2058
  • xaxoimi
    #1738
    Hali(:
    Valaki nem tudja véletlen hogy mire használják a "réti csík"-ot mint halat???Nagyon fontos lenne mert holnapra kell a tanárbácsinak D:
  • trident
    #1737
    Köszönöm a tippeket.:)

    Igen, ha lehet én is szeretem balanszírozni, kissé emelni a csalit.
    A citromosat kipróbálom, a borsosra nem gondoltam, de nyáron azt is meglesem.:)

    A harisnyás trükköt azért nem próbáltam, mert természetes vízen van csak gondom a törpével. A 12-es pelletet gond nélkül felveszi, azt nem is érdemes harisnyázni, nagyobb pelletet meg bojlit meg azért nem gondoltam bevetni, mert a vadvízen gyanakvóak a halak, szoktató etetést meg bojlival, pellettel nem akarok kialakítani.


    Horgásztón, lavórban még nem is annyira gond a törpe, de a gyomai siratón tényleg siralmas a törpe helyzet, de másutt is küszködnek vele.

    De remélem lesz elég időm tesztelni.:) A tenyerem már viszket, hogy kipróbáljam a karácsonyra kapott feedert, hogy tudjak menni horgászni, kiülni a jó időben a partra, stégre...:)
  • fifi
    #1736
    mindemellett ha a csalid nem közvetlenül a fenéken van, kisebb eséllyel veszi fel a törpe, mert amennyire én tudom, a fenéken, az iszapban eszik...
  • fifi
    #1735
    bojlinál nem tudom, de más csalinál, ha enyhe citromos ízbe/oldatba/lébe van mártva, az a törpe elkerüli...
  • Firerock
    #1734
    kötözött?:D
    A borsos pelletek,bojlik tökéletesen jók törpeharcsa ellen. Illetve a bojlira van még egy kis trükk:
    Bármilyen bojlit megfogsz és ráhúzol egy harisnyát és elkötöd,így nem tudja megharapdálni.
    Illetve ha jól tudom akkor a bojlit nem is annyira csípik,legalábbis sok id ő amíg szétrágják!
  • trident
    #1733
    Erre gondoltam én is, mert azokat az átkokat nem eszi meg másik hal...:D

    Kötözött, száraz kukoricán, tigrismogyorón kívül mivel érdemes még a törpét kikerülni? Az ananászos ízű dolgokat felveszi?
  • Landren
    #1732
    Én nem hallottam még ilyenről, de nem tartom valószínűnek. Meg aztán a kaviár miatt tartják ezeket a halakat ami elég nagy üzlet, nem hiszem, hogy a szabadon engedésük kifizetődő lenne.
  • trident
    #1731
    Sziasztok!:)

    Egy ismerősöm mondta, de én még sohasem hallottam róla (neten sem találtam ilyet), hogy a (szibériai) tokhal írtja a törpeharcsát? Valóban ellensége lenne neki?

    Tokhalat tenyésztenek Magyarországon is (silverfish kft, vésztő).

    Azért érdekes számomra csak, mert sok horgásztavunk törpeharcsa fertőzött.
  • Firerock
    #1730
    szerintem nem ilyen stílusban válaszoltam!
  • zsimborgo
    #1729
    Hát szerintem meg,nem véletlenül írom ezeket a dolgokat.
    Néz utána ha nem hiszed el.
  • Firerock
    #1728
    Szerintem mind ugyanaz,és ezek még olcsóbbak mint a helyi kis boltok,ott viszont nincs posta,cserében ki tudod próbálni,meg tudod szagolni a cuccokat
  • zsimborgo
    #1727
    Pl:észre vettem azt hogyha egy halradart vennél az egyik horgász webáruházban,az lényegesen drágább (sulyos tízezrekröl írok)mint egy kemping boltban aminek köze sincs a horgászathoz csak egy két terméke.
  • zsimborgo
    #1726
    Hát nem tudom meg néztem ezt a két oldalt de nem találtam olcsobságott mint pl:haldorádó.
    De ha megnézem mondjuk a Haldorádó vs Energofish akkor a haldorádó lesz a nyerő szerintem bár régen máshogy gondoltam de vettem a fáradságot és a termékekeket összehasonlitottam.
    De vajon melyik a legolcsóbb horgász web áruház?
  • trident
    #1725
    Biztosan nem tudom, esetleg nézd meg a hal.hu vagy a horgaszonline.hu-t.
  • zsimborgo
    #1724
    Sziasztok.
    Szerintetek melyik a legolcsóbb horgász webáruház?
    Szörnyű hogy milyen hatalmas pénzeket tesznek rá a kereskedők a horgász felszerelésekre.
  • zmeor
    #1723
    szerintem semmi baj nincs ezzel, hogy kiraktad

