46641
  • vizes
    #42050
    Sziasztok!

    Tegnap vásároltam egy notebookot, telepített win7 home van rajta.
    De csak egy partíció van rajta, szeretnék létrehozni egy D meghajtót.
    Van rá mód, hogy ne csak virtuális meghajtót alakítsak ki?
  • zord01
    #42049
    Az alt+enter nem működik, DE...

    DE én tudom, hogy az ldc monitorok csak natív felbontás mellett élesek, és ezért akarom azt, hogy z 1024*768-at ne húzza már szét nekem 1920*1080-ra.

    Én azt akarom elérni, hogy a monitor közepén legyen egy 1024*768-as terület, és minden más legyen sötét.

    Win XP-ébe ezt simán be lehetett állítani a megjelenítő tulajdonásgai alatt, de w7-ben ezt mocskosul eltüntették. Nem értem miért nem lehetett betenni ezt az opciót a felbontás menüpontba.

    Amúgy ATI kártyák tudnak olyat, hogy GPU Scaling, és ott be lehet állítani, de ebben a gépben Nvidia van.

    Valami ötlet?
  • V43 1105
    #42048
    Hélahó!

    Volt itt egy laptop nem rég, Win7 került fel rá, felcsatiztam az itthoni routerre. Másnap hazakerült, otthon a net kábelt beledugva akartak vele netezni, de DHCP hibát ír. Hogyan lehet elhárítani a hibát?
  • [HUN]FaTaL
    #42047
    Shift+alt és máris angol kiosztásod van. QWERTYt magyar karakterekkel szerintem nem lehet.

    Ha nem szeretnéd angol kiosztással használni és angol a bill, akkor meg control panel -> region and language -> keyboards and languages fül -> change keyboards és hozzáadod a magyart.
  • tmp
    #42046
    van egy angol billentyuzetes laptopom, es szeretnem angol kiosztassal hasznalni, van ra mod hogy az Z es a Y betuk helyet csereljenek (szoftveresen) ? koszi
  • bon
    #42045
    Egy próbát megér: jobb gomb az indító ikonon, tulajdonságok, kompatibilis füll, futtatást 640x480-as felbontásban
  • RelakS
    #42044
    utolsó mentsvárnak van, de jó lenne, ha anélkül is lenne megoldás.
    Az előző Win7-en jó volt (32bit, 1280*800-as beépített képernyő), a mostanin nem (64bit, 1920*1200-as beépített képernyő)
  • bon
    #42043
    Én virtuális géppel próbálkoznék inkább.
  • bon
    #42042
    Gép újraindítása majd total comamnder-el törlés.
  • elitehun
    #42041
    próbáltam használni az unlockert de az se segitett.
  • elitehun
    #42040
    Kéne egy kis segitség.
    USB-ről akarok letörölni egy filmet de azt irja ki hogy
    "A művelet nem fejezhető be mert a fájl meg van nyitva a windows intéző programban."
    Erre mi a megoldás? Ha kihúzom a pendriveot akkor kiirja hogy a Windows intéző működése leállt, és aztán hogy a windows intéző újraindul.
    Ötletek?
  • RelakS
    #42039
    Windows 7 alatt hogyan lehet a betűméretet állítani régi programokhoz?

    A gond az, hogy melóban kell egy nagyon régi programot használnunk, aminek kb 125%-ra van állítva a betűmérete. Kb úgy, mint amikor még XP alatt lehetett a hagyományos beállítások között pl Windows Standard Nagy, meg hasonlókat kiválasztani. Ha a dpi-vel játszok, akkor a programban nem változik a betűméret, viszont felnagyítja a windows, 125%-on pl az ablak 25%-al nagyobb lesz, mintha kinagyítanám.
  • bon
    #42038
    LCD monitornál éles képet csak a gyári natív felbontásban add, ami a max felbontás szokot lenni. Így nem csoda ha az 1024x768 nem olyan éles képű
  • V43 1105
    #42037
    Alt+Enter, vagy van valami fórum.. neten kell rá keresni, ált a játék neve + fullscreen fix-re kell hogy keress és találsz megoldást, pl Age of Empire II-t játszottam 1920 x 1080-ban...
  • zord01
    #42036
    Nekem is van egy kérdésem. Vettem egy új gépet, és régi játékokkal játszom. Az a probléma, hogy sok játék még csak ilyen 1024*768-as felbontást támogat, de a gép kiteszi teljes képernyőre, Full HD-ba.
    Egyfelől torzulnak is az arányok, másfelől tiszta homály minden. Az volna a kérdés, hogy hol lehet beállítani, hogy az adott játék ne legyen full képernyős, csak a tényleges febontásban jelenjen meg a monitor közepére igazítva? (Magyarán, hogy a monitor közepén fusson a játék egy 1024*768-as ablakban, a monitor többi része meg fekete legyen)

    Előre is köszi!
  • zord01
    #42035
    Konkrétan nem, de DLL-eket le lehet töltögetni a netről. Általában a system 32 könyvtárba kell másolni őket. Az esete 70-80%ában nekem beválik.
  • V43 1105
    #42034
    Halihó!

