117
  • Su0my
    #117
  • prezideente
    #116
    nekem mind1 ki mit használ de egy 1szerű véleménnyilvánítás miatt amiben semmi rossz nem sezerepelt csak még anno h a vistától azért nem kell hasra esni még igazán megérdemlem az emberi hangot és ha vki vitatkozni akar akkor a 2soros mondatból ne csak 5 szót emeljen már ki.
    Tényleg mind1 ki mit hsznál de meg lehet vitatni emberi hangon is a dolgokat.
    És azért mert nem azt használom mint a többség és csak elmondom az aggályaimat még nem kell nekem esni hogy milyen hülye vagyok de sokmindenki járt már így ahogy elnéztem.
    amúgy az is szép lenne hogyha nem kéne tűzfal ahhoz hogy ne menjen ki minden hülye kis app a netre és meg lenne mondva mi mehet és mi nem. olyan 1szerű lenne. amit a root úgy gondol azt kiengedi amit nem azt nem
  • Su0my
    #115
    Olyan tök jó ezt így olvasni-bazeg, minek veszekedni? Kinek a pap, kinek a papné... Valaki asszem leoltott, de a legjobb megoldás az akkor is az lene, ha lenne annyi eszük, hogy összefogjanak azokkal, akik jobban értenek pl tűzfalhoz stb... mondom, Klónfalva
  • prezideente
    #114
    nemsoká elkészül a "tanulmányom" vistáról majd ha kések akkor valami windowsláma helyen leírom részletesen. :) =)
    Amúgy sztem az xp tűzfala elég gyér...
    A telepített appoknál szól csak .
    Azt nem jelzi hogy a wmplayer vagy az svchost vagy az nvidiadriver vagy a jóégtudja melyik alkalmazás ki akar menni, a sajátjait kiengedi
    linux alatt legalább meg van szabva alapból mi mehet ki és mi nem...(persze ezt nem úgy érrtem h mindnet egyenként kell beállítani na mind1 most eviltől h hülye vok na csá)
  • Chriss745
    #113
    Már nem azért, de az XP-s tűzfal is megkérdi, hogy kiengedjen-e a netre egy programot, amit először indítanak...

    Én az XP-s tűzflaat használom és tökéletesen megfelel. A 139-es és a 445-ös portot megszűri nem lokális IP-ről, és ez a lényeg...
  • greywolf
    #112
    " Linux alatt már bocs, de még nem láttam 2 egyforma logikával bíró beállításokat tartalmazó file-t (xml, ugyanmááá). Ha le akarsz kérni egy settinget, akkor vagy van rá environment variable, vagy majd te csinálsz,"

    Hát, akkor nézegesd picit jobban, és keresgélj
    változó=érték
    szövegeket.

  • greywolf
    #111
    "Ha tűzfal akkor egyértelmű, hogy Agnitum Outpost Pro!!"

    Nocsak, nocsak, az XP beépített tűzfala nem elég jó ?:)
    Pedig mi eddig úgy tudtuk, hogy az verhetetlen, nem ?:)
  • greywolf
    #110
    A kialakult vélemény szerint, ezek a szines csíkok mosogatószivacsok (mint kiderült kbupdate Microsoft Magyarországnál dolgozik takarítónőként), illetve szivacs gyanánt kbupdate szivacsos agysorvadására utalnak :))
  • greywolf
    #109
    Gyühet :))
  • noss
    #108
    majd egy új Kerioval ezt is le lehet tiltani, ki lehet cserélni ;)
  • prezideente
    #107
    OK!
    Most viccen kívül!
    Akkor kit érdekel egy vista betatest egy igen izmos gépen kis történelmi bevezetéssel?
    Most evil meg equ se szólhat be mert csak azt fogom írni amit láttam.
    Hivatalosan a legújabb beta na?
    :)
    garantálom érdekes lezy :D
  • EvilDevil
    #106
    Ha tűzfal akkor egyértelmű, hogy Agnitum Outpost Pro!!
  • bakterrier
    #105
    jogos:D
  • irkab1rka
    #104
    Végre valaki, aki olvasta az API-t (és emléxik is rá). Köszi, ha legközelebb C-s feladatom lesz, akkor már erre is gondolhatok.

    Na ja, fórumhozzászólásoknál nem a technikai tudás szokott dominálni... :) lásd pl #78, de ván másik is sok :)
  • BiroAndras
    #103
    "szerintem mondjuk megoldhatnák, hogy csak az a cucc nyúlhat hozzá, amely berakta, illetve rendszer folyamat..."

