31662
CRYSIS
  • bordy
    #19614
    jaah, na az nagyon baba rész. kár hogy annyi volt . még a bányánál vannak olyanok, de az már nem olyan kira. dzsungelben volt fasza azokkal. elöszőr ki is nyírtak. pont elöttem cloackolt ki és meg is lepődtem, nem kicsit, nagyon :D
  • fixpont
    #19613
    Mondja is a fohos, hogy ocska utanzat csak. ;-)
  • KILLER2
    #19612
    Az jó rész volt, nagyon bírtam.
  • fixpont
    #19611
    Picit vibral a ruhajuk, azert lattad oket.
  • grebber
    #19610
    Az a rész tök baba volt amikor Koreaiak is nanoruhába voltak a dzsungelben éjjel a temetőben.
    Én is "láthatatlan" voltam az azok is úgy jöttek. Én láttam őket ők nem engem :D
    Azt belefutottak a gépfegyverembe!
  • KILLER2
    #19609
    Biztos valami szuperhős a csávól ;) Ez engem is idegesített. Az még okés, hogy kb észrevesz, de akkor is csak azt tudhatná, hogy merről lőttem, engem eleve képtelenség észrevenni olyan távolságból hasalva, az meg, hogy eltalál.... 1-2 lövés még rendben, de ilyen pontosan képtelenség lőni. Remélem második részre AI-t rendesen átírják. Csak nehogy alienekből álljon az egész, mert akkor kiakadok.
  • fixpont
    #19608
    Plane ugy, hogy amikor hasalok a tesztem keresztmetszete amire ralat nagyjabol a vallaimmal egyezik meg, ez nagyon bosszant. :-)
  • fixpont
    #19607
    Jah es meg valami nagyon idegesitett, amikor tobbszaz meterre van 1 geppuskas vayg 1 motorcsonak, es en lehasalok, es a tavcsoves fegyverrel alig tudok befogni, ha melle lovok, eszrevesz es elkezd felem loni, es el is talal, 1 gepfegyverrel konyornom, ez lehetetlen. Hat az ugy ugral elvileg hogy nagyon, es 1mm elmozitas az 100meteren mar tobb meter kulonbseg, ez teljesen nonszensz, hogy rogzitett geppuskaval az, hogy elkezd "felem" lovoldozni abbol csomo talal. Ez nagyon nem tetszett.
  • KILLER2
    #19606
    Pont ez kéne, kegyetlen jó lenne. Ez a mostani még úgy elmegy, csak akkor ne hangoztatták volna annyira, hogy milyen szuper lesz. Meg a fizikára kéne gyúrni. És persze egy normálisan megvalósított, normális hosszúságú történet. Ezekkel már lehetne egy év játéka.
  • fixpont
    #19605
    Rakteveto foldszinten van ott ahol a tuszt tartjak fogva, kozvetlen a lepcso lejaroval szemben, rengeteg raketaveto van ott. (Hihetetlen mennyien nem talaljak.....pedig ott van az orruk elott.)
  • grebber
    #19604
    hm akkor vajön mi jön be a képbe ?

    Ja és ezt már rég tudni hogy dolgozna valami máson is anno pc guruban is volt egy cikkben!De ez eléggé titkos még.
  • Pókmalac
    #19603
    hogy kell kiynirni még aránylag a játék elején azt a szemét rohadék két tankot?????mert a F***om nem jövök rá..haverom mondta hogy vezessek bele autot aztán felrobban mert ö ugy csinálta...nah szentem ez egyenlö a lehetetlennel....nicns valahol egy rakétavető?????mert nem találok,de még gránátokat sem
  • fixpont
    #19602
    Ne vedd a szivedre koma. :-)
  • KILLER2
    #19601
    Persze, én se gondoltam teljesen új motorra. De valamit csak átírnak. Bár kitelne tőlük, hogy ez a továbbfejlesztett textúra csak annyi lenne, hogy nagyobbak. Hát kíváncsi leszek.

