46641
  • Puhos
    #42692
    Szia!

    Sikeresen lefuttattam a chkdsk-t és nem talált problémás szektort a "D" meghajtón. Annyi az érdekesség az egészben, hogy ma már nem volt az a szöveg "Szeretné először leválasztani a kötetet?", hanem indult egyből a vizsgálat ahogy rányomtam az indítás gombra. ami még érdekes volt számomra, hogy a 8gb memória egy pillanat alatt "elfogyott"!
  • Mikiller
    #42691
    ilyet találtam most hirtelen: Windows 7 Ultimate x64 SP1 U (media refresh) X17-59465.iso Ebben mit jelent a media refresh és az U betű?
  • Mikiller
    #42690
    Akkor az enyém nem olyan formátum,mert az istennek se engedi a választást.Már 2 napja ezzel kínlódok, minden lehetséges fórumot átolvastam, minden módszert kipróbáltam RT7lite, vLite, WinAIO,ei.cfg remove utility, de semmi.Ez egy augusztusig minden javítást tartalmazó x64 SP1-es iso,IE9-el. Eredeti msdn-ről származó ultimate verzió és álítólag más nem lett benne "matatva". Külföldi fórumokon azt írják, hogy már SP1 után nem működik ez az ei.cfg buhera. De letöltök én is egy eredti sp1-es verziót és megnézem most már :)
    Köszi!
  • Puhos
    #42689
    Szia!

    Nem lehetséges. Ugyanis én ültem abban az időben a gépnél, és nem töröltem semmit sem.
  • Zoli007
    #42688
    Occam borotvája: valaki kitörölte.
  • bon
    #42687
    Éppen most telepítettem fel a választható sp1-es telepítőmmel egy Windows 7-et, gond nélkül ment a választás.
  • bon
    #42686
    Nem lesz gond.
  • Puhos
    #42685
    bon,kl24h!

    Azt meg is találtam, de amikor bejelölöm mind a két négyzetet azután bejön egy ablak ahol azt kérdezi, hogy "Szeretné először leválasztani a kötetet?" Ezzel nem csinálok bajt ha rányomok ugye? Minden ami a "D" meghajtón van nem lesz baja?
  • bon
    #42684
    jobb gomm a meghajtón tulajdonságok eszközök füll ellenőrzés
  • Puhos
    #42683
    Köszi a segítséget!
  • kl24h
    #42682
    Már volt olyan eset, hogy a NIS2010 esetében annak idején olyna virus került be, hogy a rendszer újra kellett telepíteni, de ahogy te is mondod szerintem se a 2012-es verzióval nem történhet meg.
    Sajnos én még maradtam a jól megszokott Windows XP SP3-nál, ezért a CheckDisc-et csak Windows XP esetében tudom megmondani: My Computer > jobb click a D-re > Properties > Tools fül > Error-checking részben a Check Now-ra kattintsz. A felnyíló ablakban a Check Disc opcióban be kell pipálni mindkettőt és Start. Hasonlóan kell legyen a Windows 7-ben is.
  • Puhos
    #42681
    Vírusra nem gyanakszom, mert nem töltöttem le semmit sem. Meg azért gondolom, hogy egy ilyen fájlt a NIS2012 megfog!?
  • Puhos
    #42680
    Köszi. Segítenél annyit, hogy a chkdsk-t hogy kell futtatni?
  • kl24h
    #42679
    Inkább szektorhibára gyanakodok, de nem lehet tudni sohasem (egy autorun.exe, amit be szoktak tenni az *.iso fájlokba a játékoknál, stb.). Találkoztam olyan vírussal, amit csak egy pár napra fogtam meg, mert nem detektálta semmi sem. A Kaspersky Virus Removal helyett ajánlom a Kaspersky Rescue Disc-et, mert az bootolható cucc és akkor még biztosabb az ellenőrzés.
    Egyelőre próbáld meg a CheckDisc-el.
  • Puhos
    #42678
    Köszi. Az eset után egyből futtattam a Malwarebyte-ot de nem talált semmit. Majd másnap a Kaspersky Virus removal tool-t is de az sem talált semmit se. Illetve a HDSentinel sem talált semmit se. Ettől még lehet vírus, vagy szektorhiba?
  • kl24h
    #42677
    Lehet, hogy szektorhibásodás történt, ezért ajánlott lefuttatni a CheckDisc-et hogy javítsa ki a hibás szektorokat a D-n. Ilyent vírus is csinálhatott, majd meglátod ha még csak úgy történnek ilyenek.
  • Puhos
    #42676
    Köszi!
  • bon
    #42675
    nem hiszem.
  • bon
    #42674
    Igen választhatóak
  • Mikiller
    #42673
    A te telepítőd SP1-es és választhatóak a különböző verziók telepítéskor?
    most átírtam olyanra, de így sem engedi csak az ultimate-t.
  • Puhos
    #42672
    Kösz ez nem sok! Annyit kérdeznék még, hogy esetleg ez lehet egy hacker betörése, támadása?
  • bon
    #42671
    Semmi.
  • bon
    #42670
    Nem kell törölni az ei.cfg-t, inkább szerkeszteni kell, az EditionID bejegyzést kell eltávolítani.

