mai ember nincs meg internet nélkül, gondoltam újra telepítem. Felraktam gondnélkül, viszont az alaplapi driverek telepítésekor fellépett egy probléma a hangkártyán és az enthernet csatlakozáson kívül semmi az égadta egy világon nem tudtam telepíteni, hiba üzenetet írt ki, ezáltal az integrált Wifi-t sem. Ezután feltelepítettem Win7 Enterprise x64, csodák csodájára itt is ugyan az volt a probléma. Majd ezt kovetően újra teleptettem régi Xp-et és hibátlanul felment minden driver és múködött a wifi. Most kb egy órája hogy felraktam Win7 ultimate x86 SP1-et, ugyan ez a probléma merült fel. Már majdhogynem a "sírás" kerülget. Kérlek titeket, ha tudtok segítséggel szolgálni segítsetek.
    alaplap: Asus P5K-E/WIFI-AP
    cpu: intel q6600 2,4ghz
    U.i.: a hibaüzenet amit közöl velem a rendszer, az alábbi " Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek."
    Előrre is köszönöm segítségeteket.
  • bon
    #41988
    Rendszerkarbantartásra jó a beépített lemezkezelő és töredezetségmentesítő. Registry takarítót én nem javasolnék, okozhat furcsa problémákat a túlzott takartítás.
    64bit-es váltásnak elsődleges szempont a min. 4gb ram az alatt nem látom értelmét, ha megvan a min. 4gb akkor viszont egyértelműen 64bit.
  • Örm
    #41987
    Hello!
    Tudnátok mindani egy jó rendszerkarbantartó programot? Szerintetek érdemes lecserélni a 32 bites rendszert 64 bitesre? Átlagos dolgokra használom a gépet, játszani pedig nem szoktam pc-n.
  • Solt
    #41986
    Csak próbaképpen leszedtem én is... meglepődtem! Eddig én mindig ezt a websetup dolgot használtam, de az rendre azt írta, hogy naprakész minden. Ez ennek ellenére települt, és bizony FPS-ben is látok változást... méghozzá elég jelentőset.
  • bon
    #41985
    Nem BIZ0906 álltal linkeltet telepítetted, te az SDK amit több mint 500mb ez meg a végfelhasználóknak szánt telepítő ami csak 100mb.
  • bon
    #41984
    Nem jó directx-et szedtél el, az SDK az a teljes fejlesztői változat, sok felesleges dologgal. Ezt töltsd le ha annyira telepíteni akarod: link
    Directx 9 külön telepítős változatban már nagyon régen megszűnt, csak a linkelt 1 féle van, ami mindent felrak. Amit nem támogat a kártyád azt nem fogja engedni használni.

    Más egyéb directx verzióval pláne egy ősrégi 9-es változattal nem próbálkozzál, mert csak problémát fog okozni.
  • Mr_no_NaMe
    #41983
    jah, sajna csak ezt tudom letölteni...ez a bajom :/
  • BIZ0906
    #41982
    Ez a legújabb DirectX csomag.
  • Mr_no_NaMe
    #41981
    Vagy be lehet valahol állítani, hogy csak a DX9-et használja?
  • Mr_no_NaMe
    #41980
    Köszönöm, már feltelepítettem :]

    Viszont akadt még egy problémám ahogy az lenni szokott.

    Régen volt egy oldal, ahonnan faszán le lehett tölteni a DirectX 9.c-t, de ahogy néztem mostmár felváltotta ezt valami új program (DirectX SDK), ami elvileg majd kikeresi nekem, hogy mi a jó.

    Sok balfaszkodásom után, akár mit csináltam csak a DX11-et tette fel.

    Eddig tök jól eljátszogattam, most viszont a teljesítmény minimum 50%ban romlott, és szaggat még az is, ami eddig nem szaggatott. A videókarim nem támogatja a DX11-et ezért gondolom a 10-est használja, de ez épp elég ahhoz, hogy olyan szép ködfelhőket generáljon a játékokban, amitől megizzad a gép.

    Le lehet valahonnan tölteni a régi DX9-et? Ami még nem DirectX SDK, és csak a kilences verziót teszi fel? Sehol nem találom.
  • kilcsir
    #41979
    Itt letöltheted a telepitot legalisan. Minimum 4GB-is pendrive kell. Szoval vagy veszel egyet ~2500 Ft-ért, vagy DVD-t veszel.

    Amúgy ha ennyire winfos a Windows neked, akkor használj Linuxot, vagy Hackintosh-t.
  • Mr_no_NaMe
    #41978
    Hű, köszönöm. Mond valamit. Még veszek egy kis bátorságot magamon, aztán szerintem nekiugrok.
  • bon
    #41977
    Szerintem te eltévedtél ez Windows 7 topic és nem Winfos, amúgy elmész és veszel egy RW-t pár száz ft-ba kerül.
  • Tomy Lee
    #41976
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1138780836&no=41835]#41835[/URL]
    Én nem próbáltam ki mert sikerült olcsón vegyek 16gb-os pendrive-t de szerintem így megy,próbáld ki
  • Mr_no_NaMe
    #41975
    Sziasztok!

    lehet teljesen hülyeség amit kérdeznék, de nem tudok mit csinálni. Szeretném újrarakni a winfosomat, de se telepítőlemezem, se írható dvdm nincs itthon jelenleg.

    Van egy 2 gigás pendriveom, de elvileg 4 gigás kéne.

    Van bármiféle módszer, hogy kiírt telepítő nélkül újra tudjam tenni a winfost?
  • gereee93
    #41974
    Ramokat kiszedtem és működik. ^^
  • aate
    #41973
    Türelem Windowst terem ! Van mikor 5-10 percig nem csinál semmit aztán betölt.
  • gereee93
    #41972
    Rosszul írtam, még fel sincs rakva a windows. Be bootolom a dvd-ről kijön, hogy extracting windows file, azután jön a starting windows. És ott nem csinál semmit.
  • bon
    #41971
    Telepítő lemez berak és indítás javítását kéred, de rendszer visszaállítással is lehet próbálkozni egy korábbi időpontra.