338
Sinking Island - Beniot Sokal
  • wolfi0
    #258
    Ha arra gondolsz hogy a lábnyomok és a keréknyomok egy képen vannak akkor nem, mivel két ugyanolyan kép van, csak az egyiknek az a lényege hogy lábnyomok vannak rajta, míg a másikon hogy furán viselkedett a tolószék.

    Ha nem erre gondolsz akkor bocs, biztos félreértettem amit mondtál.

    © Bakos1988: Lorenzo azt a kódot kéri, amivel meg tudja nézni, hogy kinek a kártyájával mentek be utoljára aznap a könyvtárba. Az asztalban nem az lesz, a kódot úgy kapod meg hogy miután meghalt Nolent kiveszed a zsebéből a tolókocsinak a hiányzó részét (a távirányítót), bemész WJ dolgozó szobájába és a távirányítót használód a piros lámpán.Ekkor kinyílik az egyik szobornak az eleje, és tádámm ott a kód. Vidd vissza Lorenzonak aztán. Úgyanígy a szobába is az Anna festmény alatt a piros lámpán használód a távirányítót. És találsz majd egy újabb helyiséget.
  • urobee
    #257
    Üdv mindenkinek!
    wolfi0 epekedve várom végigjátszásod következő részeit
    Kirol én már néztem, de nem találtam megfelelő programot hozzá
    Legalábbbis ahoz amire én gondolok. Mert sztem az opl könyvtáron belül levő GUI_ előtaggal kezdődő opl kiterjesztésű fájlok rejtik a játék szövegeit.
  • kirol
    #256
    A Sinking Island -et lehet magyarítani valahogy?

    Nem ugyan az a fájlszerkezete, mint a Paradise -nak?
    Mert utóbbit lehetett fordítani.

    És szerintem megoldható lenne!
  • bazza
    #255
    dettó.
  • Bakos1988
    #254
    Jah és lorenzo valami kódot kér, ami gondolom az asztalban van, de azzal sem tudok semmi csinálni
  • Bakos1988
    #253
    Én ott akadtam el de nagyon, hogy kolioval bementünk a WJ lakásába
    ott meg van a széf, meg a papírok, de a kép alatti valamivel nem tudok mit csinálni, beszélni sem tudok senkivel mert mindenkinél distracted. Most akkor micsi?
  • ACE
    #252
    Valami nem stimmel, mert csak egy "PIC"-et lehet berakni, és a köröm összehasonlítása az arccal, meg a Nolen láblenyomata a kerekek mellett összehasonlítása Nolen láblenyomatával is egy "PIC"-ben van...
  • bazza
    #251
    Köszi, sikerült. :)
  • Stanislav
    #250
    Olvass kicsit vissza. Azt részletesen leirtuk, még ha több hozzászólásban is.
  • bazza
    #249
    a láncos küldiben segítene vki?
  • Stanislav
    #248
    Kulccsal? :D A szobába, hogy jutottál be? :D
  • bazza
    #247
    a széfcuccba hogy lehet belemászni?
  • Vinsanity15
    #246
    nah bejutottam a szobájába a 20. emeleten de ott is van egy széf és nemtom h nyissam ki.
  • Vinsanity15
    #245
    jah a másik 2 meg a gyilkos fegyver (azis megvan vmennyire) és h honnét lőttek.nemtom melyikkel kezdjem , de sztem a láncos abban van meg a legtöbb.
  • Vinsanity15
    #244
    Szasztok ott akadtam el h most van 3 db puzzlem , az ekső már majdnem megvan, a láncos csak 1 vmi hiányzik de nemtudom mi ? esetleg tudnátok segiteni annál a résznél ?
  • k3nGu
    #243
    én meg az uccsó puzzlenál akadtam el, kevés bizonyíték kell már csak, de megvolt a kápolnás téma, az olajos kendő, most tanácstalan vagyok:)
  • bazza
    #242
    nekem csak egy dokumentumot kér...
  • bazza
    #241
    elnézést, ritka vak vagyok! :))
  • Stanislav
    #240
    "A beton út előtt szintén találunk lábnyomokat. Fényképezzük le majd menjünk tovább. "

    Előbb írta le wolfi...3 hozzászolással ezelőtt. :) Ha ez megvan, csak beszélsz Nolennel, és megcsinálja a fényképet...aztán compare.
  • bazza
    #239
    Hogy lehet megszerezni nolent lábnyomát? Dumálni már nem tudok vele és elileg csak ez hiányzik a bizonyítékok közül.
  • wolfi0
    #238
    4. Miért halt meg WJ?
    Felhív minket Reeves, hogy el faxszolja a halottkém jelentését Hubert számára, és hogy hivatalosan is nyomozók vagyunk. Menjünk a könyvtárba, és olvassuk el a halottkém jelentését. WJ egy golyó által halt meg. PDA-nkba egyedül a halottkém jelentését kell beleraknunk.
  • wolfi0
    #237
    3. Mi történt Baina és WJ között aznap este a szikláknál?

