549
Tőzsde - Befektetések etc
  • morphius84
    #349
    lehet 5 percesen is, de szerintem a 15 percest és az 1 órásat érdemesebb ilyenkor figyelni :) ezek azért még nagyon az alapokról szólnak, de ezzel már el lehet indulni és tud vele nyereséget termeli elég hamar, akkor pedig ösztönzőleg hat az emberre :)
  • Láma!
    #348
    azt még azért leírhattad volna neki hogy ezt hány perces grafikonon nézze:)
    gondolom 5 percesre érvényes.
  • morphius84
    #347
    4 gyertyát kell figyelned és amikor völgy alján vagy, akkor vételi, ha pedig csúcsra értél, akkor eladási pozíciót kell nyitni, érdemes a csúcs utáni második gyertya jelzését jelnek venni, ha nem alakul másképp a dolog és pl az első csökkenő alatt nyit és megtartotta a csökkenést, ilyenkor a csúcsra lehet a stoppot elhelyezni, de csak olyan esetben, amikor nem volt extrém nagy elmozdulás! ha ezeket figyeled és felismered, akkor nem lesz sok veszteséged, tp szintet nem kell megszabni minden esetben, erre van a csúszó stop, ez amint áthúzta a stop limitet a belépési áron, onnantól nem bukhatsz pénzt :) ellenben ha tp is van beállítva, akkor lehet hamar üti azt és menne még tovább is, ilyenkor nem hoztad ki a lehető legtöbbet a pozíciódból, tp csak akkor legyen beállítva, ha nem akarsz ott ülni a gépnél és biztos jele van annak, hogy eléri azt a szintet.
    én short pozíciókat nyitok inkább, nem szeretek fordítva gondolkodni :)
    mielőtt kérdeznéd, a jelek onnan kezdve értendők, amikor az árfolyam emelkedik, majd egy szintet elérve megtorpan, majd ezután egy negatív gyertya nyit mellé, aminek a teste kb abban a magasságban nyit, ahol a másikat zárták, na olyankor kezdhetsz figyelni a következő gyertyára. az is csökkenésben zárt? ez egy jelzés lehet arra, hogy nyiss egy eladási pozíciót :)
    itt egy kép ezekről a jelekről, mert leírva nem annyira 1értelmű :)
    http://kepgep.hu/2011/09/29/main/chart.html
  • morphius84
    #346
    a héten a saját expert nem akart dolgozni igazán, Aud/Usd beindította, de amit keresett a hét elején, csak azt vitte el negatívba :( euro esetén nem volt semmi érdemleges, kereskedett egy kevés haszonnal, de semmi komoly nem volt.
    OpenTiks viszont extrém beállításokkal nagyon termeli a profitot, de 1 hiba az elején és kivégzi a számlát XD persze alacsonyabb lot is mehet, akkor szolidabb profittal dolgozik, de cserébe nem kockáztat sokat. tegnap este kezdtem vele egy másik tesztet, eddig 4 kötése volt 59,8$ profittal :)
    most azt tervezem, hogy átírom kicsit és akkor magátol emeli majd a lot mértékét a tőke szerint, így sokkal többet kereshet, mert ha fix a lot, akkor 2 hét elteltével a kezdő lot értéke már nagyon kicsi lehet a tőkéhez képest. már magasabb lot is mehet szerintem vagy ahogy épp alakul a piac.
  • DRFlame
    #345
    És mi van azzal, ami 2 hét alatt csinált 1000-ből 6000-t?
  • DRFlame
    #344
    Ha 100-ad van akkor 100-as veszteséged lehet max. Ha azt eléred lezárul a pozíció.
  • El Deloro
    #343
    Helló!
    Tőkeáttételnél a maximális veszteséget a letét ? Pl beraksz 100$-t és generálsz magadnak 900$ veszteséget akkor zárolva lesz mindaddig amíg nem lesz nagyobb a profitod? Van valami időkorlát amíg vissza kell hozni a veszteséget? Adósságot nem csinálhatsz vele csak a letétet bukod max igaz?


    Egy kezdő
  • morphius84
    #342
    0.1 sec a végrehajtási idő náluk, így skalpoláshoz is megfelelő és ami ennél is fontosabb, hogy náluk nem tiltott ez a módszer sem, ellenben marketiva nem szeretei a 2 perces kereskedéseket...
    egy nagyon jó kis expert van egyébként a meta editor online library részében, letölthető ingyenesen, Open Tiks a neve 2009.01.13 dátummal kell keresni :)
    nekem a tesztekkel 120$ tőkét használva 997,93$ lett az eredmény szept. 1-től a mai napig! ezeket a beállításokat használtam: Trailing stop: 70, Stop loss 0!!!, Lots: 0,1 , Max orders: 1 semmi mást nem kell beállítani ezen kívül, csak a kereskedésnél kell még annyit, hogy csak Short lehet!! ha nem ezt választod, akkor cumi lehet ezzel is, nekem csak short van beállítva minden robothoz...
