549
Tőzsde - Befektetések etc
  • Palinko
    #309
    nem írtak semmit? te se nekik? mégis mi a rák van ez elég durva azért. a toplisták meg sztem úgy vannak ki fizet többet. az admiral market elméletileg elég jó.
  • Sml
    #308
    Ha mindenáron külföldi brókert keresel, tessék egy TOPlista.
    De én azt javaslom, hogy keress magyar brókert, úgy gyorsabb az ügymenet is. A BÉT honlapján találsz eleget.
  • Nufy
    #307
    Valaki ismeri az admiralmarkets- brókercéget? Vannak tapasztalatok vele kapcsolatba?
  • Nufy
    #306
    Alpari nem volt hajlandó megcsinálni a regisztrációm 1,5 hét alatt úgy-hogy besokaltam, ezért kérdezlek titeket, hogy valaki tudna nekem ajánlani egy megbízható brókercéget ahol van micro számlacsomag, MT4-en keresztül megy, és olcsó a be és kifizetés? Jó lenne ha lenne bankkártyán keresztüli befizetés.
    Válaszotok előre is köszönöm!
  • Láma!
    #305
    mindenképp nézz körbe több helyen, én őket találtam a legkedvezőbb árfekvésűnek, de azóta lehet hogy változtak az erőviszonyok:)
  • fiorobolo
    #304
    köszönöm a segítséget....még kicsit jobban átolvasgatom az oldalt aztán lehet h be is iratkozok:)...de lehet hogy még egy kicsit utánanézek máshol is:)
  • Nufy
    #303
    fibonacci-t mennyire érdemes felrajzolni a relatív erősségi indexre? Most próbaként felrajzoltam pár helyre, de nem tudom, hogy ezt mennyire lehet éles kereskedésben használni.
  • Láma!
    #302
    itt voltam forexen. Az oktatóm nincs a csapat bemutatása között amúgy Almási Gergelynek hívták, illetve az utolsó órát Füleki Ferenc tartotta, őróla kapsz infót az oldalon is.

    Ami nekem tetszett hogy hetente volt 3 óra (ami minimum 3 volt, de volt hogy 3,5) a tanfolyam, nempedig 3 nap alatt tolták le 3x8 órában, több idő volt ülepedni a dolgoknak, gyakorolni öket, kérdéseket megfogalmazni...
  • fiorobolo
    #301
    köszi:)....tudnál esetleg hozzá vmi linket adni ahol utána tudok nézni?...és meg tudnád mondani h hogy hívták az oktatód?
  • Láma!
    #300
    én voltam a tradenet-nél forex tanfolyamon.

    elsö 2-3 órán újat nem kaptam, hiszen ugy veszik hogy 0-ról indulsz. azonban utána hasznos volt mert az oktató a saját tapasztalatit ötleteit, stratégiáit osztotta meg velünk és sok hasznos tanácsot adott a tőzsde minden területéről amiket máshonnan eddig még nem hallottam, főleg a brókerekről. nem olcsó ez tény, nekem azonban sok kutatást, utánajárást spórolt meg és tanultam is belőle sokat.
  • Láma!
    #299
    előadáson van önfényezés:)

    ha lövésed nincs a tőzsédről akkor hallasz uj infot az ingyenes elöadáson is, ha az alapok rendben vannak akkor csak ismétlés meg egy kis info hogy milyen a tanfolyam. lényegében ingyen van, veszítenivalód azon a néhány orán kivül nincs :)
  • fiorobolo
    #298
    hát igen csak kérdés h megéri-e befizetni a tanfolyamot ha valóban csak az önfényezés megy és akkor is csak a legalapabb dolgokat mondják el...érdemes lenne tudni hogy mennyire hasznos az az információ amit ott kapunk....esetleg ha vki részt vett ilyeneken és azt valóban hasznosnak érezte az meg tudná mondani hogy ő hova járt?
  • monkeymajom
    #297
    a könyvekben megy az önfényezés,hogy menjünk tanfolyamra vagy az előadáson?
    Bár el tudom képzelni,hogy mind a 2 helyen. Ennyi reklámot el tudok viselni a hasznos információért cserébe!:)
  • Láma!
    #296
    milyen előadásokra gondolsz?
    ha a különböző tőzsdei képzések ingyenes előadásaira akkor ezek nem rosszak, de amit ott elmondanak azt a legalapabb könyvből is megtudod, illetve egy kis önfényezés megy meg hogy menj tanfolyamra.
  • monkeymajom
    #295
    Heló!
    Általában szoktak csinálni tájékoztató előadásokat..nos azokkal érdemes foglalkozni? Mégis csak szakemberek tartják és ott eldől,hogy érdemes-e személy szerint foglalkozni-e ezzel vagy sem. Vagy más utakon ajánlatos ezeket kideríteni?
  • Nufy
    #294
    Nagyon nehéz, ezért én se ajánlom senkinek. Én kb 2 hetet küszködtem a gép előtt, hogy hátha összejön, de nem jött össze. 940. kereskedés után maradt 0,50$-om pedig 320$-om lehetett volna ha nincs ez a hülye szabály. Sajnos jól ki van találva, hogy ne tudd teljesíteni. Ráadásul csak 0,01-is lot-on lehet kereskedni.
  • byzhouse
    #293
    1000-ret,hogy a francba kereskedjek o.O
  • Nufy
    #292
    Egy kis forex verseny indult. Az első hely 1000$-t kap ajándékba és az első 10 helyezett is jutalmazva van. Nevezzetek minél többen. Eddig csak én vagyok magyar a ranglistán. Eddigi legjobb eredményem a 10. volt, de sajnos egy rossz befektetés miatt visszakényszerültem a 43. helyre.PaxForex
    Ui.: Ugyan itt a regisztráció után kapsz egy bónusz számlát amin 100$ valódi pénz van, de ahogy hogy ki tudd venni, rengeteget kell kereskedned. 10lots ami 1000 kereskedés.
  • Nufy
    #291
    mar csak arra varok, hogy jovahagyjak a dokumentumaim es kezdem.
  • Sml
    #290
    Most mit körülményeskedsz?
    Kezd már el valahol. Mondjuk egy magyarországi brókernél.
  • Nufy
    #289
    Az alparinál a pénz kiutalás hogyan történik? Illetve mennyi kezelési költséget vesznek le EUR esetében?
  • Nufy
    #288
    Megtaláltam a kérdésemre a választ. úgy-hogy inkább egy másik kérdést teszek fel: A "Matthias-Weigel_FOREX-trading" című könyvnek van-e folytatása, mi a címe, illetve valaki be tudná nekem linkelni hol lehet elérni?
    Köszi.
  • Nufy
    #287
    Hali mindenki!