    #19588: Bocs, kicsit túlreagáltam :)
  • fixpont
    #19600
    Pl. el tudom kepzelni hogyha kezen lovom az ellent, elejti a fegyvert de a masik kezevel megprobalja felvenni, ha labon lovom, elesik, de kezen csuszva megy a fegyverer es ulesbol probal tuzelni, vagy ha csak kicsit talalom el akkor santit, ilyesmi nagyon kene.
  • Skyline
    #19599
    Trilógia...pfeh....Játékban ez semimást nem jelent csak rövid játékmenetet,éves várakozásokat és pénzhajhász faxszopó fejlesztőket,ennyi.
    No ezután döntöttem most úgy hogy ezt a játékot legfeljebb akkorveszem meg ha trilogi pakkban lehet kapni 5000 Ft-ért...Ilyen faxszopókat támogassak a pénzemért? na neeeeeeeeeem.
  • fixpont
    #19598
    Jah a grafikat tovabbra is leszarom, nekem boven jo, mint eddig. A jatekelmenyen kell csiszolni meg picit, de az irany jo.
  • fixpont
    #19597
    Amit en varnek a C2-tol az jobb fizikai modellezes, jobb talalati modelezzes, picit elethubb emberi mozgasok es viselkedesek (amikor erobol az egyik katonat nekidobom a masiknak ugy esik el, mint a fababu, mintha nem lenne tomege). Jah es persze azt, hogy belepjenek az oroszok vagy hasonlo. :-> Azt nem viselnem el, ha csak elienek lennenek benne.
  • bordy
    #19596
    jé, kitették gs-re is. elég későn...
    sztem ezt kimaradt a hírből
    Therefore the second part is to resume not only history around Koreans and Aliens...

    meg ez is

    Besides Bender still suggested that the Crysis continuations was not the only current projects with Crytek

    szted új motort csinának alá? hehe, ne hidd.
    2010-nél elöbb nem lesz sztem cryengine 3.
    tovább fejlsztett textura alatt nem tudom mit értenek. nagyobb felbontás tán? animokhoz meg mozgásokhoz nem kell új motor. éltehűbb arc mimika meg ilyenekre kell gondolni az írás alapján. itt se szar a mimika meg kell hagyni.
  • KILLER2
    #19595
    Pedig szeritnem nagyon is mondtam valamit. Jean kedves lehet, hogy nem tud olvasni. Na mindegy. Lényeget #19590-ben írtam. Ezt hagyjuk is. ;)
  • skyman14
    #19594
    van aki a crysis-t ati 1950pro-val nyomja?megkérdezhetném hogy milyen beállítással hány fps-t produkál a kicsike?képeket is melléljetek
  • KILLER2
    #19593
    Ha szeretnéd leírhatom máshogy is.
  • KILLER2
    #19592
    Kössz...
  • fixpont
    #19591
    - Jean, mit mondott Killer?
    - Kihagyjam a csunya szavakat Uram?
    - Termeszetesen.
    - Akkor semmit....
  • KILLER2
    #19590
    Mondjuk igaz, kicsit elszálltam :) De akkor is inkább ezt csinálták volna meg rendesen, mint egy triológiát csinálni és ezért minden részt elcseszni. Remélem a második részben azért normálisan meg lesznek csinálva a dolgok és még játékideje is lesz.
  • grebber
    #19589
    Te elvagy szállva! Rögtön jön lol. 1 év tuti lesz Crysis után azt max akkor adják ki.
    1 év alatt meg bőven lehet ehhez modot csinálni.
    Én megvettem szerintem megérte.
    Elégedett vagyok mert amit vártam azt kaptam.Mondjuk mivel vak nem vagyok nem lehetett ez másként.
  • KILLER2
    #19588
    Nagy lófaszt örülünk. Megkaptuk ezt a játékot, hogy tyűde jó. Megvettük (már aki), erre rögtön jön a második rész? Hát b*sszák szájba magukat a köcsög Crytekék! Úgy jön a játék, hogy tyű, de jól moddolható, emg minden. Hát bazmeg, akkor most árírják az engine-t? Hát kurva jó, mondhatom. MI a lófasz értelme van akármi modnak is, amikor mire elkészülne, már kint van az új, talán jobb engine-el is és baszhatják az egészet, amit megcsináltak? Akkor legalább csinálták volna ugyanerre az engine-re. De egy ilyen játékot, ami pont arról híres, hogy moddolható, de nagyon, egy ilyenből faszság triológiát csinálni. Ha új lesz az engine, mindegyiknél és nem támogatják egymást, akkor baszhatjuk a modokat, ugyanarra az engine-re meg nem írhatnak, mert azt meg akármelyik mod csapat megcsinálja. Ez már sok. Pofátlanság teteje, amit ezek művelnek. Most akkor jövőre hozzánkvágnak egy még csillivillibb engine-t, mondjuk a CryEngine 3at vagy mifaszt, ami már 4 GB ramokkal, meg Core 2 Quadokkal futkorászik csak 400000 Ft-os DX18-as VGAkon? Hát ezt nekik!
  • grebber
    #19587
    Hát nemtudom egyesek hol voltak amikor elkezdtek jönni az első videócskák utánna meg özönleni.
    Mert itt mindenki sír nem ezt meg azt várta.

