31662
CRYSIS
  • lac coo
    #16187
    Áltam én már több emberrel is vitában :))))

    Van az úgy, hogy az ember csúnyákat mond, higgadt nem vagyok az tuti :)))

    Ezt a mindenki szereti itt a játékot, és nem illik ITT rosszat mondani róla dumán meg most is jót röhögök, mint mindig .....

    De valszeg az az én bajom, hogy nem hagyom magam, és nem legyintek a ha tudom, hogy igazam van......
    Érdekesk az emberek .... Rögtön jönnek a csinálj jobbat vagy a takarodj innen hsz-ek, olyanoktól akik szentül elhiszik, hogy a DX10 megy DX9 alatt is :DDDDD


    De tény sokszor könnyebb lenne az életem, ha legyintenék ezekre a helyzetekre .

  • Ability
    #16186
    Ócsárlás = folyamatos negatív hangvételben való szidkozódás, sérelmezés stb...

    "Meghallgatnám azt, ha valaki rosszat mondana arról ami számomra kedves, sőt gondolkodnék rajta ....."

    Mint ahogy az elején itt sem szóltak érte. De könyörgök, már annyiszor elmondtad ugyan azt... és téged is zavarna, ha folyamatosan olyat mondana valaki, ami neked nem tetszik. Ezzel pedig még lájtosan fejeztem ki magam. Sőt, tudod mit? Én nem szoktam foglalkozni az ilyenekkel, de most azért elmondom: én már láttam egyszer, hogy a FarCry topikban milyen vitában álltál pár emberrel. Egészen szélsőséges gondolkozással mindent rájukmondtál. Számomra nem túl hihető a te híres higgadtságod, józanságod, komolyságod, és gondolkozásmódod.

    #16185: akkor ne zavarjon az sem, hogy ha más kifejezi a nemtetszését. Ne foglalkozz vele, ne reagálj rá. Ez is egy megoldás lenne.
  • lac coo
    #16185
    Nem akarok szívesen látott forumozó lenni, nem arról szól számomra egy fórum, hogy megfelejjek a tömegek igényeinek !:)

    Ha valaki leír valamit és én arra valamit reagálni kívánok, azt meg is teszem, percig nem gondolkodom sem a jogaimon, sem azon, hogy vajon elég populáris lesz-e a véleményem !

    Ez ilyen egyszerű nálam .

  • lac coo
    #16184
    Ovis duma, nem méltó értelmes, gondolkodó emberhez !
    És, de: néha teszem !!! Akkor is valamire reagálva, ha ez nektek nem tetszik , a ti dolgotok !!! :)
    Amúgy a szótáradban mit jelent az hogy ócsárlás ?

    Meghallgatnám azt, ha valaki rosszat mondana arról ami számomra kedves, sőt gondolkodnék rajta .....
    De semmiképpen nem sértene, ha igaz okosabb lennék, ha nem akkor is !

    Soha nem sztárolnék semmit elvakultan ! Mint ahogy a kedvenc játékaimról is pontosan tudom, mi az amit változtatni kellene rajtuk....
  • bordy
    #16183
    hát ha csak a demot láttam volna és ismerném, én is csak azt mondanám hogy mire ez a nagy crysis sztárolás a médiában. halál lapos volt ez a demo. de ez csak feltételezés, nem csak a demot ismerem szerencsére, a sztori meg majd beindul és tuti jó lesz sztem az is. amúgy télleg jobban belehet lőni az egészet sandboxban, vagyis még szebre picit. egy ilyen E3-ről megmaradt prezentáló cuccot ide dobtak nekünk szerintem azt csá. picit variáltak benne mert pl a képesség menü nem ugyan az.
    jerichoban megbírták csinálni hogy a játék közepéből csináltak demot. na az úgy zsír is volt. ezzel is meg lehetett volna csinálni ezt.
  • Ability
    #16182
    "De mindegy, megértettem: százszor leírni milyen jó az nem flém, néha valamire negatívan reagálni az flém :DDDD"

    Nem néha teszed, ez a baj. Ráadásul már annyiszor elmondtam, hogy ez a topik -- mint általában más topikok is -- a rajongók gyűjtőhelye. Lehet negatív véleményed, de Te sem szeretnéd, hogy ha valaki folyamatosan ócsárolná azt, ami számodra kedves.