    PSHED.DLL hibára tud valaki megoldást ? :(
  • bon
    #42033
    HA nem javult emg akkor ez talán segít: link
  • bon
    #42032
    Most már ismét az.
  • Jakuza001
    #42031
    Nalam tegnap olyan 80072efd hibauzit dobott a frissites mint annak rendje es modja :D
  • GPx8
    #42030
    Sziasztok!
    Windows7 -re telepítettem a Live Mail programot. Az a kérdés, hogy ha u.a. az e-mail címet használom két helyről (két különböző Internet szolgáltató), akkor, hogy kell beállítani? Felvettem két egyforma fiókot különböző smtp-vel, de így küldéskor nem tudom eldönteni, hogy melyik címről küldöm, mert csak az e-mail címet írja ki a feladónál...
  • Puhos
    #42029
    Igen én is meglepődtem a tegnapi frissítésen. Ezek szerint már így sem biztonságos a rendszer frissítése!
  • bon
    #42028
    Max 1 gépre telepíthető, ha másik gépre is felrakod akkor a kettő közül valamelyik aktiválásával mindig gond lesz (így az egyikről törölni kell). Ha a netes aktiválsá nem sikerülne akkor telefonon kerzstül kell aktiválni.
  • bon
    #42027
    Na akkor már értem, hogy mi volt a tegnapi frissítés.
  • lalakov
    #42026
    Ha új gépre telepítem a legális W7-emet, kell valamit csinálnom hogy ott is aktiválódjon vagy csak az a lényeg, hogy egyszerre ne fusson két gépen?
  • Puhos
    #42025
    Vírust terjesztett a Windows Update

    A leggyakrabban ajánlott védekezési mechanizmust, a Windows frissítőszolgáltatását is fegyverré változtatta a Flame nevű kártevő. A múlt héten felfedezett és gyors boncoláson is átesett kód még a kiberbiztonsági szakembereket is megrémítette.

    Egy Microsoft által hitelesített fájllal települ a hatalmas méretével és komoly rejtőzködőképességével a vírusvadászokat is meglepő Flame kártevő, amelyről a magyar CrySys Labor készítette az első elemzést. A kód természetesen nem a szoftvercégtől származik, a kártevő írói azonban találtak egy olyan módot, hogy a Windows Update frissítőszolgáltatásból származónak álcázzák a telepítőt. Ezt a fertőzési módot használja a kód, ha egy nagy hálózat egyik gépét már megszállta, és a többi masinára is fel akar jutni.

    A Microsoft természetesen visszavonta a hackerek által használt aláírókulcsot, a frissítést már le is töltheti a Windows Update szolgáltatás kilencszázmillió felhasználója. A Kaspersky kiberbiztonsági cég mindenkit arra biztat hivatalos blogjában, hogy telepítsék fel a kulcsokat visszavonó frissítést, hogy a Flame egyik terjedési útját használhatatlanná tegyék.

  • GPx8
    #42024
    Kösz, ezt csináltam én is, csak akkor elírtam a DNS kiszolgálók címét...
  • TaRka0107
    #42023
    Nagyon szépen köszönöm!
  • Tomy Lee
    #42022
    Vagy a legördülő menübe van indítási/kilépési hang is azt ott lehet váltani
  • Tomy Lee
    #42021
    vezérlőpult/hang/hangok/programesemények/bejelentkezés a windowsba kijelöl és alatta tallózás.Ott ugyanígy a kijelentkezést is
  • TaRka0107
    #42020
    Üdv!

    Amikor bejelentkezünk az oprendszerbe vagy amikor ki, akkor ugye van egy kis hang. Azt hogy lehet megváltoztatni?

    Köszi előre is!
  • bon
    #42019
    Állítsd be az autómatikusan kapot címzért, ip-t, alhálózati maszkot, atjárót, dns-t.
  • GPx8
    #42018
    Sziasztok!

    Van egy alaplapi hálózati kártyám, ami Win7 Ultimate alatt nem hajlandó megadott IP címmel működni, csak automatikus IP cím kéréssel. Hiába állítom be ugyanazt, mint amit automatán beállít, akkor sincs Internet kapcsolat. Látszólag megy a hálózat de mégsem... Valami a DNS cím beállítással lehet. Ötlet?
  • Bal0924
    #42017
    Kössz
    Megfontolom
  • bon
    #42016
    pl: link
  • Bal0924
    #42015
    Tudsz ajánlani egy jó árminőségben? (és egy hozzávaló linket :D )
  • bon
    #42014
    Vegyél SSD-t drasztikus gyorsulás lesz a végeredmény.
  • Bal0924
    #42013
    Ezeknek a legtöbb beállításait már megcsináltam. (ezek szinte alapok, mióta használom, már XP alatt is csináltam..)
    De ezeken túl lassú a betöltés...
  • bon
    #42012
    Jar-t a java.exe-vel lehet elindítani, külön nem.
  • Iceman89
    #42011
    Szerintem nézelődj itt egy kicsit! Sokat lehet gyorsítani a rendszeren némi állítgatással.