31662
CRYSIS
  • lac coo
    #18516
    Mindent feljebb lehet húzni, részletesebbre, kérdés megéri-e, meg hogy megbírkózik-e vele a motor .....


    A levél átlátszóság miért maradt ki a játékból ? Lusták voltak vagy beosszák a következő epizódokra? ;9
  • MaskimXul
    #18515
    elő lehet hozni mind.

    "Az 1 dolog h mit korlátoztak be az options-ba a fejlesztők, de ha te parancsokkal elő tudod hozni akkor tök mind1 mit tilt le neked"
    nekem tényleg mindegy, de a játékosok nagy százaléka nem fog konfig fájlokkal meg cvarokkal szarakodni, hanem megy és vesz egy 8800gtxet, meg vistát. Itt nem a magyarokra gondolok ;)
    Szóval igen, a dx10 csak vetítés, de sok gyártó jól járt vele.
  • HeadHunter86
    #18514
    Ja csak nem ilyen xD
    Meg nem dx10-ként emlegették, mert ezt dx10-ként emlegették... Ami persze kamu.
  • HeadHunter86
    #18513
    Rosszul magyarázom, na mind1 :D
  • lac coo
    #18512
    FC-ben is szűrödött át napfény ..... Nincs abban semmi extra . Volumetric Light, van már pár éve ....
  • HeadHunter86
    #18511
    Az 1 dolog h mit korlátoztak be az options-ba a fejlesztők, de ha te parancsokkal elő tudod hozni akkor tök mind1 mit tilt le neked.
  • lac coo
    #18510
    Ja értem :)))))
    Hogy ők tiltották le bizonyos hw alatt . OK, csak már kicst éjjel van nekem :)))
  • HeadHunter86
    #18509
    Sztem dx9-es karin is elő lehet hozni, próbálja már vki ki, mondjuk akinek 7900Gt-je vagy 7600-ja vagy vmi hasonlója van, lényeg hogy SM3.0 meglegyen, aztán írja be szépen az "r_sunshafts=1"-et, és ha szűrődik a fény akkor vetítés volt a dx10, nagy valószínűséggel.
  • lac coo
    #18508
    Ja... ilyen szemszögből minden játék "objektum alapú", mi más lenne ?

    Erdő meg olyan amilyenre megcsinálják :))))


    De nézz rá SB1-re is, néhyány új funkciót leszámítva egy az egyben ugyan az ....
  • MaskimXul
    #18507
    a fejlesztők miatt használható csak dx10 es kártyán :) ugye a szürke very high cuccok. persze, nem dx10 esek, hanem 9esek.
  • lac coo
    #18506
    A csak dx10-es kártyákon használható efekt az DX10-es nem? Vagy ha megy DX9 alatt is akkor nem DX10-es.
    Na ez nekem magas :)
  • HeadHunter86
    #18505
    Objektumokat hoznak létra. Pl. az erdő sok sok objektumból épül fel. amiket random dobál a pályán (mivel nem szabályos általában az erdő :D) Objektumoknak az az előnye hogy könnyen lehet vele játékot kreálni miután már kész van az engine. Jó példa rá a cryeditor, mi sem egyszerübb mint megfogni és letenni egy karaktert, ami rendelkezik ai-vel, és ütközésmodellel és még sok mindne mással amihez nem értek.
    A játék sok sok apró eleből áll, olyan mint a legó, amit összerakunk.
    Minden kész van előre nekünk (nekik) csak be kell állítani a változókat (paraméterezik) és elhelyezni a pályán a dolgokat, indítot és már müxik is.
    Most hirtelen ennyi, még nekem is magas ezeket leírni, bocs de nemtom értelmesen elmagyarázni, lehet félreérthető.
  • MaskimXul
    #18504
    csak dx0 es kártyával használható dx9 effekt, pl sunshaft. Ezeket lehet előhozni dx9 alatt, mivel nem dx10 esek. de eredetileg ezeket csak a dx10 es kártyákra szánták, mivel azok erősebbek a dx9 eseknél, illetve van amelyik az.
  • MaskimXul
    #18503
    azt nem tudom, mennyire kúrták el a dx10 et, és te sem, mivel nincs még olyan játék, ami igazán kihasználná. crysis ugye közel sem :) majd talán fc2, vagy jövő év közepére lesz valami, addigra a devek is megtanulják jól a dx10 használatát. remélem :)
  • lac coo
    #18502
    Gondolom mindegyik DX9 efekt használható DX10 alatt is. Vagy nem értem :)))
    De mindegy , annyira nem is érdekel ;)