    Lehet jogosultságokat beállítani. És majd ha a júzerek nem adminként használják a win-t, akkor hatása is lesz ennek.
  • kbupdate
    #102
    és? buzis, akkor mi van? köss bele, jól van, és?
  • bakterrier
    #101
    te szemét bazzeg
    most lebuktattál, hogy nem vagyok oracle programozó:D
    fingom nincs mi az az NLS_LANG
    jelenleg PostgreSQL-t használunk, ne kérdezd miért...így alakult
    és ZeosDBO-t használunk natív eléréshez, semmi ADO, semmi ODBC - ne kérdezd miért, így alakult - mellesleg az ODBC-ről is van véleményem meg az ADO-ról is - de azt se kérdezd mer ne:D
    aztán a psql-hez csak egy picike kis dll kell kliens oldalon és semmi regisztri meg ilyenek - ne kérdezd miért, mer nem én írtam, de szerintem ez így jó
    a szerver oldalon meg mivan nem igazán érdekel, én ott csak PLPG/SQL utasításokat adok, de ott se valszínű hogy van regisztri buzerálás
    egyébként meg én szerettem legózni az tök jó
  • jointeer
    #99
    szervusztok
  • irkab1rka
    #98
    Látom ny@sgem, nem birod a primitív kritikát :) Attól mert igazad van, még nem kéne felkapnod a vizet ;)
    Nehogymá belemenj egy vitába egy tízévessel az ő szinvonalán. A poénod jó volt, a flame waros gyerek meg had puffogjon.

    Ha meg egy VIP vagy egy moderátor besértődik azon, hogy használod az SG bármelyik száLYliját... az csak őket minősíti.

    Tessék, hogy ne csak te kapj majd büntipontot azért, mert beletaposol egy fórum minidiktátorának lelkivilágába:





    majd reggelünk más néven, aztán moderálhatnak napestig :)

    hmm, melyik is az a fórum, ahol a primitív adminbeszólásokat gyűjtik? (tévedések elkerülése végett: nem a primitív adminok beszólásait, hanem az adminok primitív beszólásait :) Senki sem tökéletes, főleg nem az, aki azt gondolja magáról ;)
  • Macc
    #97
    Mondom, engem hidegen hagy a tema, de ami nekem sem teccik, az az ,hogy egykupacban ott van minden. Es hiaba van preciz programozo, ha a hanyag meg belekotor. Soha nem tapasztaltam meg szemelyesen, de mivan ha megserul a registry? Es mi van ha mar akkora mint a haz?
  • nyaSGem
    #96
    Ohh my god!!!!

    Kedves sorompóemelgető barátom.
    Az Oracle kliens oldalon, szerinted honnan veszi, hogy milyen NLS_LANG-al forduljon a szerverhez????
    Tudod egyáltalán mi az az NLS_LANG???
    Tudod hogy az Oracle kliens még milyen paramétereket vesz a registryből kliens oldalon??
    Tudod hogy a szerver oldalon hogy működik ez a dolog?
    Én igen. De kicsit sokáig tartana elmagyaráznom neked.
    Úgyhogy kezeld tényként és el van intézve.

    Kedves HuAn82!

    Gondolom észrevetted már, hogy a témához hozzászólásod sincs. Akkor meg mit zavarod itt a vizet? Menjél legozni, vagy babázni, vagy túrd az orrod, csak hagyjál már minket lógva...
  • bakterrier
    #95
    szimpatikus álláspont
  • irkab1rka
    #94
    Aha, és emergency backupba az egész rendszert mented, vagy csak a user beállításait?

    Ha már egy csomó setting a registryben van, akkor miért ne lehetne ott a feltelepített progik beállításai is?
    A regisztrit tudod pár api hivással elérni (r/w), és ez tök egységes. Linux alatt már bocs, de még nem láttam 2 egyforma logikával bíró beállításokat tartalmazó file-t (xml, ugyanmááá). Ha le akarsz kérni egy settinget, akkor vagy van rá environment variable, vagy majd te csinálsz, vagy ha olyan emberke írta, akkor talán ott lesz a /var-ban, és ha egy guru írta, akkor talán a man-ban megtalálod, hogy miről szól. Happy hacking, de dolgozni???

    Amúgy a registrynek szvsz egy baja van, hogy bazi nagy, és hogy a windows és a user változók csak úgy vannak elválasztva, hogy másik path-on vannak. Én nem érzem secure-nak, de én nem értek hozzá.

