2058
  • Firerock
    #1898
    Így igaz!
  • fifi
    #1897
    amúgy; megjegyzem, ilyen kánikulában sztem bármit felvesz, amit a felhőn belül be tud szívni...
    csak találd meg a csordát.
  • fifi
    #1896
    technoplankton-busafa

    azzal lebegteted amivel kedved van. volt aki sima nikecellből szedett le kis golyót, az vegyült lebegve azzal a dzsuvával ami a planktonfelhőt árasztja...
  • Frank99
    #1895
    akkor hova?
    busára mivel?

    szájba?

    plankton?
  • Firerock
    #1894
    nem gáz:)
    nekem is 3lbs botjaim vannak,bőven dobálom velük a 121 grammot,néha pasztát is gyúrok rá,ami olyan 150 grammossá teszi:)
  • Narusco
    #1893
    köszi a válaszokat, meg is néztem a prologicot, meg találtam egy tesztet ahol agyon dícsérik kb :D
    viszont találtam egy ilyen részt:
    "A zsinór végére egy száz grammos ólmot rögzítettem és -még nem erőből- dobtam néhányat. Elsőre a száz gramm egy kicsit soknak tűnt a lágy spiccnek köszönhetően, de az előző próba magabiztossá tett, hogy biztosan megbirkózik a bot ekkora súllyal történő dobásokkal."

    a helyzet az hogy nem szoktunk bemenni etetni (csak ritkán) és hasonlók mivel általában 12-24 órára megyünk, de csónakunk nincs, szóval általában etetőkosarazunk. ha beletömöm a kaját akkor az jóval több szerintem mint 100g. ez nem lesz para igy dobásnál?
    amugy szerintem ez lesz, nagyon bejön amiket látok
  • Firerock
    #1892
    Nem a farokúszójába:)
    Ez 10 kilós volt,a szombati is,az első az csak 5 kilós volt:)
  • trident
    #1891
    A farokúszójába akadt?
    Amúgy szép fogás, mert nagyon meg tud indulni:)

    Na várjatok csak, egyszer én is kijutok, max. a 4-5 kilós harcsákat belenyomom a telefon lencséjébe, ujjaimat behúzom a hal hasa alá, képszerkesztővel szépen körbevágom és linkelem! :D

  • Firerock
    #1890
    khm.:D
  • trident
    #1889


    Hm? A kettő közzé árban pedig be lehet ékelni ET rubin boilie-t. Én személy szerint a három részest favorizálnám.

    De ha bemész egy szimpatikus pecaboltba érdemes körbenézni, netán ezeket vagy más botokat. 3,6 méteres, 3 librás botokat keress, az akció gyakran fel van tüntetve. Magát az akciót nehéz nézni egyedül.
  • Firerock
    #1888
    Ez elég könnyű:)
    Prologic C1 3,6 m 3lbs
    :)

    Gratulálok az orsóhoz,nem fogod megbánni:)
  • Narusco
    #1887
    na már vettem is egy longbow 60-ast 8000-ért, a másik szerintem új lesz :)

    viszont amikor faternak közöltem hogy a "botjaira" vettem, azt mondta hogy inkább vesz két másikat, de azt ne cseréljem le, mondom hát jólvan :D
    mivel eddig az ő cuccait (azért irtam idézőjelbe mert alig horgászik) használtam gőzöm sincs hogy milyet érdemes, mit kell megfigyelni stbstb, szóval ajánlanátok nekem botot bojlizni a két okuma longbow 60-as mellé? nem kell teleszkópos, de kb olyan szintű legyen mint ez az orsó. pár év tapasztalat már megvan. anyagi keretet sem tudok mondani, egyrészt mert nemtudom mennyit ad ki rá, másrészt nem tudom mennyi az a pénz amiért még nem lehet megfelelő botot venni.
  • Narusco
    #1886
    oksa, köszi :)
  • fifi
    #1885
    igen, szoktam ugye beszélgetni a népekkel a vízen, SPRO orsókra tényleg sokan köpködnek, valószínűleg nem ok nélkül...
  • Firerock
    #1884
    Nos. Kezdeném azzal hogy most is horgászaton vagyok, így csak fejből tudom mondani, de.
    A Spro orsókról csak rossz véleményem van, több is széthullott már nekem. Ha hosszú távra szeretnél orsót venni, bojlis módszerhez akkor ebben a kategóriában egy darab orsó van : Okuma Longbow 65
    Használtan szerintem kapsz ennyiért. Újonnan 15 ezer Ft darabja kB.
  • trident
    #1883
    Na be lehet fejezni!!!!!4


    re Narusco: szerintem nem baj az, ha még vársz és pecázol, szerintem mindenkinek idő kell, hogy felmérje és tudja, mire van valóban szüksége.:)

