2058
  • trident
    #1858
    A nevis axum kezdetnek tényleg jó választás lehet, a C1-et meg szívesen megnézném...:)


    Nekem nincs ilyen rossz véleményem, de igazad van, egyértelműen vannak hátrányai (de egy pár órás pecánál én már sokszor vettem hasznukat).:)

    Ajándékba kapott régi 60-120 gr-os bot (Byron?), egyszerű, olcsó nevis orsó, 30-as carp expert zsinór:



    Mondjuk több ponton is szerencsém volt, hajlott már az egész bot, de kibírta.

  • Firerock
    #1857
    Ez a tele dolog elég veszélyes pálya...
    Én óva intenék mindenkit tőle,még jó tele botot nem láttam,pedig volt a kezemben olyan is ami 30-40 ezer forint is. Hisz tudjuk,ahány "törés" annyi esély a törésre:)

    Amit én ajánlanék az ebben az árkategóriában a Nevis Axum illetve most jött ki egy fantasztikus bot,ami sok évig kiszolgálna,az pedig a Prologic C1
  • trident
    #1856
    Ami nekem elsőnek az eszembe jutott, az egy nem túl drága, de már jó teleszkópos, 3,6 méteres, 3 librás bot. Könnyű hozni, vinni, le-felcuccolni, kis helyen elfér.

    Egy szintén nem túl drága orsó kell még rá és lehet menni pontyra, amúrra, átszerelve lehet fenekező süllőző, vékonyabb zsinórral szükség törvényt bont alapon egy feltolós úszóra is alkalmas lehet, így azért szépen le lehet fedni a pecázás egy részét egy bottal, orsóval.


    helli: én amatőr pecás vagyok, sőt! Túl sok bottal nem dolgoztam, de én is beleestem néhány hibába, amiből jobb esetben tanul az ember.:)

    Ha spórolós kassza van, akkor érdemes a nevis márkát megnézni, vannak szettek is: link. De lehet orientálódni az energotem felé: hirtelen például.

    Ha a fenti webshopba körbenézel találsz 4000-8000 közt szerintem elfogadható teleszkópos botokat, bojlis botokat is bőven találsz, itt vannak talán a legnagyobb szórások az árban.
  • Firerock
    #1855
    Szia!
    A LBS az nem a dobósúlya hanem egy tesztgörbe,a lényege(erősen leegyszerűsítve) hogyha az általad kiszámolt súlyt emelsz a bottal akkor éri el a kívánt görbét.
    Itt tudni kell hogy az "univerzális" tesztgörbe a 3lbs. Ez alkalmas mind (táv)dobásra,viszont fárasztásnál is jól dolgozik,tehát puha,kezdésnek mindenképpen ezt ajánlanám.
    Innentől magától értetődő hogy léteznek 3,5lbs botok amik a kemény távdobó botok(ez a keménység általában a 3,9-es bothosszal párosul,a bothossz is a távdobással van összefüggésben,ezt nem ajánlanám kezdésnek,nehezebb vele boldogulni)
    Gyakorlatban a legpuhább botok a 2,5 lbs botok,ezekkel igazán nagyot nem lehet dobni,ezt kizárólag behordáshoz használják.

    Összefoglalva kezdésnek nem venném meg ezt a botot,helyette keresnék egy karcsú 3lbs 3,60m hosszúságú botot. De ha az anyagi kereted megmondod akkor tudok ajánlani botokat amik voltak már a kezemben.

    (remélem nem voltam túl hosszú:))
  • helli
    #1854
    Szia!
    Az ára 5 ezer lenne,használtan,teljesen makulátlan állapotban.
    A 2,75lbs-ha jól tudom a dobósúlya?
    Átszámítva 1,247kg-ez azt jelenti hogy ekkora sújt képes eldobni?(gondolom ólmot)
    Utána néztem ennek a márkának a neten én is, ilyen botot nem találtam csak hasonlót,viszont újonnan elég borsos áruk van 12e-től egészen 30 ezrek-ig.
  • Firerock
    #1853
    Szia!
    Sajnos nem találtam erről a botról semmit. Legfőképp az ára az érdekes,mert ha azt megmondod akkor tudok még ezen kívül ajánlani párat,mert ezt nem ismerem
  • Narusco
    #1852
    köszi, ilyen van is itthon, kipróbálom. remélem nemgáz hogy fonottra teszem fel
  • helli
    #1851
    Sziasztok!
    Párom most kezdi felfedezni a horgászat örömeit,van egy kiszemelt bot a számára egy Energo Team PreLude Boilie, 3,90m,2,75lbs. Szerintetek milyen,mennyire jó bot?

