31662
CRYSIS
  • tnm #30302
    sztem válasszuk szét - már ha cél az offtopik továbbgörgetése - az int. hangkártyákat, meg az int. vga-kat. különálló hangkártyát ma már szinte senkinek nem érdemes venni, kivéve a nagyon hardcore gamer-eket (pl. X-ram), vagy akik audio-val dolgoznak. előbbi esetben kb az a lehetőséged, hogy veszel valami Creative-ot, utóbbi esetben meg többnyire olyan márkák, amikre idehaza vadászni kell. ezen kívüli hangkártyák, vagy Creaitve alapokra épülő klón, vagy dettó olyan chip-et használ, mint amilyeneket a lapokra integrálnak, azaz legfeljebb egy két jobb minőségű kondi, meg D/A konverter-ben lehetnek jobbak. azonban ma már nagyon sok olyan integrált hangkártya van, ami támogatja a DTS-interactive-ot, vagy a DDL-t, ami gyakorlatilag - némi plusz cpu terhelés rovására, bár ez ma már nem sokat számít, mivel a mai játékok már nem cpu limitesek többnyire - felső-középkategóriáig tökéletes minőséget nyújtanak (ti. a D/A konvertálást maga a dekóder [=erősítő] végzi, szal nem a hangkártya felelős érte), persze az tény, hogy ezekben még nincs EAX 5.0 meg egyéb nyalánkságok -amiknek a hiányát én nem érzem, de biztos nyújt valami pluszt.

    ezzel szemben az int. vga még mindig csak a belépő szintű játékhoz elég (vagy 3-4 évvel korábbi játékok csúcson pörgetéséhez...)

    összefoglalva, diszkrét hangkártya pro játékhoz _kell_, diszkrét vga viszont gyakorlatilag alsó-középkategóriától kezdve. (amit jól jelez az is, hogy belépő szintű, integráltaknál jobb diszkrét VGA újonnan 10ezer körül indul, ellenben egy alaplapi hangkártyánál jobb hangkártyát 20 (nagy ritkán 15) alatt alig kapsz)
  • VRSDM
    #30301
    ki beszélt itt überhypetöbbmagosgpu-ról integrálva?
    annyit mondtam hogy pistikének nidforspidezni, meg codozni bőven jók a mai intergrált cuccok.
  • vérpocok
    #30300
    Ki beszélt átlagos felhasználásról? Én játékos szemszögből értettem amit mondtam, mégpedig a hardcore gémerek szempontjából.
    Akkor bizony már a mai integrált kártyákban is lehet némi kivetnivalót találni. Másrészt meg gondolj bele. Ez tisztán üzletpolitika. Ha bármilyen fröccsöntött kártyán tökéletesen futna minden mai játék, akkor a hiper szuper több GB-os multi-GPU rendszerű übercsúcskártyákat ki a f*szom venné meg szerinted? Ki lenne az a barom akkor, aki 130 ezreket kiadna érte.
    Bizony ezért a legújabb játékok nem igazán támogatják az integrált vga-kat vagy ha támogatják is nyilván nem olyan az élmény mint az előbb említett csúcskártyával játszani. Ezt tapasztalatból tudom mondani mert az egyik gépemben egy jobb minőségű integrált kari van, a másikban pedig az előbb említett csúcskártya, és meg kell mondjam össze se lehet hasonlítani a kettőt.
  • grebber
    #30299
    Reallifesis mod
  • bertino
    #30298
    jáááááááá ez elég konkrétan néz ki.
  • EK1TEP
    #30297
    Képek a Reallifesis módból:




  • EK1TEP
    #30296
    Találtam grafikai turbózó módot tessék meglesni!



    Reallifesis



    Mster-Config v3.01
    C.U.D.A.A.T.S [CCC] 2.21

    Én nem próbáltam ki nincs fent a játék, de nektek megmutatom hátha valaki nem találja elég szépnek a játékot! :)
  • VRSDM
    #30295
    nemnevet.
    három 5.1-es
    egyiken van egy erősítő meg a hangfalak
    másikon van egy hd580as füles (az esti gépezésekhez, és zenekeveréshez)
    a harmadikat meg csak azért vettem hogy legyen soros port a régi gamepadomhoz :)
  • Lacee86
    #30294
  • VRSDM
    #30293
    régen volt csak ez
    hogy az integrált cuccok gagyik voltak.
    manapság egy olcsóbb alaplapon is bőven jók átlagos felhasználásra az integrált hangkártyák
    a középszintű lapokon a videokártyák is bőven megfelelnek még játékra is, szóval ezt el lehet felejteni hogy az integráltak gagyik.

    régen azok voltak, mára kinőtték ezt a gyermegbetegséget
    ettől független 3hangkáryta van a gépembe : D
  • Ferrari25
    #30292
    Hello!Van egy kis Gondom a Crysis Sandbox 2-vel!