    Ha azt nézted, ki és az kell, azt vedd meg!:)
    Kíváncsi vagyok Firerock vagy Yeti mit ajánlana...:) 10 ezer körül én Okumát választanék, após pajti is csak magasztalta a márkát (nem magát az orsót). Még linkelhetek két Kamasakit? BKB 7+1bb és Tornado 10+1.
  • Narusco
    #1882
    na köszi a válaszokat. arra jutottam akkor hogy a 2 teleszkópos botot most még hagyom, viszont a két orsón (ami ugyanolyan) már a fék teljesen beragadt, nem tudom rendesen használni fárasztás közben. veszek inkább rájuk két orsót, de költenék darabonként 10-10k-t rájuk. néztem amiket ajánlottál, de annál lehet egy kicsit drágább: ez esetleg? a cuccot ami jelenleg van nem is én vettem, szóval nem értek hozzá hogy milyen szempontok alapján kell megvizsgálni egy kelléket.
  • Firerock
    #1881
  • trident
    #1880
    Én úgy tervezem, nem veszek több Nevist, ha lehet.
    A Nevis egy dologban jó: alacsony a keretből el tudsz indulni.
    (Ezért volt olyan bot amit Hellinek is lett ajánlva, de nézd meg, az is a legolcsóbból, mert annyit megérhet)


    A botot nem ismerem, ilyen orsóm van. Elvagyok vele amúgy, én is szettbe kaptam feeder bothoz: fél év alatt két spiccgyűrű jött le, az orsó néha nem kapcsol nyeletőbe, de ez nem komoly probléma, mert hallod ha nem vállt át. A fék nem olyan "sima".
    A no limit feeder szettel fogtam már néhány sportos pontyot (kb. 5-6 db. 1,9-3,5 kg-osat - nem nagyok, de gyakran ők még jobban húznak), nem tapadt le a fék, tehát a célnak megfelel, de azért az árért, lehet mást választottam volna...;)
    Összességben nem fogom egyiket nevis cuccomat kukába dobni, nem is fogok most semmit lecserélni, de a következő bot, orsó vásárlásnál mást fogok választani.


    18 ezer forintból szerintem el lehet indulni viszont más irányba is.
    10 ezer forintos kategóriáig megnézném az energo team botokat. E fölött néhány ezerrel linkelt egy Prologic botot Firerock netán itt van például egy daiwa.

    Orsóval már bajban vagyok. A keretbe belefér egy olcsóbb Okuma silvara (igaz egy csapágyas), energoteam vagy carp zoom, ennél drágábban pedig ugye Okuma.


    Ha megengedsz néhány gondolatot:
    -ezért az árért össze lehet rakni szerintem egy jobb bot+orsó párost is.:)
    -Firerock favorizálni fogja a két részest, igaza is van, hiszen minél kevesebb az illesztés, annál jobban elosztja a terhelést. Én meg simán szavazok a teleszkóposra is (normál botnál a 3 részre), mert 4 kilóméteren belül van 3 jó horgásztó egy teszkós fila hátizsákba bepakolok és a tónál csak széthúzom, dobhatok is. Nekem ha kockatónál pecázok, akkor a mobilitás többet jelent egy pár órás pecánál nekem.
    -egy hal sem nézte meg még az árcédulát, de ha most pár ezerrel többet költesz, azzal lehet éveket vásárolsz.
    -mindig gondolkodj előre. Hol pecázol, mire, mit szeretnél. Mivel két bottal lehet pecázni, érdemes úgy kigondolni, hogy egy ugyanolyan vagy hasonló botot érdemes beszerezni később még. :)
  • Firerock
    #1879
    Távolról kell elkerülni!
    3 részes dióverő:kuka
    Olcsó nevis : kerülendő (Trident sporttárs tapasztalata alapján )