    Köszönöm.
  • trident
    #1850
    Bocs, közben kimentem rágyújtani és elfelejtettem a végére írni, hogy...:)

    Úgy, hogy az előke a horoggal ne érje el a kosarat. Nem érdemes hosszú előkét hagyni, mert gubancolódni fog. Talán egy 30 centire, de növelheted is a hosszt, de ne feledd, hogy túl "magasra" sem érdemes, hiszen bedobáskor zavarhat a túl hosszú "zászló".:)
  • trident
    #1849
    Úgy kérdezed, hogy mivel? Link. Vagy pedig kötsz egy oldalfület például (ha beírod a keresőbe vagy a haldorádón megnézed többfélét is találsz). Viszont érdemes monofilból kötnöd és egy nagyobb fület hagyj, hogy legyen tartása, vagyis álljon el a főzsinórtól, ne tudjon gubancolódni.

    Békés hal horgászatához, úgy hogy próbálgatod akkor szerintem a Horváth féle előkerögzítő jó lenne neked, olcsó, könnyen le-fel teszed, könnyen változtathatod (pl. az előke hosszt).

  • Narusco
    #1848
    iiigen most nézem a képet, ott visszadugja a karikákon. azt nem szoktam én sem, csak az utolsón.

    lenne mégegy kérdésem (meg még lesz jopár szerintem), egy 2. horgot hogy a legokosabb feltenni az etetőkosár fölé?
  • Firerock
    #1847
    Irtó frusztráló lehet-.-
  • fifi
    #1846
    fogott a vendégem az etetésemen egy 6-os amurt ma...
  • alph4
    #1845
    Én úgy csinálom hogy a damil végét már nem dugom vissza végig a karikák közt, csak az utolsó alsóba akasztóm bele, így könnyebb megkötni és ugyanúgy szorul, 10év alatt kb 1x ha lejött. Meghúzni lassan a damil 2 végénél úgyhogy közben a szárhoz felcsúsztatom mielőtt teljesen meghúzom.
  • Narusco
    #1844
    hali, egy gyors láma kérdésem lenne:

    ha megkötöm a horgot (van rajta karika) ilyen kötéssel, akkor ugye a "főzsinórnál" és a kis lelógó szarnál huzzuk meg, ugye? tehát nem a "főzsinórt" meg a horgot fogom és ugy szoritom meg... logikus az első eset, de valamiért akad úgy is néha... és ha nem is megy gördülékenyen a csomo meghúzása, attól még nem áll fennt a veszély hogy valamit elrontottam, és le fog jönni a cucc? kinézetre oké, teljesen karikás
  • Firerock
    #1843
    De kell mégegy,unokaöcsémnek oda akarom adni az egyik Longbow-t.
    Vagy ez lesz,vaqy ami még esélyesebb a Nevis Legend Carp 8000
  • fifi
    #1842
    nemkell ez neked
    a régivel is kivetted a 11-es amurt, bármi is van a botodon...

    PROBLEM?

    :D
  • Firerock
    #1841
    Sziasztok!
    A Shimano Beast Master XT-A orsóról van valakinek tapasztalata?
  • metlogen
    #1840
    Sziasztok!

    Teljesen kezdő horgász vagyok, egyenlőre nem ruháztam be nagyon, de folyamatosan tanulok, és ezzel bővítem a felszerelésem. Most szeretném kipróbálni a feltolós úszózást, már elolvastam mindent róla, csak arra a kérdésre nem találtam választ, hogy a jelző ólom súlya mekkora lehet? Mi az a súly amit mondjuk egy 3-4kg-os ponty fel tud emelni és nem riad el tőle? Most tartok az úszó (8g) súlyozásánál, de ha kis jelzőólmot rakok, szinte alig emelkedik ki az úszóm, de a nagyobbnál meg tartok attól hogy elmegy a hal. Kérdésem az lenne hogy 1,4g-os ólmot rakok, azt fel tudja emelni a hal, nem köpi ki a csalit?

    válaszotokat előre is köszönöm!
  • trident
    #1839
    Jó a haldorádó, én is szívesen olvasom, még azt is megértem, hogy önmagukat reklámozzák, de hát ahogy Yeti is írta, lehet lapozni, nem kell mindent benyelni.:)

    A termékeik nekem tetszenek, viszont drágállom legtöbbször, alapban propagálom a magyar termékeket, örülök, hogy több magyar cég is jól tud versenyezni ezen a piacon.

