31662
CRYSIS
  • Broafka
    #18803
    lehet hogy már volt itt kérdés, de a nano ruhán a fegyveres ikon mire jó?
  • NeBby
    #18802
    [URL=http://files-upload.com/files/632977/Crysis%202007-11-21%2014-21-39-75.avi.AVI]A VIDEÓ[/URL] rövid , de ha kell [#vigyor3] (extra.hu ra nem ment fel , bocsi)
    Uccsó pálya víz , közkívánatra :] Ha sötét , világostsd ki

    No meg pár víz , ahogy megy nekem:

  • lac coo
    #18801
    Hát aki nem lát különbséget FC full és Crysis low között, az csak vegyen félévente új cuccot ! :))))) [vicc]
    A játékosok többsége lazán bedől ezeknek a kampányoknak, és Microsfot , Crytek igen jól hintett :)))
  • ProGabe #18800
    ott a pont!mindent meg lehet írni szoftveresen is,csak ugye az nagyon leterhelné a procit.az a lényege a DX-nek,hogy a vidkarira hárítja a grafikus dolgokat.a DX10-é pedig az lenne,hogy olyanokkal is megteszi ezt,amivel eddig nem lehetett,és mint bordy is írta:nagyon új effekteket ebbe nem írtak!ELMÉLETBEN a DX9-es dolgoknak 20-25%-al kéne gyorsabban futniuk DX10 környezetben (tehát a DX9-es effekteknek),ennek ellenére min. 10-15%-al lassabban mennek a játékok.ez nagyon leegyszerüsítve a DX10 újdonsága.e mellett még az is,hogy a driver a kernel-t közvetlen módon éri el,amit csak vistában lehet,ezért nem lesz soha DX10 XP-re...

    nagyon elhamarkodottan hozták be a 10-et,csak ugye nyomatni kellett,hiszen ez a vista egyik legfőbb újítása :\ nagyon átmentem M$ ellenesbe,pedig igazán nincs velük bajom,hiszen az ő programjaikat használom,de nagyon megsínylik a hardvergyártók és a játékprogramozók azt,amit a redmontiak csinálnak
  • lac coo
    #18799
    Ezerszer írtam már , hogy semmi új nincs Crysis alatt....Semmi meglepőt nem látok a képen: a Crysis-os on 100X részletesebb textura, bump stb van ... Ennyi ....
  • HeadHunter86
    #18798
    EZ így igaz. DX10-et felesleges volt kiadni, de hát régóta van már a jóó öreg és sokat tudó megbízható 9, ezért újítani kellett, csak elkapkodták. NA meg az is hogy nézett volna ki ha kiadják a Vistát dx9-el. Akkor a játékosok miért váltottak volna Vistára. Pénz Pénz Pénz. Mi meg csak szopunk, mert átbasznak minden egyes szavukkal, nemhogy jobbat kapnánk... de még a régi dolgoknál is rosszabbat. PL. Vista, DX10.
  • HeadHunter86
    #18797
    Csak durva az összehasonlító képek. Bűzlik ez az egész. Nézd meg.
  • ProGabe #18796
    az a durva,hogy haverral,így 6.5,ill. 7 év után veszünk új gépet,kb. ugyan annyi pénzünk lesz rá,én állítom majd össze,neki az a lényeg hogy menjen majd minden új játék :) de mindezt majd csak márciusban,hiszen a mostani állapotok szerint lehet hogy még távolabb kell tolni a dolgot,mert nem lesz kedvünk új vidkarit venni 4-5 hónap múlva :\ iszonyatosan képlékenyek a dolgok.soha nem voltam igazán hardveres,de ekkora összevisszaság,és kavarodás talán még soha nem volt

    és mindezt a tetves microfosnak köszönhetjük!pontosabban a vista-kampánynak.tehát köszönjük szépen bili bácsi ..I..
  • lac coo
    #18795
    Real Time Displace?
    Az neked sokat mond, képzeld csak el ..!
  • lac coo
    #18794
    Nem néztem meg mit linkeltél, gondoltam valami képek :)))

    De akkor meg nem értelek, ha utána olvasol miért mondod, hogy nem létezik DX10, és az ugyanaz mint a DX9 ? :)))

