2058
  • Firerock
    #1698
    nekem is nagyon bejönnek ezek a botok,elég nagyot lehet vele dobni,ehhez még majd hozzájön a két Okuma longbow 65. És király lesz:)
  • fifi
    #1697
    értem...
  • fifi
    #1696
    én az Energoval annyira elégedett vagyok/ mind a cég hozzáállásával, mind a termékekkel/, hogy nem is fogok más botot venni valszeg... /ehhez hozzáfűződik egy remek garanciális sztori is/
    Rubin spin is van Excalibur is, spicc is, feeder is...
  • Firerock
    #1695
    Rosszul használtam a szavakat:)
    Szóval, Ha van két azonos árú bot,az egyik shimano a másik meg nem,akkor gyakran a nem shimano fényévekkel jobb,én is most vettem bojlis botokat,és a 15ezres árkategóriában van az Alivio BX Specimen és az Energoteam Carp Blade. És az Energo sokkal jobb. Tehát ott az hogy rá van írva hogy Shimano az kerül kb 5ezer forintba. Erre szerettem volna célozni
  • fifi
    #1694
    A 4500-as Rubin spinnel u.akkora élmény volt fárasztani az 5-ös balint, mint a huszonezres Berkley-vel... :)
  • fifi
    #1693
    ha belépő,az sok mindent nem jelent, senki nem annyira profi horgász itT...
    SZERINTEM!!!
  • trident
    #1692
    Köszönöm!:)

    Én is hasonformán gondolkodom a választásban, de kíváncsi vagyok minden véleményre.:)
  • Firerock
    #1691
    Szerintem a No limit a legjobb választás!
    Shimanot biztos nem vennék,nagyon belépő szintű az a bot.
  • trident
    #1690
    Nézelődtem feeder bot fronton, mert szeretnék beszerezni egyet.

    Néztem a Nevis no limit feeder botot , illetve a Shimano Joy feeder-t és az Axum carp feedert.


    Csak szárazon tudtam őket megnézni, mindegyik rendkívül szimpatikus volt. A No limitnél tetszett, hogy nagyobb a dobosúly, talán mintha gerincesebb lenne, ott a négy spicc, tetszett az anyagválasztás.

    A Shimano és az Axum is könyű, szép bot.

    Vadvizen és horgásztavon is olyan botra van szükségem, ahol tudom a halat irányítanom, nem szeretném, ha túl "taknyos" lenne a bot, nem szeretném, ha a hal irányítana, és potencionálisan "nagyobb" halakra szeretnék menni.

    Melyiket érdemes választanom?

    Az axum és a shimano nem "túl puha"?

    Most kivételesen az árat annyira nem nézem, mert orsónak a Nevis promaxx runnert-t néztem ki. A nevis no limit szettben van, a shimano és axum meg nagyon hasonló árban van és a fenti orsóval is még elfogadható összegben van.
  • chrissparduc
    #1689
    Én úgy tudom, hogy lesz!
  • MeTaL
    #1688
    lesz egyáltalán?
  • chrissparduc
    #1687
    Valaki nem tudja, hog ymikorra várható a Koós féle dvd 5. része?
  • fifi
    #1686
    remélem precedens
  • Landren
    #1685
    http://www.flyfish.hu/cikkek/42_lakat-alatt
  • MeTaL
    #1684
    horgász tó = lavor
  • BaliBoy
    #1683
    Örülj neki! :))
    A fene esne a rohadt pontyokba. Horgász tavon meg nem lehet mást fogni....
    Ott keresd őket! :)
  • Mr.Grent
    #1682
    Sziasztok!

    Van aki horgászik a Dunán? Esetleg Paks-Ordas környékén.
    Milyen élmények vannak az idén? Mert nekem valami kudarc.
    Balin és süllő jött csak az idén, kárász, ponty, dévér és minden más eltünt.

