2058
  • Bercy #1938
    Szerintem neki nem horgaszatra kell :)

    #1936: Menj be egy peca boltba, mond el mit szeretnel es megmutatja mit tud adni. Kinevetni nem fognak.
  • fifi
    #1937
    wolfram előkét simán tudsz venni...
    rugalmasabb és hajlékonyabb a sima drótnál, sztem nehezebben vesz iészre a hal, mert életszerűbben mozog rajta pl a műcsali...
  • Kalash17
    #1936
    Sziasztok!Wolfram szálra lenne szükségem, és valaki azt mondta nekem hogy lehet ilyet horgászboltban kapni...ez szerintem badarság, ezért most tőletek kérdezem, hogy ne a boltban nézzenek hülyének :D
  • Firerock
    #1935
    A Réti Gabesz félébe csak ő tud bevenni,de a többibe szívesen meghívlak
  • Narusco
    #1934
    amelyik a legjobban pörög, abba nem akarsz bevenni ha adok linket? :)
  • Firerock
    #1933
    én kb 5 bojlis csoportban vagyok benne,ebből 4-be felvesznek bárkit,a maradék 1-ben Réti Gabesz az admin,oda "protekció" kell:D
  • Narusco
    #1932
    nem tudtok facebookon egy jó csoportot a horgászoknak? nem csinálunk?
  • viktorkornél
    #1931
    Itt egy érdekes horgászműsor!
  • pgazso
    #1930
    Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni! A nagy dunán keresek horgászhelyet lehetőleg budapesthez minnél közelebb, esetleg a főváros területén. Ha betájolom akkor mondjuk Dunakeszi és Halásztelek között. Hol ajánlanátok jó horgászhelyet ahol esetleg nem csak keszeg jön :) Esetleg napijegy árakat tudtok? Köszönöm előre is!
  • #1929
    Sziasztok! Nem vagyok túl nagy Hohó, voltam már párszor horgászni és van fenekező botom is. Általában azt is szoktam csinálni.
    Apósom viszont nagy horgász és jól is van felszerelve, születésnapjára szeretnénk neki venni egy match botot olyan 15e forint környékén. Tudtok jókat ajánlani? Egyébként mire jó a match bot?
    Válaszokat előre is köszi!
  • fifi
    #1928
    Hármas Körös, jelenleg legfőképp duzzasztó felett, a felvízen...
  • koncsihancsi
    #1927
    Igen telepített tó. Sajnos nincs nagyon közel olyan igaz vad víz. Még vagy két éve voltam Balatonon bojlizni, ott kevés halat fogtunk, de nagyokat. Igaz, inkább nap közben voltak 2-5 KG-os pontyok, de este illetve éjszaka a nagyok( 8-tól vagy 16 kg-mosig) :D
    De a Balaton is elég messze van több, mint 350 km-re.
    És ti milyen vizekre szoktatok járni?
  • Narusco
    #1926
    az mit takar hogy sbs m1?
    én most sbs eurostar májas-halast vettem, arról is jókat olvastam, viszont azt nem tudom, hogy kiszárítsam e. szerintetek?
  • fifi
    #1925
    de ez gondolom telepített tó, nem vadvíz...
  • koncsihancsi
    #1924
    Üdv mindenki!

    Nekem BETA MIX-es kekszes pellet, SBS M1-es bojli és 12 óra a Nyíregyházi Verba-tanyán 59 db halat hozott. 44 ponty, 14 amúr és végezetül egy compó.
    A ponytok súlya 6,5 kg-tól 12,67 kg-ig terjedt. Az amúroké 4 kg-tól 9 kg-ig. A compó 89 dkg-mos volt.

    Kívánok sok mindenkinek ilyen sok kapással teli horgászatot! :DDDDD
    True story!!! ;)
  • trident
    #1923
    Egy hálószedés krónikája.
  • Frank99
    #1922
    egy közeli ismerősöm diplomájához kell...

    kitöltenétek, témába illik?

    köszönöm.

    http://ripet.hu/feedback.php?kid=882dc4b417de255d48adf95d09169dd6
  • Firerock
    #1921
    :)
  • trident
    #1920
  • fifi
    #1919
    ez nem az enyém, de hasonló ehhez nagyon...
  • fifi
    #1918
  • fifi
    #1917
    ma áttettük a Siratói Holtágról a Hármas Körösre a csónakunkat. Szereztünk egy British Seagull motort hozzá.

