338
Sinking Island - Beniot Sokal
  • keeroy
    #98
    Na, ez most jó lett. Bár erre az összeállításra is bátran rá merném mondani, hogy már megpróbáltam, úgyhogy nem tudom, hogy mi lelte ezt, hogy nem fogadta el.

    Köszi szépen!

    És a mostanság játszadozóknak egy jótanács, amivel rengeteg szívást meg lehet spórolni:
    Mindig, amikor megtudtok valami újat, nézzétek meg a piros csíkot, hogy haladt-e egy picit...amennyiben igen, az természetesen azt jelenti, hogy a frissen szerzett tudás/bizonyíték kelleni fog a kérdés megválaszolásához, így nyugodtan fel lehet írni, be is lehet tenni a helyére. Nem vicc, több órányi hajtépést lehet ezzel megspórolni.

    :)
  • keeroy
    #97
    Haha. Köszi szépen még egyszer, a későbbiekben majd lesz időm rá, és jelentek!
  • Stanislav
    #96
    Azért, mert megint rossz mentést küldtem el. :D Mea Culpa...de elküldöm most már képben is, meg mentésben is.
  • Vinsanity15
    #95
    nagyon lassan jön lefelé , esetleg nemtudtok vmi yo helyet ahonnét tölthető állapotban van ?
  • keeroy
    #94
    Megkaptam ezt is. Röhögni fogsz, ez sem jó. :))
  • Stanislav
    #93
    Na, én feladtam kicsit a sajátomat. :D Ha valaki rájött aki továbbhaladt, hogy a könyvtárban a könyvekkel mit kell csinálni, illetve Jones irodájában hogy lehet kinyitni az asztal bal oldali fiokjait, irja már le nekem, köszi. (lehet én megoldom, de most elég volt, olvasok inkább Dűnét :D)
  • Stanislav
    #92
    Most nézem csak, mert rossz mentést adtam. :D Küldök uj mentést.
  • keeroy
    #91
    Köszi szépen, megjött a mentés, sikeresen be is tölti. Viszont így sem fogadja el a megoldást. xD Na ez nagyon jó! :))) Pedig rögtön kipróbáltam, és még utána variáltam is egy picit.
  • Stanislav
    #90
    Btw nekem ugyanaz a verzio van mint nektek, elméletben akkor nekem is bugos kéne hogy legyen, szóval. Kétlem, hogy ez lenne a probléma. Ellenben az zavar, hogy nekem nem tud senki se segiteni. :D

  • k3nGu
    #89
    hát sok szerencsét keeroy, így már biztos menni fog:D köszi a segítségeteket!;)
  • keeroy
    #88
    E-mail címet tudok adni. keeroy (a) gmail pont com

    Előre is nagyon köszönöm. :)

    Maga a feladvány szerintem pofonegyszerű, csak éppen nem fogadja el a kolléga a megoldást. :)

  • Stanislav
    #87
    Én is ezt hittem, de szerintem csak megkutyultatok vmit. CSinálok egy mentést keeroynak, amikor elrendezem a bizonyitékokat, és csak okét kell nyomni, nézd meg akkor jól, hogy mit hogy csináltam. És utána ugyis lesz 1 kis animácio, meg sok szöveg, ezért nem adok későbbi mentést. k3nGu te meg probálkozz még kicsit, mert ha azon elakadsz, akkor később csak sokkal rosszabb lesz. :) Ugyanis én keeroy rejtvénye kisebb, de mégis nehezebb, és még lesznek durvábbak is.(pl amit most probálok megfejteni)

    keeroy, ha tudsz adj meg nekem addig 1 msn cimet. Addig megcsinálom a puzzle-t.
  • k3nGu
    #86
    mondom a Benoit-os Paradise-ba is voltak szépen hibák, a patch megoldotta, de lehet h itt is ez van, de nem bizti...


    ide mentés kell!:)
  • keeroy
    #85
    k3nGu:

    Kezdek egy kicsit én is kételkedni, mert az ember az örökkévalóságig permutálgathat, és ha esetleg bugos, és a jó megoldást sem fogadja el, na az elég durván be tud tenni az embernek. :) Egy másik játékukban is hasonlót tapasztaltál? Ott tuti hogy bugos volt?
  • k3nGu
    #84
    (nekem is adhatnál:), psszt nem vagyok itt:D)
  • keeroy
    #83
    Stanislav:

    Próbálgattam azóta is, semmi. :) Akkor sajnos nincs más hátra, minthogy megkérjelek, hogy adj egy mentést, ami a sokat emlegetett puzzle megoldása után van, amennyiben lehetséges. Előre is köszi. :)