    Összességében ennyiért nem lehet normális bojlis felszerelést vásárolni. Ellenben feederest már talán.
  • Narusco
    #1878
    erről a cuccról mi a véleményetek?
  • trident
    #1877
    És melyiket találtátok megfelelőnek?:)
    Bár a lényeg úgy is az, hogy jól érezzétek magatokat, kikapcsolódjatok egy pecázás során és görbüljön!:)
  • helli
    #1876
    Köszönöm a sok segítséget,a horgászat "hozzávalói"nagyobb része már megvan most már csak a bot beszerzése maradt.
  • trident
    #1875
    Köszi!:)

    Nekem a fő bajom, hogy ebben az éveben eddig kevés kapásom volt, pedig ugye ott lehetne igazán tesztelni, hogy jól működik-e az aligner.

    Akkor kb. jól állítottam be, mert 0,5-1 centit hagytam (sőt, egy kis trükköt is bevetettem, mert néhány végszereléknél csaligumit kötöttem a végére, nem egy hurkot hagytam).

    A kikönnyítést, lebegtetést én is preferálom, egyetértünk.:)

    Jaj de csúnya halat találtál! :D Gratulálok amúgy, ez is biztos dolgozott!:)
  • Firerock
    #1874
    4-es horgot használok,bojlis szerelékhez mindig használok alignert,de mostanában már zsugorcsövet.
    A hány miliméterre sajnos nemtudok válaszolni, csalimérettől és a célhaltól függ,ha cél a szelektálás(minél nagyobb hal,a kissebbek(0-3kg) kerülése akkor hosszú 1-1,5cm a távolság(Ha egy 20mm-es bojlival horgászom),viszont ha kevés a hal és "bármilyen méret,csak jöjjön" alapon kb fél cm.
    Lehet hogy az én hülyeségem de soha nem használok süllyedős csalit(pl bojlit) önmagában,mindig balanszírozom valamivel.

    Bármi kérdésedre szívesen válaszolok ha tudok:)

    Még valami:
    #1861: Csak emlegetni kellet:)

  • fifi
    #1873
    szép...
  • trident
    #1872
    Szép!:)
    Jó móka lehetett kihúzni a vadócot!:)

    Leírod nekem, hogy hány milimétert hagysz a horog (amúgy hanyas? Négyes?) és a csali közt?

    Másrészt próbálgattam a horogbefordítót, de mostanában alig fogtam halat (a lentiek szép kivételek, de darabszámra csehül állok), nem tudtam tesztelni... Szóval csúszó szereléken érdemes használni? Illetve mennyire "kell", hogy merev legyen az előke? Hiszen, ha jól gondolom, a horogbefordító egy merevebb, fix szereléken tud az ellenállás miatt akasztani....
  • Firerock
    #1871
    Hagy dicsekedjek én is egy kicsit:)
    11.08kg:)


  • Firerock
    #1870
    Megvallom őszintén engem is riaszt kicsit a Nevis név,de erről az orsóról még csak pozitív tapasztalatokat olvastam. És miután elolvastam megnéztem ezt a tesztet,pozitívabb lettem. Ezt a Shimanot kipróbáltam a Walterlandban és nagyon műanyag az egész és azért 30-40 ezer forintért már nem ezt várja az ember...
  • trident
    #1869
    A shimano nekem szimpatikusabb. Most nem keresgélem a típusokat, de az egyik nevisemnél előfordul, hogy nem kapcsol be a nyelető (de ezt lehet hallani is, nem vészes, mert tekerek egy kicsit és akkor már bekapcsol), míg egy másik nevissel úgy jártunk, hogy apósjelöltnek néha a zsinórvezető mellé kerül a damil. Ez sem vészes, mert ránéz az ember, de felettébb bosszantó, zavaró. Igaz, mindkét orsó az 5-6 ezres kategóriában van. Érdekes, a másik két és olcsóbb nevissel nincs baj, szimplán csak ránézve is látható, hogy alsó kategóriások...
  • trident
    #1868
    Na, közben betöltődött az fb is. Ez sem a peca csúcsa, de ez is megdolgoztatta a tele botot, igazság szerint relatív közel van a kocka tó, gyakran pár órás pecát tudok művelni, nekem ilyenkor jól jön a tele nyújtotta mobilitás. Ha pedig egy ilyen duli-fuli harcsát ki bírok szépen szedni, akkor a ponyt alatt sem fog törni.:)

