31662
CRYSIS
  • gduck
    #17073
    Ha 1280x1024 FULL + 1 GTX 8FPS, akkor 2GTX 16FPS :(
  • Mr Bishop
    #17072
    Ha valakit érdekel, pár összehasonlítás.
    Íme :
    Crysis vs Jericho : Crysis
    Crysis vs Painkiller Overdose : Crysis
    Crysis vs Gears of War : Crysis
    Crysis vs F.E.A.R Perseus M. : Crysis
    Crysis vs Hellgate London : Crysis
    Crysis vs Timeshift : Crysis
    Crysis vs S.T.A.L.K.E.R. : Crysis
    Crysis vs Bioshock : Crysis
    Ne azt nézd, hogy mennyire fut a gépeden, ne azt nézd, hogy milyen szépnek kellene lennie. !
    Nyilván, majd el kell gondolkodni, hogy ki, hol és mit fejlesszen saját gépén, de véleményem szerint amikor betöltöd a Crysist azt nézed , hogy hogyan hullámzik a tenger, hogyan hajlonganak a pálmafák, látod a hatalmas tereket és érzed ahogy harcolsz, mert ez már itt-ott "háború", a szó szoros értelmében.
    Vannak benne apró hibák, de ha nézed összességében, akkor lenyűgöz.
    Még annyi, hogy ez most a technológia csúcsa, a játékszoftver fejlesztés elitje. Két dologban nem voltam biztos, abban, hogy a Half Life 2-vel vajon tudnám-e összehasonlítani, illetve a Call of Duty 4-el.
    Nem kívánom e három játékot versenyeztetni, ha a következő években a Hl2, a Crysis és a Call of Duty 4
    fogja megadni a mércét, akkor nyugodtan hátradőlhetünk. Márpedig most fel van adva a lecke.
    Lehet megkövezni, nem kívánok vitába szállni senkivel.
    Ez az én véleményem. Jó játékot mindenkinek !
  • JAG1
    #17071
    Nemtom hol élsz, de az ősrégi P4-el még az X1950-et sem hajtja ki...
  • elite
    #17070
    1280*1024 vagy afölött, Vista alatt DX10 minden very highon? ??
    És nagy csatában nem esik 25 FPS alá?
    Irigyellek...
  • GazCamp3r
    #17069
    kiderül... mondjuk engem is idegesít, hogy ekkora gép kell neki... hiába van egy jó gépem... fél év mulva egy rakás szart sem fog érni, és nem lesz pénzem, hogy ujitsak... külföldi forumokat nézve meg vannak emberek, akiknek fél éve megvan ez az összeálítás, csak mondjuk QX6800-as procival, ami még mindig 150 ezer :S
  • JAG1
    #17068
    Amúgy is a grafika egy szükséges rossz és velejárója egy jó FPS-nek.
    Nyilván kell egy jó graf, hogy "élethű" legyen egy akció játék, de nem az a meghatározó. Itt viszont ez felcserélődött.
    Szal a jó sztorit, élményt, hangulatot, "realizmust" kell szépen megjeleníteni, nem fordítva.

  • GazCamp3r
    #17067
    nincs meg éppen a felsőkategoriás vga-ja... X1950 már nem felsőkategoria... sajnos... :S

    nekem nem adja be, hogy maxon játszott.... vagy 320x200-ba
  • ZÓÓÓcsi
    #17066
    Akkor elképzelhető a min. 30, mert nekem is csak akkor megy 10-15-re ha nagy csata van, házak dőlnek stb. És az én gépem kb. fele akkora mint a tied!
  • GazCamp3r
    #17065
    megy az SLI-vel... már a demo is ment. anno emlékszem itt írta vki, hogy ment nagoyn maxon 50-60 fps körül 1600-ba 2 gtx-szel... szal ennek is mennie kell... egyébként éjszaka majd postolok ide vmit, hogy mi ujság nálam...
  • DarkSector
    #17064
    Miért nem elég ennek GT/GTS/GTX???
    Nálam érdekesmód elég neki.
  • marco2
    #17063
    Sziaztok hol lehet a magyara átváltani?
  • BiG G
    #17062
    mert mi baj a gépével? egy izmosabb p4-es, bőven elég ram és felsőkategóriás vga. a leggyengébb pont a proci, és mint tudjuk a crysis pont vga-ra épít, htxbye.
  • DarkSector
    #17061
    Crysis a grafikán van rágyúrva, és szó sem volt arról, hogy "kulcskeresgélős" kalandjáték lesz.
    Nemtuom, hogy mit hittél.
  • GazCamp3r
    #17060
    akkor nem nézted meg a gépem.... SLi GTX van ha ezen sem megy, akkor kiutazok frankfurtba, és felgyömöszölöm Yerli seggébe mind két GTX-szet...
  • elite
    #17059
    Biztos nem SLI-ben fejlesztették, mert azt hiszem SLI mód nem is működik benne rendesen egyelőre.
    Véleményem szerint nem nézték hogy hogy megy a kurrens hardveren, hanem olyan grafikát akartak összedobni, ami jó ideig veretlen marad. Ez sikerült. Csak kb fél év múlva jönnek olyan kártyák, amik majd elbírnak vele.
    Sajnos mi játékosok viszont nem a türelmünkről vagyunk híresek, mely szerint "Ejj majd féreteszem amig jobb gépem lesz..."
    Mondom ezt azért is, mert a 8800GT/GTS/GTX karik még csak most kezdenek megfizethetők lenni a legtöbbünk számára, márpedig ez a generáció még nem alkalmas ennek a játéknak a fullra tolására...
  • BiG G
    #17058
    osztom...
  • GazCamp3r
    #17057
    persze... ezen a gépen max grafikán... 3 fps-sel nekem sem tetszene ;)
  • timantes
    #17056
    Játszottam a játékkal kemény 4-5 órát , most az ASSAULT pályán vagyok , szóval nem a levegőbe irok most...