    Könyörgöm már a videókban benne volt hogy ilyen lesz.Akit érdekel visszakeresheti (bár ugyse fogja senki) én már akkor mondtam sőkt mások is,hogy SZÉP, DE az AI FOS,csomo hiba van benne.

    Tehát azok a videók után nem is értem miért számítottatok másra.
    Tökéletesen azt kaptam amiket a videók mutattak szép,gépigényes,bugos játékot.
    Bár a bugok is olyanok hogy engem nem hátráltattak egyszer sem.PL Gothic 3 is annak ellenére hogy mai napig milyen állapotba van ugyanugy tolom mert fasza az is.
  • KILLER2
    #19586
    A Crysis sajnos tényleg úgy járt, hogy rágyúrtak a grafikára, de nagyon. Ez meg is lett, alig fut a gépeken, LOWon meg eltűnik az a nagy csillivilli, mert csak a mosott textúrák látszanak, az a sok kis apróság, ami elzabálja az erőforrásokat, az meg valahova eltűnik. Kicsit ebben is elbaszták. Az AI-t is elbaszták, az tény. A történet szeritnem jó volt, csak szarul valósították meg. Semmi forduló, semmi meglepő és még rövid is. A fegyverek és a moddolhatóságuk, a nanoruha, a pályák jók (core-t leszámítva). Még az utólsó pálay is tetszett, csak azt meg nagyon elbaszták a sok buggal, meg azzal, hogy alig fut. Én tényleg nagyon vártam ezt a játékot, tetszik is, de valóban nem ezt vártam és kicsit csalódott is vagyok. Ha már egy single játékot várunk, akkor már ne a multi legyen a jobb. De legalább az jó. Na mindegy, ez van. Azért egy év játékát nem hinném, hogy megérdemelne. A szabadságot is annyira beígérték a játékban, hát lószart se kaptunk abból se. Lehet, hogy lehet barangolni a tyű, de szép szigeten, de ki barangolna, amikor konkrétan ott van, hogy hova kell menni? Szólval most így hopgy félretettem az elfogultságomat a Crysis iránt, én is megmondhatom, hogy nem egy nagy durranás. De én nem vagyok kritikus, csak egy átlag játékos, nem várok sokat egy játéktól, így nekem ez is tetszett. Csak hát ott van az, amit fent leírtam és szépen lehúzta.
  • grebber
    #19585
    Crysis 2: az első infók

    Már tudjuk egy ideje, hogy trilógiának készül a Crysis, most azonban az első információk is kiszivárogtak a folytatásról.


