338
Sinking Island - Beniot Sokal
  • keeroy
    #138
    Ehh, ennyit a pixelvadászatról. Köszi, az életben nem jöttem volna rá. :)
  • Stanislav
    #137
    Azzal ne törődj egyelőre, az nem kell ahhoz, hogy megoldd a "ki tud lőni" kérdést. Segítek picit, probáld az irodájában az asztal hátulját megnézni a nagyitoval, és nem az elejét.
  • MerlinW
    #136
    könyvespolc, piros lámpák, mosógépes masina számomra is rejtély.
  • keeroy
    #135
    Viszont rögtön tovább kell menni, és lövésem sincs, hogy hogy jutok le a kápolnába, és hogy hogy nyithatom ki a fiókját, amin a piros lámpa villog.
  • keeroy
    #134
    Hibátlan. Nem voltam benne biztos, hogy hány bizonyíték elég ahhoz, hogy bizonyítsuk, hogy hordta, meg hogy az övé volt, és mennyi kell ahhoz, hogy azt bizonyítsam, hogy ellopták. :)

    Most jó, köszönöm.
  • Stanislav
    #133
    De az első 4 bizonyiték biztos, hogy jó.
  • Stanislav
    #132
    Hoppá kevertem. A safe-s cuccok a safe-ből való dolgok eltűnéséhez kellenek, volt 1 olyan puzzle is, ahhoz kell ez a 4 vallomás.
    Míg a nyakláncoshoz az kell, hogy látták WJ-n a nyakláncot.

    "Nolent #14: Nolent pretends that he only took the key to help WJ."
    Ez biztos, hogy jó, még kell Marco vallomása, hogy látta időnként a nyakában, lorenzonak, hogy ő is látta, illetve még billy volt asszem.

    Vedd külön a szálakat. Az egyik a széfhez kapcsolodik, a másik csakis a kulcshoz, és a nyaklánchoz.

  • keeroy
    #131
    Sonia #10: Sonia explains the circumstances under which she stole the items from the safe.
    Nolent #13: Nolent confirms that he opened WJ's safe.
    Nolent #14: Nolent pretends that he only took the key to help WJ.
  • Stanislav
    #130
    1-5. biztosan jó, ha egérkurzort a másik 3 fölé is viszel, akkor megmondom, hogy jók-e azok is. Szerintem nolennek hibádzik az egyik vallomása.

    Közben mellékszálként kideritettem kinek van viszonya kivel. :D (nincs jelentősége a gyilkossággal kapcsolatban...)
  • keeroy
    #129
    No. Valóban Billyvel még nem beszéltem azóta, jóváhagyta a dolgot, de a csík már előtte is végigért. Betettem az ő vallomását is, de nem tetszik neki. Adok egy képet, ha még nem kaptál agyvérzést tőlem, akkor kérlek nézd meg:

    Itt
  • Stanislav
    #128
    Nem, ha beszélsz nolannel, és sonia-val is, márpedig végigért a csik, Billy igazolja, hogy ott volt, mikor sonia ellopta a papirokat. Ebben 100%-ig biztos vagyok.
  • keeroy
    #127
    Természetesen végig ér a piros csík, különben nem próbálkoznék. :) A széf is megvolt az ujjlenyomatokkal, mindennel. Viszont a Billy 4-el szerintem valamit félrenéztél, mert ott csak jóváhagyja, hogy ő maga is ott volt a vadászaton, ami gyakorlatilag teljesen irreleváns. :)
  • Stanislav
    #126
    Billy a 4. Igazolja amit Sonia mond. Doksinak pedig halottkémjelentés kell. Megvan teljesen a piros csik? Széfet kinyitottad már 20. emeleten?
  • keeroy
    #125
    Csavarhúzó van, más hasonló nem nagyon, legalábbis nekem.

