225
  • tudatlanka
    #225
    Ez viszont magyar hír ahogy olvasom...
  • Tinman #224
    Helyes
  • Tinman #223
    "ha te letöltő vagy, és kiírsz magadnak valami warez cuccot, és otthon eljátszogatsz vele/ megnézed azért nem vagy büntethető."

    Ezt a hülyeséget honnan szedted?
    Az előttem szólok korrektül megmagyarázták miről van szó.
  • tudatlanka
    #222
    azirafael:
    A mai hatályos jogszabályok szerint te jogszerűen tölthetsz le zenét filmet és ki is ithatod saját magadnak DE NEM töltheted-oszthatod meg(lásd dc++ torrent stb)!!!!!
    Játék-alkalmazás viszont még csak semmilyen formában nem lehet a gépeden,lemezeiden hacsak nem rendelkezel jogtiszta változattal.
  • Mike
    #221
    oksi, hajrá cset topigba dumáljuk meg
  • Mike
    #220
    az alap tényeiddel egy baj van, hogy az ügyészség számára nem azok
    zenét, filmet letölthetsz, megnézheted, de szoftvert nem
    tehát nincs semmiféle eljátszogatás
    és a "hozzám nem jönnek ki, mert én csak felhasználó vagyok" pedig hamis illiuzió
  • Mike
    #219
    hát ha neked ez diktatúra, akkor Oli már bocs, de hülye vagy :)
  • Mike
    #218
    egyébként ha azt vesszük, kőkeményen fizetsz a cuccokért amit letöltesz, max nem a jogtulajdonosnak, hanem az internetszolgáltatónak :)
  • Mike
    #217
    nekem évekig volt 5 megabitem, és élveztem
    pedig alig töltök le vmit, esetleg egy-két demót
    idén visszatértem 2,5-re, most már meggondlom, hogy letöltsek-e egy 600-700 megás demót

    és mp3-mat sem töltök le, mert utálom, szerintem az mp3 szar

    ellenben van használtcd bolt, ott szoktam zenecd-ket venni
  • Mike
    #216
    azokból csak azokat tartottam meg amibe irtam
  • Aramir
    #215
    Hö, dobozok jöhetnek, jöhet a pc guru is ide nekem :)
  • azirafael
    #214
    Sok minden elhangzott itt a kommentekben, de néhány ember nincs tisztában egy-két alap ténnyel. Az hogy te otthon lemásolgatsz cuccokat és szépen megnézed a csajoddal a házi plazmádon senkit nem fog zavarni, sőt nem is tudnak megbüntetni miatta. Itt olyan arcokat büntettek meg, akik mindezt ipari módon haszon szerzés céljából üzletszerűen végezték. Lényegében ugyanolyan gecik lettek mint a multik akik lecápázzák a mezei vásárlót, csak ők kihasználták, hogy nekik nem kell adót/forgalmazást/egyéb költséget fizetni, és ezzel okoztak kurva nagy kárt az eredeti készítőnek.

    Tehát mégegyszer: ha te letöltő vagy, és kiírsz magadnak valami warez cuccot, és otthon eljátszogatsz vele/ megnézed azért nem vagy büntethető. Onnantól kezdve vagy büntethető, ha a letöltött cuccot egy ezresért átírod a haverodnak, vagy csinálsz te is egy warez site-ot ahonnan mások leszedhetik, tehát tovább adod.
  • immovable
    #213
    "Már bocs de T-téka szóbe se áll veled 1MB-es vonal alatt,..."
    pontosan, fel is hívják rá a figyelmed...
    itt
  • jocco
    #212
    "Halottam róla és bármily meglepő egy ilyen full streaming videóhoz elegendő az 512k."

    Már bocs de T-téka szóbe se áll veled 1MB-es vonal alatt, s már a legtöbb normális online videó klip, meg mozi előzetes 700k-val megy, arról nem is szólva, hogy egyes külföldi oldalon még a videó klippek is szaggantnak a 2Mbit-es vonalon(pedig maxon jön a letöltés de még ez se elég neki).

    Haladni kell a korral, ha mindenki igy állna hozzá a mai napig max a modem prüntyögését hallgathathatnánk a gépen, mert azzal is sokáig elvolt mindnki, max nem volt ennyi kép meg multimédia
    (mondjuk manapság néha már idegesitően sok az animált reklám) az oldalkon.

    Abban viszont igazad van hogy, balgaság lenne feltételzni hogy valaki ilyen tevékenységgel generál 150GB forgalmat, de szerintem azért manapság már kihasználható s egyre inkább kihasználhatóbb lesz a nagyobb sávszélesség legális tartalmak elérésében, amelett hogy a mindenapokra 512k-s vonal is bőven elgendő.


