338
Sinking Island - Beniot Sokal
  • solikka
    #178
    Ma volt szerencsém kipróbálni ezt a játékot és meg kell hogy mondjam szerintem az eddigi egyik legjobb kalandjáték ez. Ami nagyon tetszik benne hogy az egyes részek végén neked kell összerakni hogy az adott kérdés megválaszolásához milyen bizonyítékok kellenek. Így ahhoz hogy végigjátszd érdemes meg érteni a történteket és el kell gondolkozni azon is hogy ki miért mit csinált. Az egyetlen zavaró dolog szerintem benne, hogy mindenkivel rengeteg párbeszéd van és azok közül csak egy töredékének van jelentősége, dehát így van ez a való életben is...

    Amugy most lettem kész az első 4 kirakó darabkával...de már ez alatt is egyszer végigjátszáshoz kellett folyamodnom:D.
  • ngear
    #177
    találtam egy francia nyelvű végigjátszás-féleséget, google translate-tal nekem segített ;)
    végigjátszás
  • keeroy
    #176
    Nem igaz hogy nem ezt nézem először, és utána kezdek el tökölődni...pont addig jöttem rá, amíg ideírtad megint. :)
  • keeroy
    #175
    Na az anyját, hogy ez nem egy trafó hanem egy távirányító...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
  • Stanislav
    #174
    Az a kerekes szék egy darabja, az öreg mindent avval irányitott ami kapcsolóra müxik, remélem igy segitettem. :) Nézz vissza az irodába azt ajánlom. :)
  • keeroy
    #173
    Én a leszakadt levéldarabot láttam meg, az a pici trafó fogalmam sincs, hogy hova kellene, gondoltam hogy a mosókonyhában ahhoz a generátorhoz kéne, vagy ilyesmi, de nem hajlandó beleinstallálni a kolléga. :)
  • keeroy
    #172
    Kiváló. Megfeszítettem a pixelvadászó izmaimat, és megvan. Elnézést. :)
  • Stanislav
    #171
    Könyvtárat nézted már? :) A zsebeket nézd meg, és gondolj a piros villogokra. :)
  • keeroy
    #170
    Aztán kicsit frusztráló már hogy körülbelül 37edszerre fésültem át az összes szobát meg az egész intézményt, mivel minden kisebb epizód után meg kell tenni...aztán így sincs meg. :)
  • keeroy
    #169
    Már egy ideje abban vagyok, fent a heliport loungesben aludtam. :) Utána történt a kis incidens...az óvszert sikerült megtalálni, azonosítani, stbstb, de nincs meg a hiányzó cafatka.
  • Stanislav
    #168
    Majd ha a 3. napra érsz akkor megtalálod. Nem mondok többet, mert akkor spoilereznék.
  • keeroy
    #167
    Le ne írd. :)

    Azt viszont szeretném megkérdezni, hogy a levél leszakadt sarkát hol lelhetem meg. Megint átnéztem mindent, de sehol sincs. :)
  • k3nGu
    #166
    és ki a gyilkos?:Dspoilerbe leírnád?:)
  • Stanislav
    #165
    Hát azért nem vészes, lehet én néztem el, de most nincs több türelmem probálkozni vele, tudom ki a gyilkos, mik a háttérszálak, csak a végső introt nem tudom igy megnézni, de valakinek majd csak sikerül.
  • k3nGu
    #164
    mint a Paradise, Benoit mű...
  • Stanislav
    #163
    Megvan minden, bugos a legvége. :D És emiatt nem fogadja el. Ha az egérkurzort a bizonyiték fölé viszem kiirja a tulajdonosa nevét, viszont ahol kifejti a compare mellett, hogy mi is az valójában, más nevet ír oda. Van egy olyan sejtésem, hogy emiatt nem fogadja el a megoldásom, más nem lehet, mert végigzongoráztam minden lehetséges megoldást. Lehet várni a patch-re. :D Bár mindössze kemény 5 betű átírására van szükség. :)