    Na mindegy , uncsi ...;)
  • bordy
    #18793
    jha, kérdés mik azok az effektek :)

    jó lesz az a kötelező 4x-es élsimi XD
    főleg a középkategoriás kártyáknak.
  • HeadHunter86
    #18792
    #18785
  • lac coo
    #18791
    Votl értelme, termeltetek egy kis hasznot a NV-nek ! :DDDD
  • lac coo
    #18790
    Na végre valaki utána is mert nézni .....
  • HeadHunter86
    #18789
    Shader model 4.1?? Ez durva.
    A Shader model 4.0-t meg kb 2 játék használta (Crysis, TimeShift. amiről tudok) Erre már jön a SM4.1, volt értelme...
  • ProGabe #18788


  • lac coo
    #18787
    Ez igaz, viszont most kerülhet sor olyan igazából DX9-ben is létező efektek alkalmazására, amiket eddig a bonyolultsága és magas számítási igénye miatt soha nem láthattunk ....De ettől még only DX10 , máshol nem fog futni ....Hiába tudta ELMÉLETILEG a DX9 is ...
  • ProGabe #18786
    ja persze,és leállítják a vista gyártását...

    10 vs 10.1



    ugyebár a HD 38XX-esek már tudják ezt.a fő kérdés az az,hogy ezek megint csak parasztvakítások-e,vagy tényleg eljön a DX10 ideje!?

    érdekes lenne,ha annyival jobb lenne a 10.1,hogy papíron(egyenlőre,aztán majd jönnek a tényleges 10.1-es gammák is) 4-5 hónap múlva sz.rt se érjen mondjuk egy 8800GTX.nagy hőbörgések lennének itt,persze jogosan!
  • HeadHunter86
    #18785
    DirectX10
    Na ez vicc, betesznek 2 képet, egyiket Crysis-ból, odaírják hogy DX10, másikat Halo2-ből az fölé dx9 van írva.
    Ezek ennyire hülyére veszik az embert???
    OMG.
  • lac coo
    #18784
    Mintha én is ezt mondogatnám : a játékban nincs DX10 nem pedig : DX10=DX9 -el ! :DDDDD
  • bordy
    #18783
    én úgytudom hogy dx10-nek annyi lényege hogy könnyebb rá megírni a dolgokat mint 9-re meg elvileg könnyebben futatja az effekteket(elvileg ezért Kellen jobban is mennie vistán) és ennyi. újdonság nincs benne. 10.1 meg valami foltozás elvileg, ott se lesz nagy újdonság.
  • HeadHunter86
    #18782
    Marketing ez az egész mizéria. Csak meg akarják vetetni az emberekkel a drágábbnál drágább kártyákat.
  • lac coo
    #18781
    Mondom, nézz utána miket tud a DX10, ha az adott játék tényleg használja is azokat az efekteket ....Bár gyakorlatban tényleg van valami bibi a DX10-el...
    Persze a Vista még nem igazán jó, szal értelmes ember számára felejtős az egész ....
  • HeadHunter86
    #18780
    Aki babrált a Cvar-okkal az tudja hogy a dx9 és dx10 között csupán beállítás különbségek vannak. Pl r_sunshafts 0 = dx9, és r_sunshafts 1. NA most mert egy változót módosítok, attól még nem lesz egy effekt DX10-es, és ez a többi effektre is érvényes. Magyarul ugyanaz a programkód, köze sincs a dx10-hez, ez rá a bizonyíték (ha lehet így mondani.)

    Baluman: ez a víz semmi, uccsó pályáról kellene :D
  • Balumann
    #18779
    DX10.1 ? Nem csak annyi lesz a változás, hogy abba 2x AA meg még valami vezérlő benne lesz alapban? Meg gyorsabb lesz nyilván, hogy még inkább elhitessék a dx9-re hogy arra csak a dx10 képes XD
  • lac coo
    #18778
    Bizony hogy jön azt már köztudott, sőt SM?4.1 is, és lehet kukába dobni a mostani csúcs kártyákat .....
  • Balumann
    #18777
    Mert xp-n nem engedi bekapcsolni, csak azért!!
  • Neoncsoves
    #18776
    nem mondtál hülyeséget. XP ServicePack 3-ban lesz DX10
  • Balumann
    #18775
    Pl a Leírás #1-be van a vízre beállítás r_WaterReflectionsQuality, vagy a q_ShaderWater, /ocean...
    És ezek dx9-be készült képek módolt képek, ráadásul mindegyik úgy hogy a többi dolgok kivoltak véve. Minek ide dx10?
  • kenderzen
    #18774
    Bocs hogy mindig a lostplanettel hozakodok elö ,de mikor még nem raktam fel a vistát és xp-n nyomtam a lp-t akkor szemmel láthatoan nem futott anyira jol mint amikor felraktam a vistát , ott minden maxon kivéve a shadow az medium meg az AA4xeresen és sokkal jobban ment mint xp-n ugyanezzekkel a beállitásokkal , és szemmel láthatoan sokkal szebb lett a grafika is dx10ben .
  • NeBby
    #18773
    Minnyár küldök , de ez hülyeség h dx10 víz más ... vistán is toltam , ott ki is írta h dx10 , de ugyanez volt a víz teljesen ( volt amikor 20 percig bambultam )
  • peti71
    #18772