    ez a játék NEM LESZ az év játéka!!!!

    A grafikája szép , de a játékmenete az hulladék , röviden: megjelenik a pont a térképen , odarambózok , 1000 kinait leölök , feladat teljesítve , jön a következő pont , megint 10000 kinai halál , aztán folytatódik előről , gratula a fejlesztőknek nagy hype ide vagy oda , ezt max budget áron venném meg...

    aki meg a grafikával pampog az mennyen és rejszoljon a dzsungelra ( mielőtt valaki ezé is ugatna , max grafikán toltam szóval nem minimálon... )

    Értékelés: BUKÁS
  • GazCamp3r
    #17055
    :D bezony... de még nincs kész a lelkem xD majd éjfélre... :S este megyek az alaplapért, mert amit vettem azt beraktam, és kapásbol szar volt :S majd 60k-s lap és egyből szar... nagyot néztem... de most ajánlom hogy jó legyen
  • tugyiti
    #17054
    félreértés ne essék minden vicc nélkül mondtam
  • GazCamp3r
    #17053
    használja... meg a 4 magot is elvileg... nekem nem kell 40-nél feljebb :D csak 30 alá ne xD
  • ZÓÓÓcsi
    #17052
    Ja mint egy 3DMark! lol
  • GazCamp3r
    #17051
    ha ha
  • ZÓÓÓcsi
    #17050
    A vicces az hogy szerintem neked sem fog (az SLI GTX ellenére) 40-nél feljebb menni! Nem is vágom hogy az SLI-t kihasználja-e?
  • JAG1
    #17049
    Már pedig sztem nem fog. :-)

    Az egész játék sorsa az lesz, amire elvileg kitalálták, teszprogram lesz.
    Egy mérce lesz, vételnél, vagy eladásnál odabököd, hogy krájziszba mennyi az FPS-ed...
    Arra pont jó...

    Szerk. jahogy SLI, akkó igen. :-)
  • tugyiti
    #17048
    menni fog az 6 fps körül -.-
  • GazCamp3r
    #17047
    hát ha nálam nem fog menni 1680x1050-ben minden maxon 16x QA-val, akkor nagyon mérges leszek... de tényleg.... mostmár annyi rosszat olvastam, hogy komolyan mondom, félek
  • ZÓÓÓcsi
    #17046
    Jaja! Így csak megnézem a grafot, hogy milyen, aztán ha játszani is akarok leveszem mediumra és reménykedek hogy eldöcög, és nem egy középkategóriás gépen...
  • koschwarz
    #17045
    én csak azt nem értem, hogy a fejlesztők sli-be kötött 8800 ultrákkal készítették a játékot?