    Cevat Yerli, a játék egyik atyaúristene fedte fel egy korábbi interjúban, hogy a Crysis a kezdetektől fogva trilógiának készült, azért is lett ilyen kurta-furcsa a befejezés. Német testvérlapunk időközben az első hiteles információkat is megszerezte a folytatásról - nagy dolgokra nem kell gondolni, csupán a grafikai engineről szivárgott ki néhány leheletnyi adat. A Crysis 2-ben tehát továbbfejlesztett textúrák, még profibb 3D animációk, és majdnem fotorealisztikusságú videók várják a játékosokat. Örülünk, Vincent?

    info: Gamestar
  • Extraneous
    #19584
    OK kössz megpróbálom
  • KILLER2
    #19583
    Hát winrar-al megnyitod,a zt kicsomaglolod. De ez szeritnem erősen a spam topicba tartozik.
  • KILLER2
    #19582
    Látom már mindenki szegény Crysist hordja le. Amúgy az a szép az egészben, hogy igazatok is van. Én nem nagoyn látok az elfogultságpmtól, de lassanként kezd elmenni. Nekem továbbra is tetszik a játék. Nem egy nagy szám, a játék rövid és nem is volt benne semmi extra. Lövöldöztem egyet, azt annyi. Nekem a multi viszont nagyon bejön, bár sajnos itt is egyre több a csaló. Tegnap is egy csávó jötzt neten, azt fél óráig füstgránátokkal dobálózott (igaz utána csúnyán agyonlőttem). Én azért csípem ezt a játékot, mert nagyon moddolható. És így, hogy ilyen rövid is volt a játék, ott van a sandbox, meg majd az SDK és lesz egy rakat mod (remélem). Azokkal meg még nagyon is jó játék lehet belőle, csak hát az meg már nem a Crysis, hanem csak egy mod. Na mindegy, ez van. Én nem vagyok nagy játékos, nincsenek túl nagy elvárásaim FPSektől. Az AI se érdekel annyira, csak lehessen lövöldözni. Mondjuk az AIt sajnos itt tényleg elcseszték, mert engem is idegesített. Akkor a legrosszabb, amikor pályát csinálok lés teszekek egy katonát, mert csak ordít, integet, aztán elrohan és ha úgy tartja kedve, talán majd lő is. Szóval ez tényleg szánalom lett.
  • fixpont
    #19580
    Nezd, az hogy 1 jatekrol te elore mit kepzelsz el, mit almodsz bele, mit saccolsz, es ehhez kepes mi lesz avalosag, annak milyen relevanciaja van a jatek szempontjabol? Tobbszor leirod, hogy amit te vartal az nem ugy kovetkezett be, rossz hirem van, lesz meg ilyen az elet minden teruleten, de akkor ez azt jelenti, hogy a vilag (a jatek?) hibas? A vegso csapas meg lehet az urbenl even ez csak az elso resz volt.
  • Prince23
    #19579
    Ha már itt tartunk a grafnál -megint-, akkor azt nem értem, h ha TimeShift projektéknek sikerült egy gyönyörű játékot szépen optimalizálni (még ide tartozik meglepően a CoD 4 is), akkor MÁSOKNAK ez miért nem sikerül?
    Talán szerződésük van a VGA gyártókkal? xD Mostanság az EA games egyre grafikai központú játékokat termel, h a játékos tunningolja fel sm4.0-ás tudó vga-val a gépjüket. Ez szemetség amúgy.
    A Crysisnek sztem még elfogadható a gépigénye, ahhoz képest, h reménykedtem, h hátha fog mennei 800-as felbontásban, low graffal. és lás csodát 1024*-ben tolom, átlagban közepes beállítással, de valahol high, na ezt már leírtam egyszer...
  • Skyline
    #19578
    Ha megnézed a legtöbb best a grafikáról szól,meg van 1-2 ami a játék reklámja és bemutatóiról..:)
    A legtöbb tesztnél nem éppen crysisre semleges emberek írták a cikket végigtolás nélkül (olvasd el őket)...
    Az első 30élóra-óra után én is ódákat zengtem a cuccról,aztán ahogy laposidik a sztori egyre többet figyel az ember a bugokra,hülye mi-re és egyrejobban elkezdi idegesíteni a grafmotor hülyéskedése,szépen értékelődik lefelé a progi...
    A grafmotort annyira nem dicsőítem mert tényleg optimalizálatlan...Az milyen hogy nagy csata közben 10-20 katonával tankkal a képen robbanások közepette meg sem reccen a játék,van ahol meg ránézek 1-2 fára és rendesen beszaggat...:)
    Amúgy fizika meg hogy szétlőhető "minden"...Hát messze nem minden,ha a szétlőhetőséget nézem kénytelen vagyok a Stranglehold-al összehasonlítani...Na ahhoz képest kutyafasza a szétlőhetőség,de a fizikát sem raknám nagyon fölé..És lehet hogy annak rondább a grafija (crysis medium,sh max-nál már nemigazán),mégis vagy 2-3szor jobban fut nállam..:)
    Jó lehet vagdalkozni azzal hogy kisebb teret jelenít meg és randább a grafi (mondom a crysis mediumnál nemrandább) de könyörgöm kb 600-szor annyi törmelékkel és szétlőtt motyival a földön akció közben vagy 3-4x annyi fps-t kapok..:)
    Akárhonnan nézem FC szindróma a játék. Amikor az megjelent hatalmas gépigénye volt,csilivili grafikával,akinél jól futott fullon általában magasztalta,aki végigvitte vagy belátta hogy egy csilivili tucatfps vagy trónra rakta...Eltelt 1-2 hónap és jött ütősebb grafival motyi,feleakkora gépigénnyel..:)
    Most kb ugyan-ez zajlik,annyi különbséggel hogy hatalmas reklám és várakozás előzte meg a crysis-t.
  • Pókmalac
    #19577
    lol
  • Prince23
    #19576
    Én azért azt nem mondanám, h a játékélmény 0.... csak amilyen jól kezdődött, úgy elsül a végefelé.


