31662
CRYSIS
  • Smithwarden
    #11859
    Az akkor durvan jo nekem ha veszek egy 100ezres kartyat mert 1 uj jatek alatt kicsit jobb...?
  • MiQ
    #11858
    ... nem tudom, de meglátjuk hamarosan.
  • markastor
    #11857
    Az h. ők még régebbi driverrel teszteltek.
  • markastor
    #11856
    Láttam én már olyan X2-eset is, ami 2ghz helyett 3-on is lazán ment.
  • DarkSector
    #11855
    2magos procikat nagyon lehet húzni..
    100%-ról simán 150%-ra akár.
  • DarkSector
    #11854
    Ezt viszont nem vágom..
    LP teszt
    Itt milyen kis értékek vannak 1024-ben, én meg 60fps-el nyomatom...C16XQ-ban élsimítással...meg HDR-el, meg minden max-on..
    Akkor most ilyenkor meg mi van?
  • retek683
    #11853
    hú durva tuning egy amd -hez képest!!
  • fsgh
    #11852
    a sávszéle kisebb:P amúgy mennyi lesz a 8800GT és mikor adják ki?
  • DarkSector
    #11851
    Vár csak egy pillanatra...!
    A Crysis-nál valóban jó a HD 2900XT...ezt ne felejtsük el..mert ez nem én mondom, hanem egy tesztnél hallottam...
  • Smithwarden
    #11850
    Kicsit nezz mar korbe normalisan teszteket mielott ilyen "alazos" hulyesegeket irsz pls.

    2900xt se arban / teljesitmenyben / driverben nem ellenfel a 8800 gts / gtx -nek.

    Nem vagyok elvakult nvidia-s, de ha drivereiben normalis lenne az ati (nem csak uj jatekokra ertve) + digital vibrance-t is tudnak, akkor elgondolkoznek a vetelen, de hogy ezek mellett arban es teljesitmenyben se jok, nevetseges ha valaki most jo vetelnek tartja az ati-kat (kiveve ha ati fun persze).
  • MiQ
    #11849
    ... én megtaláltam a megfelelõ beállításokat, amikkel a graf. is f@sza volt, és a sebesség miatt sem vakartam a fejem.
  • MiQ
    #11848
    ... persze a tesztek majd megmutatják mit is tud, majd akkor döntök ;)
  • Nagy01
    #11847
    A Crysis gtx-en is szarul megy.legalábbis a béta.
  • MiQ
    #11846
    8800 GTS/8800GT
    96/112 shader egység
    1200/1500 MHz shader sebesség --> ezt pontosan nem tudom ... kb. ennyi
    500/600 MHz mag órajel
    1600/1800 MHz mem. órajel
    320/256 bit sávszél
    320/512 MB vram
  • Katun
    #11845
    Offolok, de én is úgy tudtam hogy lassabb.
    Ha nem akkor csere
  • DarkSector
    #11844
    Háát még egyelőre XP párti vagyok, úgyhogy biztossabb a 3GHz-es...
    De azért jó tudni...
  • DarkSector
    #11843
    Valszeg rosszul tudom, de a 8800GT az nem gyengébb véletlenül?
  • MiQ
    #11842
    ... én azt vettem észre, hogy az MS Pista elszotja a magok között a teendõket még az olyan régi játékoknál is, mint a Richard Burns Rally ...
  • MiQ
    #11841
    ... én most már bánom, hogy megvettem a 320 MB-os 8800-at (igazság szerint csak 2 játékkal volt eddig bajom; az egyik a Crysis, ami lehet, hogy single-ben futni fog, mint a nyúl, a másik a W.I.C., ami botrányosan fut).

    Persze ez az év már csak ilyen. Év elején megvettem cirka 50 K HUF-ért a 8600 GTS-t, amit eladtam 30-ért, aztán megvettem ezt a 8800-ast 62 K-ért - most meg a 8800 GT-re kacsingatok
  • DarkSector
    #11840
    Azt tudom, hogyha egyszer csere lesz, akkor 3GHz Core 2 minimum...lesz...
    Mert vannak régi kedvencek, amik ugye csak 1 magot ismernek fel...na és ezeknél legyen minimum olyan mint most...

    Bár megjegyzem, hogy a mostani CPU-m sebessége a SRL szerint 4.5 GHz...
  • DarkSector
    #11839
    Igen én is az ilyen tesztek miatt vettem GTS 320-at..
    mert a 640-es 20-25e-el drágább!!!
  • markastor
    #11838
    Persze. :)
    Ha megy minden ah. szeretnéd, felesleges akár 1 ft-ot is gépfejlesztésbe ölni.
  • DarkSector
    #11837
    THX az info-t..
    Valóban meglepő..
    Érdekes, hogy a Stalkernél is a GTS a jobb....

    Amúgy majd még meg gondolom ezt a proci ügyet, de azért még nem fogok biztos pénzt kiadni egyenlőre, hogy ne 80fps-el menjen, hanem 140-el...
    Majd ráérek akkor, ha majd akadozgatni fog, és addigra lejjebb is megy a procik ára, vagy ezé a pénzért jobbat kapok..

