2058
  • Firerock
    #1658
    Special Pellet Feeder 330M - by Döme Gábor
  • Firerock
    #1657
    ha most feeder-t vennék a Döme féle legolcsóbbat venném,talán Pellet feeder a neve. Próbáltam a haldorádó napokon,nagyon jó kis bot. Csak annyiért már jó bojlis botot kapok:)
  • Firerock
    #1656
    Szerintem menjél be Gyurihoz és kérdezd meg. Még soha nem vert át,ha azt mondod neki hogy van 5ezer forintod akkor és megpróbál találni annyiért jót!
  • Bercy #1655
    Mennyi pénzed van rá?
  • fifi
    #1654
    ki mit mond, belépő/kezdő szintre milyen feederbot lenne a jó?
  • Firerock
    #1653
    Igen én is ott láttam,ha jól emlékszem akkor a walterlandba. Egy 15ezres Daiwa bot biztos nem lehet rossz!
  • Bercy #1652
    Ráadásul most be is vannak akciózva (szerintem kifutó termék).
    A Daiwa névből ítélve rossz nem lehet.
    Erősen gondolkodom, hogy veszek még két bojlis botot a meglevőek mellé, de sokkal többet nem akarok kiadni egy botért, mert sajnos örülök ha évente 5-6 alkalommal tudok egy jót bojlizni.
  • Firerock
    #1651
    én is néztem az újságban,szerintem rossz nem lehet.
  • Bercy #1650
    Daiwa Black Widow bojlis botokkal van valakinek tapasztalata?
  • Firerock
    #1649
    Nem az amúgy miatt veszem a cuccot,hanem azért mert szeretnék nagyobb halat fogni,és az feeder bottal körülöttem tavirózsa erdővel nagyon nehéz,az amúgy is belefordult a tavirózsába is 10.alkalommal már nem sikerült kihozni:/
  • Bercy #1648
    Amúgy olcsóbb távdobó (+nyelető) orsónak esetleg a SPRO freeliner LCS akár jó is lehet.
    Nekem ugyan nincs tapasztalatom vele (spro márkából csak a legolcsóbb orsókhoz volt szerencsém, azok hitványak, letapadós fék, béna zsinórprofil) de szerintem ez már nem lehet egy rossz darab.
  • Bercy #1647
    A baitrunner egy nagyon jó orsó, nekem a feeder botomon van egy 6000 méretű. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
    Amúgy szerintem azért NE vegyél bojlis felszerelést, mert egyszer elment egy amúrod. Hidd el sok fog még elmenni, mindegy, hogy finom vagy nehézszerelékes módszert használsz.
    A bojlizásnak inkább más élményt nyújt.
    Számomra a bojlizás hosszú távú horgászat (ha lehet több napos) ahol megpróbálod megkeresni a kiváló haltartó helyeket és a a tudatos etetéssel a végére beérik a gyümölcse a pecának.
  • fifi
    #1646
    fogunk is menni falugyűlésre, hogy mire fel megy a telekadó, ingatlanadó; Ifa; stb... ha ez van...
  • fifi
    #1645
    gondolj bele mit kell a vendégeimnek magyarázkodni... bár most jó a helyzet nálam, múlt hét gáz volt
  • Firerock
    #1644
    amúgy meg ez a békalencse felháborító! 4napja nem tudok horgászni emiatt...
  • Firerock
    #1643
    rájöttem,nem kell nekem a távdobó,egyedül a külleme miatt kellet volna,de ma Gyurinál láttam egy Baitrunnert,az tetszett.mostmár nyitott vagyok a nyeletősök felé is:)
    1 hete szákolásnál elment egy 10es amúrom a feederről,ezért döntöttem el hogy váltok bojlis cuccra
  • fifi
    #1642
    én a 40-es ALivio orsóval elvagyok...
    kibír mindent
  • tviktor91
    #1641
    Milyen szakszavakat használtok ti xDD.. nekem a 2 fenekezős botomon még mindig egy 13-14 éves orsó van amivel tavaly fogtam 3 pontyot egy nap alatt...mondjuk nem voltak nagyok,de akkor sem tört ketté.:D
  • fifi
    #1640
    hol akarsz akkorát dobni?
    a Körösön ha nem jön a békalenxse, átcsulázok... ide sztem felesleges...
  • Bercy #1639
    Szerintem inkább nézegess valami nyeletőfékes orsókat bojlizni (shimano, fox, daiwa).
    Általában a legtöbb bojlis tavon lehetőséged van bevontatni a szereléket, szóval ritkán vennéd hasznát egy long cast orsónak. Ráadásul, ha nem nyílt vízen, hanem bokor alatt, vagy egy törésen pontosan akarsz horgászni akkor szinte csak a bevontatás jöhet szóba.
  • Firerock
    #1638
    rosszul fejeztem ki magam!
    Ebben az árban jó!
  • Bercy #1637
    10-15 között nem fogsz találni "jó" távdobó orsót. Azok sajnos csillagászati árban vannak (30++).
  • Firerock
    #1636
    Tud nekem valaki mondani 10-15 ezer forint körül jó távdobó orsót?(6000-es méret fölött) Rákaptam a bojlizásra:)
  • Narusco
    #1635
    biatorbágyi tóra jár valaki? kéne 1-2 infó
  • pisti002
    #1634
    Szia!
    Egy kis horgász tavon ahol az emúlt 4 évben nem horgásztak, és magukra lettek hagyva a halak, az idei évtől kezdtek el velük foglalkozni, de a halak nem tudják mi az a kukorica. Egy feeder botom van de van egy másik amivel úszózok, próbáltam bolti és házi készítésű etetőanyagokat, külömböző ízesítésű kukoricákat, száraz illetve áztatott kukoricát is, gilisztát, csontit (ezekkel már tavaly fogtam pontyot- kárászt a Tiszán de sajna itt nem működnek).
  • Landren
    #1633
    szia