    Csak DX10-el használható DX9 efekt...?
  • lac coo
    #18501
    Igen, az elég alázós lesz ....
    dinamikus napszak, időjárás, és akkora pályák, hogy 10 Crysisi ráférne, nem is tudom hogyan csinálják....
    Láttam valami videot a fickó hosszú percekig repked, és csak nem megy ki a pályáról :)))

    Bár ha már szóba került: én nem verném a mellem , a Crytek heyláben milyen hatalmasak ezek a pályák, nem jut eszembe hogy hívják szakszóval , de hatalmas csalás van a látszólagos távolságokkal ...
    Elég csak belenézni a távcső távmérőjébe: ami már alig kivehető ott is jó ha 200-300 méter at ávolság :))))

    És ha valakinek van kedve kipróbálhatja, hogy kinéz magának egy viszonylag messze lévő tárgyat és megszámolja sétában hány lépéssel ér oda a karakter ;)
  • MaskimXul
    #18500
    azt olvastam, hogy az egyetlen, alig észrevehető dx10 effekt az a kicsit szebb motion blur.. ezért biztos megéri vistára váltani
    és nem dx10 effekteket lehet előhozni dx9 alatt, hanem a csak dx10el használható dx9 effekteket. Azért csak azzal, a fejlesztők szerint, mert nem akarták nagyon megfektetni a dx9 es karikat, ezért pár durva effektet csak dx10 es karikon engedélyeztek.
  • HeadHunter86
    #18499
    DX10-es támogatás vagy effektek tök mind1. Egy Dx10-es kártyán se futna jobban.
    Vegyünk alapul egy olyan kártyát mint pl. a 8800GTS csak dx9-eset, ami ugyan nem létezik, de ha létezne se futna rosszabbul mint egy DX10-es 8800GTS-en, mivel a Crysis-nak köze nincs a DX10-hez, még támogatásban sem. Csupán átqrták az embereket. Kezdeti fázisban gondolom DX10-re akarták írni a játékot, hogy gyorsabbak legyenek az effektek, de mivel a Mircosoft jól elqrta a DX10-et, ezért nem érte meg a Cryteknek annyi időt ráfordítani a dx10-es effektekre, ezért megírták dx9-ben, ami eredetileg dx10-nek harangoztak be.
  • lac coo
    #18498
    Árnyékkal sokat szívtam FC alatt. nem hülye aCrytek: 1.1-ben még gyönyörűen megy az Editorban viszont nem lehet valamiért ajátékba exportálni, 1.4-ben meg már megy játék alatt is, viszont rohadt rondán jeleníti meg ;)
    De ott is van real time árnyék .......

    Objektum alapú ? Az milyen?


    A mai kötelező hw javításokat megkapta, pontosabban ráfoltozták valahogy ( több magos támogatás , DX10 , SM3-4..) mindenki tudja milyen eredménnyel :))))


    De mint mondtam kapott azért plussz dolgokat.....

    Hogy van-e DX10 cucc a játékban azt már nem tom, nekem nincs még mindig új kártyám, Vista-m nem is lesz, szal nem tudom eldönteni hogyan is van.... Egy tuti: DX9 alatt nem lehet DX10 efektek előhozni ... Ha elő lehet az nem DX10 :)))
  • MaskimXul
    #18497
    nah utánakerestem, az fc2 a Dunia nevű enginen fog futni
  • MaskimXul
    #18496
    dx10 támogatást mondott, nem dx10 effekteket
  • HeadHunter86
    #18495
    Sztem CryEngine2 lesz az is. De ebben nem vok biztos. Videók alapján azt mondanám.
  • HeadHunter86
    #18494
    egy deka dx10-es effekt nincs Crysis-ban. xD
  • MaskimXul
    #18493
    és at fc2? annak már új motorja lesz?
  • HeadHunter86
    #18492
    Ez kicsit erős volt. Far Cry-ban még 100%-os dinamikus árnyék sem volt. +SM4.0, FC SM2.0-t használt, + az egész cryengine2 objektum alapú lett. Attól mert az editor hasonló attól még a motor át lettt formálva teljesen. pl. Dual Core és még lehetne sorolni órákon át.
    Az alap ugyanaz. kb ennyi.
  • lac coo
    #18491
    Némi plusszt kapott, de szvsz 95 szalékban ugyanaz .....
    Ugyanaz a szerkezet, editor (abba is került némi plusszbár inkább úgy mondanám, hogy bekerültek eddig hanyagolt részek is a publikus SB-be , amit eddig csak a Crytek használt ), és hát kapott némi ps3(4?), DX10 támogatást ......
  • HeadHunter86
    #18490
    Teljesen nem új, de már nem ugyanaz.
    CryEngine alapjait meghagyták, azt dolgozták át/tovább. (a hasonlóság látszik is a 2 motor között.)
  • MaskimXul
    #18489
    fc nem a cryengine- en futott? most meg ce2 van már. Vagy az az alap feljavított változata, nem teljesen új engine?
  • lac coo
    #18488
    Ez a multiplayer- pumkbuster-loginserver mizéria FC óta folyamatos...
    Ez a motor ilyen, nem fognak ezen semmit javítani, már megtették volna régen ha tudnának ....
  • HeadHunter86
    #18487
    Én mondtam, már a demó megjelenésekor, de senki se hallgatott rám, még most se. NEmbaj szívjanak csak, én meg élvezem az ultrarealisztikus grafikát akadásmentesen :D
    (Most azokról beszélek akiknek hasonló vagy jobb gépük van mint nekem, félreértések elkerülése végett..)
  • MaskimXul
    #18486
    nyilván, de nem mindegy a hozzáállás sem. Nézd meg pl crymod.com ot, crytekes arcok is szoktak ott postolni, gyakran segítségnyújtási céllal.
    a black noise tényleg elég durva, csak kérdés, hányan fogják licenszelni, ugye pl crytek is inkább saját motort írt. de jó volna, ha egy magyar motor hajtaná jövőbeli nagy fpseket :)
  • HeadHunter86
    #18485
    Textúrák bőven jók mediumon, qrva szép mediumon is, very high annyival nem szebb, amennyivel több FPS-t lezabál, csak magaddal baszol ki :D
    Ezért szaggat egyeseknek, mert nem tudják jól belőni...
  • lac coo
    #18484
    Ne álltasd magad, Crytek is csak azt csinálja meg amiért pénzt kap ...
    Ez így működik, nagyon helyesen .....