    Beszéljünk Nolenttel a könyvtárban. Nemsokára hív Winnie, hogy elviszik a holttestet. Beszéljünk Lorenzoval. Nézzük meg a PDA-nkat és rakjuk be a következő dolgokat a kérdések alá:
    - Nyaklánc összehasonlítva a gyöngyszemekkel

    - Keréknyomok
    - Nolent láblenyomata a földön a keréknyomok mellett
    - WJ arcában a köröm összehasonlítva Baina körmével

    - Nolent látta ahogy Baina lelöki
    - Lorenzo látta hogy durván viselkedett WJ Bainaval 
  • wolfi0
    #236
    2. Kik voltak a szikláknál a gyilkosság estélyén?
    Jack talál valamit a földön. Fényképezzük le :1. a tolókocsi keréknyomát, és a mellette levő lábnyomokat, 2.Vegyük fel a nyaklánc darabjait. Induljunk el az úton. Addig menjünk amíg nem találunk egy kis elágazódást. Ne a keréknyom fele menjünk, tegyünk egy kis kitérőt. Találunk egy ruhadarabot a bokrokban. Menjünk vissza és folytassuk az utunkat a torony felé. A beton út előtt szintén találunk lábnyomokat. Fényképezzük le majd menjünk tovább. Máris rátalálunk Baina-ra, aki éppen kihallgatja Lorenzo és Sonia beszélgetését, ám amikor észre vesz minket elfut. Menjünk oda ahol hallgatózott. Nemsokára mi is meghallhatjuk, miről beszélnek. Lorenzo építette a tornyot, Sonia pedig WJ unokája. Menjünk oda hozzájuk, és mutatkozzunk be. Kérdezzük ki őket majd vegyünk tőlük cipőlenyomatot és Sonia kezét fényképezzük le. Kövessük Bainat, aki a torony előtt megy el. Ne menjünk be a toronyba még, hanem kövessük. Rátalálunk Baina és Kolio kabinjára. Beszélgessünk el Kolio-val, majd fényképezzük le az ő cipőjét is. Beszéljünk Baina-val, legalábbis próbáljuk meg, ámde ő néma egy baleset miatt. Mivel nem engedi lefényképezni a lábát, ezért a sarat fényképezzük le ahol állt az előbb. Fényképezzük le a kezét is. Kukkantsunk bele a PDA-nkba, azon belül is a Clues Database-ba. Ott kattintsunk a compare-ra. Ott baloldalon válasszuk ki WJ arcát, jobboldalon Baina kezét. Hasonlítsuk össze, ugyanaz. Majd ugyanitt a beton előtti lábnyomokat és Baina láblenyomatát a sárban, az eredmény egyezik. Most menjünk be a kabinba. Találunk két ládát, egyikbe egy levél másikba pedig egy gyémánt található. Találunk még egy nyakláncot is. Azt is hasonlítsuk össze a lánc darabkákkal. Kérdezzük ki Koliot ismét. Azután menjünk vissza a toronyba, és vegyük el a portán található két dolgot. Beszéljünk mindenkivel, és mindenkitől vegyünk cipőlenyomatot, és a nők kezét fényképezzük le. Miután Nolent-től is vettünk cipőlenyomatot hasonlítsuk össze a keréknyomok melletti cipőlenyomatokkal. Megegyezik, ezért beszéljünk vele ismét.Menjünk a 17-es szintre. A polcokról vegyük el a kesztyűt,a lángvágót, a szemüveget, és a csavarhúzót. Menjünk fel a 22-es szintre. A jobb oldali szekrényből vegyük ki a szakadt kabátot. Hasonlítsuk össze a ruhadarabbal amit a bokrokban találtunk, az eredmény megegyezik. Menjünk az asztalhoz és vegyük el a ceruzát. Az asztalon levő ceruzahegyezővel hegyezzük ki a ceruzát. Vegyük el a papírt is. Menjünk vissza a sziklákhoz, a tolószékhez. Állapítsuk meg, hogy hiányzik valami. Rakjunk grafitot a tolószékre és fényképezzük le. Vegyük fel az arany nyakláncot. Menjünk vissza Baina-hoz, és kérjünk tőle ujjlenyomatot. Az ujjlenyomat egyezik a tolókocsin találttal. Beszéljünk Kolio-val. Menjünk bele a PDA-nkba, a Clues Databaseba. Helyezzük el a következő dolgokat a kérdés alá:
    - Lorenzo kabátja összehasonlítva a ruhadarabkával
    - Baina nyaklánca összehasonlítva a nyaklánc darabkákkal

    - Nolent lábnyoma összehasonlítva a keréknyomok mellett talált lábnyomokkal.
    - Baina lábnyoma összehasonlítva a beton előtti lábnyomokkal
    - Baina ujjlenyomata összehasonlítva a tolószéken talált ujjlenyomatokkal.