    Egy pár cucc így jelenik meg benne és ha lerakom valahova akkor nem pl a sín lesz ott hanem ez a gömb!A választ előre is köszi!
  • Lacee86
    #30291
    Minek áldozzak akárcsak 2000 Ft-ot is egy hangkártyára, amikor semmi bajom az integrálttal? Működik rendesen. Ez hülyeség h állandóan mindig szarozva vannak az integrált hangkártyák. Sztem átlagos felhasználásra, sima sztereo hangszóróval bőven jók.

    Integrált VGA: nem hülyeség ez sem, mert pl. vkinek van vmennyi pénze gépfejlesztésre; akkor lehet h vesz egy erősebb CPU-t, VGA-t meg majd később, de addig is tudja használni a gépét alapvető dolgokra. Persze aki nem csak netre meg Wordre használja a gépét, annak nem egy végleges megoldás.
  • KILLER2
    #30290
    Nem tudom, nekem integrált hangkártyával eddig nem volt gondom (már a negyedik alaplapom, amibe integrált a cucc, külsőt sosem próbáltam). Egy rendes hangkártya biztos jobb, de nekem még ezekkel sem volt gondom.
  • vérpocok
    #30289
    A fejlesztők nem hiába intenek óva mindenkit az integrált cuccoktól, főleg a vga-tól, de a hangkártya sem kivétel, mert ezeket nem lehet összehasonlítani az önálló normális kártyákkal.
    Nekem az egyik gépembe integrált vga van és nem is a rosszabbik fajta mégsem támogatja sem a Crysist sem a Bioshock-ot de még a Gears of War sem indul rajta. Xart sem ér az egész higyjétek el, aki nem képes áldozni egy normális hangkártyára és vga-ra az használjon csak integráltat, de utána ne sírjon.
  • Bokafix2
    #30288
    Ezt hogy érted? Hogy akkor nincs hanghiba ha integrált a kari? Ugye most viccelsz? Hány topikban nyafognak a hanghibák miatt és a szinte mindnek integrált a kártyája.
  • Ferrari25
    #30287
    Köszi!
  • Csak77
    #30286
    Éppen akkor nem szoktak... ma már... sajnos.
  • Bokafix2
    #30285
    Hát a játékban gondolhatod hogy alapesetben nem szabadna torzulnia a hangnak. Lehet hogy a hangkártyád rakoncátlankodik. Főleg ha integrált akkor szoktak előjönni hanghibák.
  • RYO21
    #30284
    Néha lövöldözés közben eltörzul a hang. Ez így van a játékban, vagy a géppel van a baj?
  • Jaffa 2843
    #30283
    telepítő dvd-n egy korrekt sandbox mappában
  • Jaffa 2843
    #30282
    64biten legrészletesebb grafikán, nagyobb felbontáson egész jól eszi a memóriát
  • Ferrari25
    #30281
    Szevasztok!A Sandbox hol található?Mert én nem nagyon találom sehol!A választ előre is köszi!
  • Lacee86
    #30280
    Itt van pl. Magyarország is.
  • bertino
    #30279
    nabumm és akkor mi van ?
    minden ezzel a hírrel van tele, mintha máshol nem lehetne játékot fejleszteni németországon kívül...
  • Lacee86
    #30278
    Nekem is CRT-m van, 85 Hz-en játszottam vele, igaz csak 800x600-as felbontáson. Nálam pl. a Guitar Hero meg a PES akar mindenáron csak 60 Hz-en futni.
  • fery02
    #30277
    Csak az utolsó pálya nálunk is simán játszható. Értelemszerű, hogy csak azt betöltve még nem szívja le az összes memóriáját a gépemnek. De szinte a játék felétől jutottunk el idáig, nem is tudom hány pályán át (érdekes, hogy az előző, már teljesített pályákat nem törli a memóriából, hanem felhalmozva eltárol mindent).
    CRT monitorunk van, ezen kívül még 2 játéknál van olyan gondunk, hogy nem a szokásos 85 Hz-en fut, hanem 60-on.
  • grebber
    #30276
    Crytek elhagyja németországot,?!
  • Ability
    #30275
    Nekem anno Vistán összesen 2 giga rendszermemóriával teljesen játszható volt az utolsó pálya. 60Hz az LCD monitorok natív frissítése.
  • fery02
    #30274
    Öcsém gyűri a játékot. Egészen idáig bírt vele játszani szinte szünet nélkül (reggeltől kezdte kb a játék felénél tartott), de természetesen az utolsó pályát már nem bírta végig játszani. Valami kegyetlenül elkezdett szaggatni a játék, nagy sokára ki bírtunk lépni a Windowsba és látjuk feladatkezelőben, hogy a játék 3,3 giga RAM használatnál , a szabad RAM mennyiség meg 22 Mega.
    Ez a memória zabálás most nem tudom természetesnek vehető-e ennél a játéknál. Bár lehet máskor is eljátszott hasonló dolgot, csak akkor nálam az utolsó pályán még nem akadt annyira, hogy ki kellett lépnem megnézni mi a helyzet.
    Annak nem tudom lehet-e köze, hogy mikor procit húztam, vele együtt a memóriákat is felhúztam 1066 MHz-re (mert addig csak 800-on mentek, de az alaplap is, meg a memória is bírja az 1066-ot)
    Mind1, valaki tapasztalt már ilyet? Am miközben írom ezt, már újraindítottuk a gépet, meg a játékot is és csak a legutolsó pályát betöltve megfagyott az előbb.
    Valaki tapasztalt már ilyet, amiket írtam?
    Jah, meg nálatok is 60 Hz-en fut a játék? Mintha régebben magasabb Hz-en futott volna (de amúgy még 2 játéknál ugyanez a helyzet). Ez sem tudom miért van.
  • DarkSector
    #30273
    kevered a warez warhead-del...
  • fery02
    #30272
    Idióta kérdés. Hogyne lenne benne multiplayer? Alaptartozék hozzá.
  • Csak77
    #30271
    Nekem is 30" monitorom van, és volt egy régi tök vékony vga kábelem xboxhoz... azt hittem, hogy szar a monitor olyan képe volt vele... aztán vettem egy igazán jó vga kábelt hozzá, bazi vastag, márkás, jópár ezer forintal drágább, és ezzel tökéletes minden...
  • terramax
    #30270
    Multiplayer van hozzá? Ha van akkor honnan lehet leszedni?Előre is köszi mindenkinek aki segít
  • DarkSector
    #30269
    nah itt van!!!
    erről beszéltem már sokaknak sokszor sok helyen...
    én úgy mondtam, hogy zajos a kép...