    Azért mégegyszer THX...
    Érdekes egy teszt...
  • MiQ
    #11836
    ... látom te is olvasod a fontos teszteket
  • Nagy01
    #11835
    Hát de éppen..D
    ITT nézz körül.;-) Alul választhatod a játékot.xD. Jah és igen egy játékot ismerek ahol nem lehet kiválasztani a high-ot az pedig a GRAW ...ami egyáltalán nem olyan szép sőt talán a csúnyább játékok közé sorolható ( kövezzetek meg xD ) ...
    Jah és lessétek meg a tesztet.:D És még vmi nem sokan játszanak 1280 -as felbontás felett ez meg a másik ami miatt nem érdemes Atit venni.
  • MiQ
    #11834
    ... a játékok nagyrészénél igaz az állítás; 320=640, néhol veri is, de a modern játékok egyrészénél csúfosan nagyot bukik.
    A HD2900XT-re ugyanez igaz, de ott nagyrészt a csapnivaló driver okolható a gyenge szereplésért.
  • DarkSector
    #11833
    Igen...
    Valóban van némi különbség, de az csak bizonyos esetekben látszik..
    Én sajnos 95e és 100e között láttam 2900-est..
    De nem gond, mert én akkor már inkább ha sok pénzem lett volna akkor 8800gtx vagy Ultra-t vettem volna..
    Ez az én egyéni szokásom, hogy nvidia legyen mindenképpen...
    Lehet hogy roszul csinálom, de énnekem egy jódarabig elég lesz ez is...

    Azért kössz az infot..
    Jah és az áfa nélküli dolgot meg tutira elfelejthetem, mert ugye üzletben nem nagyon lehet egyezkedni....
  • markastor
    #11832
    Ha a STALKER-nél egy 8800GTS 320MB alatt a 2ghz-es X2-őt lecseréled egy 3.3ghz-es C2-re a teljesítménynövekedés 63%-os (73fps helyett 113).
    Na akkor képzeld el, mi lenne egy 3ghz-es P4 vs. 2.4ghz-es C2-nél. :)

    teszt
  • Evogordon
    #11831
    űtedd fel az ATI tools progit és húzd meg :D de vennék egy fasza hűtőt a vga-adra pl egy ilyet
  • Viktor9202
    #11830
    Vga-t érdemes meghúzni, ha igen akkor hogy csináljam?
  • Prince of Máté
    #11829
    Hát nem éppen.
    Ne csak 1-2 tesztet nézz!
    Nagyobb felbontáson (1280) a kevés VRAM miatt, még néha swappel is a kártya.
    Sok játéknál pedig nem engedik berakni a jobb beállításokat a kevés vram miatt.
  • Nagy01
    #11828
    640=320 xD tesztek alapján
  • Prince of Máté
    #11827
    Csak jó helyen kell kifogni, és akkor 80-85 környékén tudsz szerezni, és ha áfa nélkül tudod, akkor 70-75 -ért is árulják.
    Egyébként Kb a 8800 GTS 640 megás kártya teljesítménye környékén van, nem a 320 megáshoz közelít
  • KILLER2
    #11826
    Most megnyugodtam, hogy pont E6600-am van.
  • DarkSector
    #11825
    Egyébbként 82000ft a vga, amit cseréltem..
    és nálunk akkor per pillanat 100e környékén volt a HD2900XT....ami leallázza a 320-as GTS-t (azé durva az a tőből kifejezés) egy kicsit..
    mert mondták is hogy Crysis-hoz a HD2900Xt-t ajánlják...
    Csakhogy már ez is sok pénz volt nekem..
    És az össz szereplésben meg a 88GTS a jobb..
    Én más játékokkal szeretnék inkább jobban játszani...és én az Nvidia híve vagyok...

    Röviden ez a döntésem oka...
    Miért nálatok mennyiért dobálják a HD2900XT-t?

    OFF
    Amúgy nekem a Gears Of War menjen majd azt akkor már boldog leszek...
    ON
  • Prince of Máté
    #11824
    mit szólnál, ha 50 fps helyett 100 vagy 150 fps-ed lenne?
    Egyébként 80 ezerért vetted a VGA-t? :D
    Azért már HD2900XT-t lehet kapni, ami tőből lealázza!
  • DarkSector
    #11823
    Szerintem félreértetted..
    Nem a DX10-et utáltam ezelőtt..
    És most pedig nem a DX10-et szeretem..

    DX10-es állítólagos...full max grafikai beállításokkal megálldott képekre mondtam azt, hogy ezért a minőségért nem éri meg felrakni DX10-et...
    És most meg a Shader M.-ről van szó..
    egyenlőre még nem tisztázott, hogy az Dx10-es...
    Úgyhogy maradjunk a tényeknél...
  • DarkSector
    #11822
    Én egy szóval sem mondtam ilyet!!!
    De tény, hogy eddig a Crysis-on kívül minden más 60-70-fps környékén képes menni full max-on...
    Úgyhogy én eddig még nem látom értelmét lecserélni a procit...

    Jah és még annyit, hogy nem a VGA-nak kell a proci, hanem a JÁTÉKNAK!
    Ez szerintem nagy tévhit...
    Én a dobozán nem láttam semmilyen szöveget, ami arra utal, hogy ennek a vga-nak kellene a tudásához 2magos...

    Nézd meg a Timeshift-et pl...ami rendessen megdolgoztatja a VGA-t...vagy a Lost Planet-et....
    És mind a 2 megy 50fps környékén...

    A Crysis meg proci igényes..
    Ennyire egyszerű.
  • Prince of Máté
    #11821
    lol 2 hónapja még utálta, és hülyeségnek tartotta a DX10-et, ma meg már isteníti xD
  • Mr_no_NaMe
    #11820
    Hát apám ha az a proci kihajtja a karidat akkor örülj mint majom a farkának :S