2058
  • fifi
    #1818
    helyes, helyes...
  • trident
    #1817
    Köszi a választ, én sem akartam feleslegesen pocsékolni a pálinkát.:)
  • fifi
    #1816
    ha nem akarod magát a pálinkát aromaként, akkor nem kell...
  • trident
    #1815
    Szeretnék magam csalit készíteni, például fokhagymás (kemény) kukoricát. Kell pálinkával felöntenem tartósítás végett, vagy elég vízzel felönteni?:)
  • alph4
    #1814
    Nem volt egyértelmű. :) Elsőnek Like utána alul lehetett szavazni, de legalább akkor lehetett volna osztályozni hogy 5 pont :D Na mind1, nyomtam rá!
  • Firerock
    #1813
    Megtennétek hogy dobtok egy lájkot a képemre?:)
    (Keller Dávid és egy amur van a képen)
  • Firerock
    #1812
    képt vagy meg se történt!:D
  • fifi
    #1811
    thx... :)

    fogtak a mostani vendégek is amurt. nem akkorát, mint a tied, de elég korrektet.
  • Firerock
    #1810
    Szentandráson tudok egy nagyon jót!
    És jóval olcsóbb mint a #1808!!
    (csakfék,egyre gondolunk!:))
  • kisvory
    #1809
    eladóvá vált egy komplett horgászfelszerelés idő hiány miatt.3 bot orsóval új zsinórral az egyiken fenekező szerelék van.Az első bot egy Nevis promaxx carp bojlis bot 3.6m-es dobosúlya 3lbs, orsója egy Nevis Pantera 50 nyeletőfékes. A második bot egy Eurostar D-max match-bot 3.6m-es, orsója egy Viper 850DL nyeletőfékes. A harmadik bot egy Eurostar D-max tele170 pontyozó bot 3.5m-es orsója egy Shimano Alivio 4000Rb. 2 dobozom van de sikerült mind a kettőnek eltörnöm a zárát de ígyis használható ha nincs dobálva nem jön szét. A két doboz tartalma rengeteg műcsali,villantók több mint egy km zsinór előrefűzött bojlis szerelék egy régebbi orsó rosszabb állapotban de használható ezt ajándékba adom. Aztán még ólmok,uszok fenekező szerelékek ,tartószák rengeteg horog,forgó. Bottartó valamint egy Nevis botzsák is.Körülbelül ennyi lenne, képet e-mail-ban vagy msn-en szívesen küldök.ár.:45.000ft tel.:0630/319-27-96 e-mail:[email protected]
    MSN:[email protected]
  • fifi
    #1808
    Békésszentandrás nem jó?
  • steeveb
    #1807
    Helló mindenkinek! Gyomaendrődön keresnénk "egyszerű" kiadó, vízparti, saját stéges horgászszállást pár napra májusban. Tud nekem valaki segíteni?
  • steeveb
    #1806
    Bővebben mit takar a horgászcucc? Szükségem lenne 1 kb 140-es botzsákra illetve 1 3 részes 3lbr-ás 360-as botra.
  • Tomika boy
    #1805
    Üdv!

    Valakit nem érdekelnek horgász cuccok?
    Botok,orsók,kiegészítők,minden!
    (Shimano,Spro,D.A.M Stb Stb)
    Érdeklődni itt a fórumba van ezen az e-mailon lehet: [email protected]
  • fifi
    #1804
    járunk Gyomára is, meg a gyomaiak is járnak ide...
  • zsimborgo
    #1803
    Gyomán nagyon sok jó hely van,csak beárnyékolja ezt a sok szerecsen,meg a munkanélküliség.
  • trident
    #1802
    Mondtam én, hogy fáradt vagyok.:) Elnézést, úgy emlékeztem, hogy Gyoma és környékén vagy.:)
  • Firerock
    #1801
    ez rendben van!:)
    Én is ezzel az orsóval szemezek,ha feederre vetemednék néha:D
  • alph4
    #1800
    Élő tiszán, illetve holt-tiszán akarok vele horgászni "nem nagy" pontyokra meg dévérre stb fenekező módszerrel. Nem tudom pontosan mi felelne meg erre a célra.

    Közben találtam egy ilyet, itt az orsó is rendben van szerintem: Itt
  • fifi
    #1799
    ez a bszentandrási sirató...
  • trident
    #1798
    Fáradok.:)

    No limit feeder szetthez: "az akciója nagyon jó" mondatnak nincs értelme.

    fifinek: apósék kint voltak már, barátnőmmel viszont délben mentünk.:)
  • trident
    #1797
    Basszus, nem irigyellek, rendkívül rossz idő volt...

    Pont az észak felőli szél ellen nincs semmi védelem a stégen, arról nyitott, időnként a bungalóba felmentünk egy-egy forró kávéra, szilvapálinkára.:)

    Jut eszembe, a kecsegészugon van apósjelölték nyaralója, mi viszont kb. délben érkeztünk, arra is jártatok?

