68
  • Sanyix
    #68
    Figyelembe vesz az mindent, max te állítottál el valamit :)
  • vivike
    #67
    34
  • Piscator
    #66
    Az a szép.
  • sly007
    #65
    Mármint mire konkrétan?
  • Neurotoxin
    #64
    LOL Erre miért van szükség? Én szeretm az FF-t, de IE-t többet használok...
  • sly007
    #63
    A szerver alapú statisztikáktól nem igazán tudod megvédeni magad, ettöl az új technikától viszont igen. És ezért jó, hogy legalizálják.
  • Hegyikecske
    #62
    attól még nem véd meg a szerveralapi statisztikáktól
  • Hegyikecske
    #61
    " a weblapoknak eddig is módjukban állt a továbbkattintási információk kigyűjtése, és esetleges utólagos elemzése."
    Az általad beírt linkből idéztem :) Amugy ezzel csak legalizálnák az adathalászatot, meg netes szokásokat ami nekünk mindenképpen rossz lenne...
  • buran
    #60
    Hehe, akkor Te biztosan meg tudod mondani, hogy az Opera fullscreen módban (F11) miért nem veszi figyelembe a CSS-t az oldal renderelésénél? Tényleg komolyan kérdem; nem lehet ezt a feature-t kikapcsolni valahogy? Én ennél mondtam azt, hogy az Operára még ráfér 3-4 év fejlesztés, mire legközelebb hozzányúlok.
  • buran
    #59
    Aki itt pampog, annak gondolom, nem tűnt fel, hogy az adservereken keresztül eddig is ugyanez ment. Most ideje rádöbbenni, hogy évek óta nyomon követnek, csak szerver oldalon. Most beépül a böngésződbe ez a funkció, és Te döntheted el, hogy használhatják-e vagy sem.

    Hol itt a probléma? Ez egy óriási innováció, csak nem fogjátok a lényeget.
  • algopyrin
    #58
    Menjenek át az oldalak ezen: W3 Validator
    És minden böngészőben ugyanúgy fognak megjelenni.
    Az Opera követi leginkább a W3C ajánlásokat.
  • Vorpal
    #57
    Hát azzal az Opera POWA val még várnék egy kicsit. Weboldalakat csainálok tudom miről beszélek...mondjuk Opera 15 ig.
  • smv
    #56
    "Milyen _konkrét_ hátrány ér bárkit is azzal, hogy megtudják, hogy rákattintottál egy linkre?"

    Milyen _konkrét_ hátrány ér téged azzal, hogy bepoloskázzák a telefonodat, vagy bekamerázzák a fürdőszobádat?
  • MacrosTheBlack
    #53
    Gusztustalan már mennyire agresszívak már most is a reklámok, nem növelni kéne a kémkedést, hanem csökkenteni. Lassan fingok egyet, és már be azonnal dobnak is be 3 wc papír termékbemutatót. :D
  • smv
    #52
    Mibe, hogy nem? :)
  • NEXUS6
    #51
    Itt nem az a gond, hogy nem lehetett eddig is megoldani a forgalom figyelését, hanem hogy így sokkal könnyebb. Ráadásul egyfajta olyan szabványos funkciót jelent, amit a terroristaturbóval feltöltött politikusok a log fájlok megőrzésével és állami szervek számára történő átadásával egyetemben törvényileg is kötelezővé tehetnek. Hasonló törvény a mobilra már most létezik!

    A gond az, hogy a rengeteg adatban láthatólag már most is elvesznek, de még is csábító gondolat még több infót birtokolni. Csak éppen az ilyen hisztérikus légkörben eszméletlen nagy a téves riasztás esélye, márpedig bármilyen a neten kicsit is aktívabb csákórol pillanatokon belül össze lehet szedni egy csomó esetet, hogy alkaloidázott, killbusozott, meg gyanus oldalakat látogatott, vagy ami még gyanusabb, hogy ezek egyikét sem művelte!

    Szal ha téged nem zavarna hogy a neten töltött idővel okkal vagy oknélkül de jelentősen megnövekedne annak az esélye, hogy éjjel nem a macskád kéreckedik vissza az esti körútja után hanem 10-15 jólfejlett kommandós, akkor persze nyugodtan élj ezzel együtt.

    Persze azért nem törnek be naponta ezrek házába ezek a vidámfiúk, de egy lottó 5-ösnél már most is jóval nagyobb eséllyel megkapod őket, esetleg egy jó kis világkörüli utazást is (Lengyel o. Románia. Afganisztán. Kuba-Guantanamó ugye)
  • rigidus
    #50
    "Ezért érdemes tényszerűbb hírportálokat is olvasni, mint az sg.hu ;)"
    pcforum? stingbubussal az elen?

    BTW, telleg erdemesebb olvasni sting FUD-jait mint a Kabare Csutortokot hallgatni.

