549
Tőzsde - Befektetések etc
  • Sml
    #389
    Amiről te beszélsz, az long pozició.
    A Shortolásnál előbb eladod drágán, utána visszaveszed olcsóbban.

  • georgesmatyas
    #388
    Jövő ősztől nem lehet short üzletet kötni az EU-ban.
    hír a rövidtávú tőzsdei ügyeletek betiltásáról

    Ez mit jelent?
    A reggel vett aranyat nem adhatom el drágábban délután?
    érdekes
  • Stelk0
    #387
    KBC tőzsdebajnokságon regisztráltam, van 10 millió huf virtuális játékpénzem, mibe érdemes befektetni? konkrét révszényneveket írjatok pls, de ha valakinek van kedve segíteni "játszani" velem annak szivesen megadom a felhasználónevem meg jelszavam...
  • fixon
    #386
    Nem haragszunk meg, ha a
    szomszédom feljelent, mivel tegnap mi
    jelentettük fel őt.
    2. Van Suzukink.
    3. Sírva tudunk vigadni.
    4. Minden jóban találunk valami
    rosszat.
    5. Mi találtunk fel mindent (a
    spanyolviasz kivételével).
    6. Jókat röhögünk a saját bajunkon.
    7. Vannak dolgok, amikben a világelsők
    vagyunk (alkoholisták, öngyilkosok
    száma)
    8. A jég hátán is megélünk (a globális
    felmelegedés miatt csökken az
    életterünk).
    9. Mindig van még egy lyuk a
    nadrágszíjon.
    10. A világ bármely táján nyugodtan
    káromkodhatunk, a nyelvünket úgysem
    érti senki (kivéve az éppen mindig arra
    lófráló honfitársainkat).
    11. Nem tér el a véleményünk a
    körülöttünk lévő országokétól!
    Egyformán szeretjük egymást!
    12. Magyarország nagy volt!
    13. Mi a vesztes csatáinkat is
    megnyerjük. Utólag.
    14. A focink a világon a legjobb volt!
    Még az angolokat is megvertük!
    15. A napsütésünk a legjobb! Egyre
    több ember barnul!
    16. Magyarország a világ egyedüli
    országa, amelyik csak önmagával
    határos.
    17. A magyar a legszaporább nemzet.
    Egy parlamenti döntéssel másfélszer
    nagyobb lett a szavazópolgárok száma.
    És nem utolsósorban: Van három
    dolog, amiben majdnem
    utolérhetetlenek vagyunk:
    VAN DEVIZAHITELÜNK , JÓ SOK!
    VAN ÁLLAMADÓSSÁGUNK , SZINTÉN JÓ
    SOK. (DE NEM NEKÜNK A LEGTÖBB)
    ÉS VÉGÜL: VAN HUMORUNK, HOGY
    MINDEZT KIBÍRJUK.
  • sirdond
    #385
    azért megszokthattad volna már,hogy Mo-n ez így van.
    nem csak a fórumokon,de a való életben is,én már csak mosolyogni tudok rajtuk
  • Siluro
    #384
    Ez körülbelül olyan, mintha egy busz sofőrnek mondanám azt, hogy nem dolgozik, mert én azt látom, hogy ül egész nap és csak elfurikázgat. Pedig emberekért felel, vezetni egész nap nem könnyű, főleg egy buszt, stb... Megy a sárdobálás azoktól, akiknek fogalmuk sincs az alapvető gazdasági tényekről.
  • sirdond
    #383
    elszabadult pár "értelmes" ember,ahogy látom :D
  • morphius84
    #382