    Valaki el tudná nekem mondani, hogy hogyan vannak ezek a "lot"-ok, illetve a tőkeáttétek? Mit hogyan kell számolni? Melyiknél mennyi lesz a margin, stb... Elég sokat tudok már a stratégiákról, indokátorokról, tőzsdepszichológiáról, van olyan könyv amit már harmadszor olvasok, de eddig még egyikbe se volt ez leírva és idegesít, hogy nem vagyok vele tisztába. Nekem úgy is jó, ha belinkeltek egy irományt.
    Előre is köszönöm.
  • ernie87
    #286
    ok, koszonom!
  • Láma!
    #285
    ugyan nem használtam őket, de profi kereskedők ajánlották pl ha jól emlékszem: ATC Brokers, Dukascopy Bank, Admiral Markets...

    az általad említett FxPro is rendben van úgy tudom, de ha kifejezetten ECN brókerekre keresel a neten, akkor nagyon nem lőhetsz mellé, igaz nem is 100 dolláros a kezdő befizetés.

    esetleg ajánlom még a forum.tozsde.hu oldalt, ahol azért szakavatottabb emberek is vannak nálunk, és van kifejezetten brókercéges topik is.
  • ernie87
    #284
    Tudnal nekem ajanlani egy kulfoldi brokert, akit te is hasznaltal mondjuk.
  • Láma!
    #283
    én jelenleg nem kereskedek, nincs rá sajnos időm:)
  • ernie87
    #282
    Ok koszi

    Megkerdezhetnem hogy te melyik brokert hasznalod?
  • Láma!
    #281
    az egy ECN bróker, azaz átverni nem fognak, szerintem teljesen rendben van.
  • ernie87
    #280
    Hello

    Valakinek fxpro-val tapasztalata?
  • byzhouse
    #279
    szerintem a tőzsdét is hagyd :D
  • Nufy
    #278
    Köszönöm mindenkinek, hiszek nektek. Nem fogok robotot használni.
  • Láma!
    #277
    ha az a robot olyan amit te magad írtál, tesztelted és folyamatosan finomítgattad ugy 1-1,5 éven át, akkor hajrá!

    ha úgy vennéd pár centért/dollárért, akkor el se utald a pénzt.
  • byzhouse
    #276
    demo számlán 5ezerről felmentem robottal 20ezerig utána lenullázta,mert 1 elég durva ingadozás volt :|
  • Palinko
    #275
    nem is az ingadozás baj hanem változik a piac a robot meg nem nagyon alkalmazkodik.

    ez sztem nem sokkal jobb, mivel nem nagyon követed akkor jómagad az árakat nézegeted és elfogadod kézivel. ha meg követed akkor magad is bekötheted a pozit
  • Nufy
    #274
    Előzőekben leírtátok, hogy nem ajánljátok az automata robot kereskedést (EA), mert sokszor nyer ugyan, de elég keveset, viszont mikor megbolondul a piac, akkor elég sokat bukik.
    Mi a véleményetek egy olyan robot kereskedési formához, hogy beállítanám, hogy kereskedjen a robot magától, viszont mikor olyan a világ gazdasági helyzet mint pl most is, hogy minden bejelentés nagy ingadozáshoz vezet, akkor beállítom, hogy ne indítson egyből pozíciót, hanem kérjen kézi megerősítést. Ezzel a kereskedési módszer lehet sikeres?
  • Palinko
    #273
    szerintem eur a legtisztább, de rád bízom. nem vagyok benne biztos hogy a svájci frank magason lesz, és úgy nem tetején kell venni.
  • Nufy
    #272
    Mai nap nyitok egy mini számlát az alparinál ahogy ajánlottad. Véleményed szerint milyen pénznembe töltsek fel? EUR, USD, CHF? Én az utóbbira gondoltam.
  • Nufy
    #271
    Egy kis csemege minden kezdő tőzsdésnek:
    Induló bónuszt ad amivel tudsz kereskedni: Még nem próbáltam ki őket, hisz csak most találtam az oldalra, de a Plus500 (25$) és a PaxForex (100$)Biztosan működik. Szerintem a többi is fog: Ingyen bónusz a regisztrációért
    Sok sikert mindenkinek!
  • Nufy
    #270
    MT4-ben profitbecslő, vagy valami hasonló van ami megjósolja, hogy milyen szint elérésénél mennyit keresek/bukok?