    GIGAROTFL
  • sly007
    #49
    "A Firefox után így a ping-funkció hamarosan feltűnhet az Operában és az ..."

    Jobban teszed, ha IE-t használsz mert nemsokára Operában is benne lesz.
  • Darth Sith
    #48
    nah, eddig se szerettem a FOX-ot, mostmár végképp nem tetszik. Opera powa!
  • Vorpal
    #47
    ezé mondom én is. hiába tiltja le ezt a user, vanrá elég mód, hogy a klikket kövessem.

    ha valaki rálép a lapomra, az felejtse el, hogy nem ad le információt.

    kár a munkáért amit ebbe fektetnek, mert ostobaság. kicsit olyan mintha javascriptel jelszóvédeném a lapomat...minek úgysem olyan módon csinálom majd meg, mert szt sem ér.
  • Caro
    #46
    lynx-et kell használni, abban nem lesz :)
    Vagy telnettel kell netezni a 80-as portra
  • sly007
    #45
    Mellékesen, a felhasználó is le tudja tiltani így a kutakodást utánna. Kizárja az oldalak legalább egy részét, amelyik ezel a módzerel él. Szerintem ez egy tökre etikus megoldás.
  • NFP
    #44
    Tök feleséeges ez a balhé, mert tök egyszerű scriptekkel eddig is megoldható volt annak a nyomon követése, hogy merre navigálnak tőlünk a látogatók.
    Ez csupán kényelmesebbé tenné fejlesztői szempontból a dolgot, nem veszélyes.
  • Ajnasz
    #43
    Azt magyarázd el nekem, hogy milyen terrorista ellenes fontos információt jelent az, hogy én most ráklattyantok egy linkre? Ezt a funkciót eddig is ugyanúgy be tudták építeni a weboldalba a webmesterek, ha akarták, legfeljebb nehezebben, most kapnak és kapsz egy eszközt, amivel könnyeben szabályozni tudod ezt a figyelési eljárást. Valószínűnek tartom, hogy még extension-t is készítenek arra, ha egy oldal tartalmaz ilyen ping kódot..
  • sly007
    #42
    Nem tudom mit olvastál, de én konkrétan leírtam a választ a kérdésedre:

    "Eddig ellenörizhetetlen volt, hogy küld e információt arról, hogy hol ment ki az oldalról a felhasználó. Most viszont, aki nem akarja hogy kutakodjanak utánna [...], az egyszerűen letilthatja. Tehát ezzel még biztonságosabb a böngészés mint nélküle, mert te döntöd el, hogy elküldje e böngésződ azt az infót vagy nem."
  • NEXUS6
    #41
    Eccer neked is igazad lehet;)
  • Garfield
    #40
    #37, #38:

    Hagyjuk már a hülyeséget. (Mellesleg ezt hívom én teszkógazdaságos adadtvédelmi hisztinek.)

    Jelenleg már bőven van nyomkövetés (szerveroldalon) és az égadta világon de semmit sem tehettek ellen. Aki a nagy testvérről rinyál, az jobban teszi, ha lemondja az internet-előfizetését.
    A ping semmi mást nem csinál, mint kinál egy teljesen egyértelmű, a felhasználók számára is világos nyomkövetési lehetőséget. (A helyzet ugyanaz, mint a zárt kód vagy a nyílt forrás jobb a szoftverfejlesztésben.)

    Másrészt nagy website-ok, webportálok miért ne tudják meg, hova kattintottak a leggyakrabban? Mégpedig a lehető legegyszerűbb módon? Aki mindenféle noname underground warez, meg hűűűdetitkosösszeesküvés site-on kolbászol, az magára vessen, az ilyeneken sosem lehet tudni, hogy vajon állami intézmény figyel vagy csak kedves hekkerek nézelődnek.

    Nem is tudom már, melyik oldalon olvastam, de ez jellemzi a legjobban: az első HTML-tag, ami nem az oldal felhasználóinak, hanem az üzemeltetőinek érdekét szolgálná. Mi ebben a baj? Gondolom, mindenki csak addig fog tiltakozni, amíg nem készít egy weboldalt, melyen roppant könnyen tudná a ping segítségével figyelni a forgalmat.
  • archkoven
    #39
    Szeretem, hogy NEXUS6 mindig megörvendeztet minket egy új angol kifejezéssel.

    A mai adag: "az amcsi mondja: show low profile!"
    Az amcsi ilyet csak akkor mond ha nem tud angolul. Egyébként azt mondja "keep low profile".

    Azért az az ÖTZI FOREWER sem semmi:)))))
  • NEXUS6
    #38
    Ha a világ télleg úgy épülne fel, hogy az államvezetésben ülő űberszuper szakemberek csak és kizárólag az ecceri pógár érdekeit figyelembevéve tevékenykedjenek kishazánk és a világegyetem felvirágoztatása érdekében, nos akkor a hozzáállásod teljesen jogos lenne.