    0,2 lot esetén 120$ kezdővel 1859,26$ lett az eredmény :D ettől függetlenül ne emeljétek fel csak 500$ körül a lot mértékét 0,2-re!! 800-1000$ körül mehet 0,6-0,7 lot :)
  • sirdond
    #341
    az exness hogy viszonyul a skalpoláshoz? nincs valami tapasztalatod ezzel kapcsolatban?

    Richard49: nem szemetelsz, talán még segítesz is azoknak akik jövőben olvassák a topikot
  • Richard49
    #340
    Koszi a segítséget.Többi privátban,nem szemetelem össze ezt a fórumot.
  • morphius84
    #339
    exness a cég, ahol regisztráltam. gyors a rendszerük és 1:1000 áttét is van náluk :)
    két robotot futtatok bérelt szerverről náluk, egy saját készítésűt Eur/Usd párral és egy másikat, ami Gbp/Usd párral kereskedik.
  • Richard49
    #338
    Koszi,bár jó lenne ha magyar cégnél lennék.Tudok angolul,de hát a Magyar az Magyar :)Boldog lennék ha az első kérdésemre válaszolnál.
  • morphius84
    #337
    fxpro vagy exness elég jó cégnek számít szerintem :)
    a videóban a meta trader látható.
    plus500 semmire való, vacak a kliens és hamisított adatokat mutatnak, meg nem is fizettek ki mindenkit....
  • Richard49
    #336
    Én most akarok belevágni a tőzsdézésbe.Még tanulgatom hogy hogy mit,de azért érdekelne,hogy melyik brókercégnél vagy?Plus500-al próbálkozok most,de nem sok jót hallottam róla,és kockáztatni nem akarok ezzel a céggel.
    A kérdés mindenkihez szól.Melyik brókercég ajánlott?(Kártyáról fizetném be a pénzt)
    Illetve kíváncsi lennék,hogy az itt használandó program,az mi.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Üdv
  • Siluro
    #335
    Realizálódni látszik a részvény piac, elhagyják a menekülő befektetési jegyeket, mint az arany és a frank. Időszakos dolog. Az aranyat hosszú távra még mindig nem ajánlom vételre.
  • byzhouse
    #334
    pedig Kína mennyi pénzt rakott aranyba :D
  • Siluro
    #333
    Itt van a várt arany szakadás.
  • morphius84
    #332
    sikerült Aud/Usd párra is optimalizálni a robotot :) éjféltől szerverről futtatom a progit :) találtam egy jó kis szolgáltatót, nem a legolcsóbb, de cserébe magyar a support, forintban is lehet fizetni :)
  • morphius84
    #331
    remélem sikeres lesz továbbra is, eddig szépen teljesített :)
    még 10 kereskedési napot tesztelem, utána majd eldöntöm mi legyen a sorsa...
    szerintem hosszútávra le kell majd csökkenteni a risk értéket 0.4 körülire v annál is kevesebbre, hiszen pl 5000$ tőke esetén havi 20% is nagyon komoly kereset lenne szerintem :) 0.1 risk mellett 5000$ kezdővel 1795$ profit lehetett vna ebben a hónapban, bukás nem volt, max lehívás 13,78%
  • byzhouse
    #330
    ha 1hónap múlva ezt hasonló véleményed lesz a programról akkor grat :)
  • morphius84
    #329
    köszi :) csak azért ilyen kevés, mert nem nyit sokat, napokig semmi érdekes, de amikor nyit, olyankor nem véletlenül teszi :)
    csak short pozikat nyit, 1szerre max 6 pozíció lehet nyitva. risk: 0.7,ilyenkor is jól teljesít, de van amikor 1 a risk és nem bukik semmit :) lehet persze kisebbre is állítani, van stop limit és trailing stop is, 4 órás átlag egy kereskedése, a tőkéhez alkalmazkodva választja ki, hogy mennyivel kereskedjen, ezt a risk beállítása szabja meg mindig :) Eur/Usd esetén szinte hetente előfordul egy 100 pipes v nagyobb elmozdulás negatívba és ezt az időszakot használja ki, elég szép profitot teremtve. vps szerverről akarom futtatni hamarosan, am exness rendszerén teljesítet ilyen szépen, máshol nem volt ekkora profit
  • Láma!
    #328
    szép, de ez csak 19 kereskedés volt:)

    néhány hónap múlva térjünk erre vissza:)

    minden esetre grat a profithoz:)
  • Siluro
    #327
    Jelenleg $1820 fölött van az arany ára, ez a jelen helyzetben egy elég stabilnak mondható árfolyam. Mivel menekülő cikkről beszélünk az arany ára akkor emelkedik, ha a deviza és értékpapír piacok komoly nyomás alatt vannak.
    Nem ismerem a portfóliódat, de jelenleg, személy szerint(!!!), nem javaslom vételre.
  • morphius84
    #326
    sziasztok! :) valaki használ vps szerót kereskedéshez? van egy elég jól teljesítő expert advisor, amit összehoztam és annak keresek vmi jó vps szolgáltatót, mert otthonról nem tudom egész nap futtatni...