    Ha valaki eljutott a legutolso puzzle végéhez pls irjon!
  • k3nGu
    #162
    hát a tegnapi elakadásom óta nem nagyon izgat, a 9-es puzzlenál, nehézke...
  • Zol77
    #161
    Valaki játszik wide monitoron?
    mert én akárhogy állítom a képarányt az opsönszben, 16:9, vagy 16:10 , ugyanúgy 4:3 marad,az oldalán két fekete csíkkal. Még jó hogy belerakták ezt az opciót.
  • keeroy
    #160
    Még gólya, most jöttem át másik intézményből, ahol idén végeztem volna. Hosszú és vicces történet.
  • Stanislav
    #159
    Na, mentem aludni, majd holnap folytatom. :)
  • Stanislav
    #158
    Nem feltétlenül, villanymérnöknek tanulok, és nem igazán szeretek programozni. :D Se tanulni, ehhez mégis van türelmem. :) De ahogy láttam te is annak készülsz keeroy. :) BME-VIK? :) Hanyadéves? :)
  • keeroy
    #157
    Grat, több türelem kell hozzá, mint a programozáshoz. Nagy szó. :)
  • MerlinW
    #156
    szuper, köszönöm:) Már csak három darabkám van hátra.
  • Stanislav
    #155
    Jaja, én eddig mindent magam csináltam, kivéve, mikor megsugták hol a kesztyű. :P Vegyetek példát a kitartásomrol. :D vazze, de most elegem van, megvan minden tárgyi bizonyiték 6-bol 3 megvan, 3M a maradék...már vesződök vele egy ideje, de kihagy az agyam már...lehet holnap végigpermutálom az összes lehetőséget. DE a lényeg, hogy mindent megtaláltam. :)
  • keeroy
    #154
    Igen, elég viccesre sikeredett a kirakás... :) Sehogy se jön ki, de nekem ma mindennel problémám van, úgy semmi se jön össze. :)
  • Stanislav
    #153
    De, azzal én is sokat szivtam. Kell a Safaris kép a PIC-be. 4 DEC az, hogy voltak a safarin, 2 DEC pedig egyik Lorenzo, másik Marco, M- az Lorenzo érméje, mig Doc az marco cikke.
  • MerlinW
    #152
    Egyébként ha bejön ez a stílus melegen ajánlom a Culpa Innata nevü darabot ami ugyanilyen nyomozós, gyengébb grafikával, de sokkal jobb hangulattal, történettel.
  • MerlinW
    #151
    Nem emlékszel a marksmanos kirakásra? Nincs már energiám hozzá, 20 perce sakkozom:)
  • MerlinW
    #150
    forgácsot ne felejtsd az ablakban, és azzal is hasonlítsd össze a fegyvert.
  • Stanislav
    #149
    A doksi a halottkém jelentése.
  • Stanislav
    #148
    Minden félkészen? :) Az, hogy honnan lőttek az easy, nézz a könyvtárban ki az ablakpárkányra. És hasonlítsd össze a fegyverrel a fotot. Fegyvernél ha megvan a tipus, akkor a kendővel amit a jobb fiukban találsz töröld át, ebből megtudod melyiket használták, utána vehetsz ujjlenyomatot meg fotózhatsz, összehasonlitgatások, és kiraktad mind2 puzzle-t.
  • keeroy
    #147
    Rendben, köszönöm és nézem!
  • keeroy
    #146
    Ok, most a ronggyal rájöttünk, hogy a fölső volt használva...hmm, na legalább ez már valami. Így most 66%on áll, de még mindig kell valami doksi, vagy tárgyi bizonyíték. :)
  • MerlinW
    #145
    Vegyél fel egy rongyot a fegyverek alól, mártsd (mellette) az olajba, kenegesd le a lőport a fegyverekről, ill a fiókban azonosítsd a lőszert. Ezután a grafittal bekenve meglesz a lenyomat, majd a fotók. Végül vedd magadhoz az olajas üveget is.
  • keeroy
    #144
    Hát, sajnos nincs meg az hogy honnan lőttek, meg hogy melyik volt a gyilkos fegyver. Mindkettőből csak az 1/3án áll a csík. Mindenkivel mindent végigbeszéltem most amit lehetett. A fegyveresszekrényt megnéztem, rájöttem, hogy 270es winchesterrel lőtték le a fazont, és hogy két ilyen fegyver van ott...de ujjlenyomatot nem vehettem, meg nem csinálhattam velük semmit lényegében. Aztán így most áll a dolog.
  • MerlinW
    #143
    Elvileg minden marksman-os bizonyítéknak meg kell lennie, ha beszéltél mindenkivel, megvannak a fegyverről készült fotók, a fegyver, Marco dokumentum és az ujjlenyomat összehasonlítás.

    Kirakni még nem sikerült.
  • Stanislav
    #142
    Megvan minden bizonyiték, vagy még hiányzik?

    Én nekem megvan minden bizonyiték a végén, de nem tudom kisakkozni melyek kellenek, 6-bol 3-ban vagyok csak biztos. :D
  • keeroy
    #141
    Na hát ez az asztalos dolog nem vitt sajnos sokkal előrébb. Marcoról kiderült, hogy katona volt, aztán slussz passz. Megint nem lehet beszélni semmit senkivel, azóta megint bejártam mégegyszer az egész épületet, ez a két marha Billy meg Lorenzo elkezdtek tutajt építeni, meg Sonia és Baina összevesztek. De ezenkívül semmi sajnos. Mit tegyek?
  • keeroy
    #140
    Na az igen, gratula. :)
  • Stanislav
    #139
    Vááá,én a legeslegvégén vagyok, és 1 rohadt tárgyi bizonyiték hiányzik már csak. :D