31662
CRYSIS
  • DarkSector
    #8038
    Valszeg nem jól olvastad el....
  • Banano
    #8037
    De normális esetekről beszélek...xD..nem olyanokról ahol szarul van megcsinálva az egész.,.
  • ProGabe #8036
    mi van?
    ugyebár arról van szó,hogy egy jól megírt netkód esetén a játék nem küld semmi egyebet a szerver felé,csak (szám)adatokat(helye,kattintás,"w" benyomva,stbstb)
    ezeket az adatokat ugyebár a processzornak kell kinyernie a futó programból,és továbbítania a szerver felé.amennyiben ezt egy nagyon szar gépen kellene megtennie,nem marad elég kapacítása erre,ergo az adatok nem érkeznek megfelelően a szerverhez,magas lesz a ping!a szerver nem tudja pl a helyzetét frissíteni valós időben,ezért te azt fogod látni,hogy ő "teleportálgat" egyik helyről a másikra.és így bizony elég nehéz eltalálni valakit...
  • Banano
    #8035
    Te hülyeséget beszélsz...a ping nem egyenlő a gépe teljesítményével...ha mondjuk egy p3-ason akarja tolni a crysis maxon ahol 1-2 fps-e van az nem azt fogja jelenteni hogy rögtön 999-es a pingje...a net jó vagyis 30-as pingje lesz de viszont Ő élvezhetetlenül fogja tolni ...de téged ez semmiben sem akadályoz...ugyanolyan könnyen tudod leszedni.....
  • ProGabe #8034
    nem csak ez a lényeg,sőt,nem ez a leg lényegesebb!
    filmeknél elég a 25 fps,mert ott egy képkockán vannak elmosódott dolgok,ugyebár a kamera előtt elrepülő madár elmosódik a képen.játékokban ezzel szemben minden egyes képkockán tisztán rajta van a mozgó tárgy(már amennyiben a blur-je 0),és így nem ugyan azt adja vissza mint a filmeken.viszont megnövelt fps mellett többször jeleníti meg ugyanazt a dolgot,így lesz igazán teljes a mozgás!

    na ez a lényeg!én is sokat vitatkoztam régebben azon,hogy tök felesleges a sok fps(hiszen 24 felett folyamatos a kép),de most már tudom hogy a fentebb leírt dolog miatt ez nem így van,viszont 100 már tényleg felesleges,nem véletlenül lőtték be a tökéletes fps értéket 60-ra!az emberi szemnek az már tényleg tök mindegy hogy 80 vagy 180.amit pedig te írsz,már programozási hiba!attól hogy több az fps egy gépen,nem kéne hogy gyorsabban reagáljon a program(mármint egy bizonyos fps szám felett)
  • Roger6
    #8033
    Köszi a válaszokat. Azt eddig is tudtam, hogy 25 fps felett élvezhető a játék, csak azt nem tudtam, hogy multiban miért fontos a dupla ennyi fps.
  • DarkSector
    #8032
    Igen irónikus a dolog...
    És van egy gyanúm, hogy 30 nap múlva megint ezt a számot fogod látni...
    Persze az 52-nél is...
  • DarkSector
    #8031
    Full újraraktam a win-t neki egy formázás után, és úgy volt a gépén minden megcsinálva ahhogy nálam...
    Na erre mit lépsz?

    De egyszerű!
    Egyik haverom játszott, és észrevettem hogy 80-90-es pingje van és mondtam neki hogy legyenszíves és vegyen már vissza és ne full grafikával nyomjon....

    És erre a microfonba megkérdezte meglepődve, hogy honnan a picsából jöttem rá, hogy fullra tette a grafikát...

    Háát na akkor mondtam, hogy a ping-ből szűrtem le a dolgokat, mert az elején már leszögeztem, hogy MSN meg TORRENT meg ilyeneket ki kell kapcsolni, úgyhogy az már nem lehetett a probléma forrása!