  • Firerock
    #1867
    Van két longbow 65-ösöm. Most valami ilyen nagy távdobó állatot akarok.
  • trident
    #1866
    re: Helli: na ne már, nem a miénk a sport, hanem azé, aki megműveli! :D
    Amúgy Firerock jó kis botokat linkelt. Ha kevés a zseton, akkor még szetteket érdemes nézni (pl. a hal.hu-n megnézed a "Dupla Pontyozó szett"-et, akkor ezzel már mindketten 1-1 bottal el tudtok kezdeni pecázni, nem csúcs a szett, de arra jó, hogy az első két évben kiszolgáljon titeket, finomabb-nehezebb pecázást is kipróbáljátok.)

    Sőt, még két dolog: ha megnézed, sokan ennél sokkal vacakabb cuccokkal is jókat horgásznak, számít a felszerelés, de még halat nem láttam aki elismerően cuppantott volna az orsót meglátva.:)
    A másik: sajnos gondolkodnotok kell a többi költségen is. Ilyen például mondjuk egy két rekeszes botzsák, szákok, merítők, kempingszék, érdemes egy olcsó, nem nagy méretű szerszámos dobozt is beszerezni, csalit magatok is tudtok készíteni, de a pellett-bojlinál sok pénzt ott lehet hagyni és még nem számoltad az apró cikkeket (etetőkosarak, horgok, ütköző, gyors kapcsok, forgók) és még van egy tétel: állami jegy, területi engedély vagy bérlet egy horgásztóra. Ez ne tántorítson el, mert szép sport, de az nem baj, ha kérdezősködsz, gondolkodsz előre!:)

    Firerock: hát csúnya, debella egy jószág, nem is erre leszek legbüszkébb, inkább kuriózum.:D
    A nevistől én nem esek hasra. Egyedül talán az alsó árkategóriában érdekesek. Az Okumával mi a helyzet? Vagy mivel olyanok voltak ezért ki akarsz mást is próbálni?
  • Firerock
    #1865
    Ti melyiket vennétek?
    -Shimano BEASTMASTER 7000 XT-A
    -Nevis Legend Carp 80
  • Firerock
    #1864
    Megkérdezhetnéd tőle a technikát nekem:D
  • fifi
    #1863
    nekem villantóra akadt egyszer egy 27-es, az akkora volt, hogy nem fért bele a talicskába :)
    láttam tavasszal akkora dögöt ami simán kb 40kiló felett volt.
    egyik vendégem szokta fogdosni a kánikulában technoplanktonnal...
  • Firerock
    #1862
    Tudom... De még sosem sikerült fognom belőle... Pedig nagyon szeretnék már...
  • fifi
    #1861
    tudod mekkorák vannak a Kákafokiban?
  • Firerock
    #1860
    De egy rusnya állat ez:D
    Amúgy gratulálok nagy hal!:)(a szép szót direkt nem használom:D)
    Fantasztikus bot a C1-es! Gondolkodom hogy veszek egyet belőle,rá egy szép nagy kani orsó,mondjuk egy Shimano Beast Master:)
    Karcsú,de hatalmas erőtartalékokkal rendelkezik.
  • helli
    #1859
    Köszönöm mindenkinek az infókat.
    Öszzegileg kezdetben és kezdőnek max. 10ezret szeretnék botra szánni. Elsősorban pontyozni szeretne,majd szépen sorban a többi.(persze mindent a maga idejében). Igazság szerint a legtöbb nővel ellentétben,engem is érdekel a horgászat,jó érzés lehet amikor egy "kis" szenvedés után az ember kifog egy szép kis halat. Remélem nem okozok senkinek problémát a kérdezgetéseimmel,hogy csak így "belekotyogok a férfiak sportágába".