46641
  • tenkenorman
    #42290
    119 bad sectoron kívül más gond nics vele...
  • tenkenorman
    #42289
    újraformázás, telepítés megoldhatja a problémát?
  • [HUN]FaTaL
    #42288
    Mindenképpen HW hiba, valószínű HDD.
  • bon
    #42287
    Winyó halál, nézesd meg HD Sentinellel.
  • tenkenorman
    #42286
    ADvanced system care, ccleaner, nod32 lefuttatva, videókártya driver frissítve, ennyi volt a pc-s tudásom :(
  • tenkenorman
    #42285
    Sziasztok. ÓÓÓRIÁSI problémám van és nagyon nics kedvem win7et telepíteni... (ulti 64) többnyire World of Tanks -ozás közben megáll minden mint a szög, de a rendszer is többször széthullik az főleg indítás után. lefagy, nem válaszol, feladat kezelőre nem reagál! olyankor csak a power down segít, többnyire disk read error fogad ami újraindítást követve vagy megismétlődik vagy a boot után megáll, ilyenkor csökkentett mód, újraindítás és újra megy.
    ezen üzenet gépelése közben egyszer csak furán megfagyott de csak ez a szövegmező, az ablakok között tudtam váltani, pár másodperc múlva már azt sem, jó fél perc hatásszünet, ctr+alt+del ezerrel, de mire reagál már újra teljes sebességgel futok

    mi lehet ez???!?! rendszer? hardver? valami vírus? nagyon jó lenne ha még az előtt megoldanánk hogy az egész elszáll!
    előre is köszi):
  • bon
    #42284
    Nem keverném be a 64bit-es program files-ba a 32bit-es alkalmazásokat, mert okozhat problémát abban az estben ha mindkét változatott tartalmazza annak a programnak a telepítője amelyiket éppen felakarod rakni.
  • lalakov
    #42283
    Bocs, ez már bon asztala.
    De nem mindegy mit hová rak? Én legalábbis nem szoktam a "C"-t nézegetni.:)
  • VinylToy #42282
    Lesz abból gond, ha én átnevezem az elérési utat a telepítés során, és 32 bites pakol a Program Files-ba?
  • lalakov
    #42281
    A 64 bites programokat teszi a Program Filesba, a többit pedig a Program Files (x86)-ba.
  • VinylToy #42280
    Miért van hogy a Windows 7-nél van egy Program Files mappa, és egy Program Files (x86), honnét tudjam hogy melyikbe rakja a programokat, vagy mindegy?
  • precision
    #42279
    ccleaner
  • bon
    #42278
    lemezkarbantrtó futtatása, lemezellenőrzés futtatása a meghajtókon és a temp köynvátrak ürítése. Teljesen felesleges erre egy külön program.

    Ja és a rejtett fájlok mutatását kapcsold be.
  • Palinko
    #42277
    valaki tud adni win7 pucolót? mert van legalább 80 giga elfoglalva amire nem találok magyarázatot :D
  • lalakov
    #42276
    Nekem a rendszer és a programok után a mentésem Nortonnal 12Gb lett. Külön HDD-n gyűjtöm őket.
  • bon
    #42275
    Ha rakaszkodsz a dvd-hez akkor igen, rendszert menteni külön winyóra szokás a mérete miatt.
  • VinylToy #42274
    És akkor mint a régi szép időkben, ha szeretném újratelepíteni a rendszert, akkor pakolászom be a DVD-ket, mint anno a Windows 95 floppykat? :D
  • bon
    #42273
    Természetesen lehet, de 1 dvd-re nem fog ráférni, 2 vagy több re igen, Paragont ajánlom.
  • VinylToy #42272
    SSD-re feltelepített Windows 7 rendszerről lehet készíteni backup-ot.
    Esetleg bootolható verzió, ami ráfér egy DVD-re?
    Norton Ghost, Paragon Backup & Recovery Free 2012???
  • bon
    #42271
    Vezérlőpult szinten elég nagy az átfedás Windows 7 és XP között, hálózatkezelés már másabb, start menű szintén másabb, de nagyon jó.
    Memóriakezelés, merevlemez kezelés háttérben futó alkalmazások továbbfejlesztett xp-hez képet, így pl. a sok memria foglalása nem probléma, teljesen természetes, ha kell felszabadítja.
  • VinylToy #42270
    Én itt nem a gyorsaságra gondolok, az említett dolgok benne lesznek a laptopban, a kérdésem az volna, hogy mennyivel más mint az XP, ahol már tudtam hogy hova kell kattintani egy probléma megjelenésekor.