    Csakhogy az előbbi mondat mindkét alapállítása hibádzik:
    1. A tűzhöz közelálló emberkék ugyan olyan vagy sokkal trehányabbul végzik a munkájukat mint te, ezért elkerülhetetlenül viszonylag nagy hibaszázalékkal dolgoznak, szal egyáltalán nem überszakemberek.
    Pláne mióta van ez a tenoristahisztéria, lelövünk egy brazil villanyszerelőt, bocs asztem terrorista (London). De ugyan ez volt 0911 vagy pont a londoni metromerénylet oka is, az "überszakemberek" habár nyomonkövették az elkövetőket, szartak a jelekre, hogy ez valami komoly lehet.
    2. A jelenlegi rend fenttartóinak nem az az érdeke, hogy minnél jobban érezd magad, hanem hogy a jelenlegi rend fennmaradjon, ők a hatalom közelében maradjanak. Ahogy Ripley olvasta szomorúan a Nostromo fedélzetén: "Minden egyéb szempont másodlagos".

    És ez nem valami összeesküvés elmélet, a világ valóban így néz ki!

    Szal a megoldás, ahogy az amcsi mondja: "show low profile!"
  • NeoMaN
    #37
    Gratulálok....

    Nagy testvért akarsz?
  • Ajnasz
    #36
    Milyen _konkrét_ hátrány ér bárkit is azzal, hogy megtudják, hogy rákattintottál egy linkre?
  • smv
    #35
    " Tehát ezzel még biztonságosabb a böngészés mint nélküle, mert te döntöd el, hogy elküldje e böngésződ azt az infót vagy nem."

    Ezálltal miért lenne biztonságosab?
  • sly007
    #34
    Szerintem nagyszerű ötlet ez a ping technika. Eddig ellenörizhetetlen volt, hogy küld e információt arról, hogy hol ment ki az oldalról a felhasználó. Most viszont, aki nem akarja hogy kutakodjanak utánna (ami szerintem az esetek jórészében csak statisztikai infó szerzés), az egyszerűen letilthatja. Tehát ezzel még biztonságosabb a böngészés mint nélküle, mert te döntöd el, hogy elküldje e böngésződ azt az infót vagy nem.

    Szertintem többet használ mind ront a helyzeten. Ezek után szerintem berakják a beállítások közé, a lehetöség kikapcsolását, de alapértelmezésken be lesz kapcsolva.
  • Sil78
    #33
    Az 1.6a1 egy nightly, azaz tesztverzió, ezekből minden nap van új build. Nightly-t nem használnak olyan felhasználók, akik ne tudnának egy egyszerű about:config kulcsot átállítani, szóval tök mindegy, hogy van-e hozzá jelenleg egy szép kis menüpont valahol a Beállításokban, meg hogy mi az alapbeállítása. Különben sem kéne ennyire felfújni ezt, a nightly-k pont az új funkciók tesztelésére szolgálnak, ha nem jön be (pl nem tetszik a felhasználóknak), úgyis kiveszik pár napon belül.

    Mellesleg nyomkövető cookie-k ellen is van többféle megoldás, pl eleve csak a munkamenetre engedélyezni őket, vagy tiltólistára helyezni a cookiebeállításoknál az ilyet elhelyező oldalakat...
  • Luminas
    #32
    lol?
  • Vorpal
    #31
    Az a baj ezzel a pingel, hogy kliens oldali. Ha a kliens kikapcsolja, akkor bszhatod a preciz követést
    Namármost, ha bizonytalan, akkor inkább csinálom meg szerveroldali megoldásként és :
    akkor meg mi értelme van?
  • IoIa
    #30
    "Azok a felhasználók, akik mégis aggodnak a Firefox 1.6a1 és későbbi változataiban megtalálható funkcionális bővítés miatt, az "about:config" ablakban a "browser.send_pings" beállítás szerkesztésén keresztül letilthatják azt."
  • IoIa
    #29
    Még ha lenne is ilyen ping... meg kell nézni az oldal forrását, hogy hova akar küldeni. Aztán már csak be kell írni a host file-ba, hogy 0.0.0.0 -ra átirányítva, és már tehetnek is egy szívességet.
    Bár véleményem szerint - ha tényleg be is építenek ilyen funkciót, majd pl. az Adblock plugin letiltja... vagy valamelyik tűzfal progi, vagy egyéb. Mellesleg az 1.5 elég jó, legrosszabb esetben azt kell használni, amíg lehet.
  • Zsoldos
    #28
    eleg ha minden browsolas elott kitorolteted a cookiekat, es nyugodtan maradhat engedelyezve.

    igy megszabadulsz a hatranyoktol es mukodokepes maradnak a cookies oldalak.
  • Caro
    #27
    Nem kell aggódni, majd ügyes kezek kiszedik belőle, ha benne is lesz, és feldobják a netre.