    Pedig etetés is volt sok helyen. Nem értem.
  • fifi
    #1681
    gyertek hozzám jövőre...
    a németek lehúztak az akadómról egy 70centis süllőt /is/

    balin-csuka mindig akad...
  • BaliBoy
    #1680
    Igen, a megfogalmazás volt rossz. Olyan tavat keresek ahol nem csak ponty van hanem hogyha akar az ember akkor tud fogni valami mást is.
  • Bercy #1679
    Nem fogsz találni olyan vizet amibe csak ragadozó van. A tavak ökológiai egyensúlya miatt kell tenni bele mindenféle halfajból, amit a telepítéskor próbálnak tudatosan követni (pl ha nagyon sok a fehér hal akkor megy bele több ragadozó).
  • BaliBoy
    #1678
    Sziasztok!

    Horgász tavak iránt szeretnék érdeklődni. Budapest környékén bejártunk már néhány horgásztavat és kezd már elegünk lenni, hogy szinte mindenhol csak pontyot lehet fogni. (azt telepítenek). Tudtok mondani olyan tavat ahol többnyire csak ragadozók vannak?

    Egyébkénr sokáig a Bentában volt a bizodalmam, de a honlapjuk alapján semmi mást nem telepítettek egész nyáron csak pontyokat....
  • Bercy #1677
    Én ahova egyszer el szeretnék jutni az az Ebró folyó. Ahogy rá tudom venni a barátaimat elmegyünk egyet oda a halibut pelletes harcsázást kipróbálni. Engem nagyon vonz! :)
  • fifi
    #1676
    minden évben egyszer Sarudra a Tisza-tóra de ott az alapvető apropó az irgalmatlan piálás...
    ott szoktunk az elején pecázni, mert az összes szervező spanomnak van motorcsónakja a faluvégen a kikötőben...
  • Firerock
    #1675
    wow:)
    Ilyen tapasztalatom nincs sajnos,20méterre folyik tőlünk a Kákafoki holtág:)
  • Bercy #1674
    Úgy értettem, hogy a megszokott "hazai" vizet elhagyva egyéb területekre, tavakra utazni. Hátha érdekes tapasztalatokat tudnánk megosztani.

    Pl. én idén tavasszal elmentünk a fadd-domborii holtághoz. Tulajdonképp békéshalazni készültünk,azonban pár éve a holtágba algaevő baktériumot tettek. Ennek okán a víz kitisztult -> fény lejutott ->hínártenger lett.
    Na abba a hínárosba annyi csukát lehet kipergetni amennyit nem szégyelsz :)
  • Firerock
    #1673
    egész nyáron horgásztúráztam a nyaralónkban,a házunktól légvonalban kb 600méterre:)
  • Bercy #1672
    Szoktatok eljárni "horgásztúrákra" különböző vizekre, akár külföldre?
  • Firerock
    #1671
    Egyszer csak összekéne hozni egy közös pecát!:)
  • fifi
    #1670
    mostanában erre ellenőrizgettünk, aztán ott ragadtunk :)

    de Hármas Körös mindenképpen, részleteket nem mondhatok... :)
  • Bercy #1669
    Ti hol horgásztok rendszeresen?
  • fifi
    #1668
    két egér IS...
  • fifi
    #1667
    nemtom, de Zoli fogott megint hármat, egyet hazahozott és két egér volt a gyomrában...
  • Firerock
    #1666
    egérúszás van?
  • fifi
    #1665
    azaz!
    Rapala
    ezüst-kék-lila és a farkán van pár szál "toll"
  • Bercy #1664
    skitter-re gondolsz szerintem (a rappala gyártmányú popper wobblereket tuti így hívják). És arra jött a harcsa? Én avval csak balinozi szokta.
    Nagyon nagy grat!!!
  • fifi
    #1663
    valami popper skit, vagy valami ilyesmi...
    a felszínen megy és ha belehúzol úgy buffog mint egy kuttyogató...
  • Bercy #1662
    fuck yeah

    milyen "csalival" fogtad a harcsákat?
  • fifi
    #1661
    4 harcsa
    1 balin
  • Firerock
    #1660
    Mennék énis,ha nem az élőn lenne:D
  • fifi
    #1659
    na most jön az éjszakai harcsapergetés...