  • OliApa
    #211
    Majd, ha vége a diktatúrának. Tavasszal . . .
  • Yossarian
    #210
  • Tinman #209
    Halottam róla és bármily meglepő egy ilyen full streaming videóhoz elegendő az 512k. És mivel ez létezik forgalomkorlátlanul is így nem értem miről beszélsz. Főleg azért nem mert amíg ment a VV, barátnőm gyakran nézte... így is bőven 20Gb alatt maradt a letöltés.

    De ezzel nem is akarok én senkit sem vádolni, hogy miért fizet elő 2-3Mbit vagy annál gyorsabb netre. Mindenkinek a magánügye.
    Ezzel igazából csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az Internetszolgáltatók KŐKEMÉNY érdeke a warez csak éppen hivatalosan nem ismerik be.

    Mindenkitől kérdezem: Előfizetnél tizenakárhány ezerért 2-3 megabitre/hó ha NULLA mb full filmet, mp3-at, játékot tölthetnél le?
    Úgy gondolom, hirtelen mindenkinek (magánszemélyről beszélek) elég lenne az 512k vagy a 384k... jééé de érdekes.

    Emlékeztek, hogy sok user, hogy felháborodott a T-Online 150GB korlátján? Biztos BigBrothert néztek spanyolul és nettv-vel meg a japán sumo versenyt.... jajjj már.
    Mindenki sáros, csak van aki nem vallja be..."te is, én is, a politikus, a villanyszerelő, a rendőr, stb."
  • immovable
    #208
    " Egy 512k-s vonal bőven ki kell, hogy szolgálja az igényeket (le is mondom a francba a 2 Megabitet). Aki e felettit vett meg és magánszemély az bizonyára nem az oldalak látogatásával generál havi 20+ gigát."
    ez egy baromság...már bocs
    hallotál már nettv-ről vagy online kölcsönzőről, pl t-foslájn téka, netrádió, stb...
    ha jó minőségben akarsz tvzni neten kell a sávszél és lesz forgalom ne aggodj...
  • Tinman #207
    Így van. Circus maximus az egész.
  • Tinman #206
    Azt nyugodtan dobd ki :-D
    Ha régi CoV évfolyamot írsz küldtem volna a csekket ;-)

    #193: Nem csak a lemezcserét írtam, hanem egy dobozos szoftver esetén a full supportot is. Nekem ezzel kapcsolatban JÓK a tapasztalataim... talán azért mert nem csak töltök

    #194: Jó duma. Egy 512k-s vonal bőven ki kell, hogy szolgálja az igényeket (le is mondom a francba a 2 Megabitet). Aki e felettit vett meg és magánszemély az bizonyára nem az oldalak látogatásával generál havi 20+ gigát.

    #195: Persze, hogy lehet és szerinted a vásárlók hány százaléka tesz így? Azon a fránya memkártyán akad a "biztonsági másolat" kevésbé biztonsági is.



  • twargrey
    #205
    Jó ez a kép
  • gstm
    #204
    Ezt az egész jelenlegi helyzetet a kiadok teremtették maguknak. A baj ott kezdödik hogy törvényeket probálnak alkotni / felhasználni a saját céljaik érvényesítésére. Egyébként pl vegyük a sony-t. Gyárt cd / dvd írót, sőt még írható cd-t / dvd-t is nagy mennyiségben, és akármilyen meglepö jelen van a piacon mint kiadó is. Egyik oldalon küzd a másolás ellen, a másik oldalon meg gyártja azokat az eszközöket, amik lehetövé teszik a másolást. Most akkor hogy is van ez? Valahogy ez a cég mindig jol jár, hiszen neki mindenképp jön a profit. És ki szívja meg? Ezt már szerintem tudjátok (mi).
  • NFP
    #203
    hát ha nem kapják el, ja :D
  • loga
    #202
    Igen pontosan csakhogy a Bneten nem fogsz jatszani crackkel....Megha eredeti a cuccod akkor sem szereti
  • Mike at home
    #201
    akkor nézegesd a netpiacot is
  • Mike at home
    #200
    nem adnak
    a legszebb meg az amikor el sem indul, persze crackkel igen
  • Mike at home
    #199
    mondjuk itthon nálunk minden drágább mint a környező országokban
    szal jöhet akár euro is nyugodtan itt már nem fognak növekedni az árak, mert így is magasabbak
  • Mike at home
    #198
    az a baj, hogy szerintem a 40 USD is sok
  • Mike at home
    #197
    pontosan