    Szerk.: és ne gyere a dumáddal, hogy Te milyen ritkán írsz be. Igen, tényleg ritkán, de az emberek megjegyzik, hogy már megint jöttél, és valami nem tetszik. Mindegy, hogy milyen időközönként teszed, sosem változik a hozzáálásod, és ezt ők tudják. Ezzel arra akarok célozni, hogy ne csodálkozz azon, hogy ha előre leírnak, mintahogy azon se csodálkozz, hogy ha már nem vagy szívesen látott forumozó. Hozzá is teszem: senkit nem érdekel, hogy neked milyen jogod van. Szar is ez a szöveg, mert akkor a többi fórumozónak is joga van kifejezni, hogy nem kedvel téged... Sajnos ezt már annyiszor eljátszottuk, hogy tudom minden reakciódat. :/

    ... és persze a legjobb az lenne, hogy ha senki sem szpemmelne. Nekik is kár reagálni, akár igazuk van, akár nem....
  • lac coo
    #16181
    Jó vagy ennél jobb ? :D

    Nekem pl. ennél sokkal jobban tetszett a Stalker Ai-ja.. .Vagy ha valaki próbálta a Halo2-őt.....
  • KILLER2
    #16180
    Készült már játék, amiben szerinted jó az AI?
  • KILLER2
    #16179
    Ja, az jó. Ezt nem is tudtam.
  • lac coo
    #16178
    Hát ha egyhelyben állsz , persze, hogy bekerít, vagy ha magad mögött hagysz pár embert. Akkor ha meghallják a csetepatét ( 300 méterre vannak belőve...) elindulnak a hátadmögött feléd....
    Ha kicsit belenéznél tudhatnád, hogy az edtorral Nem lehet "AI-t csinálni ", max belőni őket legyőzhetetlen gyilkológéppé....Egyébként hatalmas teljesítmény, hogy AI odamegy egy ablakhoz :DDDD

    De igaz, jobbat nem tudok csinálni :DDD Viszont ettől még elég vicces, ha pl. messziről meglövök valakit, akkor ahelyett, hogy elbújna vagy legugol, vagy körbe-körbe elkezd szaladgálni :DDD Legtöbbször ...

    Ha a nehézségen állítasz azzal nem lesz okosabb az AI !!!

    De lehet csak egyzserűen öregszem, és nem akarok még egy csilli-villi tucat játékot végigtolni, azértnem vagyok annyira oda érte, mintha maga a játékok királya lenne ...


