338
Sinking Island - Beniot Sokal
  • wolfi0
    #298
    Eggyel lejebb ott van az angol végigjátszás de magyarul is elkezdtem leírni, de itt van Stanislav írása is:(durván 15 hsz-szel van lejjebb, nem baj elöször vagy itt)
    © Stanislav
    2008. jan. 14. 09:19 | privát | válasz erre | #283
    Jobb felső sarok, de mondtam, olvass vissza. A lényeg, hogy bizonyitékokat ha összeszedted egy adott kérdéshez, ki kell raknod a puzzle-t. Hogy melyik bizonyitékok kellenek. A tutorial elmond nagyjából mindent, de a középső gombot ha megnyomod miután beléptél a táskába, bal oldalt van a kérdés, és hogy mi kell hozzá(kép, document, lenyomat, vallomás, tárgyi biz. ), és ezt kell kiraknod, utána lenn OK gomb. Ha jó, akkor kapsz 1 kis lejátszást és mész tovább.
  • raal
    #297
    Sziasztok!Én most kaptam meg a játékot. Az lenne a kérdésem ,hogy a kezdőképernyőről hogyan kell továbbmenni? Nem enged felmásni a létrán, mindig az írja hogy a kapott információkat mihamarabb juttassam el a felügyelőnek, de sehol nem találom hogyan kell.
  • wolfi0
    #296
    http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcSs/SinkingIsland/Sinking%20Island%20walkthrough.htm
    http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcSs/SinkingIsland/Sinking%20Island%20walkthrough.htm
    Ugyanezt írtam be :)
  • DieHard
    #295
    http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcSs/SinkingIsland/Sinking%20Island%20walkthrough.htm



    na ez teljes. köszi amúgy az volt a baj :(
  • wolfi0
    #294
    Ha nincs az iventory-dba akkor vagy nem adta oda, vagy bug, bár én csak 1 buggal találkoztam eddig... De az szörnyű volt... Gondolt egyet a főszereplő és kirohant a képből és nem jött vissza :D Töltsd újra egy régebbit sztem.
  • DieHard
    #293
    na közbe ez is meglett. viszont. a puskához kell nolent ujjlenyomata. ide is adja. elvileg. de az összehasonlításnál nem jelenik meg :( bug, vagy elrontottam valamit?
  • DieHard
    #292
    absolved :) viszont nem találom Lorenzonak valami ruhadarabját:(
  • wolfi0
    #291
    Én is ezért kérdeztem rá hogy biztos erre gondolt-e és nem a körmök lefényképezésére.
    DieHard: Szerintem keversz valamit. WJ-től nem kell láblenyomat. A többi karaktertől kell, miután megtaláltad a nyomokat.
  • DieHard
    #290
    sziasztok. kérdésem az, hogy lábnyomot hogy veszek? ahol nézi a hullához közel, csak lefotózza, mi kell hozzá?
  • Stanislav
    #289
    Arról nem is beszélve, hogy ha jol emléxem az ujjlenyomat nem is kell a 2. kérdéshez, hanem a 3.-hoz kell.
  • wolfi0
    #288
    Ujjlenyomatát? Ujjlenyomatot akkor kaphatsz ha lefényképezted a tolószék-en az ujjlenyomatot. Az ujjelnyomatot úgy mutatod ki hogy a grafitport rárakod, amit Lorenzo stúdiójában a 22. emeleten tudsz megszerezni a ceruza lehegyezésével. Utána lefényképezed az ujjlenyomatot és beszélsz Baina-val.
  • Punishment
    #287
    Nekem még kéne segítség. Még csak a második kérdésnél járok(Ki volt a parton Walter Jones halála estéjén?). Már szinte minden meg van, de az őslakos lány, Baina ujjlenyomatát nem tudom levenni. Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.
  • wolfi0
    #286
    Na úgy látszik már senkinek sem kell segítség, mindenki végigvitte. :D
    Bár ha valaki most kezdené:
    http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcSs/SinkingIsland/Sinking%20Island%20walkthrough.htm
  • wolfi0
    #285
    Bocs,hülye vagyok, igazad van! :D Látszik hogy öregszem napról napra :D
  • trmn #284
    Köszi, megtaláltam
  • Stanislav
    #283
    Jobb felső sarok, de mondtam, olvass vissza. A lényeg, hogy bizonyitékokat ha összeszedted egy adott kérdéshez, ki kell raknod a puzzle-t. Hogy melyik bizonyitékok kellenek. A tutorial elmond nagyjából mindent, de a középső gombot ha megnyomod miután beléptél a táskába, bal oldalt van a kérdés, és hogy mi kell hozzá(kép, document, lenyomat, vallomás, tárgyi biz. ), és ezt kell kiraknod, utána lenn OK gomb. Ha jó, akkor kapsz 1 kis lejátszást és mész tovább.
  • Stanislav
    #282
    Most az egyszer tévedsz wolfi. :)