    első kérdés, hol horgászol és milyen módszerrel?
  • pisti002
    #1632
    Sziasztok!

    Én még új vagyok itt a fórumon, viszont a horgászatot már régóta űzöm. Most az elmúlt hetekben olyan problémával szembesültem hogy bármivel is próbálkozok nem fogok semmit se. Tudnátok adni pár ötletet ponytra, esetleg valami házi praktikát, etetőanyag receptet?
  • Landren
    #1631
    :), ez nagyon komoly
  • tviktor91
    #1630
    Mi is hasonlokeppen fogtunk egy közel ekkorát.
    Villantozas közben raakadt egy kisebb csuka,különösebb megeröltetes nelkül ki lehetett volna huzni,de aztan feluton valamie megerösödött a halacska:DDD,csak miutam felnyitottuk a akkor derült ki h a gyomraban egy kisebb is ott volt. 2 in 1:DDD
  • Forrest Gump
    #1629
    a kannibál csuka esete
  • Landren
    #1628
    Nem értem a kommentedet. A videón fonak egy igen szép csukát, ami alig fér ki a lyukon, azért kézzel kell kivenni. De mi benne az extrém? A hideg?
  • Blankman
    #1627
    Aki extrém módon szeretne horgászni, olyan körülmények között ahol a józan ember már nem bírná, akor kérem tekintsék meg ezt a videót. Ha kedvet kaptak rá akor bátran csak próbálják ki.

    Extrém horgászat
  • trident
    #1626
    Firerock, zmeor, fifi: köszönöm!:)

    Körbejárom még a témát!:)
  • zmeor
    #1625
    amúgy a nyúlás-nem nyúlás az kicsit csalóka, mert ugye azt mondják, hogy azonnali kontaktus bevágásnál.

    közben a fonott és a monofil is egy ívet ír le a vízben, tehát nem azonnali úgyse a bevágás.

    ahogy mondod, akadókra nagyon jó.

    most amúgy megpróbálom összehasonlítani a fárasztást velük. tegnap előtt fogtam egy kb 2,5 es pontyot és fonotton olyan volt fárasztani, mint mondjuk egy 4-eset monofilon. Aztán lehet, hogy csak a hal volt jobb kondiban
  • fifi
    #1624
    nekem a nyúlás-nem nyúlás miatt fontos, meg amiatt, mert sok halat szoktam kiterelni fák közül, és maradt bent idén is bent jócskán csalim sajnos :)
  • zmeor
    #1623
    nekem most az egyiken egy Trabucco feeder 0,22 es monofil van.
    Másikon meg egy 16 os fonott Sufix sinking feeder.

    De sztem legközelebb nem veszek fonottat.. csak előkének.. nagy dobásoknál jó, de amugy sztem felesleges...főleg ennyi pénzért, amiért adják..
    főleg, hogy sztem a halak nem a francban vannak, hanem tapasztalat szerint a közelben. mondjuk vízfüggő
  • Firerock
    #1622
    szivem szerint 12est vettem volna,de ez mérettartó,körszövött így ebből a 16-ost vettem,10 kiló körüli szakítóval,de szerintem a 14-es is simán jó még!
  • fifi
    #1621
    mi lenne a jó vastagság a 0.22 mono után szted?
  • Firerock
    #1620
    nekem sufix power braid van ha jól tudom,nagyon király
    azthiszem 4500volt!
    Normálisat ezalatt nem nagyon kapsz!
    Gyurinál vettem!
  • fifi
    #1619
    nagyon vékony damilra fűzöm, vagy gumira/stonfo vagy mi/
    lebegtetni hungarocellgolyóval szoktam.
    van hogy megfőzöm, van hogy nyersen megy fel, mikor mennyi időm van., vagy mennyire vagyok lusta...