    De mindegy, megértettem: százszor leírni milyen jó az nem flém, néha valamire negatívan reagálni az flém :DDDD
  • GamerAdams007
    #16177
    Hát deltán nem igazán jönnek be libasorba (igen, próbáltam)! Bekerítenek, egyrészt a Command Post-on kívül ha jól emlékszem nincs is olyan ház, aminek csak 1 bejárata lenne. First Lightnál a parton pl. az ablakból is kaptam az áldást, és cloackba is könnyeben vesznek észre. Amúgy meg, ha szerinted annyira szar, akkor csinálj jobbat, ne csak fikázd. Mutasd meg, mi az, ami már szerinted jónak mondható, ott a Sandbox, kiváncsian várom az eredményt.
  • k3nGu
    #16176
    szét nyomkodtam az egész billentyűzetet, de kösz!:DD
  • Viktor9202
    #16175
    induláskor megnyomod a P betűt
  • grebber
    #16174
    Fegyvert akkor tudsz venni amikor bal also sarokban megjelenik a kis bevásárló kocsi ikon akkor megnyomod a "P" betűt és vásárolsz!
  • k3nGu
    #16173
    multiban szarrá néztem a control settingset, de nem naon találtam h h tok fegyót venni, vki?
  • lac coo
    #16172
    Jó a szart..Szokásos FC : simán elő lehet csalni őket úgy, hogy libasorba jönnek a puskacső elé:DDDD
  • GamerAdams007
    #16171
    AI jó, csak nem very easyn kell játszani.
  • lac coo
    #16170
    Hány pályát láttam belőle ? :DDDDD
    AI jó ???????
  • bordy
    #16169
    hehe, mekkora kicseszés már azokkal akik fizettek a kulcsért.
  • Smithwarden
    #16168
    Irtam lentebb is hogy ujra ingyenes a megjelenesig a beta.
  • KILLER2
    #16167
    Nem, filefrontra előfizetsz és kapsz kódot. De beta-t már nem érdemes használni, 7 nap és itt a teljes. Nem beszélve arról, hogy optimizálatlan szar.
  • k3nGu
    #16166
    most szedtem le a multi bétát, és regiznem kell a gamespy-ra, beírom a nicket meg a pw-t és ennyi?
  • Rainbow15
    #16165
    Nemkell 300k-s gép. Nekem is megy majdnem minden highon, és még 100k sem volt a gép, és így is szép a Crysis.
  • k3nGu
    #16164
    támogatlak;)

    kevesen írnak az FC-s fórumba, így inkább itt veri a nyálát...
  • Smithwarden
    #16163
    De most oszinten... nezzetek vegig Laccoo beirasait, visszamenoleg is.

    90% csak a negativ fikazas jon, semmi mas, ugyanazt leirja folyamatosan 100* ujra es ujra.
    Ezert szerintem nem kell idejarni, nagyon nincs szukseg az ilyen emberekre a forumokon.

    Menj oda ahol valami epito jellegu dolgot tudsz csinalni, ami neked is tetszik, mi is es ok is sokkal jobban jarnanak.
  • Smithwarden
    #16162
    "A COD4 ötletességben, hangulatban porigalázza a Crysis-t."

    abszolut hulyeseg... erre a kijelentesre mar nem tudtok finomabban fogalmazni
    Foleg ugy hogy 1 palyat lattal belole, cod 4 single demo ne mond mar otletgazdag - menni kell elore es nyomni kell a gombot amig mar nem mozgog semmi, szo szerint semmi mas.
    Az egesz otletesen van osszerakva, lovoldozos jateknak tokeletes.


    "viszont hosszú perceket sétálgatok a semmiben, hogy találjak 2 embert a játékban"

    Hat akkor jol eltevedtel valahol...vagy kuszva maszkaltal a dzsungel kozepen ejjel.
    De meg ha igaz is lenne, sztem ez a realis, foleg annal hogy minden 1-2 meteren szardiniaszeruen be van rakva 20-30 ellenseg es 5 perc alatt lelosz 300 embert.


    "És ha utánanézel rájössz, hogy külföldön még sokkal gyengébb egy átlag pc mint nálunk"

    Ez igaz lenne - de nem.
    Mivel az atlag pc azert gyengebb mint nalunk mert itt egy csaladnak 1 pc-je van, es az kb kozepesen eros, mert jatekra IS hasznalja a gyerek.. de kulfoldon apukanak anyukanak nagyinak stb kulon van gepe es nekik persze boven eleg a kis gep.

    Aki jatszik kulfoldon siman osszerak egy durva gepet seperc alatt (vagy apuci/anyuca -val megveteti).


    "Aki csak a grafika alapján itél meg egy játékot, az nem is játszani szeret...."

    grafika - legjobb
    fizika - legjobb
    hangulat - nagyon jo
    realitas erzet (ott vagy feeling) legjobb sztem
    otletesseg nagyon jo (demobol / multibol es videokbol is itelve...)
    ai nagyon jo
    Hibak, bugok ebben is vannak mint 100bol 100 jatekban, de nem sok.