    X:\Documents and settings\Userneved\Dokumentumok\Sinking Island\ alatt találhatók.
  • k3nGu
    #82
    de te se tudtál tovább jutni, azon a módon ami stanislav-nak bevállt?akkor ez most vmi hiba lenne?ienek voltak a Paradise-nál is, és az is Benoit Sokal-os volt...

    kezd a lelkivilágom összeomlani:D
  • keeroy
    #81
    k3nGu:

    A vallomásoknak szerintem jónak kell lenniük. Az ing mindenképp kell, a lábnyom-egyezés is, a nyaklánc is. A print helyén is jó, ami van, szerintem...Szóval fogalmam sincs. :D Ne haragudj.
  • Stanislav
    #80
    Fogalmam sincs, a dec-ekkel lehet baj, illetve esetleg a printtel. A többi jó. Én viszont iszonyat módon elakadtam elöl. :D
  • k3nGu
    #79

    kipróbáltam amit mondtál. h Lorenzo 7,6 és Novalt 8,4 de még így se fogadja el, a többi cucc az dec-eken kívűl vajon jó?
  • keeroy
    #78
    Megcsináltam most így is, de anélkül is kicseréli. Istenemre mondom, hogy nem fogadja el! :)
  • timantes
    #77
    aki vista alatt inídaná , az állítsa át a kompatibilitási módot xp-re , akkor menni fog
  • Stanislav
    #76
    A másik földes kép kell, ahol a lábnyomokat emliti.A többi jó. Ezzel csináltam meg előbb. Próbáld kicserélni a másik földes képpel, de nem ugy, hogy főléviszed is kicseréled, hanem kiveszed előbb, és ugy teszed be a másikat.(mert ha ugyanazt probálod berakni, akkor bizony nem csinál semmit). Azzal lesz a gond max.
  • keeroy
    #75
    Úgy emlékszem, hogy oda a vallomások közé a Lorenzo 7,6, Lorent 8,4 kellettek. Próbáld ki!
  • Stanislav
    #74
    A 4 DEC csak az ügyvéd és lorenzo vallomása lehet. Semmi más személyé. Több párbeszéd is van a DEC-ek között. Sonia, és az öreg nem látott semmit, mivel ott se voltak. Az ujjlenyomatos print itt nem kell. Más kell oda. A többi jonak tűnik
  • keeroy
    #73
    Köszi szépen a segítőkészségedet. :)

    http://keer0y.luminarium.hu/tovabbrasem.jpg

    Szerintem sikerült kövessem az instrukciókat, de ezt nem fogadja el. Van egy másik földes kép print, ami gyakorlatilag ugyanez csak más képpel, azzal is megpróbáltam, de továbbra sem volt jó. Pontosan ezt a párosítást raktam össze én is, amire azt mondtam hogy holtbiztos hogy jónak kellene lennie, de nem fogadja el. Komolyan. :)
  • k3nGu
    #72

    csak úgy mellesleg próbaképpen...
  • Stanislav
    #71
    Közben miattad visszaloadoltam előző mentésem, és megcsináltam megint.

    SPOILER:


    1. DEC: Nolent 10-es párbeszéde
    2. DEC: Lorenzo 10-es párbeszéde
    3. M: Gyöngysor párositás
    4. Pic: Baina keze párositás hulla képével
    5. Print: ujjlenyomat párositás a széken
    6. print: lábnyomok káosza print kép

    Bocs, ha félreinformáltalak előbb, de már nagyon messze voltam ettől a résztől, amikor megkérdezted, és nem emlékeztem pontosan. :) Ezután kicsit felgyorsulnak az események, 3 puzzle-t kapsz egyszerre, és meglehet ebből 2őt oldani párhuzamosan, szal majd csak óvatosan. :)
  • keeroy
    #70
    Rendben, köszi. Folytatódik a bruteforce. :) Azért ha esetleg valaki tudja fejből, hogy ott mi lenne a megoldás, azt megköszönném.
  • Stanislav
    #69
    Hát próbálkozz!:) De amugy igen, arra gondoltam, hogy ugyanaz a kép csak más szöveggel. De eskü majd mindig leprintscreenelem mindig, mikor megoldok egyet. :D:D:D
  • keeroy
    #68
    Ne haragudj, nem akarok értetlennek tűnni, de kétszer mellékeljem be lényegében ugyanazt a földes képet? A kép maga ugyanaz, csak a hozzátartozó szöveg más egy kicsit. Egyébként kipróbáltam, és úgy sem jó. Kezdek teljesen készen lenni már. :DD
  • Stanislav
    #67
    Mármint az ujjlenyomatos helyett.
  • Stanislav
    #66
    A másik földes kép kell még elviekben.
  • Stanislav
    #65
    PIC részre kell az a kép, amikor a toloszék van, és a véres pacát fotoztad le. Ekkor már 6-bol 4 megvan neked, a maradék 2-őt csak kisakkozod. Kell még a dulakodás nyomai kép is. 1 marad, azt sakkozd ki.
  • keeroy
    #64
    http://keer0y.luminarium.hu/csaknem.jpg