    jó tapasztalatról nem tudok beszámolni a plus500-ról, ellenben felkeltette az érdeklődésem a tőzsde iránt, máshol keresd a megoldást, mert csalnak és alkalmatlan a normális kereskedésre a rendszerük :) ne azt keresd, ahol a legtöbb dologgal lehet kereskedni, mert pl csak az Eur/Usd pár egyedül is elég ahhoz, hogy milliókat keress évente :) csak olyan brókercéget keress, ahol a meta trader kliens van használatban, erre van szükséged, ha hosszú távon kereskedni akarsz! exness.com, fxpro.hu amit én ajánlok a figyelmébe mindenkinek :) ha értesz a skalpoláshoz, akkor az etoro.com is lehetséges, de nem professzionális a kereskedés náluk....
  • morphius84
    #381
    nekem 284$ van bent összesen, WBB HOTEL 23db, NSW RESORT RESTAURANT 10db, erre hetente 32$ a hozam :) nekem szerdánként van kifizetés és még azon a napon ki is fizetik alertpay számlára :)
    elvileg a befizetésekből keletkezik nekik plusz tőke és arra fizet heti kamatot, ez olyan, mint egy kölcsön és a gloinvest a közvetítő, ők 5% jutalékot vonnak le hetente, nekem már a tiszta hozamot fizetik ki :) kb 45% havonta, ezért is fura kicsit, mert annyi profit elég kérdéses sztem :) 60 nap után lehet eladni a részvényt, vagy átruházható más emberre, de akkor olcsóbban kell eladni, mint a piaci ára volt.
  • Richard49
    #380
    Mi ebben a hasznuk?
    És mit bukhatunk rajta?
  • Richard49
    #379
    És ez hogy is mukodik?XD Beregeltem,rákattoltam arra a szép kis befektetés gombra.Befektetek abba a szép kis csilli-villi hotelba,és kapom a lóvét hetente?xD.Pl annál a hotelnél: Weekly Profit per share: $0.91
    8 dollárt befektetek,és hetente kapok 0.91-et...Király :) És vissza is kapom a pénzem ha akarom?:P
  • morphius84
    #378
    gloinvest oldalán vásároltam részvényeket, bár nem kizárt, hogy az is csak egy jól álcázott hyip XD amit onnan kapok hetente, abból finanszírozom az automatizált módszer fejlesztéseit :)
    tőzsdén Eur/Usd, Gbp/Usd és arany amivel kereskedek, régen az ezüst volt a kedvencem :), de jelenleg nem elérhető.
  • Richard49
    #377
    Részvénykereskedéshez mit használsz?
  • Siluro
    #376
    Megjelentek a "gazdasági szakemberek", érdemes a kommenteket olvasni itt, ha szeretnétek jól szórakozni. :)
    Van akinek van rész igazsága, de eddig senki nem látta át a lényeget. :)))
  • El Deloro
    #375
    Van valakinek jó tapasztalata a plus500-al? Olvastam róla rosszakat egy fórumban. Esetleg hasonló, de biztosan megbízható oldalt tudnátok ajánlani? (főleg devizapárok és árucikkek érdekelnek)
  • Siluro
    #374
    Lehet, hogy én vagyok csak konzervatív, de sose bíznám egy robotra a tőkémet.
    Persze elismerem az előnyeit, de jobban bízok magamban, mint egy gépben. Ha én bukok, akkor abból tanulok és csak magamat hibáztathatom, de ha egy gép, akkor tulajdonképpen rajtam kívül álló okból veszítek, amit sokkal nehezebben fogadok el.
  • sirdond
    #373
    köszi a választ
  • Palinko
    #372
    én meg 40 et kaptam promócióban és 0 vettem ki. persze tudtam hogy ez lesz, de ki kellett próbálni. mióta betették a 0 még fele fele esélyed sincs hogy nyersz. nem véletlen az sem hogy a traderek többsége anti martingale stratégiát használ.