    Ha a fészbukról lehet direkt linkelni, akkor ez egy korábbi peca alkalmával készült:

  • fifi
    #1796
    mi tegnap hajnaltól voltunk ellenőrizni a folyón, meg a Siratón...
    sok elég elszánt mókust hazazavart a hideg szél. Ilyenkor dönt az, hogy ki annyira harcedzett dzsungelharcos, hogy jól szélvédett helyet találjon, mert volt ilyen is... :)
  • trident
    #1795
    Használom, jó, szeretem a botot(igaz szoktam elkövetni Istenkáromlást: néha felteszem a legerősebb spicc tagot, hagyományos fenekezőnek használom, ha például kevés a hely, vagy úgy van kedvem). A bothoz még annyit, hogy szerintem jó, hogy 4 spicc tag közül választhatsz, viszont érződik, hogy "heavy", az akciója nagyon jó, de itt is érződik, hogy kemény az akciója, de fárasztás során érződik, hogy tompítja a hal kirohanásait, jól dolgozik. Az orsó szerintem szintén "jó", fura mód az orsó "nehéznek" tűnik a könnyű boton.

    Összességében szerintem jó választás, megéri az árát ha szettben veszed (és egy heavy feederre van szükséged, jókat is lehet vele dobni - te tudod, hol, mire, hogyan szeretnél horgászni).

    De a legjobb lenne boltban, élőben kézbe fogni, megnézni.
  • alph4
    #1794
    Hello! Szeretnék venni majd egy új feeder botot+orsót.

    Botnak ezt néztem ki.

    Itt megtaláltam egy szettbe, ahol adnak mellé orsót is még meg stb, és így is olcsóbb mint amott.

    Ez szerintetek jó választás vagy nézzek mást? 30e körül akartam költeni max. Orsónak esetleg valami másik? (A szettben lévőt max eladom.)
  • trident
    #1793
    Nagyon szép!:) Főleg most, kora tavasszal.

    A gyomai sirató egy nap alatt adott 6 pontyot, egy szép kárászt és egy csukát. Ezt ugyan ketten értük el, azért is esett jól, mert cudar idő volt ránk, rossz, erős északi széllel, hideg idővel, hideg vízzel.
  • fifi
    #1792
    fake




    :D
  • Firerock
    #1791
    Szia
    Köszi!:)
    Kákafoki holtág-Szarvas
  • zsimborgo
    #1790
    Szia.
    Grat nagyon szép.
    Hol fogtátok?
  • Mersant
    #1789
    szep, grat!
  • Firerock
    #1788


    khmm:D
    12,94kg
  • trident
    #1787
    Ha még egy ezrest rá tudsz szánni, akkor már kijöhet egy olcsó feeder vagy "bojlis" bot, ha feederezni/fenekezni szeretnél.
    Illetve ha egy olcsó teleszkópos botot veszel, akkor azzal is tudsz fenekezni.

    (más kérdés, hogy a teleszkóposnak van hátránya, más kérdés, hogy az olcsó mennyire jó, de körbe kell nézni, elmenni a pecaboltba, kézbe venni a botot, de legelsőnek átgondolni, hogy mit szeretnél)
  • fifi
    #1786
    nem jó a kosárhoz, túl érzékeny/vékony a spicce.

    amúgy a bolognai botos peca nagyon jó dolog, ha ráérzel az úszózásra, simán lehetsz olyan eredményes, mint akár match-el.
  • zsimborgo
    #1785
    Na a Haldorádon is azt írták hogy nem jó:(
    Akkor nézek másikat:(
    Görbüljön mindenkinek.
  • zsimborgo
    #1784
    Köszi a választ,de azért még érdeklődöm hátha.(nem mintha nem hinnék neked)
    Akkor eltörne a spicce valószínűleg,azt jelenti a tű spicc?
    Mert ha nem törik el akkor miért ne lehetne bedobni vele,úgy mint mondjuk egy match bottal fenekezni?
  • Firerock
    #1783
    Szia!
    A válasz az sajnos hogy nem.
    Ezek a botok majdhogynem tűspiccesek,nem erre valók.
    Viszont úszóval is jó eredményeket lehet elérni,nem feltétlenül szükséges a feeder.
    Ha kevés időm van és szórakozni akarok,nem feltétlen a nagy hal a cél. Akkor általában egy matchbottal ülök ki. Próbának a múltkor bedobtam egy feeder-t is. Azzal 1db halat fogtam,matchbottal pedig 3 kilónyit.
  • zsimborgo
    #1782
    Sziasztok.
    Az lenne a kérdésem,hogy a bolognai bottal érdemes e fenekezni.
    Most jelenleg nincs pénzem fedder illetve bojlis botra,de gondolom a bolognai botok mint olyan megközelíti ezeknek a botok dobás távolságát,ugye?
    Én ezt a botot néztem ki:http://www.haldorado.hu/shop.php?itemid=17043&zoneid=1
    Fontos lenne számomra a dobás távolsága 25-ös damillal+fedder kosárral (+etetőanyag,úgy lenne 40 g +- valamennyi,sajna kezdő vagyok:-/)
    50 es orsóval,és végül is lebegtetni akarom majd a csalit.
    A válaszotokat előre is köszönöm.
  • Narusco
    #1781
    oksa, én is toltam már táppal is... csak érdeklődtem :)
  • MeTaL
    #1780
    táposnál vegyetek kukoricadarát, főzzétek meg szépen, hozzá kell tenni kis kristálycukrot meg fahéjat és máris kész a legolcsóbb letutibb etetőkaja. ha vkit érdekel hogyan szoktam megfőzni akkor írjatok, de amúgy kb. úgy kell mint a tejbegrízt.
  • trident
    #1779
    Azt hiszem majd nekem is lesz majd egy menetem valamelyik helyi darálóba/tápboltba, megnézni milyen magvakat lehet beszerezni, a búzán, darált kukoricán, tápon túl. Esetleg nyúltápot kipróbálni amúros etetéshez.