1891
Mi is ez, hogyan kell használni?
  • wantonly
    #1690
    Nézd, nem tudom melyik weboldal ez, de én többször vásároltam már és sosem kért bankkártya adatokat. Vásárláskor átirányít a paypal weboldalára és email + jelszó megadásával lehet vásárolni. Biztos, hogy az a weboldal megbízható ahol vásárolni akarsz nem valami átverés?
  • BoneDragon
    #1689
    Vagy te értesz félre valamit, vagy én. Szóval adott egy oldal ahol vásárolni szeretnék, de mivel nincs internetes bankkártyám ezért paypalra küldtem pénzt. Eddig oké, rákattintok paypalra az oldalon ugye kéri a jelszót aztán meg a bankkártya adataimat. De ezt minek kéri, ha van pénz paypalon? Engem ez zavar... Én még nem találkoztam olyan oldallal amiről egyből tudtam volna vásárolni bankkártya megadása nélkül. Így nem látom értelmét, hogy küldjek paypal számlára pénzt, mert ahonnan vásárolni akarok az úgy is kéri a bankkártya adatot, amit természetesen elutasít.
  • wantonly
    #1688
    Persze, Ebay-en például szinte csak PayPal-el tudsz vásárolni és minden más oldalon ahol ott a PP logó ott lehet.
  • BoneDragon
    #1687
    Köszi, de egyáltalán létezik ilyen? :)
  • wantonly
    #1686
    Természetesen fogadhatsz és küldhetsz pénzt bankkártya bekötés nélkül is. Át is utalhatod a beérkezett pénzt a számládra.
  • ACE
    #1685
    Olyan helyen tudsz vele fizetni, ahol nem bankkártya adatokat kér, hanem a paypal-al kell belépni és úgy fizetni.
  • BoneDragon
    #1684
    Sziasztok!

    Mivel nem rendelkezem interneten fizetéssel való bankkártyával paypalra küldtem pénzt. Ez eddig szép és jó, mert megérkezett, de ha valamit venni szeretnék a neten akkor bekéri a bankkártya számot amit természetesen elutasít. Ezt hogy lehet kikerülni? Egyáltalán akkor mi értelme van a pénz küldésnek ha nem tudok vele mit kezdeni?
  • cataflam02
    #1683
    Paypalra csak, akkor tudok fogadni pénzt, ha hitelesítem a bankkártyám ?
  • wantonly
    #1682
    Pár nap a refund.
  • imap
    #1681
    Sziasztok! Egy ebay-os vásárlás nem jött össze, és az eladó visszaküldte a pénzt a Paypal-ra. A Historyban ott áll:
    Feb 12, 2013 Reversal From 'wei ma' Completed $29.36 USD
    Feb 12, 2013 Transfer To Credit Card Completed. -6,653 HUF
    Ez mikor jelenik meg a számlámon, vagy hol keressem? OTP-s vagyok, webkártyám van regisztrálva.
  • Jamirofan89
    #1680
    NA VÉGRE,rárakták.Na és most,hogy rendelni szerettem volna online.
    Credit Card Not Approved: Please validate or modify your billing information or try a different credit card and resubmit your order.
    VICC AZ EGÉSZ
  • wantonly
    #1679
    Aham, bizonyára jól, mert ha nem jól adod meg akkor visszajön a pénz. Én a helyedben még várnék a jövő hét elejéig, hátha megérkezik. Ha nem jön, akkor nem tudsz mást csinálni írnod kell a supportnak.
  • Jamirofan89
    #1678
    kép
    Jól adtam meg a bank nevét?
  • wantonly
    #1677
    Ellenőrizd, hogy biztosan jó helyre küldted, nem írtál-e el valamit. A PayPal mit ír ki a a tranzakcióhoz, completed?

    Két lehetőséged van, én először felhívnám az Erste-t, hogy látják-e a megbízást a PayPal-tól. Ha nem kaptak semmit, akkor PP support. Szerintem nem lesz baj, ha jó helyre küldted, nem fog elveszni a pénzed.
  • Jamirofan89
    #1676
    Átultam paypalról Erste-re egy nagyobb összeget.Azt írta ki,hogy 1-2 napot vesz igénybe a dolog.Eltelt 6 nap,paypalról összeg levonva,Erste rajt csücsül a pénzen és nem jelenik meg a számlámon.
    Valaki segítsen mit tegyek? Nem látok a dühtől.
  • ACE
    #1675
    Egy fityinget nem fogsz kapni soha...
  • Mourir
    #1674
    Ha egy kis pénzt is szeretnétek a paypal számlára, akkor ezeket az oldalakat ajánlom. Mind megbízható:

    Neo
    cash
    cash2
    twick

  • xxdani
    #1673
    Hülyegyerek ott van mellette a "+" jel és talán ki kéne nyitni.
    Oké oké köszi
  • xxdani
    #1672
    Helló!
    Egy vásárlás miatt X-FT-ot lehúzott a paypal számlára maga a pay pal. a vásárlás összege kissebb volt mint amennyit rátett. A maradékot ugye a withdraw alatt visszautaltam (elméletileg). Azt gondolom meg olvastam is pay pal-on , hogy ez 1-2 napos.
    A kérdésem az lenne, hogy nem kéne látszódnia valahol, hogy van egy folyamatban levő utalás? ( csak , hogy megnyugodjak, hogy tényleg visszajön)
  • Firerock
    #1671
    kis off:
    Sziasztok!
    Több terméket beraktam a kosárba,ugyanattól az eladótól,meg akartam venni a cuccot de a paypal kiírta hogy visszautasította a bankártya a tranzakciót,ez igaz mert 50 forinttal kevesebb volt a kártyámon. Holnap rakok rá pénzt,ilyenkor mi a teendő? Újra "meg kell vennem" a Cart-ból az egészet?
  • Jamirofan89
    #1670
    Megtörtént az első tranzakció.Ma is küldenek majd.Megkértek,hogy figyeljek oda az adózásra és fizessem be,de hogyan?
    Invoice-t kell küldenem annak aki utalná a pénzt? Ő jelenleg a "főnököm",de ez idővel változni fog.
    Amerikába nincs ez az EU-s ****ság.

    What is your ownership type?

    An individual consumer refers to any individual or household that is not a business, legal entity, or other type of organization.

    A sole proprietor.

    Any other type of business, charity, or government entity.

    Az a baj,hogy még ők se tudják,hogy melyiket kell választani(amcsik).
    Egy biztos,ha "An individual consumer"-t választom akkor lényegében kijelentem,hogy ez nem üzleti és bevehetik,nem fogok adózni.
    Erősen hajlok a "sole proprietor" felé......
    Tegyük fel azt választom,de attól még nem fogok automatikusan adózni ugye?
  • bcrics
    #1669
    Hello,.

    Paypal címemre közvetlenül ritkán érkezik pénz, így olyan kérésem volna hogy mivel most érkezett, így nekem kell átmozgatnom az Otp-s számlaszámomra a pénzt, vagy automatikusan átkerül rá?

    Ebayes vásárláskor, stb ha fizetek akkor nem kell külön feltöltenem a paypalra pénzt hanem automatikusan a paypalon keresztül az Otp-s számlaszámomról kerül levonásra az összeg.
    Úgy emlékszem mikor regisztráltam így lett beállítva a paypalon hogy ott ne tároljon pénz, minden menjen rá a bankszámlámra automatikusan.

    Szóval kérdés hogy ezt hol tudom leellenőrizni hogy átkerül e magától a pénz vagy nekem kell manuálisan mozgatnom?
    illetve mennyi idő után szokott átkerülni a hazai számlára a pénz?

    kb 1-2 nap?
    addig ott lesz paypalon?

    Vagy ne vacakoljak és mozgassam át manuálisan, de azt meg nem szeretném egy forintot is levonjon.



  • rooney8
    #1668
    sajnos így sem jó.
    chrome-ot használok, így megpróbáltam ie-ben is, de ott is ugyanezt írta. ezután letiltottam a sütiket mind chrome-ban, mind ie-ben, de mindkét esetben ugyanazt írta mint eddig, és pluszban még ezt:

    "We are sorry this page cannot be displayed. To access it, please complete the following steps:


    If this message appeared after you clicked on a link in an email, please copy and paste the desired URL into a new browser window.
    If this fails and you are using Internet Explorer Version 6, follow the steps below to change your browser's cookie setting:
    In Internet Explorer, click on the Tools menu and then Internet Options.
    Click Privacy and then click Advanced.
    Click Override default settings, and then specify how you want Internet Explorer to handle cookies from first-party websites.
    If you are using a browser that is not Internet Explorer Version 6, please refer to the "Help" section and follow the instructions to enable cookies.
    If you have attempted all of the above and are still experiencing problems, you may contact PayPal Customer Service at the following page:

    https://www.paypal.com/hu/contactus.

    Message 3014"
  • wantonly
    #1667
    Utánaolvastam és talán rájöttem mi a hiba.