    de látom már páran itt azt hirdetik 5$ milliót csinál valakinek a robot hadd gratuláljak elsőként!
  • morphius84
    #371
    nem feltétlen hiba, mert akkor csak keveset bukhattam vna :D ez is egy szempont lehet :) de a mohóság vezet a bukáshoz a leghamarabb
  • Richard49
    #370
    Ott a hiba hogy keveset raktál be xD
  • morphius84
    #369
    én 40$-t raktam be és 280$-t vettem ki :D akkor hol a hiba? :)
    persze ott is lehe bukni, de gyakorlással el lehet sajátítani a megfelelő technikát :)
  • Láma!
    #368
    ha arra gondolsz hogy minden bukásnál duplázod a tétet, akkor az bizonyitottan nem garantálja hogy többet nyerj, sőt...:)
  • Richard49
    #367
    Megkérdeztem pár embert hogy mi a véleménye erről.10 bol 9 azt felelte hogy baromság,nagyot lehet vele bukni.Szóval fel sem merült az hogy belevágjon.

    Ennyi...
  • morphius84
    #366
    van olyan stratégia, amivel többet nyerhetsz, mint vesztesz ruletten, de azt se használja mindenki :) tőzsde is ilyen, de kb senki se csinálja....
  • Láma!
    #365
    "van fizetős is ami millió dollárt csinál pár száz dollárból egy év alatt XD 5 éve tesztelik és nem kamu :D"

    ha így lenne, sokkal több milliomos rohangálna a világban:)
  • morphius84
    #364
    nekem itt van előfizetésem: cloud.hu 6250 Ft havonta, magyar support, 100 Mbit kapcsolat van náluk, több nem kell sztem :)
  • Richard49
    #363
    Hát,én sem fogom,csak ha már van annyi hasznom "sima" robottal,hogy megérje.
    Jövő héten ráeresztem exness éles acc-ra...Majd írok hogy mi lesz :) 100$ lesz kezdésnek,ha bukó lesz,nem lesz akkora. VPS szervert tudsz/tudtok ajánlani? EZ van függőben jelenleg.Ha van jobb,szólj.
  • morphius84
    #362
    de de 1 millió dolláros pip XD am nem venném meg, mert van ingyen is pár jó robot :)
  • Richard49
    #361
    Na és melyik az a fizetős?Csak nem amit ajánlottál?
  • morphius84
    #360
    van fizetős is ami millió dollárt csinál pár száz dollárból egy év alatt XD 5 éve tesztelik és nem kamu :D az open tiks a gyertyás módszeren alapszik, a kereskedők is ezt figyelik ha napi kereskedést csinálnak. ez sem nyerhet minden kereskedésen, ezért kell felügyelni és nem extrém lot értéket beállítani :)
    am ha jól tudom, akkor a kereskedés kb 70%-át robotok végzik :D
    a válság kezdetekor is ezek reagáltak rosszul, majd bedöntötték a piacot...
    bár ezek csak pletykák, nem 100%, hogy így is volt :)
  • Richard49
    #359
    Elég gyanús hogy ennyire profitál a robot...
  • morphius84
    #358
    most néztem fel a szerverre :D az előbb volt egy 3 perces kereskedése és 19,6$ profit volt :)
  • Richard49
    #357
    Reméljük hogy nincs megbuherálva az exness demó...
  • morphius84
    #356
    élő számlán most nem kereskedek, részvényekbe fektettem a pénzem, de a heti hozamokat feltöltöm az exness számlára és rászabadítom a robotot, csak tesztelni is kell előtte :) ha ilyen szépen dolgozik majd, akkor nem kell vagyonokkal kezdeni, elég lesz 150-250$ között vmi :)
  • Richard49
    #355
    Amúgy már élőn tolod,vagy még csak a tesztelgetés megy demón?Gondolom az előbbi.
  • Richard49
    #354
    exness demóval,igen.Túl nagy sávszélesség nem kell neki.Kb 1kb-ot küld el eladásnál.Az adatok fogadásánál se használ sokkal többet. 15/1mbit amivel rendelkezek,bőven elég neki.A programot én is át fogom írni valószínű.Pascal nyelven tudok programozni,alig különbözik tőle.(Most így gyorsan belenézve ezt állapítottam meg.)

    Nekem lot az 0,1.
    1 kereskedés hozott 120$-t :)
  • morphius84
    #353
    a 9 kereskedés 114$ profitot hozott összesen, 0,2 lot mellett :)
  • morphius84
    #352
    nekem is kereskedik elég szép ütemben, 15 perces charton futtatom, a többivel nem érdemes :) eddig 9 nyitása volt, mindig pozitívban zárt :D
    exness demóval futtatod? gyors szolgáltató kell ezeknek és normális net, ha otthonról futtatod :)
  • Richard49
    #351
    Az OpenTiks-el igazat adok neked.Tegnap este indítottam el,és reggelre már 120$ profitnál tartott.(300$-al kezdtem).De valamiért még várakozott..Nem adta el.
  • Láma!
    #350
    igen ezt tudom, csak hiányzott az idő, mert az is fontos tényező:)