    miért kellene ennyire megelőznie a korát? ki fog játszani ezzel 1 év múlva? (aki kihagyta most, mert pl. nem volt gépe. aki nem akar vele most sem játszani, az akkor sem fog)

    annyira nem tűnik jónak a multija, hogy olyan kort éljen meg mint pl. egy battlefield sorozat, vagy egy CS.
  • ZÓÓÓcsi
    #17044
    Az én gépemmel mediumon 30-40-el ment, nagyon ritkán lement 25-re! (demo)
  • ZÓÓÓcsi
    #17043
    Én a demót próbáltam, ami állítólag kicsit jobban megy mint a teljes és azt kell mondjam hogy elég szarul megy: nagy csatákban 10-15-ra is lemegy (minden high-on, 1280x1024) és így azért nehéz élvezni a játékot...
    Nem leszólni akarom a gémet mert eszméletlen a grafikája és nekem személy szerint a gránátok hangja nagyon bejön -> összedöl a ház ha berobban egy...
    Jó kis játék ez csak mehetne jobban!
  • GamerAdams007
    #17042
    Rakd mediumra a legujabb driverekkel. Valaki már régebben írta a demó esetén, hogy több fps-e van mediumon, mint lowon, hátha neked is így lesz.
  • búgódisznó
    #17041
    "Far cray"
  • Dante73
    #17040
    Tegnap, (ill ma) hajnali 1/2 2 körülre sikerült telepitenem a gémet, és 5 kor csak azért hagytam abba, mert észrevettem, hogy fáradok, és elég hamar leszednek, normál fokozaton....
    Grafikailag, a fizikát nézve, stb, nagyon top-on van a játék, persze, csak szerintem!
    Magam is elkövettem a hibát, hogy összehasonlitottam a CoD4-el, de rájöttem, hogy 2 hasonlóság van összesen. 1; játék mindkettő, 2; Mindkettőben lőni kell. Több hasonlóság nincs!
    A crxsis-t csak a Far-Cray al lehet összehesonlitani, de csak ha a megjelenéskori Far-Cray-t nézzük, nem a mostanit. Az is egy előre mutató játék volt a maga korában, ez is az. Meg merem kockáztatni, ez egy kicsit előremutatóbb, mint anno az elődje.
    Mikor a mostani gépem összeraktam, azt hittem, ha az élsimítást kikapcsolom, és az árnyékokat leveszem, 1024x768-ban maxon fug futni. Hát nem. "Sajnos" közel sem... Viszont, ha figyelembe vesszük a fizikát, a grafikát, és egyebeket, amit a videókártyának kell leszámolnia, hozzáadjuk, hogy a vista nagyon el van cseszve, akkor észrevehetjük, nem is annyira magas az a gépigény, mint amennyire egyesek annak tartják. Oké, persze lehet mondani, hogy egy alig egy éves csúcsgépen, miért kel med- beálitásokkal játszani, de felesleges.(nem az én gépemról beszélek, hanem mondjuk egy 1950-es kariról) Ez a játék, annyival előzi meg a korát, hogy egy ijen összehasonlitás értelmetlen. A mai szoftverkörnyezetben (Vista) a mai hardverekkel (C2D E6550, Gainward 8800 GTS/320 GoldenSample, Kingmax 2G 800 ram) Éppen elvan High környékén. Talán SP1, és egy új driver segít a dolgon.
    Röviden; Megvannak a játéknak a korlátai, de sikeresen kitolták addig, amig csak lehetett. Én eddig szebb grafikát, jobb AI-t, nem láttam. Játékmenete eddig jó, történet kellemes, (remélem lessz benne 1-2 csavar) a nano suit ötletes, stb...
    Azért 1 hibát is had emlitsek meg. Kb ugyanannyi FPS-el ment a demo, mint a teljes, azaz 22 alá nem megy, sosem. Mégis, helyenként beakad a játék, mintha a következő pályarészt töltené. Ha a TDU- ban 500 mega rammal megoldották, hogy a töltések ne legyenek észrevehetők, akkor 1,2 Gigából, amit a játék eszik, megoldhatták volna itt is...

    Dante.
  • dante3
    #17039
    Lehet, hogy hűlye kérdés, de az internet kikapcs miért fontos?
  • Mr Bishop
    #17038
    A képemhez tartozik :
    árnyékolás közepes, többi minden magas beállítással, internet kikapcsolva, töredezettségmentesítés után simán fut, abszolút játszható a konfigomon.
  • retek683
    #17037
    köszi:) de hát fuklll minimumtól má nem lehet lejjeb venni is így is csinál 20 fps-t:(:( harc közbe. Grafikailag bírná a gépen szebben is de moikor harc van akkor meghallt a gép:(:( persze a proci 60-70% on jár na mind1 :(:(
    legalább médiumon menne oan 30-40-el lejjeb nem esne sose, oszt akkor megis venném a gamét!!
    de így kell a kes a 8800 gt-re úgy má remélem mediumon nem esik majd 20 fps-re:@:(
  • Mr Bishop
    #17036
  • gduck
    #17035
    Grat a cikkhez, jó lett ;)
  • MaskimXul
    #17034
    Olvasd el ezt