31662
CRYSIS
  • fixpont
    #19736
    Azt nem tudod eldobni, raadasul kulon slot van neki a fegyverek kozott, azaz, ha felveszed (abban a szobaban van ahol bele kell ulni a szekbe es a nanoruhadat basztatjak) nem foglal el helyet masik fegyvertol.
  • Punker
    #19735
    2 giga ramom van dual-ban + 8800GTS 320, ha nem is maxon d eértelmesen elmegy, mondjuk vicc a CoD4 után mert az tökéletesen ment és még jobb játék is.
  • Mr Bishop
    #19734
    Jah !
    És elég szomorú, de mindent High-ra állítva diafilmvetítést tudok nézni a Crysisból !
    Azért az se semmi....
  • Punker
    #19733
    akkor eldobtam :)
  • Mr Bishop
    #19732
    Vazze, amúgy meg berágatnak, aztán veszek 2db 8800 Gt-t Sli-be.
    Ami persze addig fog tartani, amíg nem jön a Crysis 2 , aztán majd még 2 GB memóriát......
    Aztán jön a Crysis 3 .....
  • nero
    #19731
    Egy kis felvilagositas mindennki szamara az operacios rendszer es a hozza parosuthato maximum mermoria-rol:

    A memóriaméret felső határai

    A köztudatban általánosan elterjedt információ, hogy a 32 bites rendszereken maximálisan 4 GB a felhasználható memória, azonban számos felhasználótól érkezett panasz, miszerint a Windows csak 3-3,5 GB-ot jelez elérhető memóriaként. Ez nem a memóriák hibája és nem is az operációs rendszeré. A memóriaméret felső határait két tényező szabja meg: az alaplap befogadóképessége és az operációs rendszer által megcímezhető tartomány. A 32 bites architektúrára épülő alaplapok általában 4 GB memóriát kezelnek, és a Windows Vista is ennyit képes megcímezni. Ez azonban nem jelenti, hogy a felhasználó is képes lesz mind a 4 GB-ot elérni.

    A Windows a teljes memóriaterület bizonyos részét fenntartja a lapozófájlnak, valamint a hardvereszközök számára. Miért? Példaként vegyünk egy videovezérlőt, mely 256 MB integrált memóriával rendelkezik. Mivel az operációs rendszernek ezt a memóriaterületet is meg kell tudnia címeznie az első 4 GB-os címtartományban, az eszköz memóriája máris 256 MB-tal csökkentette az alaplapba illesztett fizikai RAM méretét. Ha sok nagy memóriával rendelkező eszközt használunk ez az érték akár a fél GB-ot is könnyen elérheti. Bár az elérhető rendszermemória mérete függ a PC-hez csatlakoztatott eszközöktől, a Windows Vista driver-kompatibilitási okokból és a memóriacímek ütközésének elkerülése érdekében 3,12 GB-ra korlátozza a felhasználható RAM méretét.

    Ahhoz, hogy mind a 4 GB-ot a rendszer számára is elérhetővé tegyük, illetve 4 GB-nál több memóriát kezeljünk az alábbi feltételeknek megfelelő környezettel kell rendelkeznünk:

    * A chipsetnek legalább 8 GB címtartományt kell támogatnia (pl. Intel 975X, P965, 955X "Socket 775"-ös aljzatban, AMD processzorok esetén Socket F, Socket 940, Socket 939, vagy Socket AM2 aljzat)
    * A processzornak támogatnia kell az X64 utasításkészletet (AMD64 vagy Intel EM64T)
    * A BIOS-nak támogatnia kell a "memory remapping" szolgáltatást
    * A Windows operációs rendszer 64 bites változata szükséges


    Az otthoni felhasználásra szánt Windows verziók által kezelt maximális memóriaméret az alábbiak szerint alakul:

    * Windows XP Home: 4GB
    * Windows XP Professional: 4GB
    * Windows XP X64 Edition: 128GB
    * Windows Vista Home Basic: 4GB
    * Windows Vista Home Basic 64 bit: 8GB
    * Windows Vista Home Premium: 4GB
    * Windows Vista Home Premium 64 bit: 16GB
    * Windows Vista Ultimate: 4GB
    * Windows Vista Ultimate 64 bit: 128GB

    Remelem eloszlattam a kodot.