    Ez a vízesés marha jól néz ki,,,
  • HeadHunter86
    #18771
    Ebből a dx10-ből nem lesz semmi nagy dolog, mert szar lett nagyon. Jönni fog a dx10.1, majd oda fognak fejleszteni.
  • HeadHunter86
    #18770
    Ucssó pályán XP-n a víz vmi eszméletlen, 3-4 méteres hullámok, majd beszartam, ilyen még nem volt sehol sem. Ennél szebbet nehezen tudok elképzelni. Majd ha Crysis közelben leszek küldök képet.
    De ha vkinek VeryHighon van a víz és van mentése uccsó pályáról akkor küldjön képet. :)
  • Balumann
    #18769
    Ez azért egyébként elég furcsa magyarázat, hogy nem tudta megírni a DX10-be a játékot... Meg eddig egyik játékba se sikerült normálisan, mikor pont ez a lényege. Vista-n ki is írja, h Crysis dx10, csak ott lehet bekapcsolni eredetileg az effekteket.
    Nekem ez azért furcsán hangzik, elég gyanús...
    Másrészt mint ahogy írtam, hogyha egy 8800 ultra nem bírja very highon max AA-val, akkor mi lesz ha még igazi DX10-es effektek lesznek, ráadásul amik tényleg csak Vista-n mennek?
    Sztem ez már DX10, ha megnézitek azt a rengeteg beállítást a leírásban amiket külön belehet kapcsolni még mellé (cvarokkal). Ha dx9 ennyit bír, akkor tényleg minek a dx10?
    Bár én még most is ottvagyok, h attól mert szebb a grafika nem ad nagyobb játék élményt, nem fejlesztek azért gépet h szebb legyen egy játék grafikája mert nincs értelme. De ez a DX10 nagyon, de nagyon érdekesen indul...
    /ráadásul itt a bizonyíték h még a dx9-et messze nem használják ki.../
    Csak a kártyákat kellett volna erősíteni, teljesen feleslegs a dx10
  • lac coo
    #18768
    Asszem a víz nem lesz olyan mint full DX10-ben, de ezt csak olvastam valahol, nekem még mindig nem állt össze az új gépem, szal saját tapasztalatom nincsen ;)
  • lac coo
    #18767
    OK , ezen nem veszünk össze :))))
    Igazad van .
  • NeBby
    #18766
    Lehet h igazatok van , semmi dx10 nincs XP re , csak én akartam bemesélni magamnak , hogy megy , mert igazából ezért is raktam vissza az XP t No mind1 akkorse bántam meg , mivel semmi dx10 es effekt nincs a játéba , sőt a dx10 se más mint a 9 , csak azzal akarják leplezni , hogy nem engedi a nagyobb grafot , pedig 9 is tudja , be is van bizonyítva #nyes] És minnyár nyomom a vidit , csak extra.hu ra még mindig nem töltötte fel , vmi baja van ... 12MB 2 óra alatt nem ment föl :]

    Amúgy meg logó: Bakker ATI m volt , teljesen máshogy nézki a logó , élesebb stb , nvidián meg tök homályos és színesebb minden ( ez nemjó :) ) Ez az egy bánatom van , hogy cseréltem nv ra...
  • HeadHunter86
    #18765
    Technikailag nagyon sok, fákat hol lövöd ki Far Cry-ban?
    Sokkal kevesebb poligont használ a FC, és még a régi kártyákra van kihegyezve.
    Crysis-ban még lowon is sokkal tobb a dinamikus cucc mint FC-ben.
    Nem fognak neked egy teljesen új algoritmust írni, low grafikára. Csak butítják ami van. Kb. durván leírva.
  • lac coo
    #18764
    Ez így nem igaz .... Számtalan játék ezerszer több számítással ,szebb kinézettel, gyorsabban fut mint a Crysis low !

    Elég csak a nagy elődöt , a Far Cry-t megnézni .....FC very high és Crysis low között nem kicsi különbség van ;)


    De nem kezdem megint, értelmetlen ....