    És mondtam neki, hogy milyen beállításokkkal játszon ha multiban szeretne jobb pinget, de azért szép legyen és ezután mikor átállította a beállítást kb középszintre akkor láss csodát....

    50-60-as pingje lett!!!!!!!
    Úgyyhogy mindenkinek más a véleménye, de én ezt tapasztalatból mondom, és nem forúmokon meg cikkekben olvastam.
  • Aspyrin
    #8030
    Semmi gond, mellre ne szívd :)
  • Rainbow15
    #8029
    Bocs. Még pár hete néztem, akkor is 30 akárhány volt. Azt hittem, hogy nem változtatjátok. De most nézem, Okt. 26.
  • Aspyrin
    #8028
    Elkerülte a figyelmed a fenti dátum?
  • Rainbow15
    #8027
    Hi. Ma jön a demo?
  • Aspyrin
    #8026
    Nem is kell, hogy meggyőzzelek, a tények azok tények. Amit te említesz az teljesen más történet: a haverod gépén futhattak a háttérben programok (esetleg kártevők, csevegőprogram, stb.)amik visszafogták a játékot és/vagy a sávszélt is. Ezeken kívül még jópár akadályozó dolog eszembe jut amit valóban nem érdemes ebben a topikban kitárgyalnunk.

    Részemről is lezárva.
  • DarkSector
    #8025
    Figyuzz én is ezt hittem sokáig!
    Havernak a netkapcsolata fix 1megás, ami 128kb/s letöltés és 12kb/s feltöltés-t jelent...
    Az ő konfigjával minimumon 150-200ping volt....
    És ezután elröpültem a gépházammal a haverhoz és átdugtam egy az egyben a lan kábelt a gépéből az enyémbe, tehát a net ugyanaz volt....
    És nálam full max minden volt 20-as ping.....

    Én most nem vitát akarok nyitni, de láttam amit láttam, és ennek az ellenkezőjéről nehéz lesz meggyőznöd.
  • DarkSector
    #8024
    És van még egy nagyon fontos dolog!!
    Ha minden megfelelő a gépen és a neteden, akkor még mindig ott vannak a többiek!!!
    Ha egy szerveren akárcsak 1 embernek is gáz van a netkapcsával, vagy a gépével...akkor az kihat minden egyes olyan másik résztvevő pingjére, akinek esetleg amúgy jobb és kevessebb lenne.....
    Kivéve 1 embert, aki a szervert készítí és tárolja a gépén...annak soha nem fogja a többi tag befolyásolni a pingjét.....

    Vagyis ha van 3 ember X, Y és Z és mi vagyunk az X-ek kemény konfiggal és kemény fel és letöltéssel (mondjuk 40-es pingel nyomjuk)....és a Z csinálja a szervert ugyanilyen adottságokkal (neki is 40 a ping), akkor Ha az Y tagnag bepingel a cuccosa (mondjuk 120ping-re felugrik), akkor Z-nek változatlan marad (vagyis 40ping) és a mi ping-ünk meg felszökik...sokszor a kár okozóét is elérheti (azaz nekünk 100-120ping lesz)....vagyis az Y tag ping értékét....