    Konkrétan valami ilyesmit hoztam ki ez alapján, de itt például a tolókocsi kétszer szerepel. Szóval elég nehéz kitalálni, hogy pontosan mire gondoltak.
  • keeroy
    #63
    Értem. Lényegében tudom, hogy mikre lenne szükség, csak például valószínű, hogy arra is szükség van, hogy betegyem azt, hogy az ujjlenyomatok amiket a tolószéken találtam, Bainahoz tartoznak. Na most ha azt beemelem a print részre, akkor az már eleve tartalmazza a képet a tolószékről is, szóval nem gondolnám, hogy külön egy képet is mellékelnem kellene csak arról. Tárgyi bizonyítékhoz a nyakláncot tettem, ami bizonyítja az egyezést. Igazából nagyon úgy érzem, hogy azt nem azt kell kitalálnom, hogy mi történt, hanem azt, amire ők gondoltak...legalább azt írhatná, hogy hány elem nem stimmel, vagy valami nagyon apró segítséget, vagy ilyesmi.

    Köszi a Te segítséged is egyébként, ha tudod azért még mondd meg, hogy tárgyi bizonyítéknak mit tettél (az ékszerdoboz, a nyakláncot, esetleg mást?), valamint a printek helyén mi szerepelt...ha emlélszel.
  • Stanislav
    #62
    Én is igy voltam vele, elkezdtem végigjátszást keresni, aztán feladtam. Végül probálkoztam probálkoztam, és mindig találtam 1 dolgot, 1 tárgyat, amit nem vettem észre és elmentem mellette.


    A te problémádra amugy. A toloszékes kép kell a pic részbe, ahol a véres sziklát fotoztad le. A keréknyomos képek kellenek még, illetve a többi. Szerintem itt kavartad meg. De azzal elvoltam én is fél órát. Variáltam mi a jó, de végül kisakkoztam, kb 20 lehetőség van amit ki lehet rakni, én végigprobáltam mind, végül bejött az egyik. A felső 3-ban biztos voltam, az also 3-ban nem, szal 3 helyen variáltam a dolgokat.
  • Stanislav
    #61
    Csak azokat a bizonyitékokat nézd(ne törődj a gyilkossággal MOST), amik azt bizonyitják, vagy mutatják meg, hogy kik jártak a parton. Ehhez nem kell a hulla képe és baia keze se(ezt amugy majd össze kell hasonlitani a hulla képével ha eddig nem tetted meg).

    Ja igen, angoltudás az kell. :D Rosszhirem van srácok, mert később ugy jutottam tovább, hogy mindenem megvolt, hogy elolvastam a dokumentumokat. :D A halottkém jelentése 5 oldal, 3 helyen is kelleni fog, és csak ugy tudtam kisilabizálni a dolgokat, hogy elolvastam 2x-3x.

    Van jelenleg olyan puzzle-m, ahol 6 dec kell :D szal psszt :D lesz elég dolgom vele.
  • keeroy
    #60
    Stanislav:

    Ezekszerint te már nagyon szépen lehagytál minket...kicsit lejjebb elég részletesen leírtam, hogy hol akadtam el, és biztos vagyok benne hogy jó a megoldásom, mert más nagyon nem jöhet szóba, de végül sehogy sem fogadja el. Kicsit lejjebb alaposan le van írva, hogy miről van szó, ha esetleg van néhány perced, kérlek olvasd el, mert már ott tartok hogy nem nyomom tovább amíg nem mondja ezt meg valaki. :) Senkivel nem lehet már semmit beszélni, amíg ki nincs találva ez a puzzle.
  • Stanislav
    #59
    Szerintem meg sokkal egyszerűbb az, ha csinálod éppen az adott puzzle-t, és találtál valamit, ami mindenképp ahhoz a puzzle-hoz tartozik, azt beilleszted a bizonyitékokhoz. És akkor annyival kevesebb dologgal kell foglalkozni, kevesebb dologra kell összpontositani. Én már a végefelé járok, de nem tudok még rájönni pár dologra, valoszinűleg 1 dokumentumot kéne megtalálnom, de sehol semmi...(ennyi kell az aktuális puzzle-hoz).

    4 Puzzle-m maradt, ebből jelenleg 2 az amit meg kell fejtenem jelenleg, és mind2-nél 1-1 bizonyiték hiányzik...