    Engem grafika is erdekel persze, de leszarom ha a jatekmenet, jatekelvezet rossz... de itt szo nincs ilyenrol, iszonyat jo lesz a jatek a demo es a multi beta alapjan. (10/10 ismeros szerint is, nem csak sajat velemeny)


    Mar csak egyet nem ertek, ha neked ilyen durvan nem tetszik az egesz miert jarsz folyamatosan erre a forumra vissza a vegsokig folyamat 90%ban alaptalan dolgokkal fikazni.

    Megnezted neked nem tetszett, semmi gond, viszlat kb.
    (Es most nem az erdekel hogy forum es jogod van blablabla... - hanem hogy MIERT vagy itt meg mindig? Flame power emberke...? )
  • gduck
    #16161
    Ok, egyetértek ;) Viszont nekem a multi nagyon tetszett, a játék meg majd meglátjuk milyen lesz :D
  • lac coo
    #16160
    Ha megcsinálják ...:) Ilyen nagy volumenű modok nem igen szoktak túljutni az első alfa verzión sem....
  • Istencsászár
    #16159
    Ennek a Mech mod része lesz az érdekes, hatalmas robotok, tuti fizika, szép graf, na az majd ütni fog ha igényesen megcsinálják.
  • lac coo
    #16158
    Hát ja , én sokkal többre számítottam :(
  • Istencsászár
    #16157
    Semmi, csak egy 7végi FPS, de még nem is a grafika a nagy szám, mert az engem nem igen izgat, szép oszt kész, a fizika jó kb ennyit és ér a gém:)
  • lac coo
    #16156
    Amúgy mindenki hamar elfelejtette, hogy talán E3-on (de lehet valami másik ilyen bulin9 milyen videot mutogattak és mit mondtak az milyen gépen futott , ott, akkor !!!
    Ezzel szemben a garfika is romlott, és az akkor még csak nem is létező hw-k sem képesek normálisan futtatni :DDD
  • lac coo
    #16155
    És a grafikán kívül mi az ami ilyen szuper jó a játékban ???
    Az ha fejlődik egy játék számomra nem egyértelmű azzal, hogy CSAK a grafika van az egekben :DDD
  • Nagy01
    #16154
    Ííígy van xD.
  • Ability
    #16153
    .... a minimum meg azt jelenti, hogy a menüig eljutsz, de játszani nem lehet vele.
  • Nagy01
    #16152
    Az ajánlott gépigény nem = azzal hogy maxon fog futni 1440-ben..hanem csak hogy "elfut".
  • gduck
    #16151
    Hát igen, de a játékok szemernyit se fejlődnének a te hozzáállásod szerint... :D Nálam az év játéka a Portal, szal nem vagyok elfogult a Crysis-sal kapcsolatban, de a béta és a demó alapján egy szuper játék lesz ;) Ezzel a játékkal semmi baj nincs, csak a média hisztéria ami övezi. Minden ilyen óriási hírveréssel övezett játéknál ez a helyzet :P
  • lac coo
    #16150
    Hát rohadtul nem olyan amilyen a videokon volt!
    Minden téren butítottak rajta, ha valaki mélyebben beleássa magát az editorba, akkor rájön, hogy ennél durvábbra is lehet rakni minden efektet , mint ami most látható !
    Amivel csak az a bajom, hogy máig azokkal a videokkal adják el a játékot !Persze ez minden téren így van. muszály becsapni a vevőt ..!

    Ha meg valaki szó nélkül elfogadja azt amit ajánlott gépigények írnak azt sajnálom, meglehet egy 5 évvel ezelőtti játék motort is úgy csinálni, hogy alig menjen egy mai gépen .....( FIFA, R6, Chrome stb....)

    Még a videok alapján el is hittem, hogy ennek kell ez a gép, de aztán minden gagyibb lett a demon: fény-árnyék, köd, átlátszósság stb.....

