52
  • Yfel
    #52
    Nem kell törvényt változtatni. Kanadában a letöltés nem törvényellenes. Ha megosztod a letöltött anyagot az már természetesen más kérdés.

    Y
  • nyaSGem
    #51
    Ja jól van...
    Azt hittem már, hogy a két hülyegyerekkel akartad párhuzamba vonni hozzászólásom szellemi színvonalát...

    Tudom, hogy idealistának hangzik amit írtam, de tényleg így van.
    Valamikor a zene egy közös örömszerzési forrás volt, mára már csak egy gusztustalan pénzéhes üzleti tevékenység. (Tisztelet a kivételnek.)
    Csak a pénz a pénz a pénz! Az a szaros lóvé...
  • CsabiDuke
    #50
    Hát LOL!!! Bekaphatja a RIAA!!!! Jól csinálták!!
  • mrzed001
    #49
    Bill és Ted oltári kalandja/haláli túrája filmek (a zene által "felszabadulnak" az emberek, felvesszük a kapcsolatot idegenekkel, a halál szólóalbuma ....) irtózatosan nagy komédia, alaposan elrejtett mély tartalommal :))
  • nyaSGem
    #48
    Ezt meg hogy értetted?
  • Mike
    #47
    akkor azért büntetnek meg, mert titkosítottál
  • mrzed001
    #46
    Talán eljön majd az az idő is, amikor a szerzők/előadók rájönnek, hogy a zene nem csupán egy kereskedelmi cikk. A ZENE egy egyetemes nyelv, mely oly közel áll az emberi faj lelkéhez, mint talán semmi más ezen a világon. A zene gyógyít, a zene táplálék a léleknek
    Ez jóóó a Bill és Ted-et juttatta eszembe :)))
  • fflx
    #45
    "Ritka lenne ha minden cég egyetértene a letöltés legalizásáért"

    En ugy tudom, hogy ma itt minalunk a letoltes egyelore LEGALIS. A fajlmegosztas az ami nem. De persze csak tepem itt a szamat masokkal egyutt mert egyesek mindig elfelejtik, hogy nem a nagy Egyesult Amerikai Almokban elnek.
  • nyaSGem
    #44
    Érdekes fordulat. Talán eljön majd az az idő is, amikor a szerzők/előadók rájönnek, hogy a zene nem csupán egy kereskedelmi cikk. A ZENE egy egyetemes nyelv, mely oly közel áll az emberi faj lelkéhez, mint talán semmi más ezen a világon. A zene gyógyít, a zene táplálék a léleknek.
    Nem lehet kisajátítani!
    Talán lesznek majd előadók, akik a zenét az emberek örömére csinálják, és fizetni annyit kell majd nekik, amit a hallgató gondol. És akkor kimarad a léncból a KIADÓ, aki nem jó másra, mint arra hogy gazdagondjon az előadó és a hallgató kapcsolatából.
    Emberek! Készítsünk zenéket egymásnak. Mindenféle stílusban. Tegyük ezt letölthetővé és a RIAA bekaphatja.
    Túl kapzsi lett ez a világ. Lassan már zenét is csak az hallgathat, aki meg tudja fizetni...
  • Mike
    #43
    ez minimum életfogyt vagy halál! :)
  • Mike
    #42
    látszik, hogy kanada nem USA
    az ilyen cégek fognak talpon maradni, és nem azok, akik korbáccsal ösztökélik az embereket vásárlásra
    végül, marketing lépésként sem utolsó
  • Gregorius
    #41
    Ha ezzel hozzásegítem a kiszáradáshoz, akkor állok elibe...
  • BoSA
    #40
    Namármost a múltkor mondta a TV-ben ez a Pityinger nevu faszi, hogy o szemkoztkopne minden zeneletoltot, aki nem veszi meg az eredeti CD-t. De mikor o enekli :0)hogy megyunk lopni, az rendben van.
  • RelakS
    #39
    Namost egy dedikálásra azért már megvenném az eredeti lemezt...
  • raingun
    #38
    Azért a kiadó megoldotta hogy 9ezer dollárból fent legyen az világ hírlapjain...
    Emberek, azért naívak se legyünk...
  • craesh
    #37
    Tehát:
    - A RIAA olyan szervezet ami a kiadók érdekeit védi törvényesen
    - Ha a kiadót meglopják, pl letöltéssel, akkor neki kötelessége az ellen küzdeni, pl pereskedéssel
    - Namármost ha a kiadó a beperelt tag mellé áll, attól még törvénysértést követett el.

