66
  • plamex
    #66
    Atomot neki!
  • mrzool
    #65
    Onnan minden nagyon kicsinek látszik.:)

    http://space.jpl.nasa.gov/cgi-bin/wspace?tbody=10&vbody=999&month=1&day=24&year=2006&hour=00&minute=00&fovmul=1&rfov=30&bfov=30
  • Sanyix
    #64
    És a Nap még egy kicsi csillagnak látszik... A Deneb pl 270000x akkora mint a nap :) na az már nagy :D
  • echo
    #63
    Az utolsó kép nagyon jó. Milyen picik is bolygók a naphoz képest...
  • Deffyant
    #62
    "olyan helyekre jutva el, ahol még egyetlen expedíció sem járt" elég star trekesen hangzik már nemazért :D (aki nem ismerné:"when boldly go no men has gone before") vagy csak nekem tűnik kicsit koppintósnak? :D
  • Librarian
    #61
    Ehh... hát mégis elindult és nem robbant fel! A fene, most sürgönyöztem a fiúknak, hogy kicsit szüneteltessék a bulit és úgy tíz év múlva vissza kell pakolni a napágyakat, leengedni a strandokat, kivágni a pálmákat, hogy az embereket a várt kies táj fogadja... Micsoda bevételkiesés lesz ez egy ilyen felkapott üdölőbolygónak! Még a Galaxis Útikalauz Stopposoknak is több oldalt tölt meg a Plútó varázslatos lehetőségeivel...
    Ha végetér a mizéria kérem ugorjatok be, megéri!
  • gz8
    #60
    Egy ilyen magvas gondolatért még a számítógépet is kár bekapcsolnod...
  • lamexpert
    #59
    Baz ezek már megint mit bohóckodnak odafent?(WATAFAKA?!?!)
    __________________
    lameXpe®t
    2006 . 01 . 21 ©
  • burninhell
    #58
    ha felrobbant volna az a vacak az lett volna a nagy temetés :P
    a hamvasztott csóka szétszóródik mindenfelé...:D
    biztos azt akarta volna ő is :D
    v lehet féretetttek pár grammot belőle a temetőnmek meg a kövi utazásra ha ez felrobban :D
  • Sanyix
    #57
    Aha akkor ennyi erővel semmit sem indítunk útnak, soha, mert pár év múlva mindíg lesz gyorsabb...
  • eke
    #56
    Hát én magam készítettem el őket....
  • mrzool
    #55
    "mondjuk egyre szkeptikusabb vagyok az ilyen 'hihetetlen' dolgoknál... "

    Helyes, ez a jó hozzáállás!:) Itt a net, mindennek utána lehet nézni a hivatalos honlapokon, nem kell bedőlni a kamu, szenzációhajhász híreknek.
  • mrgenya
    #54
    thx, sejtettem, h ez a válasz. nem a bulvármédiából volt az infó, csak egyik haveromtól. mondjuk egyre szkeptikusabb vagyok az ilyen 'hihetetlen' dolgoknál... melyek pl e-mailban terjengenek a neten és hülyítik a népet.
  • mrzool
    #53
    Volt már párszor együttállás, és még lesz is. Semmi sem fog történni, azt leszámítva, hogy gyönyörű látvány. A legutóbbi 'nagyobb' esemény ez volt:

    http://www.jpl.nasa.gov/releases/2002/release_2002_114.html

    Egyébként amire te gondolsz, az természetesen kamu. Nem a bulvármédiából kell tájékozódni.
  • mrgenya
    #52
    jupíí, akkor ez sem pukkant el a földi légkörben még. kíváncsi vagyok, mit talál a plútón, ha elér egyeáltalán odáig megfelelő műszerekkel.
    meg hallottam egy olyat pletyka szintjén, hogy egynéhány éven belül a naprendszerünk bolygói mind-mind egy szép hosszú sort fog alkotni, és ez érdekes dolgokat hozhat a gravitációban (mondjuk akkor már a világvégét jósolgatták;) )
    az már alapban gyanus, h a plútó kilóg a síkból, de erről ti mit tudtok? fake az egész?
  • mrzool
    #51
    "most ez mire jó hogy elmegy a plútóra? "

    Nos, a kenyér nem lesz olcsóbb tőle, úgyhogy vissza is mehetsz valóvilágot nézni, az való neked...
  • mrzool
    #50
    "Szerintem sok értelme nincs hogy a voyagereket és a pionereket kiküldték a naprendszerből a mélyűrbe,mire odaér a céljához az több mint 1 millió év"