    1000$->6649$ eddig az eredmény, szept. 5-20ig :) Eur/Usd M15 mellett lett ennyi :)
    vélemény v vmi esetleg?
    http://kepgep.hu/2011/09/19/main/Nevtelen-1.html
    http://kepgep.hu/2011/09/19/main/Nevtelen2.html
  • Nufy
    #325
    Mi várható a közeljövőben az arany árával kapcsolatosan? Megérné az admiralmarkets-en HUF devizájú tőkém átrakni arany alapúra? Jelenleg elég sokat nőt, de félek, hogy most megindul majd visszafelé ha csillapodik a gazdasági helyzet. Kinek mi a véleménye?
  • Siluro
    #324
    Sziasztok! A tőzsde tanfolyamok hasznos dolgok, de ezek mellé ajánlom, hogy nyissatok egy demó számlát és próbáljátok ki az "élő" kereskedést. Itt több minden realizálódik az emberben, mint egy sima tanfolyamon, a helyes pozíció felvételtől kezdve a short megbízásig. A másik nagyon fontos tényező a tőzsdézésben a pszichológia, vagyis az, hogy nem pánikolunk, ha esetleg pillanatnyilag nekünk kedvezőtlen irányba halad az árfolyam. Időszakos dolog, ki kell várni, amíg megfordul és nyereséggel tudunk kiszállni. Több tényezős dolog, amit már lentebb is biztosan leírtak a tisztelt kollégák. Egy szó, mint száz: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás! ;)
  • grrrrr
    #323
    Igen határozottan nem rossz sőt egész csalogató főleg a limitált férőhellyel együtt :). De az sem rossz hogy +3 főnek lehetősége lesz ingyen végig járni a tanfolyamot. :)
  • nedecske
    #322
    Gondolom más képzéseknél is így szokott ez lenni. Hogy tartanak valmilyen bemutatót, hogy úgy kb. mire számítsanak az emberek. Itt még külön kecsegtető a 200ezer ft-os sorsolás is elég ember csalogatóan hat.
  • Rubenvagyok
    #321
    Hát valami hasonlóra gondoltam. Elvileg megéri elmenni, mert ingyen beavatnak ennek a körforgásába és ha mégis úgy gondolod hogy neked magas ez "szakma" akkor még mindig nem buktál egy vasat se és nyugodtan léphetsz tovább.
  • ZsaniC
    #320
    Én kicsit utánanézegettem és találtam egy egészen ígéreteset. Trade Remélem hasznos lesz, valószínűleg elnézek rá :)
  • grrrrr
    #319
    Nekem mondhatni, hogy a tőzsdén jártas az egyik ismerősöm de nem "dolgozik túl nagy hatásfokkal"... így a hatásfok növelésének érdekében elnéznék vele egy lentebb emlegetett ingyenes tanfolyamra hátha mondanak valami értelemeset is. :)
    De sajnos nem tudok egyetlen ilyen tanfolyamról sem, ha tudnátok valami konkrétumot mondani hálás lennék érte. :)
  • nedecske
    #318
    Nem árthat az se ha van már egy ebben jártas ismerősöd is. Gyakorlatban tanul az ember a legtöbbet. Csak itt kicsit veszélyes is. Persze előtte nem árt tájékozódnod, olvasnod.
  • Rubenvagyok
    #317
    Hát ott van Palinkó által küdött anyag is, meg elmehetsz ilyen képzésre ahol előadás formájában tanulhatsz. Kinek mi a jó, nekem sokkal jobban ragadnak meg a dolgok hogyha ha hallom azokat egyszer.
  • Palinko
    #316
    mondjuk itt
  • Palinko
    #315
    köszi, megosztom pár ismerőssel aki nem olvassa a topicot.
  • ZsaniC
    #314
    Üdv!
    Tudnátok esetleg tippeket adni, hogy hogyan okosíthatnám magamat a tőzsde világával kapcsolatban? Mindig is érdekelt, de most jutott rá időm, hogy jobban is beleássam magam, csak nem tudom hol kezdjem.
  • Nufy
    #313
    Levélbe konkrétan semmivel nem indokolták. Telefonon annyit mondtak valószínű nagyon elfoglaltak a regisztrációt intézők. Majd az utolsó beszélgetésnél annyit mondtak, hogy nincs meg a regisztrációm. Ez volt a pont az i-re. Mert múlt hét csütörtökön még abból a regisztrációból egyeztettük az adatokat telefonon.
  • Palinko
    #312
    ez nevetséges, és mégis mivel indokolják?
  • Nufy
    #311
    Az Admiral Club tagság az mit takar? Tudja valaki?
  • Nufy
    #310
    Írtam nekik többször is, telefonon is beszéltem velük 3-szor, és nem voltak képesek elintézni. Úgy-hogy alparival nem foglalkozom.
    Admin marketnél maradok, elég sok jót olvastam róla, van magyar web-es felülete, nem a legolcsóbb, de nem is drága.