    ráadásul témába illik. Lehet tervezni a nyári kalandokat :)
  • Firerock
    #1722
    delbanplz:)
  • fifi
    #1721
    tudom, reklám, meg ezmegaz, de akkor is:

    gonda laposi nyaraló

    aki erről a fórumról foglal esetleg, engedek valamennyit, és kap egy üveg saját pálinkát, vagy egy kiló saját mézet kívánság szerint...
    mindemellett kimegyünk az élőre egy iccakára...
  • kisvory
    #1720
    Eladóvá vált egy komplett horgászfelszerelés idő hiány miatt.3 bot orsóval új zsinórral az egyiken fenekező szerelék van.Az első bot egy Nevis promaxx carp bojlis bot 3.6m-es dobosúlya 3lbs, orsója egy Nevis Pantera 50 nyeletőfékes. A második bot egy Eurostar D-max match-bot 3.6m-es, orsója egy Viper 850DL nyeletőfékes. A harmadik bot egy Eurostar D-max tele170 pontyozó bot 3.5m-es orsója egy Shimano Alivio 4000Rb. 2 dobozom van de sikerült mind a kettőnek eltörnöm a zárát de ígyis használható ha nincs dobálva nem jön szét. A két doboz tartalma rengeteg műcsali,villantók egy csomag bojli több mint egy km zsinór előrefűzött bojlis szerelék egy régebbi orsó rosszabb állapotban de használható ezt ajándékba adom. Aztán még ólmok,uszok fenekező szerelékek ,tartószák rengeteg horog,forgó. Bottartó valamint egy Nevis botzsák is.Körülbelül ennyi lenne, képet e-mail-ban vagy msn-en szívesen küldök.ár.:55.000ft tel.:0630/319-27-96 e-mail:[email protected]
    MSN:[email protected]
  • Landren
    #1719
    Igen, az utóbbi 5-6 évben már a bojlizásra fektettem nagyobb hangsúlyt, de azért a többit sem hagytam el teljesen. Vize válogatja...
  • Firerock
    #1718
    bojlizol is?
  • Landren
    #1717
    Nem voltam.
    10 éve Komáromban élek, de előtte Kondoroson laktam és meglehetősen sokat horgásztam a kákafoki holtág különböző részein ill. a Körösön is több kevesebb sikerrel. Van egy nyaralónk is Gyomendrődön a Bónom zugon, de sajna innen oda járni horgászni nem nagyon érné meg.
    Itt Komárom környékén meg csak a Duna van mint természetes víz, ami hát nem túl egyszerű halfogás szempontjából, így kénytelen vagyok magántavakra járni. Bár tudom, hogy ilyen vizekből azért nem akkora dicsőség nagyobb halat fogni, de a kifogás élménye szempontjából nincs különbség, és szerencsére idén sikerült elég jó halakat is fognom.
  • Landren
    #1716
    Amit írsz én azzal teljesen egyet értek, csak ugye amire én válaszoltam ott konkrétan a finomszerelékes (feeder) horgászatra vonatkozott a kérdés, ahol nem mozoghat túl széles keretek közt a főzsinór vastagsága. kb. 18-28, ettől vastagabbat már csak indokolt esetben, és én erre írtam, hogy ebben a tartományban szerintem nincs jelentősége a kapás szempontjából a vastagságnak.

    Az etetés, és a végszerelék esetében aláírom, hogy sokat számít ha megfelelően át van gondolva és az adott víz tulajdonságaihoz van igazítva.
  • Firerock
    #1715
    Voltak nálad a nyaralóban Landren-ék?
  • Firerock
    #1714
    kíváncsi leszek hogy bojlis cuccal milesz:/
    35ös zsinór kellet a tavirózsa miatt...
  • zmeor
    #1713
    A Maxont megvette a Walterland... a héten voltam ott. Sokkal kevesebb lett a választék..