    A céljához??? A Voyagerek célja az óriásbolygók vizsgálata volt, most pedig a csillagközi küldetés fázisban vannak, melynek célja a heliopauza feltérképezése. Más cél nincs, mivel pár évtizeden lemerülnek az RTG-i. Az pedig nagyon is fontos volt, mikor néhány éve a Voyager-1 elérte a termination shockot.
  • valamit
    #49
    a Pioneer szonda is hozott újatt, váratlant, ahogy kellően messze került
  • Kornan
    #48
    Szerintem sok értelme nincs hogy a voyagereket és a pionereket kiküldték a naprendszerből a mélyűrbe,mire odaér a céljához az több mint 1 millió év,addigra sokkal fejletteb szondák lesznek amik simán utolérik.Mondjuk ha ugyis meg akarják vonni a pénzt és már senki sem fog foglalkozni vele akkor ez a legjobb megoldás.
  • Kis-Bob
    #47
    .."éri el a jeges bolygót, vagy méretes KBO-t - kinek melyik megnevezés tetszik..."

    Hát tényleg kicsi...
  • Kis-Bob
    #46
    "A szonda - ami magával viszi a Plútó felfedezője, Clyde Tombaugh hamvait is"

    És mit kezdenek vele? Lepottyantják a Plútóra? Mert talán még ennek lenne értelme. De azt, hogy éveken keresztül utaztassák... hát... Vallásos volt egyébként?
  • Sanyix
    #45
    Sztem nemsokan, mivel ezek a távcsövek eléggé drágák, és sokat kell velük babrálni :\
  • eke
    #44
    Bocsánat. Helyesen: Nem kellene...
  • eke
    #43
    Ja, még valami: Hányan látták közületek a Plutót?
    Én szerencsés voltam a kilencvenes évek elején az akkori távcsövemben láthattam (akkor egy 250/1420-as Newtonom volt)....
  • eke
    #42
    Elbaszni??? Nekem kellene elbaszni, hülye elektronikára, divatra, autora, politikára+ millió egy dologra sem! Ugye? Mindíg is az ismeretlen kutatása s sokszor értemetlennek tűnő kérdések megválaszolása vitte előre az embreiséget+ a háboruk által megkövetelt fejlesztések. Ajánlanám figyelmedbe C Tombaugh könyvét (magyar nyelven a Sötétség bolygója címen jelent meg), hogy egy egyszerű farmerfiú kitartása mekkora diadalt is hozott! Meg tudjál meg többet a Lowel intézet munkásságáról van ott még egy-két elképesztő tény. Tisztelettel:e@ke
  • Fenjoy
    #41
    köszi
  • pimplike
    #40
    Én itt találtam jó cikkeket, csak képek nincsenek
    http://www.hso.hu
  • FeketeFény
    #39
    hajrá
  • valamit
    #38
    wikipedián vannak infók:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_1
    http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_2

    http://en.wikipedia.org/wiki/Pioneer_10
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pioneer_11
  • JimKirk
    #37
    Azert mert ott meg nem jartunk!
  • Fenjoy
    #36
    Voyager, Pionner, szondákrol, nincs valami honlap, hogy hol tart, milyen képeket adatokat gyüjtött eddig?! aki tudja linkelje már be köszönöm szépen!

  • Mihail
    #35
    azt elismerem hogy vannak akik hozzátudnak szólni :D
    de én nem azért fikázom mert nem vágom a témnát. hanem sztem eccerűen nem kéne ilyenekre ennyi pénzt elbaszni :D
  • Mihail
    #34
    most ez mire jó hogy elmegy a plútóra?
    jól szétlövi a Földet is gázokkal..
    de most komolyan most ez akkora flash vagy mi?
    de persze senki ne vegye magára, bár nem hinném hogy a nasa munkatársai lennétek..
  • Thrawn
    #33
    Igen, egyrészt a légellenállás gátolja, másrészt ekkor még az induló tömeg túlnyomó része megvan. Ahogy fogy az üzemanyag, csökken a gyorsítandó tömeg, növekszik a gyorsulás.
  • Sanyix
    #32
    Hát a sűrü légkörben nemis lesz 1g-s gyorsulása :\
  • nearo
    #31
    Háát nemtom..., engem ez a 45 másodperces gyorsulás nem győzött meg a rakéta erősségéről. Nincs átlag 1G-s sem, sőt...:)))
  • lyzu
    #30
    hát erre még várhatunk... <br> de hajrá :)
  • Sanyix
    #29
    A pluto most 31,8 AU-ra van a Földtől, amikor a new horizons odaér akkor sacc kb 33 AU-ra lesz.
    39 au-ra jópár év múlva lesz csak :)
  • valamit
    #28
    a heliopauza úgy 100-150 AU ha minden igaz, tehát igen, jóval túl van rajta
  • pimplike
    #27
    Ez gyorsan jött válasz volt és tiszta. Köszönöm. Ha esetleg még azt is leírnád mi az az Oort felhő...
    Ezek szerint az már a Helioszféra határán túl van?