31662
CRYSIS
  • MaskimXul
    #15937
    Írd be ezt a konzolba: e_detail_materials_view_dist_xy 4096 és esetleg e_detail_materials_view_dist_z 256 bár ez utóbbinál nem láttam sok különbséget.
  • CUCLI
    #15936
    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ MANGORIVERT AKAROK :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • bordy
    #15935
    ismerős valakinek ez a pálya? :D

    mp_surf
  • elite
    #15934
    Hétvégén hasonlítgattam az XP és Vista 64bit verzió közti grafikai különbséget. (XP-n very high moddal).
    Ami a legjobban zavar az XP verzióban az a távoli sziklás hegy textúrája. Egy függőlegesen széthúzott textúra. Hányásul néz ki összehasonlítva a Vistással, ahol szép kidolgozottan látszik.
    Ezen felül a távolban sokkal több fa látszik Vistán.
    Sajnos screenshotokat még nem tudtam csinálni (PrintScreen nem működik), de fogok.
    Hogy ez a DX10 vagy a 64 bites oprendszer miatt van e abban nem vagyok biztos, de egyszer olvastam egy cikket, hogy 64bites oprendszeren pont az ilyesmin látszik meg a különbség. Ott a FarCry-jal demonstrálták a dolgot.
    SZVSZ Vistán összeségében sokkal élethűbb a grafika mint XP-n. (A sebesség meg persze szarabb)
  • Smithwarden
    #15933
    1. Ahhoz kepest hogy csak a jatekrol irtad le a a velemenyed "arra élveztek, hogyan szurodik a napfény a pálmalevelek közt " ez elegge az itteni emberekhez szolonak tunt.

    2. Megis mi tobbet hoztal volna ki egy katonai FPS jatekbol?

    3. Miert faj neked az ha a napfeny szurodik a palmalevelek kozt es durvan van megcsinalva a grafika (is! - a jo jatekmenet mellett).

  • MaskimXul
    #15932
    Szívesen, ha kell még infó, itt egy nagyon jó Crysis Tweak Guide nekem is sokat segített. Külföldiül beszélők előnyben
  • pihe83
    #15931
    Ez müködik:) THX
  • tobias88
    #15930
    fps-ben nem lehet újat mutatni... a Stalker hozott újdonságot, de az annyira nem vált be
  • tobias88
    #15929
    oblivion csúnya... ha feltennéd mégegyszer látnád... a távoli erdőségeket be se töltötte maxon se
  • grebber
    #15928
    Forradalom lol fps-be mi legyen forradalom? Über ez a game így is kurva szép persze hogy kell alá gép.
  • grayfox
    #15927
    Lehet, hogy félreértettél, csak próbáltam hangot adni a csalódottságomnak. 0 forradalom játéktéren, a motor akkor lett volna forradalmi, ha ezt a szintet tujda egy középszintű hardveren. Imo néhol oblivion, bioshock szebb, igaz más műfaj..

    Hány ehhez hasonló fps-t toltunk végig?
  • grayfox
    #15926
    Én csak a véleményemet írtam le, nem kellene személyeskedni :)
  • gduck
    #15925
    A GT csak nagyobb felbontásban marad el a GTXtől, a memória sávszélessége miatt ;) Így van ez a Crysis esetében is :)
  • kovecses
    #15924
    Majdnem ezer 100% hogy a gt

    nem hiba jön majd az új gtx (9800 gtx)
  • Smithwarden
    #15923
    Ujabb bugyuta hozzaszolas bugyuta embertol.
  • mikiking
    #15922
    helo all ...történt valami tegnap óta ?
  • Ronin666
    #15921
    Lehet tudni, hogy 8800 GT vagy GTX viszi e jobban kis felbontásban? Voltak most a Prohardveren tesztek és a legtöbb játék esetében a GT jobban ment DX10 alatt, mint a GTX, de sajna a Crysisnél hiányoztak a tesztek.
  • MaskimXul
    #15920
    Na akkor ezer email meg pü küldése helyett ide rakom be a konfigot.
    Csináljatok a játék könyvtárában egy autoexec.cfg fájlt, és abba írjátok bele a következőket:

    con_restricted=0
    r_displayinfo = 1

    sys_spec_GameEffects = 3
    sys_spec_ObjectDetail = 1
    sys_spec_Particles = 1
    sys_spec_Physics = 3
    sys_spec_PostProcessing = 1
    sys_spec_Quality = 1
    sys_spec_Shading = 2
    sys_spec_Shadows = 2
    sys_spec_Texture = 2
    sys_spec_VolumetricEffects = 1
    sys_spec_Water = 2
    sys_LowSpecPak = 0
    ca_AttachmentCullingRation = 120
    e_cbuffer_resolution = 128
    e_cull_veg_activation = 50
    e_decals_life_time_scale = 1
    e_detail_materials_view_dist_xy = 4096
    e_dissolve = 0
    e_foliage_wind_activation_dist = 10
    e_max_entity_lights = 5
    e_obj_quality = 2
    e_particles_lights = 0
    e_particles_max_emitter_draw_screen = 16
    e_particles_quality = 2
    e_shadows_cast_view_dist_ratio = 0.4
    e_terrain_occlusion_culling_max_dist = 120
    e_vegetation_bending = 0
    e_vegetation_min_size = 0.5
    e_vegetation_sprites_distance_custom_ratio_min = 0.75
    e_vegetation_sprites_distance_ratio = 1
    e_view_dist_ratio_detail = 40
    e_view_dist_ratio = 60
    e_view_dist_ratio_vegetation = 21
    e_water_ocean_fft = 1
    e_water_tesselation_amount = 10
    es_DebrisLifetimeScale = 0.6
    g_battleDust_enable = 1
    g_breakage_particles_limit = 250
    g_ragdollDistance = 40
    g_ragdollMinTime = 15
    q_Renderer = 3
    q_ShaderFX = 3
    q_ShaderGeneral = 3
    q_ShaderGlass = 3
    q_ShaderHDR = 3
    q_ShaderIce = 3
    q_ShaderMetal = 2
    q_ShaderPostProcess = 2
    q_ShaderShadow = 1
    q_ShaderSky = 0
    q_ShaderTerrain = 0
    q_ShaderVegetation = 0
    q_ShaderWater = 2
    r_BeamsDistFactor = 0.5
    r_BeamsMaxSlices = 64
    r_ColorGrading = 1
    r_DepthOfField = 1
    r_DetailDistance = 4
    r_DetailNumLayers = 1
    r_DynTexAtlasSpritesMaxSize = 32
    r_HDRRendering = 0
    r_MotionBlur = 0
    r_ShadowJittering = 2.5
    r_SSAO_quality = 2
    r_SSAO_radius = 2
    r_sunshafts = 1
    r_TexAtlasSize = 2048
    r_UseEdgeAA = 2
    r_WaterReflectionsQuality = 3
    r_WaterUpdateDistance = 0.2


    Ha nem akarjátok játék közben látni az fpst, akkor a r_displayinfo = 1 parancsot hagyjátok ki.
    A játék indítása után, ha minden jól ment, akkor a beállításoknál lo/medium/high helyett custom felirat lesz.
  • Lazarus
    #15919
    Próbáltad?
  • grayfox
    #15918
    újabb bugyuta fps + arra élveztek, hogyan szurodik a napfény a pálmalevelek közt :)

  • CUCLI
    #15917
    :o
    énisénisénis :D
  • woy
    #15916
    hűű ez nagyon jól néz ki.feltöltenéd valahová?de ne fizetős serverre :)
  • pihe83
    #15915
    Nekem a [email protected] -ra küld légyszi... már csak februárig Rlan hála istennek...
  • markastor
    #15914
    Elküldenéd nekem is a konfig fájlokat? ([email protected])
    Így mennie kell nekem is, mert a proci 2700-ig van húzva, a videókártya meg 1950PRO. :D

    Köszi
  • pihe83
    #15913
    Annyi különbség hogy én a procit 2350 ig huztam :)),email be is elküldheted.
  • pihe83
    #15912
    Hello ,nekem ugyanez a konfigom teljesen :) ,elküldhetnéd valahogy a komplett konfig fájlodat nekem pl msn en,én próbáltam veri high al de nagyon szaggatott...,de ahogy nálad kinéz az egész jó ilyen sebességgel
  • gduck
    #15911
    Hát nemtom, de ezek a DX10-es kártyák már 1 éve megjelentek :) Másrész a DX9es játékok is szuper sebességgel futnak rajtuk! Hogy jövőre, két évesen le kell majd cserélni ha a topon akar vki maradni, az sztem nem olyan nagy dolog :D
  • gduck
    #15910
    EZEKET a beállításokat próbáljad ki ;)
  • Lamellus
    #15909
    Megtennéd, hogy leírod miket állítottál be?
  • DarkSector
    #15908
    Élsimítás bekapcsolásánál a videóbeállításoknál az advance-nél a jobb oszlopban lesz egy Processing nevű opció, amit low-ra tégy és ekkor nem fog visszaugrani.
  • sopi
    #15907
    MaskimXul plz idfe is jöhetne egy PM nagyon megköszönném :) majd egyszer meghálálom :) THX
  • Magiszter
    #15906
    Hogy hogy nálad működk az élsimítés nálam meg (7900GS) nem? Felrakom 2x-esre de magától visszarakja Off-ra... Még ha PM-ben is de légyszi írd meg hogy mit állítottál, milyen driver... stb. Előre is köszi!


    lac coo: "Tartsuk tehát észben, hogy mostani csúcskártyánk – bár minden bizonnyal még hosszabb ideig jó szolgálatot tesz – fél év múlva már garantáltan nem tartozik a csúcskategóriába."