    Vagy ezt tényleg a használat közben fogom kitapasztalni?
  • bon
    #42269
    Finomhangoló progik felejtősek. Gyors rendszer titka, hogy nem telepítesz fel minden programot amit meglátsz, kipróbálásra ott vannak a virtuális gépek. Amúgy legyen sok memóriád, több maogs procid, esetleg ssd a gépedben és garantálatna nem elsz gond a sebességel.
  • Zoli007
    #42268
    Egyetlen tanács: a finomhangoló progikat felejts el, és ennyi.
  • VinylToy #42267
    Sziasztok! Holnap először fogok Windows 7-et telepíteni életemben, és úgy néz ki, hogy egy jó darabig, ezt fogom használni egy laptopon. A kérdésem az lenne hogy van-e valami átfogó leírás, hogy mit hogyan merre kellene beállítani ahhoz, hogy gyors és sokáig működő rendszer maradjon, vagy az ember majd tanulja magától (a rendszertől)?!

    Köszi a válaszokat előre is.

    Finom hangoló programok stb. jöhetnek.
  • wollnerd #42266
    Kissé off, de szeretném megosztani a PP munkámat a Windows történelemről! [720p, 8:44]
    Több infó a videó leírásában!

    Le fog majd esni az állatok! :D

    Vélemények jöhetnek! :D
  • Madmano
    #42265
    Köszönöm a választ.
  • bon
    #42264
    Na megnéztem a laptopomon, ott sincs felrakva, vannak nem kötelező sőt olyan frissítések is amik nincsenek fent az update-n. Rendszerint a következő Service pack-ban bennelesznek ezek is, ha közben nem kezdik el update-n terjeszteni valami okból. Amúgy ha rendszeresen frissített virusírtót használsz a géped biztonságban lehet. Én nem raktam fel a KB2728973 kézzel a frissítést.
  • vitya79
    #42263
    Sziasztok. Nem tudom tud-e valaki segíteni. van itthon egy gép, amire szeretnék áthúzni dolgokat egy másik gépemről. A másik gépre tavoli kapcsolattal megyek fel, mivel az nem itthon van. Mindkét gépen win7 van. Hogyan tudom megcsinálni hogy az itthoni gépem winyoját lássam az irodában lévő gépemen ? Vagy a serveren, amihez csatlakozik?
  • Madmano
    #42262
    Meg a másik dolog:valaki hozzáértő írja már meg,érdemes-e az általam megjelőlt frissítést manuálisan letőlteni és telepíteni?Ahogy néztem,egyenlőre előfordulhat az is,hogy ennek a telepítése után nem fogad el a gép valós tanusítványokat sem.....A másik:ha annyira fontos lenne,akkor gondolom,az Automatikus frissítésen keresztül lejött volna,nem?Vagy csak nekem nem települt?Valaki,aki jobban benne van ezekben a dolgokban segítsen picit és válaszoljon.A gépet használom online bankolásra.Jelent az valami gondot,ha nem telepítem ezt a frissítést?
  • lalakov
    #42261
    Minden telepített (nem Steames) játékom magától bekerült, de egyik sem Live-os.
  • bon
    #42260
    Az tudtommal a live-os játékok kezelésére szolgál, legalábbis azok belszoktak költözni maguktól.
  • bon
    #42259
    Töltsd le kézzel és próbáld meg úgy.
  • Madmano
    #42258
    Egy olyan kérdésem lenne,hogy ebben a cikkben írnak egy KB 2728973 számú frissítésről.Ez,megnéztem,nekem nem települt a Win7 Ultimate SP1-re(64bit) rendszeremre a mostani javításokkal és nem is találja az automata frissítésnél.Ez gáz?
  • lalakov
    #42257
    A Start Menüben van egy "Játékok" fül (a számítógépen található játékok elindítása és kezelése). Feltettem Steamről egy játékot, de az ikonja nem jelent meg ebben a részben, így behúztam kézzel. De sem elindítani nem tudom innen a játékot, sem törölni nem tudom az ikont innen. Hogyan lehetne törölni?
  • bon
    #42256
    64bites Windows 7-et nem.
  • Zoli007
    #42255
    Nem, ha csak nem tervezel venni még 2 GB memóriát.
  • atila4
    #42254
    Aláírásomban lévő gépre érdemes felrakni a 64bites Windwos 7-et?
  • bon
    #42253
    Tegnap este megérkeztek az e havi frissítek, jó telepítést!
  • Piloss
    #42252
    hát ez nem sok

    de a táp oldalára rá van írva a típusa



    a rossz vinyót lehúzva is ugyanúgy lefagy?
  • vajo
    #42251
    550w-ot de többet nem tudok róla mondnai. :S