    és ezért állítom, hogy VGA csatival kell próbálkozni.
    hdmi...szuper, de inkább filmnézésre alkalmas...játékra ha hd-tv-n nyomja az ember, akkoris egy vga kábellel érdemes használni...
  • KILLER2
    #30268
    Képkülönbséget én is tapasztaltam. Először X360al egy 20"os 1024-es LCD TVn játszottam. Utána egy 19"os 1280x1024es LCD monitoron, most pedig egy 22"os 1680x1050es LCDn. Az X360 borzalmas volt TVn, de mind2 monitoron tűéles képet adott. A Crysis jobban futott az előző monitoron, ott kisebb volt a felbontás :)
  • extra sensory
    #30267
    Konzol vs pc grafikailag összehasonlítva? Egyik haverom nemrég bejárt egy pár üzletet Pesten és több variációban is látott konzolokat tv-re kötve, de azt mondta hogy ez elég is volt hogy végleg lemondjon róluk. Lehet hogy maximalista, de aszondja 400 000 ft alatt nem látott olyan hd tv-t amit megvett volna, mert borzalmas képet adnak. Azt mondja vibrál az egész, receg a 3D-s világ minden éle, satnyák a színek, kicsi a fényerő.
    Egyedül egy 500 000 ft-os kijelző képe teccett neki de az is csak 82 cm-es volt, tehát nem túl nagy. Egyébként én is tapasztaltam, hogy az olcsóbb tv-knek nem jó a képe, vibrál az összes pixel, meg rezeg mint valami rossz kocsonya. Ilyenért nem érdemes pénzt adni.
    Ezzel szemben már egy 22"-os monitornak tűéles képe van és normális az élsimítás is. Én nemrég vettem egy 30"-os full HD monitort amin már 1024-es felbontásban is virít a Crysis, nagyon szép éles és hibamentes a képe. Amúgy is egy konzolkonfiguráció jóval vérszegényebb, mint egy csúcskategóriás PC.

    Ennek alapján kitalálhatod, hogy a konzol vs pc csatában ki lesz a nyerő a Crysis 2-t illetőleg. Bizony, van amikor az ikszboksz kapja a pofont...
    Legfeljebb azok a játékok lehetnek szebbek konzolon amiket pc-re nem fejlesztettek csupán egyszerű átiratok mint pl. a Suffering, a Silent Hill 2 vagy a Call of Cthulhu.
  • KILLER2
    #30266
    Én játszani akarok majd a játékkal, véletlenük sem képeket nézni. :D Emlékszem, a Crysis uccsó pályáján mediumon diavetítés volt, az sem tetszett, még csak az kéne, hogy a 2 végig ilyen legyen :)
    A képekkel én mindössze a konzol vs pc dolog grafikai összehasonlítását akarom. Egy képet van idő kielemezni. Ez viszont tényleg csak szőrszálhasogatás, a lényeg valóban mozgás közben dől el, hogy milyen sebességgel fut és emellett milyen látványt nyújt.
  • Jaffa 2843
    #30265
    alap hogy HD videot szeretnék látni nem egy mozgo gifet :)
  • Jaffa 2843
    #30264
    jó akkor te majd a képekkel játszasz :D engem a mozgó játék érdekel..
    de az eddigiekböl az derül ki hogy atombutított a konzolos verzsön (igazábol a konzolos verzio nem is izgat engem. nincs konzolom és nem is tervezek venni). LOD kb a fegyver csövénél ér véget, utána már csak széép zöld padlószőnyeg amig a szem ellát :) és igyis lassacskán futott konzolon
  • KILLER2
    #30263
    Hát, ha HD videó, akkor jöhet, azon látszanak az apróbb különbségek is. Egy youtube-os szar semmit nem mutat meg max az FPS különbséget, de a grafikai különbségeket nem igazán látni.