    - Nolent látta Lorenzot elfutni.
    - Lorenzo azt mondja hogy látott mindent
    - Lorenzo látta Nolentet
    - Nolent látta Lorenzot és Bainat
  • wolfi0
    #235
    Az első két kérdésre megcsináltam a végigjátszást, remélem nincs benne hiba. Ha van szóljatok. A többi nem tudom mikorra lesz kész, de lehet hogy hamar meglesznek azok is.

    1. Walter Jones halála baleset volt?

    Nézzük meg a holttestet. Fényképezzük le WJ arcát, letört köröm van benne. Kérdezzük meg Hubert De Nolent-től, hogy mi történt. Azt állítja, hogy az egyik őslakos a szigeten, Baina, lökte le a sziklákról. Nézzük meg a PDA-nkat. Menjünk a Clues Database-be. Nolent állítását, miszerint Baina lökte le, húzzuk a DEC-be. A fényképet WJ arcáról pedig a másikba. Kattintsunk ezután az OK gombra. Az első kérdés meg van fejtve: WJ-t megölték. Jack felhívja Reevest és beszámol neki. Ekkor automatikusan ment a játék.
    Most menjünk fel a létrán. Nolent ad egy listát, azokról a személyekről, akik a szigeten tartózkodnak.
  • Stanislav
    #234
    A láncos itt is le van írva. :) Párszor már leirtuk. :) Illetve a széfeshez a DEC-eket leirtuk ide is.
  • mariann84
    #233
    már nem kell,megvan
  • mariann84
    #232
    azóta is várom a linket
  • mariann84
    #231
    Hol a link?
  • mariann84
    #230
    visszaolvastam és a széfesra/nyakláncosra nincs válasz...
    hol van angol nyelvű végigjátszás, nekem google nem talált
  • MerlinW
    #229
    Ha visszaolvasol az utolsó két puzzle-t leszámítva mndenre volt már válasz. Ill van egy link egy "majdnem" angol nyelvű végigjátszásra.
  • mariann84
    #228
    Szia
    A széfes kérdésre , ill. a nyakláncosra nem tudod a választ? nem tudok addig továbbmenni..
  • mariann84
    #227
    Sziasztok
    Elakadtam én is, aki végigvitte segítsen már.. angol végigjátszás sincs még.Konkrétan a nyakláncos és a széfes kérdés kellene, végig piros a csík, de annyi kombinációs lehetőség van, hogy egy hónap lenne míg végig sakkoznám.Amit én gondoltam megoldásnak, az meg nem jó..:(
  • wolfi0
    #226
    Nah, csak sikerült. Annyit rontottam, hogy mindkét DEC-be Lorenzos kell. Az egyik hogy Simbi Laktar ki volt, a másik meg hogy kirúgták (?).
  • wolfi0
    #225
    Itt van angolul is:
    What is Sambi Laktar still doing in the island?
    DEC: Lorenzo believes he misplaced the cards.
    DEC: Martin say, Lorenzo must have made him touch the keycard, without him noticing.
    D: The movement of Simbi Laktar's keycard......
    P: Martin's prints's on ex-employee......
    Nem működik így, de szerintem ez a legjobb próbálkozásom..
  • k3nGu
    #224
    ha condomra gondolsz, már rég megvolt, minden szobát átjártam, de vmi még kéne bizonyítéknak:S
  • solikka
    #223
    Menj be az orosz nő szobájába és az azzal szemben lévőbe...ott találsz egy-két dolgot még.
  • wolfi0
    #222
    Nekem már csak a utolsó előtti puzzle-nak ,a mit csinál Larken a szigeten-nek a megfejtése kéne. Betettem a DEC-be a Lorenzo vallomását hogy elkavarhatta a kártyát, Marconak meg hogy véletlenül fogta meg a kártyát. Printbe a pisztolyt. És Dokumentumnak a mozgását a kártyának.
  • k3nGu
    #221
    ha az első válasz nekem jött, én már azon túl vagyok, megvolt az olajos kendős téma is...de utánna...
  • keeroy
    #220
    SPOILER:

    wolfi0 kérdésére a válasz, a kesztyűt a mosókonyhában (17. emelet) levő darálóban lehet megtalálni. Ott lesz a kamu alkalmazotti kártya is. Kinyitni pediglen a csavarkulccsal lehet, amit Lorenzó irodájában találsz (22. emelet), a hőlégballont szerelgetik éppen, ott lesz a földön.

    Tudom, hogy Te már túl vagy rajta, de hátha másnak segít majd. :) Ezt a Still Lifeot meg majd megnézzük vizsgaidőszak után. :)

    Az elkövetkezendő hónapban ugyanis ilyen játékokkal lehet csak játszani:
    Szabtech ZH

    :)
  • wolfi0
    #219
    Vak vagyok.... megvan.