  • Narusco
    #1838
    köszi a válaszokat
    haldoradon az a baj hogy keresni nem nagyon lehet, de vannak jó dolgok. webshopot használjátok? vagy inkább személyesen boltban?
  • zmeor
    #1837
    nah akkor örülök, hogy nem lett vita belőle :D

    amugy a cikkeik, már amennyiben kezdő az ember, tényleg jók... szerelékek, kötések, mind jók vannak fent, meg érthetően magyarázzák.

    az a fránya reklám...egyébként nem tagadom nekem van tőlük termékem, de csak azért, mert nem találtam mást abból a kategóriából, még régebben és megmaradt azóta :))

    nekem ami nagyon nem tetszik, hogy mindig amikor újdonság van, akkor azzal 20x több és nagyobb halat fognak, mint a régivel.. meg ugye a legendák, arról ahogy forgatnak
  • trident
    #1836
    peca.hu

    http://stég horgászmagazin

    energofish.hu

    ablog.hu


    A fenti linkeken szintén elég sok információt, tippet, ötletet, leírást, cikkeket fogsz találni, érdemes megnézni. A haldorádón tényleg veszettül erős a reklám, nem szabad készpénznek venni!:)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Abszolút nem illendő, de több torrent oldalon fogsz találni horgászfilmeket, könyvet, újságot. Ha pedig megtetszik annyira az újság, támogasd őket és vásárold meg.:)
  • Frank99
    #1835
    mennyire igazad van.

    ha itt lenne a haldó moderátora, úgy letörölne, mint a xart.

    ezért utáltam meg -és még sokan mások- az amúgy hitgyülis csapat pofátlan marketingjét.......
  • fifi
    #1834
    korrektül írod
    amíg a mód/technika/tapasztalat/tudás a téma, és úgy érzed tanulsz belőle, addig nagyon is rendben van a dolog, amint átcsap "fizetett reklámba" egyéb marketinges f@szságba, ott kell bezárni a lapot...
  • zmeor
    #1833
    a haldorado.hu -n találsz rengeteg cikket a kezdésről. Elég hasznosak arra, hogy belegyere. Csak arra figyelj (magánvélemény) hogy az eszetlen reklámot ne kajoljad be mindig. Szóval amíg a technikáról van szó addig olvass nyugodtan, de tudd, hogy nem csak haldorádós kajával lehet halat fogni. Remélem így nem sértek meg senkit.
  • Narusco
    #1832
    tudnátok nekem egy olyan weboldalt mondani, ami sok leírással rendelkezik "kezdőknek" ? ugy értem hogy kezdő, hogy 1-2 éve járkálok, fogok is halat bőven, de pl nem vagyok teljesen tisztában azzal hogy mi az az előke... ha jol tudom arra jó hogy a vékonyabb zsinór miatt az szakad le ha leszakad és nem az egész szerelék... pl erről olvasnék, de nem igazán találtam rendes írást
    meg a zsinórokról is olvasnék... stb
  • fifi
    #1831
    lobogó-forróvízbe bele, és lejön a bőre mint a főtt krumplinak. apám le is tudja "sózni" bár én azt még nem próbáltam...
  • Firerock
    #1830
    Én nem szoktam halat hazavinni,de ha jól tudom sózni szokták
  • trident
    #1829
    Köszönöm, akkor felejtős a téma, annyit nem ér meg.:)

    re: Frank: nagyon sokan szeretik, nem véletlenül...:)
  • Bercy #1828
    Hogyan szoktátok megtisztítani a törpeharcsát? :)
  • Frank99
    #1827
    milyen pörkölt van belőle, álom....
  • fifi
    #1826
    halászjegy, + FM engedély...

  • trident
    #1825
    Szerintem pont annyit is ér. A lányok szeretik sütve a törpeharcsát, szokták is kérni, hogy horgásszak külön rá, de az rövid időn belül unalmassá válik, ez pont jó lenne arra, hogy a stégnél beengedve egy darab kenyérrel össze lehessen fogni egy rakatot.

  • Firerock
    #1824
    1.490 Ft
    :D
  • trident
    #1823
    Törpeharcsa csapda használatát halászjegyhez kötik? Kerestem a neten, de nem találtam az árát, tudjátok, hogy mennyibe kerül?
  • Bercy #1822
    Igen használom. Sok típus van belőle. A spro bojlis termékvonala.
    Létezik bevonatos, ólombetétes (az nyilván előtét és nem előke), flourocarbon, sima fonott.
    Tavaly még elég korrekt áron (nem olcsó de korrekt) voltak, idén nem tudom mennyit változott ez.
  • Firerock
    #1821
    Használod? Van merev bevonatos is?
    Én most a Sufix Heavy Skint használom,nagyon jó kis zsinór,2000 Ft 20m
    Nemértem mi történt velük most, minden zsinórom sufix,nagyon jók és nagyon korrekt áron vannak/voltak
  • Bercy #1820
    Ajánlom figyelmedbe a strategy zsinórokat.
  • Firerock
    #1819
    Nagyot kellet csalódnom a kedvenc zsinórgyártómban.
    Az Új 2012-es bojlis előkecsaládja irreálisan drága lett... 3500 Ft 10m zsinórért....
    Gratulálok,menni kell a buta fox után...