    Kolio és Baina kunyhoja előtt nagyito a pocsolyába, itt lábnyomok.
  • bogyoka
    #281
    Halihü:)) MOst kezdtem a játékot, lefényépeztem a hullát, de azután nem tudok csinálni semmit, beszélgettem a társammal de mit tegyek? Hiába keresélek semmi nyomot nem találok.
  • wolfi0
    #280
    Miután megtaláltad a lábnyomokat, egyszerűen mintha beszélni akarnál velük, és beszéd előtt elkéri.
  • himaca
    #279
    hogyan tudok láblenyomatot venni:Koilo's Bainától?
  • wolfi0
    #278
    Nem-nem, elöször engem is megtévesztett de nem két blokk van a kesztyűhöz. A bolt neve vmilyen Gloves. Olvasd végig a blokkot.
  • k3nGu
    #277
    és hol van a kondom blokkja?van 2 repcsijegy, 2 blokk a kesztyűhöz és ennyi...
  • wolfi0
    #276
    Hát, mostanában nincs sok időm, de angol már van, feltéve ha tudsz angolul...
  • Stanislav
    #275
    Wolf azt irta, hogy kesztyű blokkja, és kondom blokkja. Nem 1 blokk.

    "Elvileg:
    - Olaj
    - Kesztyű blokkja
    - Kondom blokkja
    - Valamelyik repülőjegy
    - Kesztyű összehasonlítva az olajos papírral

    - Christina azt mondja hogy a kesztyű Marco-é"

    Nem sokat kellett visszaolvasni. :) Amugy utolso kérdésnél több megoldás is van.(természetesen ez nem változtat semmit a finálén)
  • trmn #274
    Lesz további végigjátszás ?
  • k3nGu
    #273


    vmi nem jó így...
  • szotyimutyi
    #272
    Onnan sem nyitja.
  • wolfi0
    #271
    Ráállsz arra a vas részre a földön és úgy használod a távirányítot a piros gombon.
  • szotyimutyi
    #270
    Én elég érdekesen állok. Az utolsó puzzle fullos, csak az ok gombra kellene mennem. De nem teszem, mert még nem tudtam kinyitni távirányítóval az irodában a festmény alatt a piros gombot. Senki nem mond már semmit. Mi hiányozhat?
  • ACE
    #269
    Jaja, az a legjobb ha az ember a monitoron húz egy csíkot alkoholos filccel, így tuti nem kerüli el még véleltlenül sem a változásokat :)
  • keeroy
    #268
    Aki pedig véglegesen elakadt és sehogy sem megy tovább, annak itt van pár mentés, egészen a játék végéig:

    Sinking Island mentéseim
  • keeroy
    #267
    Sziasztok.

    Még gondoltam visszanézek, miután én már végeztem a játékkal. Látom, hogy nektek is sok gondotok akadt...nekem is volt de nagyon rendesen, jöttem is segítségért mindig. De hadd mondjak egy általános tanácsot, ami nagyon sokat segít az összerakások során...pontosan ezzel a módszerrel elsőre kiraktam hiba nélkül az utolsó 4 feladatot. Még azt is ahova vagy 6 darab vallomás kellett.

    Az a lényeg, hogy a játék közepe-vége felé több puzzlén is fogtok egyszerre dolgozni. Itt már nem árt valami hatékonyabb megoldással összerakni őket, különben rengeteg órát el lehet ezzel szívni ami a játék rövid úton való megunását eredményezi.