    15 /!/ éve bizonyítottan nem volt beindítva, egy ólban állt letakarva.
    Gyertya nélkül megmozgattuk kicsit, felöntöttem benzinnnel, harmadik húzásra már röfögött... Hihetetlen ez a régi technika. kicsit ósdinak hat, de egyszerűségében rejlik a megbízhatósága. Kis melegítés és túráztatás utána a szentandrási duzzasztótól egy mukk nélkül tekertem vele fel az Aranyosi holtágig folyással szemben...

    hihetetlen, nagyon fogunk rá vigyázni :)
  • trident
    #1916
    Na, nagyon jó, jó helyen voltál, jó időben, szép fogás.:)

    Nekem tegnap 4-4,5 óra alatt sikerült zsákmányolnom egy harcos ponytot, egy szép dévért és 12% I/a napégést.:D
    Volt egy leakadás is félúton, de sokat szomszédoltam, de most nem akartam végig a bot mellett ülni a paradicsomi horgásztónál.

    Én egyik boton mindig erőltetek egy pelletet vagy bojlit, had fogyjon.:)
  • Narusco
    #1915
    májusban amikor ezen a tavon voltunk akkor 2-3 kilósakat fogtunk, 1-2 nagyobb volt, szóval nem csak ilyenek vannak benne, nem tudom minek köszönhető hogy csak ilyet fogtunk. bonduell kukoricát tettem rá szinte végig, az elején elkezdtem, úgy voltam vele hogy legyen 1-2 kisebb ponty aztán áttérek másra csak lendüljünk bele, de mivel ekkorák jöttek végig ezzel csaliztam.

    mostmár tényleg több időre akarunk menni és bojlizni, de ugy vettem észre hogy ha csak 12 órára megyünk akkor nincs értelme azzal próbálkozni.

    amit még megfigyeltem, hogy ha valaki csak a kisebb pontyokra megy, akkor etetőkosárba a tímár etetőkaja ponty/kárássz piros cucca kegyetlenül jó. 1 hete másik tavon haverom aki azzal tolta 12 darab pontyot fogott (én mellette mással 6-ot), ma én is olyat vettem, és 11 darab lett. másik haverom aki mellettem ült mással etetett, pár méterre mellém és onnan 1 darabot szedett ki. nem értek még a halakhoz, de ez talán nem lehet véletlen.

    biatorbágyon volt amugy, ha valakinek mond valamit...
  • trident
    #1914
    Szép eredmény!:)

    Mivel csaliztál/etettél? Vagy azért jöttek hasonló súlyú potykák, mert ilyeneket telepítettek?
  • Narusco
    #1913
    hát srácok ma voltam másodjára, igaz megint csak 12 órára horgászni a két prologic c1-gyel meg okumával, nagyon köszi hogy ezt ajánlottátok, nagyon bejön... fogtam kb 10-11 4kiló körüli pontyot ma, de nagyon izmosak voltak, átjött a bot rendesen :D nem bántam meg hogy megvettem őket :)
  • alph4
    #1912
    Jó lett volna, csak kicsi volt a szák :D
  • trident
    #1911
  • Firerock
    #1910
    Na, úgy döntöttem hogy Big Baitrunner Long Cast lesz! Már csak azt kéne tudnom hogy a
    régi: SHIMANO BIG BAITRUNNER LONG CAST
    vagy az
    új: SHIMANO BIG BAITRUNNER LONG CAST XT-A

    Valaki tipp?
  • Narusco
    #1909
    holnap lövök párat, éjjel meg kipróbálom élesben :)
  • Firerock
    #1908
    grat:)
  • trident
    #1907
    Igen, érdemesebbnek tűnik tényleg azt megfontolni, mi az ami igazán fontos.