    Ha még esetleg van türelmed, szeretném megkérdezni, hogy a láncos kérdés megválaszolására mely vallomásokat használtad fel. Sonia 10, Nolent 13, 14-ben biztos vagyok, de nem igazán tudok mit kihalászni negyediknek...próbálgattam ismét, de semmi. Doksinak betettem zöldes mappában tárolt dokumentumot, ami a bírósági végzést tartalmazza, hogy 8 napon belül be kell fejezni az építkezést. :)
  • Stanislav
    #124
    A könyvekkel kapcsolatban nincs semmi. Eddig legalábbis, már csak 2 puzzle maradt és kész vok, de megint elakadtam. :D Nincs valahol a hotelban egy franciakulcs?vagy egy cső, stb valami ami használható?(nem tárgyi bizonyiték, csak használatra) Mosokonyhában vagy hol van 1 gép, aminek az oldalán van 2 anyacsavar, és valamivel szét kéne szednem, de ami cucc nálam van avval nem engedi.
  • keeroy
    #123
    Megtudhatnám a könyvtár titkát? :)
  • vigeza
    #122
    Bocs hülye kérdés volt már megoldottam!
  • vigeza
    #121
    Gyerekek hogyan tudok komunikálni reewes-el?
  • Stanislav
    #120
    Bah...sikerült...fél óra sakkozás után. :D
  • Stanislav
    #119
    Megvan az összes bizonyiték, de nem tudom kirakni... :D:D:D 9 darab bizonyiték, és ebből 6 az DEC... :D Szal elvagyok a sakkozással.
  • keeroy
    #118
    Halljuk!
  • Stanislav
    #117
    Váhhááá, továbbjutottam!:D
  • keeroy
    #116
    Eh. Szemüveget nem találtam, valószínűleg az hibádzik. Pedig a szétvágós ötlet jó volt. :D Köszi.
  • Stanislav
    #115
    lángvágó+védőszemüveg+kesztyű és kész is. :) Mind a mosokonyhában van. :)
  • keeroy
    #114
    Néztem, de nem sikerült nyitni. Gondoltam megbuherálom egy kicsit a csavarhúzóval, lángvágóval, meg úgy egyáltalán, de semmi. :) A kódot sem tudtam megkérdezni tőle.
  • Stanislav
    #113
    Jo helyen kapizsgálsz, nézted már a szobájában? :D
  • keeroy
    #112
    Sehogysem. Azért kérdezősködök, mert már annyira szétdumáltam mindenkit, hogy mindenhol Sorry I'm distracted van. Nem győzök mentegetőzni. Tippre úgy az ügyvéd széfjében lehet, mert öntörvényűleg biztonságba akart helyezni dolgokat a fazon halálakor. Ettől függetlenül nem tudom kinyitni. :)
  • Stanislav
    #111
    20. emeleten van a hálószobája ahol lakott. :) Nem árulom el, hogy jutottam be oda, hacsak el nem akadsz, a láncos, illetve a széfes puzzle-hoz kell majd a szobája. :) De a beszélgetésekből kiderül, hogy hol van a kulcs. :) :P
  • keeroy
    #110
    Ezzel a hálószobás dologgal el vagyok tévedve. Merre van az ő hálószobája? Én a 21. emeleti könyvtárból tudok az irodájába bemenni, ott van a piros villogó...a hálószobája meg vajon a 20. emeleti irodájában van, ahova nem tudok bemenni?:)

    Egyébként ha 2 olyan villogó van, akkor ha a könyvtárban megcsináltuk, amit kell, szerintem nyílik a kápolna is, meg a dokumentumai is.
  • MerlinW
    #109
    Jeah, köszönöm:) Félre is rakom holnapig, ma már nincs ehhez agyam:)
  • Stanislav
    #108
    SPOILER:

    Van még1 német, valami "von valaki" írta. Zöld kötésű. ÉS igen, tényleg csak ennyit tudunk. Rájöttem arra is, hogy Jones hálószobájában az egyik kép alatt van ugyanolyan villogo gomb, mint az irodaasztalánál. De hogy mit kell csinálni vele, azt nem tudom. Illetve kéne nekem 1 dokumentum arrol, hogy ki jó mesterlövész a gyanusitottak közül.Mert kép, tárgyi bizonyiték, és vallomás van dögivel. de doksi nincs, csak a halottkém jelentése, de most kétlem, hogy az kéne.
  • keeroy
    #107
    Németből is van több. Na, bekaphatják. :)
  • keeroy
    #106
    Igen, úgy gondoltam, hogy akkor talán csak egy lesz, a beszéd alapján erre lehetett következtetni. Viszont ha mindenből van egy csomó, akkor németből van csak egy, a Goethe - Faust. De ennek ellenére fogalmam sincs hogy mit kellene csinálni, akkor most öszvisz annyit tudunk, hogy az adott sorban rendezetlenek a könyvek, ami Jonesra nem jellemző.
  • keeroy
    #105
    Aki viszont rájött, hogy a könyvtárban mit kell csinálni, és hogy hogy lehet Jones fiókjait kinyitni, esetleg hogy a kápolnába hogy lehet lejutni, az ne tartsa magában. :)
  • Stanislav
    #104
    Tévedsz, mert több spanyol könyv is van. A rendezetlenség alatt azt érti, hogy 1 sorral felette épitészeti könyvek, 1 sorral alatta jogi könyvek, középen meg mindenfajta és mindenféle nyelven, köztük több spanyol is francia is, stb. Én is gondoltam erre, de rögtön rájössz, hogy nem arra gondolt.
  • keeroy
    #103
    Én is ezzel szívtam szörnyen sokat, MerlinW. A bal oldali Print helyére a másik földes képet kell betenni, amin a dulakodás jelei látszanak.
  • MerlinW
    #102
    Ezen gyötrődöm, jónak kellene lennie, de valami hibádzik... ötletek?



    utolsó a chaotic kép
  • keeroy
    #101
    SPOILER:

    Stanislav:

    Feltételezem, hogy a könyvtárban ki kell húzni az egyetlen olyan könyvet, amely spanyol nyelvű...ha jól látom, akkor talán az lehet, amelyikben ez a "des" vagy "dos" szó szerepel, a többi közelében levő nekem franciának tűnik...mivel ha odakattintasz, minden alkalommal elmondja, hogy egy spanyol könyv lóg ott ki a sorból. Szerintem az nyitja talán a fiókokat, ha azt meghúzod. De az is lehet, hogy az nyitja a kápolnát, a fene tudja. Nekem ez a tippem.
  • Stanislav
    #100
    OFFTOPIC

    "Készül a Still Life 2!

    Két hosszú évnyi várakozás után végre kiderült, hogy folytatódik a remek kalandprogram, a Still Life.

    Az anyagi nehézségek miatt feledésbe merült Microids két év vegetálás után újra erőre kapott, és a Still Life 2-vel kíván berobbani a köztudatba. Az elsősorban kalandjátékokra specializálódott gárda a folytatáshoz egy gyönyörű 3D-s motort heggeszt, a történet pedig ismét egy sorozatgyilkos utáni elkeseredett hajszába csöppent minket. Victoria McPherson profilozó mellett immáron egy újságíró, Paloma Hernandez is játszható karakter lesz, mindketten saját stílusukban próbálják felgöngyölíteni az ügyet. A Still Life 2-n egyébként már június óta szorgosan dolgozik a GameCo Studios csapata, a megjelenés pedig 2008. novemberben várható PC-n. (GS)"

    By Xirol

    Uhh...gondoltam rákeresek. :D Still life, állításom szerint az eddigi egyik legjobb kalandjáték, hatalmas sztori, elképesztő színek és ötlet.(nameg a korhatár is dob rajta :) ). Ha a 2 is ilyen jo lesz, akkor nekem az lesz az év játéka. :) Megmerem kockáztatni, hogy az 1 is azért nem volt csak jobb a TLJ-nél, mert rövidebb volt. :) Bár már azt hittem, hogy nem lesz. 1 végén a befejezés valami állat volt, és azóta csücsülök ezen a cliffhangeren.

    Bocs az OFF-ért, ezt muszáj vol benyögnöm. :)
  • Stanislav
    #99
    Naja, kivéve akkor ha mondjuk 9 bizonyitékot kell összeszedni az adott puzzle-hoz, és ugy kezded a puzzle-t, hogy már megvan belőle 7. Akkor max a maradék 2-őt lehet berakni biztosan.