    Azt kell csinálni hogy az összerakós képernyőn mindig figyelni kell a piros csíkot. Eleinte csak azt néztem, hogy mikor van már meg végre mindenem ami kell a megoldáshoz, de nem így kell csinálni. Bármilyen tárgyat szereztek, bárkivel beszéltek, és utána villogni kezd a táska ikonja, akkor nézzetek bele, és vizsgáljátok meg, hogy a csík továbbment-e. Ha igen, akkor az a vallomás, tárgy, vagy print nyilvánvalóan kell a megoldáshoz. Így szépen útközben össze lehet rakni az egészet anélkül, hogy különösebben megerőltetnétek magatokat. Ez nekem nagyon hasznosnak bizonyult és a játék 2. felét elég hamar abszolválni tudtam, minimális szívózással.
  • ACE
    #266
    Igen, közben megtaláltam a leírásban, na ez az a momentum amikor nem tetszik a game, mert kurvára el vannak dugva a dolgok...
  • wolfi0
    #265
    Sztem az a Marcos dokumentum, hogy katona volt. Le kell csavarni a WJ dolgozószobájában levő asztal hátulját és ott lesz a harmadik vagy a második fiókban.
  • ACE
    #264
    Na én a 9.-nél megakadtam, már mindenkivel dumáltam de a csík még nem ért végig, tehát valami még hiányzik. A leírás alapján csak a Marco egyik dumája, meg valami olyan nincs meg, hogy: "Press kit of Marco". Ez egy "D" tehát Document. Fingom nincs hol lehet... HELP!!!
  • wolfi0
    #263
    Elvileg:
    - Olaj
    - Kesztyű blokkja
    - Kondom blokkja
    - Valamelyik repülőjegy
    - Kesztyű összehasonlítva az olajos papírral

    - Christina azt mondja hogy a kesztyű Marco-é
  • csgj
    #262
    Hát lol már, ezt nem hiszem el... Újból nekifutottam, és ugyanarra a kombinációra, ami az előbb még nem volt jó, most megadta a választ. Hm, ez most vmi bug volt?
  • csgj
    #261
    "honnan lőtték le Walter Jones-t?" - megvan minden bizonyíték, mégse tudom jól összerakni őket a válaszhoz. Most először akadtam el, ezt vhogy nagyon nem értem hogy van...
  • k3nGu
    #260
    na jó pár napos nem játszás után visszatérnék rá, az utolsónál járok;)


  • wolfi0
    #259
    5. Walter Jones láncát ellopták, ha igen akkor ki?

    Mivel hivatalosan is nyomozók vagyunk, ezért a torony bármelyik kis lyukába is benézhetünk. Kezdjük avval, hogy elkérjük Nolent ujjlenyomatát(lehet,hogy még nem kéri el elsőre), utána megnézzük a könyvtárban a könyveket, főleg a spanyol nyelvűeket. Ha készen vagyunk, akkor lépjünk be WJ dolgozó szobájába. Fényképezzük le a képet a falon. A képen látszik, hogy WJ aranyláncán egy kulcs található. Induljunk el a szekrények felé. Találunk itt mindenféle vadászpuskát. A halottkém jelentése szerint 7.3-as kaliberű töltény volt WJ-ben. Nyissuk ki a fiókot, és nézzük meg a bal oldalon található töltényes dobozkát. 7.3-as töltények vannak benne. Még az is rajta van hogy 270-es Winchester Short Magnumhoz van. Nyissuk ki a Szekrény felső részét. 2 Winchester van, az egyik fölül, a másik alul. A fiókból vegyük ki a ruhadarabot. Használjuk a ruhadarabot mindkettőn, a felsőt nem rég használták. Fényképezzük le, majd nézzük meg alaposan. Rakjunk rá grafitot. Megvan az ujjlenyomat, hasonlítsuk össze Nolent ujjlenyomatával. Megegyezik. Nézzük meg az asztalát. Vegyük el a képet a safariról. Nyisuuk ki a fiókokat a jobb oldalon és olvassunk el mindent. A bal oldalon valamiért viszont nem nyílik az ajtó. Most jön az a rész hogy mindenkivel beszélünk szép sorba. Miután készen vagyunk menjünk Nolent szobájába. Vegyük fel a kesztyűt és a szemüveget és a lángvágóval nyissuk ki Nolent széfjét. Rakjunk rá grafitot és fényképezzük le. Hasonlítsuk össze Nolent ujjlenyomatával, megegyezik. Nyissuk ki Nolent ajtaját a kulccsal majd a széfet. Üres. Tegyük be a kérdés alá a bizonyítékokat:
    -Lánc

    -Halottkém jelentése

    - Sonia azt mondja hogy WJ-n rajta volt a nyaklánc.
    - Lorenzo azt mondja hogy WJ mindig viseli a nyakláncát.
    - Lorenzo azt mondja hogy WJ-n rajta volt a nyaklánc aznap este.
    - Nolent bevallja, hogy elvette a kulcsot.

    - Nolent ujjlenyomata a kulcson.