    re: nem tudom, de jó hal lehet, mert a néninek kapaszkodnia kell a csónakba! :D

    Na, vacak nap után, jó kis izzasztó peca, 2 afrikai harcsa, 1 ponty, 5 kis amúr, egy bátor kárász. Jól esett, igaz izzasztó idő volt, de árnyékba húzódva, sörözve pont jó volt. Volt három elsülős kapás, nyeletőfékes kirohanás... De egy sem akadt meg... Van még amit át kell gondolnom azon a végszereléken.:D
    Egyedsúlyba nem brillírozhatok, de mozgalmas volt, jól esett a sok kapástalan peca után.:)

  • Firerock
    #1906
    Az a helyzet hogy én sem tudom,ezért szeretnék a harmadik botra egy ilyen nagy állat orsót venni:)
  • fifi
    #1905
    nem akarok beleugatni, mert vágod te a témát, sokkal jobban mint az átlag, de én úgy vásárolnék, hogy meghatároznék egy olyan funkciósorrendet, amit ki is tudok használni/nyilván kellő tartalékkal kalkulálva/ és aszerint vásárolnék. Ismerve az itthoni viszonyokat, valszeg felesleges 250-300méteres dobásokra, behordásokra tervezett orsót cűgölni. Bár nemtom tervezel-e máshová is komolyabb alapokra helyezve pecázni menni...
  • Firerock
    #1904
    Elég jó áron tudnék hozzájutni Shimano Navi 8000 XT-B(29 990 Ft),SHIMANO BAITRUNNER XT 6000RA( 30.000) és Shimano Baitrunner USA(A régebbi szériáshoz,40 000 Ft) Igazából én nagyméretű orsót szeretnék,de a környezetemben mindenki lebeszél róla,azért mert soha nem használnám ki(nincs szükségem nagy dobásra,távolra történő behúzásra) és fárasztásnál csak zavaró lenne. Direkt olyan sorrendben írtam amilyen szimpatikusak nekem(A Navi a legszimpatikusabb)

    Mit tennétek a helyemben?:D
  • Firerock
    #1903
    Gratulálok,megköszönném ha töltenél fel képet a szettről,különösen a botról:)

    #1902: Kíváncsi vagyok milyen halat fáraszthat a néni
  • trident
    #1902
  • Narusco
    #1901
    igazából már napközben megrendeltem a 0.30-ast mert nem akartam hogy a héten ne érjen ide. spro carp maxx lett, de az barna, amit alig látni. még régebben olvastam zsinorokról és a mindenféle sárga zöld szinekről azt olvastam hogy elvileg jó, de a halak azért könyebben meglátják ezeket. köszi a segitséget, péntek éjjel teljesen uj szettel támadok, prologic c1 meg okuma longbow (x2) :)))) alig várom
  • Firerock
    #1900
    vékonyabb zsinórt egyedül a dobótávolság növelésére használjuk.
    (táv) Dobáshoz én 0.25-0.30-as zsinórt használnék,kezdésnek,3lbs botra a 0.30-as a jó választás szerintem. Én 0.35-öst használok,mivel tavirózsás terepen horgászom és nincs szükség nagy dobásra.
    Zsinórból mindenképpen fluo szinűt ajánlanék,ha be tudsz szerezni akkor Sufix ultra Knot,ha nem akkor Tritanium

    Írtad hogy etetőkosaras végszereléket akarsz,szerint annál van jobb megoldás,mivel az etetőkosár kis súlya miatt nem akad meg magától olyan könnyen(önakasztás).Ajánlanám helyette az inline ólmot egy 1m-es leadcore-ra csúsztatva,így a ponyt,amur nem fog beleakadni a zsinórba,mert a földön fog feküdni.
    Az ólomra is tudsz nyomni etetőanyagot,vagy pva hálóba is tölthetsz(olyat ami nem vízzel van bekeverve)
  • Narusco
    #1899
    akkor tuti hogy ez lesz:)

    eddig 0.25-ös zsinórt használtam, csomóan írták hogy elég az is, a vastagabb az már szilárdabb meg hasonlók, viszont a teszteknél azt látom hogy 0.3 feletti zsinórokat használnak. ha veszek 0.30-ast az mennyivel lesz másabb mint a 0.25-ös? ajánlott?