    Ennyi van benne nekem:
    [Channel]
    Retail
    [VL]
    0
  • Puhos
    #42669
    #42663-ra valami okosság?
  • bon
    #42668
    Kereső sávba beírod, hogy msconfig majd enter és az automatikus indítás füllön megnézed mi indul el, adobe cuccokat kikpacsolod.
  • bon
    #42667
    Windows update-nél nézd meg, mert ott szkott felajánlani driver-eket. Ajánlott frissítést kapcsold ki. De méginkább jobb megoldás, hogy te letölti a frissítéséeket, de telepítését te döntöd el opciót választod.
  • Mikiller
    #42666
    Sziasztok!
    Adott egy Win7-SP1-ultimate-es iso, de nekem ebből kéne a home premium változat telepítéskor.Hiába törlöm az ei.cfg-t,mint máskor, mert most nem ajánlja fel a verzió választást.Mit kell csinálni vele, hogy előjöjjenek a verziók?
  • Wreck86
    #42665
    Sziasztok!

    Feltelepítettem a photoshop cs6 extended verziót és ezután lassan "áll talpra" a gép. Lassabban, mint előtte. Van valami módszer, hoyg kiszűrhessem,hogy tényleg a photoshop miatt lehet?
  • grebber
    #42664
    windows 7 automatikus driver frissités kikapcsolását hol tudom megtenni?

    Mindig olyat rak fel amitől kékhalált kap a laptop.
  • Puhos
    #42663
    Sziasztok!

    Érdekes dolog történt velem illetve a gépemmel a minap! Pontosabban vasárnap este 19 óra 02 körüli időben hagytuk abba a játékot a haverokkal (Steam-en) MW3-at. Majd ezek után pár perccel később megnyitottam a Total Commandert és látom, hogy a D meghajtóról hiányzik egy csomó mappa!!! Majd ezek után csináltam egy újraindítást, de semmi változás. Megnéztem, nem-e esetleg rejtett fájl lett belőlük, de itt sem jártam sikerrel. Gyorsan lefuttattam a Malwarebyte-t esetleges fertőzést keresve, de semmit nem talált. Letöltöttem a Kaspersky virus removal tool-t, futtattam de ez sem talált semmit. Letöltöttem a Recuva-t ezzel sikerült az összes fájlt ami hiányzott (szerencsére). Ezek után letöltöttem a HD Sentinel-t és lefuttattam egy mély vizsgálatot, ez sem talált semmi hibát a vinyón! Mi lehetett ez? Védelmemmel egyébként rendelkezem a NIS2012-vel eredeti szoftver.
    Bocsi s hosszú írásért.
  • bon
    #42662
    Türelem rózsát terem, de a floppy letiltása is szokott segíteni.
  • attiGT
    #42661
    Szevasztok! Bocs a warez miatt de...:
    ncoreról letöltöttem 64bites win7et iso formában, ráírtam egy dvdre isoburnel 5xös sebességgel. délután jön meg a 64 bites gépem csak ki akartam próbálni, hogy működik e a telepítőlemez amit kiírtam.
    most 32 bites rendszeren próbáltam ki és eljutottam a telepítő főképernyőjéhez de csak az a bizonyos windows háttér jött be meg az egér. az a baja hogy 32 bites és majd a 64esen működni fog vagy szarul lett megírva a dvd?
  • dvid95
    #42660
    Vajon a lopásokat is beleszámolták??
  • bon
    #42659
    Több a Windows 7 felhaszánló mint az XP: link
  • simon007
    #42658
    Segítene valaki?
    Hogyan lehet véglegesen letörölni egy játékot a gépről?
    Total Commanderből letöröltem, de vezérlőpult-prg-pk módosítása/törlése mappában még ott van, és nem tudom kitörölni?
    CCleaner? De azt meg hogy kell beállítani?
  • alteran95
    #42657
    Ilyet minialkalmazásban le lehet tölteni a hivatalos weboldalról.
  • precise
    #42656
    Sziasztok, nem biztos, hogy jó helyre írok.

    Olyan progit keresek ami (nem baj ha ingyenes, de ha kell fizetek érte) a google calendar-t kirakja nekem desktop-ra. Találtam már párat de az mind gagyi volt, tudna nekem ajánlani valaki valami használhatót?

    Hogy ne legyen teljesen off, win7 64 bitre kellene :)
  • [HUN]FaTaL
    #42655
    Visszatölti csak nem azonnal, mert feleslegesen nem daráltatja a HDD-t. Nézd meg mondjuk 8-10 óra múlva mi történik, ha otthagyod a gépet 2-3 órára.
  • Toto652
    #42654
    Köszönöm Uram! :)
  • Brinn
    #42653
    Ja igen, Chromet használnok. Eddig sosem volt ilyen gond, volt olyan hogy ha megtelt a memória akkor belassult, de csak akadt. Nem nagyon futtatok egyszerre sok mindent, ha játszok akkor csak a game fut.

    A gépben van egy 100mb-s GPU ami az akkuélettartam miatt van benne, bekapcsoltam valamelyik nap, olyan mintha az maradt volna bekapcsolva, de mindenhol azt írja nem.

    Ha kikapcsolom a hangot a gamen akkor a probléma megszűnik, a V-sync-el is megszűnik a probléma, de akkor néha hullámos a kép, nem fun :/