    Mindenkinek szól:
    Nagyobb volt a füstje mint lángja ennek a Crysis történetének. De ennek ellenére mégis az év 2. legjobb játékának tartom!
    Szóval:
    1. arról volt szó, h harcolunk a koreaiak ellen, én ezt úgy kb. max 3 pályára saccoltam volna, ezt a nyúzást. Nos sztem ezt a részt nagyon jól eltalálták, mondjuk több mint 3 pályára sikeredett
    2. Most jön a Főkoncepció: harcolunk az idegenek ellen, + koreai szövetségesekre lelünk szert mint koreai szükségállapot révén... és az idegenek fenlétét nem lőttem volna le már az első pálya közepén... mondjuk a 3. pályán már adtam volna következtetést, h itt bizza űrlényekkel lesz dolgunk, rossz helyre küldtekl az amcsik szitu, miért pont engem.... gondolná Nomad.
    Tk, a 2. pont lenne a lényeg, ami kb. több mint 6 küldetést tartalmazna
    3. azt írták, h a végső csapást az Űrben adjuk az áldásokat a lényekre. Nos ezt 4 páylára képzelem el.

    Sztetek?
  • FlyHigh
    #19575
    Nekem jobban tetszik a gears of war grafikája, nagyon magas textúrafelbontások, minden modern technika benne van. Persze kicsit plasztikus, de nekem ez így gyönyörű, másrászt meg nem is egy ilyen világban játszódik. Ami még nagyon fontos, hogy a gyönyörű látványért meg a kidolgozott történésekért alig kér gépet cserébe!
  • MiQ
    #19574
    ... nekem meg a COD4 nem jött be. Szerintem egy agyonszkriptelt progi. Ha nem haladsz, hanem „kempelsz”, akkor csak jönnek, csak jönnek ...
    Az ellenség eszetlen. Az esetek többségében nem keres fedezéket, nincs koncepciója az elfogásodra. A harcok túlkoncentráltak. Olyanok, mint a II. VH. utcai harcai nagy partizán rohamokkal :)
    Ha néztetek tudósításokat Irakból, akkor tudjátok hogy a valósághoz semmi köze a COD4-nek.
    Nekem a Crysis érzésre realisztikusabb. Fõleg mikor a vasútállomás után nyílt mezõn kellett átvágni a hegy felé. Sikerült felmásznom egy magaslatra, és onnan f@szán beláttam hogyan oszlanak el az egységek, és ez is realisztikusabb, mint a COD4 mindent 10 nm-be koncepciója ...