  • fifi
    #1712
    ahol nyaraltatok/Kákafok/ és ahol halőrködöm /Körös/is az látszódik mostanában, hogy az öreguras etetőkosaras, 35-ös damillal való horgászt nagyságrendekkel kevesebb halat hoz, mint az átgondolt, koncentrált etetésen való finomabb felszerelésű horgászat...

    tőlem is kértek rengetegszer tanácsot, hogy akkor hol, mivel, és amikor megláttam a cájgot, rögtön tudni lehetett, hogy egy olyan cuccal, amivel ki lehet húzni egy úszó embert, azzal egy amúgy is agyonhorgászott vízen nem lesz túl eredményes....

    nem mondom, hogy ez a kőbe vésett tuti, én azt mondom ezt tapasztalom jártamban-keltemben, és én állítom, hogy a finomabb/vékonyabb cucc több halat hoz...
  • Forrest Gump
    #1711
    Maxon, Walterland
  • Firerock
    #1710
    Melyik a legnagyobb horgászbolt Pesten?
    Rod-podot akarok venni és minél többet ki akarok próbálni
  • zmeor
    #1709
    amugy én olyat is hallottam már hogy a halak követik a zsinórt a kajáig...

    végülis ez se hülyeség, mert tudják hogy a végén kaja van.. és ugye többet nem fogtak ki mint amennyit igen.
  • Landren
    #1708
    OK, hogy szerinted van, de akkor kérlek ezt fejtsd ki bővebben.

    Tisztában vagyok vele, hogy nem minden úgy van ahogy én gondolom, épp ezért engem meg lehet győzni...
  • Mr.Grent
    #1707
    Ez nagyon érdekes, szerintem ezzel el lehet játszani. Én a Dunán lógatom, van hogy 70-90cm is kell, de van, hogy 25cm is már sok.
    Szóval próbálgasd. Ha eszik tökmindegy, ha nem akkor próbálgatni kell.
  • Firerock
    #1706
    Használ valaki bojlizáshoz zsinórsüllyesztőt?
  • Bercy #1705
    Módszertől, pályától függ az előke hossza.
    Pl feederezésnél 10-20 cm közöttieket szoktam hagyni, odafigyelve a gubancgátló cső hosszára is.

    Bojlizásnál 10-30 cm hosszú előkéket használok (van, hogy fluorocarbon és bevonatos zsinort vegyesen használva) plusz ha a pálya engedi és lehetőség van bevontatásra akkor egy jó 50-70 cm-es ólombetétes előtétzsinórt is felteszek, hogy biztos a víz fenekén legyen, így tuti nem zavarja a halakat (igazából a halat nem a zsinór vastagsága zavarja, hanem inkább ha "beleúszik").
  • zmeor
    #1704
    köszi a válaszokat.

    és előkének milyen hosszút szoktatok használni? Nem tudom, de nekem az is fura, hogy az etetőkosártól nem ijednek meg a halak...
  • Mr.Grent
    #1703
    Ezért van az előke. Mármint a főzsinor után. De 60-100m-nél már az sem segít. Egy ekkora távolságon a zsinor vékonysága nem segít a kapás észlelésében. Természetesen itt a molyolást értem, amikor a hal maszatol.
  • fifi
    #1702
    sztem pedig igenis van jelentősége a zsinőrvastagságnak kapás szmpontjából...
  • Landren
    #1701
    A halak szempontjából nincs jelentősége a főzsinór vastagságának, legalábbis vékonyabb zsinórral nem lesz több kapásod. A dobótávolságot értelemszerűen lehet növelni bizonyos mértékig, de túl vékony zsinornál már az is necces a kosár súlya miatt. Sokan óckodnak a dobóelőkétől, de sok esetben az is megoldás lehet ha nagyobb távolságra van a meghorgászandó terület.
  • Bercy #1700
    Távolabb is lehet dobni vele.
    Meg talán az arra úszkáló halakat is kevésbé zavarja.
  • zmeor
    #1699
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a főzsinórnak a vastagsága mennyire befolyásolja az eredményességet? (feeder) Van értelme főzsinórnak is minél vékonyabbat használni? (Azon kívül, hogy kevésbé kap a sodrás bele)
    Megijednek tőle a halak?

    Az előke az tiszta sor.

    köszi