    az egyik Excelnek volt egy olyan hibája, hogy néha úgy mentette el a saját file-ját, hogy többé nem tudta megnyitni

    visszahívták az Excel, fizettek? dehogy
  • Mike at home
    #196
    vagy annyira tehetséges
  • Mike at home
    #195
    mp3 lejátszósok miért? lehet eredti lemezről is mp3-mat készíteni, vagy az nem normális dolog?
  • Mike at home
    #194
    miért kell szélessáv? hogy az oldalak emberi időben betöltődjenek
    netezz már 33600-as modemmel kicsit, légyszi
  • Mike at home
    #193
    ha neked a lemezcsere a szoftver garanciája LOL
    ez olyan mintha a csonagolásra adnál garanciát, de a benne lévő dologra nem
    elolvastál már valaha egy Microsoft szoftver licensz szerződést?
  • KaBuTo666
    #192
    http://www.xpress.hu/ -n szoktam vásárólgatni, itt nagyon sok kedvezmény van a dvd-kre!
  • KaBuTo666
    #191
    én pl a dvd filmeket csak is eredetiben veszem meg! az eredeti filmek nagy része 2rétegű lemezre nyomják, a másolt szarokat 4,7 gigásra így azok szar minőségűek és valamikor az extrákat sem találni rajta szulyuk gagyi minőségűek!
  • Mike at home
    #190
    akkor szólj ha kellenek majd dobozok
    van 1997-es teljes PC-GURU-m is, azt is ki akarom dobni
  • lalicsiga
    #189
    én töltök még egy pár cuccot ma :)
  • loga
    #188
    Szal en zsakbamacsakt nem veszek.
  • loga
    #187
    En ehhez csak annyit tennek hozza hogy mikor egy jatekot beharangoznak (tegyuk fel akarmelyiket)akkor mondjuk megnezem a trailert elolvasom hogy megis milyen lehet az ingame movie-kat DE amikor megveszem mondjuk megsem olyan a jatszhatosaga vagy a feelingje. Szal nem teccik de mar keso... max megprobalhatom visszavinni es kicserelni vmi masikra.
    2.:
    Megvan a jatek szeretem is teccik is sokat is hasznalom de a cd minden inditashoz kell ugye mostani SF vedelem stb es karcolodik meg serul neha leejtem mert ugyebar hasznalom. Kicserelik nekem megfizetik nekem az en eredeti CD-met?
    Adnak helyette masikat...nem hinnem.
    Most is pont igy vagyok egyik CD-mel es lehet meg kell vennem megegyszer nevetseges nem?
  • Dumbee
    #186
    Sok okos és ostoba gondolat hangzott itt eddig el (s az enyém is az egyik csoportba fog tartozni, ki-ki vérmérséklete és intelligenciája szerint sorolja majd be). :-)

    Van par dolog, amivel maximalisan egyet tudok erteni:
    - akarmennyire is olcso lesz egy eredeti lemez, mindig lesznek, akinek az is draga lesz, es inkabb masolja, mintsem megvegye. De szerencsere egyre tobben gondoljak, hogy a kiadok jo iranyba mennek el az akciokkal, s megveszik az eredetiket...
    - eletszinvonalrol szvsz vitatkozni tok felesleges. Van, akinek jobban megy, es megsem kolt semmire, inkabb masol, mig ismerek olyan sracokat, akik inkabb osszesporoljak, hogy a kedvenc meglegyen eredetiben...

    Nehanyan dobaloztok itt eszmeletlen buntetesekkel, stb. A btk az egy dolog, de ha van infotok, ugyan mar dobjatok be nehany konkret buntetest, illetve esetleg tobb infot, magarol a tortentekrol (mennyivel kaptak el embereket, stb.

    Jomagam tudok kettorol:
    - 10 millas karerteknel, masfel ev letoltendot kapott az illeto, de mint utobb kiderult, a masfel ev felfuggesztettben mar ki volt szabva, igy magaert a szerzoi jogos ugyert nem kapott pluszban semmit
    - 16 mFt, 1 ev felfuggesztett

    Mindketto terjeszto volt, eleg komoly penzt sepert be a masolasbol. Nem tudom sajnalni oket.

    Es meg nehany hatterinfo: a rendorseg ugyan kimegy a bejelentesre, de az esetek 90%-ban az info helyesnek szokott bizonyulni, a maradek 10%-ban meg szepen megszuntetik az ugyet.

    Mostanaban eleg sok lebukas volt: tobb ezer filmet foglaltak le olyan "hazi-terjesztoktol", akik bizony nem boltban arultak a cuccot, es sem jogdijat, sem mast nem fizettek utanuk...