    Aztán mikor megláttam, hogy fut nálam 800X600-ban, full low-on, 20 fps-el, jót röhögtem ez egészen :DDD
    Tudom nem túl népszerű az álláspontom, de most minden játékom sokkal szebb, élvezhetőbb mint a Crysis, igaz azok max garfikával mennek, ez meg oltári gagyin ....Csak hát engem nem az érdekel, és nem arra élvezek, hogy mi milyen beállításon van, engem csak a végeredmény érdekel ! :DDD
  • lac coo
    #16149
    Hát én pont fordítva látom : A COD4 ötletességben, hangulatban porigalázza a Crysis-t.
    Igaz nem olyan csilli villi ( bár nálam lazán futkos fullon és kb ötször jobban néz ki mint Crysisi low-ban ), de magával ragadó maga a játék , alig lehet abbahygni, szemben a Crysis-al ami nekem már most unalmas, főleg , hogy végignéztem minden fegyvert , járművet stb, már kicsit sem érdekel a teljes játék.

    És kicsit gáz nekem, hogy bár égen földön dicsekszik a Crytek a hatalmas bejűárható területtel, ( ami egyébként egy hatalmas kamu, ha valaki odafigyel rájön, hogy sétában 5 lépéssel 100 métert tesz meg akarakter ...) viszont hosszú perceket sétálgatok a semmiben , hogy találjak 2 embert a játékban ....


    És ha utánanézel rájössz, hogy külföldön még sokkal gyengébb egy átlag pc mint nálunk, ők egyszerűen valami konzolt használbak inkább ....


    Mod-ok lesznek , talán ha némely el is készül, bár alegtöbb mod-nak nevezett valami nem is mod, hanem néhány új építésű pálya halmaza ....FC-ben máig kimerült a modolás néhány új fegyverben ...
    szal itt sem számítok semmi jóra, főleg, hogy egy év műlva senki nem emlékszik a Crysis-ra : jön egy szebb, csillogóbb és vége lesz a nagy őrületnek, arra pedig nem fognak gyúrni a modderek ...

    Aki csak a grafika alapján itél meg egy játékot, az nem is játszani szeret....
    A Crysis pedig abszolut egy szűrke egér ....
  • Smithwarden
    #16148
    Miutan kijott a COD4 is, azt kell mondjam most mar biztos hogy a Crysis messze megelozte az osszes gamet minden szinten kb.

    Felreertes ne essek, a COD4 nagyon jo lett, en is tolom vele, durvan hangulatos es nagyon ugyesen tuningoltak fel a grafikat a COD2-es motorhoz kepest + feelinges a multi BF2 szeru karakter fejlodos rendszere, de sok helyen nagyon latszik hogy mar nem mai szintu grafika, fizika, stb foleg a Crysishoz kepest.

    A jovobe mutat, igen kicsit talan tul is lottek a celon, tul sokmindent akartak belezsufolni de ez sikerult is kb, nezem a tobbi jatekot, vagy kepeket, fizikat stb akkor a Crysis jut eszembe hogy uristen ebben 2-3* jobban mar meg van oldva...

    Gepigeny - igen nem art eros gep, de ez sajnos foleg nalunk gond, kulfoldon ahova igazan terveztek, meglatja az ember a jatekot, es annyit mond hogy hm, ez egy jo jatek, jovo heten osszerakatok egy eroset gepet, nem problema...es vigan jatszanak a haverokkal.
    De Mo-on ha valaki mostanaban ujit gepet ugyis 2 magos procit vesz es azzal + kb nvidia 7600 feletti VGA-val megy a game siman mediumon, es ugy mar gyonyoru.
    Tehat par honapon belul / jovore mindenkinek siman fog futni a jatek mindenkinek aki kicsit is fogalkozik a gepe ujitasaval.

    Remelem jovo evben nagyon sok mod is kijon normalisan megcsinalva a Crysis-hoz mert barmit (!) ki lehet hozni belole.

    Legjobban szemely szerint egy CS / BF2 / COD4 szeru modern hadviseleses mod tetszene, lenne durva ezen az engine-en. (ami elvileg siman kivitelezheto)