    Látva az ezernyi bugot, ötlettelen , lehetetlen játékmenetet, egyre inkább bízom a Black Noise engine-ben....
    Az legalább nem értelmetlenül magas gépigényű lesz (remélem) .
  • MaskimXul
    #18483
    azért ez érdekes lesz, az ea ugye szarik a vevőkre, a crytek meg pont az ellenkezője, nem tudom, hogy fogják ezt összehozni
  • lac coo
    #18482
    Hát a virágboltból tuti meglett az arany , de még a platina is :)))



    Napjaink egyik legnagyobb címének kiadása után kiderült, hogy annak Multiplayer része számos olyan problémával találkozik, amely ellehetetleníti az online játékot. A CryTek már felvette a kapcsolatot a GameSpy valamint az EA illetékeseivel és teljes erőbedobással dolgoznak a megoldáson. Az inCrysis nemrégiben közzétett egy leírást, amely a vállalkozó kedvűek részére áthidaló megoldás lehet addig is, amíg a fejlesztők dolgoznak a problémán.



    Az elmúlt napokban megtörtént a régóta várt játék boltokba kerülése. A pozitív és a negatív visszajelzések folyamatosan érkeznek a nagyobb rajongói oldalakra. Nemrég egy chat alapján fény derült arra, hogy a CryTek - a játékosok visszajelzései alapján - már javában dolgozik az első szépségtapaszon, amit 1-2 héten belül kívánnak kiadni.

    cybergen.hu
  • NeBby
    #18481
    THX ! Vistán nemottvolt Vagyis vistán sehol nemtaláltam ... mind1
    Amúgy újra feltettem az XP t , hátha ! Enyhén meglepődtem! 30-40% al gyorsabb bakker ... Ennyit a Vistáról (pedig február óta azt használtam)
  • MaskimXul
    #18480
    persze, azlenne. menj, szerezd meg, játssz vele, aztán mondd el, milyen volt
  • rage
    #18479
    CRYSISJMSF file-ba teszi, a Documents and Settings\neved\My Documents\My Games\Crysis\SaveGames
    alá (angol XP esetén)
  • Balumann
    #18478
    Nekem a CoD 4 multiba teljes maxon megy, 4x antianalising, teljesen jól fut. Singleplayer-be lejebb kellett vennem 1-2 dolgot. A singlenek nagyobb a gépigénye, nálad valami más probléma lehet :S
    Bioshockal nem játszottam. De nem sok játék jött ki az utóbbi évben, ami Ati 9600 pro-s vga-val például akadásmentesen, és szépnek nevezhetően fut...

    Én a Crysis-t levettem low-ra, kivéve árnyékok (középre) és texturák veryhighpatchel highra, víz meg középre, és ezekkel a *varokkal próbálkzok configolni pl. látótávolságot, mert ezek az 5 méterre előtűnő sziklák iszonyatosan zavarnak.
  • MaskimXul
    #18477
    Aranylemez lett a megjenés előtt.
    Ha egy játék gold lesz, az azt jelenti, hogy elkezdődött a sokszorosítás és a kiszálítás.. Gondolkozz már, hogy lehetne eladások előtt aranylemez? vagy platina??