    A link programozót meg nem lehet kivédeni, hidd el ... ha össze akarja szarni a regisztrit, akkor össze is szarja...
  • bakterrier
    #93
    hiába, megosztott világban élünk: vannak regisztri pártiak és regisztri ellenesek:D
  • roliika
    #92
    Kernel Win 9X fölött nem engedi a formatot, csak külső meghajtóról.
  • bakterrier
    #91
    a telepítőt én is úgy írom, de mást nem
    mellesleg valószínűleg a profi oracle programozók azér írnak a regisztribe telepítéskor mer ez van

    az oracle programozók nem pl/sql-t használnak? abban nincs is regisztri:D szerintem te az oracle-t készítő programozókra gondoltál:D

    különben is ne szójjá be, honnan tudod, te hogy én nem vagyok oracle programozó és nem szarom tele a regisztrit? és csak hisztizek itten mer nem tetszik és ilyen kedvem van? nekem te itten ne személyeskedjél!
    az hogy neked nincs humorérzéked az már kiderült...
    az hogy nekem van az is:D
  • HuAn82
    #90
    Ügyes vagy! Gratula a szülőknek!
  • bakterrier
    #89
    szerintem mondjuk megoldhatnák, hogy csak az a cucc nyúlhat hozzá, amely berakta, illetve rendszer folyamat...
    bár ez egy kicsit hasonlítana a linuxos megoldásra lenne és az semmiképpen se lenne jó :D

    na jólvan nem hisztizek itt nektek többet:D
  • nyaSGem
    #88
    Kedves HuAn82!

    Neked csak ennyit mondanék:



    De ezzel ne zaklasd a moderátorokat, ugyanis ezt a szmájlit az ő listájukból vettem.
    Gyere csak, illeszd ide a nedves kis nyelvedet:
  • nyaSGem
    #87
    Húúú apám!

    Az a sok nagyon hülye Oracle programozó, meg MSSQL programozó, meg ezer programot sorolhatnék, amit profi programozók fejlesztenek és az a sok hülye úgy írja meg a telepítőt és a programokat, hogy a registryt használáják egy csomó mindenre.
    Ha lenne egy csöpp értelmeb a szoftverfejlesztéssel és a programok működésével kapcsolatban, akkor nem kérdeznél és mondanál ilyen marhaságokat.
    De most komolyan!
  • irkab1rka
    #86
    fasza,
    kiváncsi vagyok, hogy mennyire lesz lehetetlen ehhez külső tűzfalat integrálni :)

    monopolium 4ever.
  • bakterrier
    #85
    jó de az nem működik arról a meghajtóról, amiről indítod a rendszert
  • Macc
    #84
    "Ezzel könnyen megoldható pl. az, hogy felhasználónként más beállítást használjon a progi anélkül, hogy a készítő bármit is tenne ezügyben."

    Fura, BSD alatt is meg tudtak oldani megsincsen registry.

    Amugy nekem tok mindegy legyen...
  • bakterrier
    #83
    mért van olyan, hogy fekete xp? mondjuk nekem lehet kéne egy mer az a kék már unalmas
    már el is képzeltem
    Windows XP Fekete Pákó Edition - lenne benne Didi menü
  • BiroAndras
    #82
    "csak megkérdezném mire jó a regisztri?
    mér jó az, ha ott van egy csomó szar amit belerak egy csomó szar program, amit esetleg a saját könyvtárába is szarhatna"

    Pont az a lényege, hogy egy helyen legyen az összes beállítás. Ezzel könnyen megoldható pl. az, hogy felhasználónként más beállítást használjon a progi anélkül, hogy a készítő bármit is tenne ezügyben.
    Pl. egy terminal server eléggé gázosan működne enélkül (pl. mindeki látná, hogy milyen dokumentumokat nyitottál meg legutóbb).
    És azt se lehetne rendesen megoldani, hogy a saját profilodat több gépről is használhasd.
    Az már a programok bűne, hogy szeméttel nyomják tele a registry-t, és nem takarítanak maguk után.

    "mért jó az, hogy 15 soros programmal ki tudok belőle gyakni gyakorlatilag mindent?"

    A "format c:" rövidebb és hatásosabb.
  • bakterrier
    #81
    és? manapság nem szégyen a másság...előny:D
  • roliika
    #80
    Mert ha installálsz 1 játékot és serialt kér, sokszor a registryben van a kód vagy hivatkozás hexában kódolva. Szóval a registry azért van hogy a vírusoknak legyen hova bújniuk.:-)
  • roliika
    #79
    Ezek az új "vírusok" elég ravaszak.:-) Rejtik magukat a folyamatok közül, netről folyamatosan frissülnek, ha csak 1 részüket törlöd le akkor újraépülnek, system file-okat írnak felül...na de nem hiszem hogy be kéne őket mutatni. Van ami tiltja az exe futtatást..na az a leg gázasabb.:-)
  • vice
    #78
    Ilyen buzis nickgrafot sem láttam még :D
  • Macc
    #77
    Nem nem a Win XP-re gondoltam:)