    Megoldás:
    - Vagy a kiadó fogja kijelenteni hogy "mostantól nem büntetjük az általunk kiadott számok letöltését"
    - Vagy törvényt modositanak, merthogy ez pont olyan mintha:

    Te az utcán megölsz egy embert, merthogy annak a testvére azt mondta neked hogy szabad, ugyanis törvénybe van hogy bütetik az emberölést.
    Attól hogy letöltesz törvényt szegsz. Vagy a törvényt modositják, vagy a kiadó változtatja meg az álláspontját. Valószinu ez fog bekövetkezni... Ritka lenne ha minden cég egyetértene a letöltés legalizásáért :D
  • P3h3ly
    #36
    Végre egy kiadó akinek feltűnt hogy a zeneletöltés nem egyenlő a gyilkosság bűnével.
  • BoSA
    #35
    Hát Zoleeéknál is csak addig tart a ganxsta feeling még oket meg nem lopják.
  • RelakS
    #34
    Így jártak :)

    Én egyszer azon röhögtem fel, hogy valami rinocéroszbőrű egy Gangszta dedikáláson volt képes másolt cd-vel odaállítani. Nem csodálom, hogy Zolee elküldte a búsba :D
  • Laci082
    #33
    Nem azért, de én még sok kiadót nem hallottam sírni a "hatalmas veszteség" miatt, csak a RIAA, és társait. Sőt innen-onnan már lehetett hallani, hogy a kiadók többsége nagyon nem ért egyet a "jogvédők" módszerével. Előbb-utóbb itt kiborul a bili, és az egész RIAA féle bandát p*csán rúgják pont azok akiket állítólag védenek. Addig is ezt nekik
  • Tetsuo
    #32
    A helyzet az, hogy a kiadó egy relatíve kis kiadó. Legalábbis az 5 nagyhoz képest, akik uralják a Föld zenei piacának 80%át. S valószínű, hogy az ő levesükbe köpött most bele.
    Kiváncsi vagyok, mit lép a kartell.
  • jefferson83
    #31
    Ha magáncélra tartod a letöltött számaidat akkor az MAGYARORSZÁGON nem illegális. Csak a tisztánlátás kedvéért.
  • [HUN]Stanlee
    #30
    Kollegiumba amugy is csak a kollegiumigazgato engedelyevel johet be a kozeg. Mondjuk ha raijesztenek biztos beengedi oket, amugy meg mehetnek a ... Szoval barmely kollegiumba ha bemenn egy jogvedo, rogton szivrohamot kapna. De letolteni a koztarsasgi osztondijas is ugyanugy tolt, mint az, aki eppen hogy csak bekerult.

    Amugy meg egy DriveCrypt felropul a gepre, hogy vedje a bizalmas adataimat, es akkor a rendorbacsi meg a szakerto is csak nezhet... :-)

    A kanadai cegtol ez igen rendes dolog. Ebbol is latszik, hogy a RIAA es tarsai nem biztos, hogy a kiadok, muveszek erdekeit vedik - vagy ez is csak egy reklamfogas a ceg reszerol?
  • NeoMaN
    #29
    RIAA perelt kanadai állampolgárt. Kanadai kiadó a földije mellé állt. :)))
    Kurvajó! :D
    Jól csinálják!
  • Aramir
    #28
    Ne adjatok nekik ötleteket, a végén még a tortákon is lesznek artistjustos matricák :D
  • enkido
    #27
    ez igy igaz is lenne, csak képtelenség összehasonlítani az ügyészséget a RIAA-val :D az egyik ugye egy független érdekvédelmi szervezet... és ez ugye nem az ügyészség :DDDD