    Firefox böngészőt használsz? A sütikkel van probléma állítólag (le kell tiltani), de inkább másik böngészővel próbáld meg (Chrome, IE). És a teljes bankszámlaszámod írd be.
  • Montanosz
    #1666
    Link a Payoneerhoz

    PAYONEER]PAYONEER
  • rooney8
    #1665
    lehet félreérthetően fogalmaztam. szóval beírtam már mindenféle variációban (mind a 24 számjegy, és akkor utána kezdtem szelektálni, első 8, utolsó 8 stb.) és végül egyszer ezt a szöveget írta ki és innentől semmit nem tudok csinálni. volt rajta kb. 2 dollár, azt átutaltam az új paypal-emre, át is jött, minden rendben volt. nem maradt rajta semmi pénz, csatolva sem volt bankkártyához. szóval nem volt semmi utalásos művelet, csak a fiókot akartam törölni és akkor kérte a számlaszámot és akkor innentől tudjátok a sztorit :D
  • wantonly
    #1664
    A "'full account number" azt jelenti, hogy az egészet meg kell adnod, nem az első vagy utolsó 8 számjegyet, hanem a teljes 24 számból álló bankszámlaszámodat. Ebből az első 8 a bank azonosítója és a maradék 16 pedig a számlaszámod, ha valamit nem tudsz nézz utána a bankodnál. A szövegben pedig csak annyit írnak, hogy az utolsó művelet amit végre akartál hajtani, nem sikerült.
  • rooney8
    #1663
    #1653

    erre valaki?
    azóta sem válaszoltak a paypal-esek.
  • Montanosz
    #1662
    közben regeltem a payoneernél, február közepére igérték a kártyát

    Ugye ez az egyetlen kártya ahova a paypal meg a skrill pénzt is kitudom venni mivel azok között nincs pénzmozgás, és nem akartam külön skrill kártyát sem.
  • Jamirofan89
    #1661
    Megvan.Számlatörténeteknél kell nézni és 2 napot vett igénybe.
  • wantonly
    #1660
    Az a számlaszámod, nem azt kell beírni. Amikor már megjelenik a számlatörténetben (nem csak a zárolások között), akkor ott lesz a 4 jegyű kód is, csak várni kell. Én a helyedben nem írogatnék be mindenféle hibás kódot, mert a végén még zárolják az accountod...
  • Jamirofan89
    #1659
    Megnéztem a zárolásoknál és ott van a 400 Ft.
    Megjegyzéseknél egy 6 jegyű szám és közvetlenül utána 6 csillag majd a 4 jegyű szám ami a kártyám hátulján van.
    Természetesen nem fogadja el a 4 jegyű számot ami eleve rajt van a kártyán és ezeken kívül más nincs.
  • ACE
    #1658
    Vagy zárolások.
  • ACE
    #1657
    A kártyatörténetet figyeld, ha van ilyen. Abban lesz amíg a számláról nem vonják.
  • rooney8
    #1656
    En penteken adtam meg az adatokat es kedden vontak le a penzt. A kod is ott volt ugyhogy nem volt semmi gebasz.
  • wantonly
    #1655
    Nekem az a kód nagyjából 3 nap múlva jelent meg a számlatörténetben.
  • Jamirofan89
    #1654
    Felmerült egy újabb probléma... Van itt Erste bankos?
    Meg akartam erősíteni a fiókomat a bankkártyám adataival amit sikeresen beregisztráltam,de utána azt írta ki hogy kell egy 4 jegyű szám amit a számlatörténetnél(?) találok meg a 400 HUF levonást követően 1-2 nap.
    Igen ám,csak rákerestem magyar oldalakon és mindenki kapott SMS értesítést és még aznap meg tudták erősíteni a fiókjukat.
    Nem kaptam semmilyen sms értesítést még a 2 nappal ezelőtti családtagtól való átutalást követően sem.Netbankban ott van a az átutalás a számlatörténetnél,de a PayPal-os levonás nincs.
    Nagyon fontos lenne a munkámhoz kell és nem várhat egy napot sem!
  • rooney8
    #1653
    hali
    van egy kis problémám
    törölni szerettem volna a(z egyik) paypal fiókomat, de törlésnél megerősítésként kérte az úgynevezett "full account number"-t is. ez elvileg a bankszámlaszámom. na hát én már minden lehetséges formátumban megadtam neki (első 8 számjegy, középső, utolsó stb.) de sehogy sem akarta elfogadni. végül addig próbáltam, míg egy ilyen szöveg meg nem jelent (most nem tudom, hogy ez annak a következménye, hogy sokszor rossz számot írtam be, vagy pedig sikerült a megfelelő kombinációt beírni, és ezenkívül van valami probléma...

    "Sorry — your last action could not be completed

    If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

    If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

    If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again."


    google-ben több ilyen problémával is találkoztam, de megoldást sehol sem írtak (az angolom nem a legjobb, így lehet csak átsiklottam felette). már írtam paypal-nek is, de egy automata válasznál többet nem kaptam. esetleg van valami ötletetek?
  • Jamirofan89
    #1652
    Bocs közbe rágugliztam.
  • Jamirofan89
    #1651
    Jobb félni,mint megijedni alapon szeretném megkérdezni,hogy regisztrációnál a first name-hez a vezeték nevem kell megadni?
    Valahol olvastam,hogy a bankszámlád alapján kell a nevet megadni tehát ha Kovács Lajosnak hívnak akkor a megszokottól eltérően nem a keresztneved írod a first name-hez hanem a vezetékneved.Korrekt?