    Ez mindig is így volt. Nem új információ. Kijön a csúcs, és fél-egy év múlva már csak felső közép.
  • DarkSector
    #15905
    Az, hogy 4x lesz a minimum beállítás...vagyis az Off=4x
  • grebber
    #15904
    "valamint a szintén kötelező 4×-es élsimítás (!) lesznek." Mit jelent az hogy kötelező 4x-es élsimitás?
  • Newfronter
    #15903
    Off:
    Jó hogy nem vettem DX10 karit, ki kell várni míg letisztázódik ez a DX10 mizéria.
    A cikkben meg jó nagy hülyeség hogy most ősszel jönnek az első komoly DX10-es játékok. Kérdezem hogy melyik az? Mert a Crysis tuti nem.
  • lac coo
    #15902
    Off.:


    Fenyeget az új DirectX!
    Bár a jelenleg megvásárolható csúcstechnológiát a DirectX 10-es kártyák képviselik, érdemes megemlítenünk, hogy ez nem sokáig lesz már így. Noha az első híresztelések arról szóltak, hogy a DirectX 10.1 a jövő év első negyedében megjelenő Windows Vista SP1 része lesz, mostanra kiderült, hogy ez nem teljesen igaz. Igaz, bizonyos kiterjesztéseket már tartalmazni fog a frissítés, de a végleges csomag színre lépése kicsivel később várható. Mindazonáltal a megjelenés már nincs túlságosan messze, és mint a Microsoft sajtótájékoztatóiból kiderült, az új szabvány másfajta hardvert is követel majd. Ez annyit jelent, hogy az újonnan megjelenő, DirectX 10.1-alapú programok nem lesznek teljesértékűen használhatók a mostani csúcskártyákon – történik mindez annak ellenére, hogy az első komoly DirectX 10-es játékok várhatóan még csak most, ősszel kerülnek piacra.
    A 10.1-es verzió újításai az eddigi, 4.0-s Shader Modell 4.1-esre cserélése mellett a kötelező jellegű 32 bites lebegőpontos filterezés, valamint a szintén kötelező 4×-es élsimítás (!) lesznek.
    Tartsuk tehát észben, hogy mostani csúcskártyánk – bár minden bizonnyal még hosszabb ideig jó szolgálatot tesz – fél év múlva már garantáltan nem tartozik a csúcskategóriába.



    Alaposan utánanézve a részleteknek kiderül, hogy a DirectX 10, valamint az általa bevezetett Shader Model 4.0 inkább a meglévő eljárások finomhangolását és optimalizálását jelenti, mintsem vadonatúj technológiákat. Ez persze számos változtatást igényel hardverszinten. Megszűntek például a külön pixel- és vertexárnyaló egységek: a szükséges számításokat az egyesített, úgynevezett stream processzorok végzik.



    Tehát a DirectX 10 – bár jóval több lehetőséget ad a programozók kezébe a meglévő képességek jobb kiaknázásával – összességében nem képvisel akkora fejlődésbeli ugrást, amekkorát például a DirectX 8-ról a 9-re történő váltás hozott.



    PcWorld.
  • MaskimXul
    #15901
    Sikerült a konfigfájlok buherálásával elérnem egy jó kompromisszumot fps és látvány között. Konfig: 3800X2 @2.2Ghz, 7900GT 2x1Gb 500Mhz Corsair.
    Átlag 20-24 fps, vagyis pont a játszhatóság határa, tűzharcban sem megy 20 alá. Felbontás 1280*1024, a képeket hi-resben lőttem és onnan méreteztem le, azért nem ekkorák.







  • LoCk
    #15900
    Összekötöttem a két szigetet.Rendbe raktam az alap texturakat.
    Holnap berendezem és szétspirázom a texturákkal együtt..
    http://photohost.extra.hu/up/gallery.php?entry=images/1194222050.jpg
  • np
    #15899
    Sziasztok! Nektek nincs olyan hibája a játéknak, hogy sötétbe távolról fehérek a növények? Csak ha közelebb megyek akkor változik át zöldre. A legújabb 169.04-es drinver vann fenn. Elötte fenn volt a 169.02-es is azzal jó volt mikor először felraktam, de most hiába rakom vissza azzal is ugyan ezt a hibát csinálja.
  • Gabesz amd64
    #15898
    ha megrendelem a Game-t neten akkor a delivery szállítja is 2 hét mulva pénteken azaz a kiadás napján?

    valaki járt már ilyen helyzetben?