    a példáddal érve olyan mintha te pofánvágnál egy politikust tortával, megegyeznétek utána meg pista bácsi tenne feljelentést... bár lehet, hogy ez törvényes :D
  • ReTeK
    #26
    pl. ha pofánvágok tortával egy politikust (vagy nagykutyát) aztán megegyezek vele hogy ez ugyan vicc volt ne csináljon már belőle nagy ügyet ettől függetlenül az ügyészség feljelent és akár 3 évet is kaphatok garázdaságért, ez valami hasonló lenne nem
  • onimusha
    #25
    mi a szart csinál a RIAA Kanadában ? nah mindegy ez akkor is mókás, hogy a kiadó is ellene fordult :D
  • h4x0r
    #24
    IP címet csak bírói végzés alapján kérhetik, alapos gyanú esetén, itt viszont csak egy (relatíve) anoním személy relatíve anoním és semmi részletet el nem áruló kijelentése volt, tehát max. ismeretlen tettes ellen lehetne eljárást indítattni. Ezt egy Pázmányos jogász ismerősöm mondta, aki (szerintem) ért hozzá.
    A koliban lefoglalós esetekről annyit, hogy ez egy-két koli volt, sokszor még az eljárás is hagy kívánnivalót maga után. Viszont több, mint száz koli van országszerte, akik nem jártak így...
  • dez
    #23
    Ja, csorbát szenvedne a jól bejátatott futószalagos sztárcsináló biznisz.
  • HUmanEmber41st
    #22
    Dicsekedj csak, majd IP után jól kinyomoznak, aztán már fizethettek is..
    Itt meg olvashatjuk, h újabb kollégiumban volt razzia, több személyt bilincsben vittek el és lefoglaltak egy csomó számítógépet is, a rendszergazdát pedig már ki is végezték...
  • DopeBob
    #21
    megszuntetném az ilyen RIAAt meg a magyar hasonmásait mind... grrrr menjenek a faszba keressenek maguknak értelmes munkát... aki meg tudja venni ugyis megveszi aki meg letolti akkor sem venné meg ha nem tudná letolteni tehát nem okoz kárt... hányok már ezektol a szaroktol... sok onelégult birka
  • echo
    #20
    Nah, ezt is megéltük. Mintha lassan azok is megtalálnák a hangjukat akik utálják ezt az egész filecsere ellenes bizniszt
  • Darth Sith
    #19
    ez vicc...
  • enkido
    #18
    Azért ebben nem vagyok teljesen biztos... :) Nincs itt valaki aki jogot tanul??? Kíváncsi lennék egy tőlem sokkal jobban hozzáértő véleményére is :DD

    Szerintem nincs joguk pereskedni, hiszen senkinek az érdekeit nem védik jelen esetben :)
  • szombi
    #17
    Ha a CD-ken lévő zeneszámokat hozzávennék a vinyómon lévőkhöz, akkor én 83 millás csekket kapnék...
    A kollégiumot - ahol lakom - milliárdokra megbírságolhatnák.
  • gakoska
    #16
    600 számért 2milla?
    Nem nagyzolni akarok, de pillanatnyilag kb. 18 EZER szám van a vinyómon, 99%-a illegális. Ugyanezzel az aránnyal számolva ez 54 millió forint büntetés lenne...
    Erre meg már nem is tudok semmit mondani:
    "Kapott már fájlcserélő dalonként 750 dolláros büntetést"
    2 milliárd 700 millió forint lenne 750dollár/zeneszámmal számolva :D

    De ha állatokat kínoznék, pár fillér büntetést kapnék...
    De ez már komolyan nevetséges, a zenéknek, meg a filmeknek, meg a szoftvereknek, stb-nek több jogvédő szervezete van, mint az embereknek, állatoknak, az élőlényeknek...
  • wmatyi
    #15
    A kiadók igazán attól tartanak, hogy a zeneletöltők felismerik, létezik a rádiók és zenetévék által folyamatosan sugallt, elnézést sugárzott zenén kívűl más is.
    És itt általában szinvonalbeli ugrás van, ami arra kényszerítené őket is, hogy emeljék a lécet, de ez már tényleg bevételkiesét jelentene...
  • Praetor
    #14
    Mindig is tudtam, hogy Kanadában több az IQ, mint az USA-ban, de ez a hír tényleg meglepett...
  • mitch2003
    #13
    Kellene ennek a szemét bandának egy precedens értékű pert a nyakába zúdítani, mondjuk becsületsértés címén (mit képzel hogy kalodába rakat engem csak azért mert pár zeneszámot letöltök, és engem állit be a nemzet legnagyobb ellenségének), ami után már minden 'becsületes 'sértett perelhetné az utolsó pénzéig a RIAA-t. Elvégre ha már a törvény ilyen 'foghíjas' a kisember védelmével szemben , ha egy RIAA szerű szörny elkapja, ugyanez egészen biztosan áll a másik irányba is, csak a módját kell megtalálni. Kanadáék megtalálták :))