    Remélem mindenkinek érthető....
  • Aspyrin
    #8023
    Hiszen ugyanezt mondtam én is! Mindössze kiegészítettem azzal, hogy a lag nem egyezik meg az alacsony fps-sel, két külön fogalom.
  • DarkSector
    #8022
    Azért, mert ha van sok sok fps-ed, akkor annál gyorsabban reagál a gép arra amit véghez szeretnél vinni a játékban!
    Próbálj egy játékkal játszani 15fps-el utána meg 30-al és akkor megérted...
  • DarkSector
    #8021
    Te kevered!
    Mert kb ha nincs rendben a netkapcsolatod, akkor felszökik a pinged 300-600-ra vagy akár 999-re!!!
    Ha viszont jó a netkapcsolat, és a le és feltöltésed teléjessen szabad, akkor már csak a gép teljesítménye végett lehet nagy a ping....
    Vagyis ha a pinged csak kicsit megy fel 100-200-ra, akkor gépteljesítményen kell javítanod....
    Kisebbrera kell visszaállni a videóbeállításoknál vagy venni jobb alkatrészeket a masinába...!!
  • Aspyrin
    #8020
    Hogy élvezhetőbb legyen a játék.
  • Roger6
    #8019
    Na akkor most miért kell a sok-sok fps?
  • Vegas
    #8018
    attól hogy másnak low fps-e van te nem fogod azt látni ahogy neki akadozik..
  • arty
    #8017
    elrohan előtted vki 25fps-el, akkor az alatt az 1 másdperc alatt 25 fázisban látod.
    60 fps esetén 60 fázisban, igy könnyebb lelőni, hiszen pontosabban látod az adott pillanatban a pozicioját! (nem 1 métereknként jelenik meg egy-egy fázis, hanem fél méterenként látod az ellen pozicioját)
  • Aspyrin
    #8016
    Hehe, kevered a szezont a fazonnal :)
    A lag az internetkapcsolat problémája (kimaradhatnak mozzanatok a játékban, mintegy időugrás szerűen megáll a folyamat majd hirtelen már halott vagy :D), ha kevés az fps akkor pedig csak belassul a játék és gyakran élvezhetetlenné válik, ilyenkor célszerű a grafikai részletességet lejjebb venni. A kettő együtt már nagyon kellemetlen :)
  • Vegas
    #8015
    nem csak az fps-től laggolhat egy játék, hanem a net-től is.
  • tmisi
    #8014
    asszem azért hogy nem laggoljon (de hogy ez mint jelent, nemtom :)
  • Roger6
    #8013
    Biztos láma kérdés, meg midnen, de miért kell 40-60 fps az online játékhoz?
  • #8012
    Milyen jó lett volna, ha ma már lett volna demónk :((((
  • grayfox
    #8011
    Hát, az egy dolog hogy dx9 vagy dx10.. Én speciel leszarom, hogy melyik dx-et használja a játék, de pl ott a bioshock, x360-at megszégyenítő győnyőrű grafikával, részletes texturakkal, eszméletlen effektekkel, 60+fpssel száguld egy dx10-esnek eladott kártyán, DX9 alatt.
    a lényeg, hogy szép legyen, és menjen 25fps+-t (single) . Felőlem akár dx 2.0 , vagy krumpli is lehet a neve.
  • gduck
    #8010
    OFF: Hát nemtom de SD kártyán kívűl sokkal kisebb adathordozó is létezik már....
  • gduck
    #8009
    Semmi gond! Ha visszaolvasol találsz pár képet és videókat ;)
  • magus755
    #8008
    Valoban nem lehet leszedni a txt fájlt,megvallom én nem probáltam leszedni a multit!Akkor sorry ha már két hete kint van,akkor vegyétek ugy hogy nem szoltam,és majd máskor visszaolvasok legalább!Ezer bocsi!!
  • Magiszter
    #8007
    Észrevételek:

    1.) a txt-t nem lehet leszedni mert ~censured~ -es.
    2.) Az első fájl nem rar hanem exe (part01.exe hmm...)

    Ha valaki letöltötte és működik akkor csak szóljon addig én ezt is csak kamunak tekintem.
  • gduck
    #8006
    Szia! Már két hete :) Pár oldalt visszaolvashatnál... Akkor talán megtudod azt is hogyan lehet eleindítani
  • magus755
    #8005
    A link rapidshare-s!!!!!
  • Ability
    #8003
    Enyém lesz a 10k!!44négy^^
  • DarkSector
    #8002
    Ez sem pite azé...
    1g adat 20évvel ezelőtt és most...
  • DarkSector
    #8001
    Hmmm?
  • CUCLI
    #8000
    ték, sry jani :D
  • CUCLI
    #7999
    take lesz mingyá :D
  • DarkSector
    #7998
    Egy sorba írd a betüket...