    Udv mindenkinek.
  • Tomsteel
    #19730
    hát szerintem amíg a bankók kitartanak, meg amíg az arcbőr vastagsága nem éri el a zérust.
  • Mr Bishop
    #19729
    Így van !
    Ráadásul 1 éves , most már ideje lenne lecserélni.
    De, könyörgöm, meddig fog ez tartani ?
  • Tomsteel
    #19728
    helyesbítek, az UE3 technikai felépítése mintsem a kártya képessége
  • Tomsteel
    #19727
    nekem is 7600gt-m van és az első adandó alkalommal le fogom cserélni. el lehet lenni vele egy darabig, ha az ember tud kompromisszumokat kötni( ergo lexarod hogy néz ki ). Unreal engine 3 alatt nagyon jól teljesít a kártyánk, de az inkább a motor jól optimalizáltsága mintsem a kártyánk képessége.
  • fixpont
    #19726
    Felesleges penzkidobas.
  • Mr Bishop
    #19725
    Hali !
    Hát... , amilyen jól futott a konfigomon a "zöld övezetben", vazze , eljutottam a lefagyasztott pályákra, oszt szaggat, mint az állat...
    Vissza kellett mindent vennem közepesre. És még én gondoltam, hogy ezzel a konfiggal elleszek egy darabig... Ez a Crytek pofánvert mindenkit ezzel a játékkal, de alaposan !
  • gurubefree
    #19724
    Eleg a CRYSIS-hoz 2GB ha kicserelem 2x1GB OCZ EL DDR2 PC2-6400 / 800 MHz ????

    Erek vele valami vagy csak penzkidobas ???
  • fsgh
    #19723
    64 bites látja a 4gigát is
  • grebber
    #19722
    Ha jól emlékszem a hajó belsejébe kapd meg valahol!
  • gurubefree
    #19721
    Nem ertem .... a CYRSIS lat 2GB-ot ??? Nekem a STALKER csinalja ... de koztudott hogy a jateknak vannak memoria kezelesi problemai.
  • tobias88
    #19720
    Vistában is van 32 bites
  • Punker
    #19719
    a 4 tornyot lelövöm róla az nem gond, de a végén kéri a TAC csúzlit, olyat hol találok?
  • IFOR
    #19718
    OK..akkor a téma lezárva..amugy tegnap tettem fel egy uj modot aStalkerhez ugyhogy párhuzamiosan nyomom Csernobilban és a szigeten:-))
  • KILLER2
    #19717
    Ne félj, vista is csak 2 GBt lát.
    Sliders: már van.
  • Sliders
    #19716
    Crysishez lesz telesértékű pályaszerkesztő?
  • gurubefree
    #19715
    Azert van 4GB mert tervezem a valtast VISTA-ra. Nekem 3.25GB lat az XP PRO.

    A konfig####

    AMD64 X2 6400+
    ASUS A2N-E SLI
    4GB Kingston 667MHz
    8800GTX
  • KILLER2
    #19714
    Hát ha 64 bites a rendszered, akkor van értelme 4 GBnak, mert nekem is itt van 4, de szart se érek vele, mert csak 2-t lát.
  • Prince23
    #19713
    Mi is a configod? 4 gb az meg qrva felesleges, ha csak nem tervezed, h fusson rajta a Far cry 3 xD
  • gurubefree
    #19712
    Akkor memoriat kellene cserelnem ???
    Az kiraly .... 2 hete vettem bele 2GB a masik ketto melle

    Az irtam a FARCRY-t mert ugyanaz a TEAM .... csak felo hogy a CRYSIS gepigenyebol kiindulva az sem lesz mas .
  • Tomsteel
    #19711
    ez "szpész" billentyű nem teljesen olajozottam működik nálam
  • Tomsteel
    #19710
    így van, max mikor gyorsan futsz be-beakad a játék mert nem tudjaelég gyorsan írni/olvasni a memóriát(hasonló gondokkalkűzdök én is )
  • Prince23
    #19709
    Én a gépigénnyel megvagyok elégedve tökéletesen, annak ellenére, h minimális a VGA-ám tudása:
    1.egy az, h tudom, h mit tud a 7300 GT-m
    2. ehhez a játékhoz sztem ddr2-ben, 800 mhzen 2 GB Ram kell
    3. Amd proci az jó, 2 magos 4200+
    szal nekem csak egy jó VGA kéne is minden sztem menne high beállítással. élsimitás 4x. sztem, csak tipp.

    Nekem ki van kapcsolva az élsimitás, 1024-ben tolom. Texturák highon, 2 árnyék opció kikapcs, a többi közepes, kivétel a hang és a viz: az high. Én elégedett vagyok. Így is csillivilli játék, ahogy szokták mondani:D
  • Prince of Máté
    #19708
    Miért kell 800-as ha nem szaggat a játék?
    Attól kisebb az órajele nincs kevesebb fps-ed.
  • NeBby
    #19707
    Szerintem a 667 es memója a gyenge.... 800 as min. kéne
  • KILLER2
    #19706
    Amúgy nem gázlotál te sehova, és is szidtam eleget a Crysist, én megbarátkoztam a gépigényével, leszámítva a low-on, mert az túlzás.
  • KILLER2
    #19705
    Aztán lehet, hogy FCről tévedek, nem olvastam még róla.
  • KILLER2
    #19704
    Ja hogy GTXed van.... Az más. AMD proceszorokat nem ismerem, nem tudom, hogy az mennyire erős, de akkor valami nagyon nem okés, mert 1024ben annak rendesen kéne mennie. AAt leveszed, mert mondjuk felesleges, árnyékokat is lekaphatod mediumra, úgyse azt nézed és kicsit variálva a felverődő port is lekapcsolod és máris fog az futni szerintem. Amúgy nekem meg a FarCry nem tetszett. Eleje jó volt, de a fegyvereket szarnak találtam és a szörnyes rész se jönn be, nem szeretem az ilyet. Végig se vittem. Elkezdtem, aztán a szörnyes rész után egy idővel abbahagytam. De szerintem a FarCry 2 se lesz jobb. Bár szerintem kissebb gépeken is bőven el fog futni, csak közel nem olyan lesz, mint a Crysis, szóval azt szerintem nem fogják így telpakolni.
  • Dante73
    #19703
    Ne mérgelődj, Killer, sokaknak, ha nem megy a 6600Gt-n, fullon, már szar. Aki ezt a játékot fikázza, nem tudja, miről beszél, és ennyi. Vitázni is felesleges.
    Vannak benne lapos részek, persze, vannak idegelők is, mi több, bug is akad, szép számmal. Sokan azt felejtik el, hogy ezek nélküli játékot még nem láttunk, de mind1. (Anno, a Tomb Raider rajongói, külön vadásztak a bugokra, kategóriánként. Voltak korner, fence, stb bugok, csak értették, hogy ezzel együtt is az a játék, ami)
    Mondjuk, az alienes dolgok nekem sem a kedvenceim, viszont a Koreaiak gyilkolászását nagyon élveztem. A gépigénnyel meg, mivel mást nem tehettem, megbarátkoztam. Nekem így is bejött a játék. Összességében, nem rossz alkotás.

    Dante.
  • gurubefree
    #19702
    Elnezest ha szivedbe gazoltam . Semmi olyat nem irtam ami alatamasztana az hozzaszolasod. Nem jatszok
    1600x1200 felbontasban ( a monitorom csak 1680x1050-et tud )

    Nekem 1024x768 is megteszi a 8800GTX-em meg az AMD64 X2 6400+ 4GB RAM (667MHz )

    De sajnos igy sem fut .
  • KILLER2
    #19701
    Mé, mi bajod azzal a résszel? Nekem nincs vele semmi bajom. A Core, az az elborult dolog.
  • KILLER2
    #19700
    Ezért már megérte bejönnöd. Kb azt se tudod, hogy mi van, csak szidni tudod. Legalább akkor már azt tudd meg, hogy miről is beszélsz pontosan. De örülj 1600x1200ba 16AAval Very Highon tényoleg nem bír vele egy GTX. Sosem szerettem az ilyeneket, mint te.
  • Tomsteel
    #19699
    a bányabeli dolgokról meg nem is beszélve, valami elborultagyú őrült lehetett aki tervezte
  • gurubefree
    #19698
    A rohej az hogy NVIDIA-s es az NVIDIA csucs kartyaja alig tud kezdeni valamit ezzel a nem is tudom hogy nevezzem . Remelem a FARCRY-t nem kef.....ik el ennyire.

    FARCRY forever
  • KILLER2
    #19697
    8600on is faszán fut, ha nem akarsz very highon játszani.