10
  • Taybore
    #10
    Nekünk már kb 3 éve wireless van leosztva a net, és még csak nem is vagyunk szomszédok, légvonalban kb 120-150 méterre van egymástól a két WLAN Bridge.
  • Basic
    #9
    Szerintem sem nagy ügy. Én is megosztottam a netet a haverommal, aki a mellettem levő bérházbanlakik, csak nem wlanon, hanem bluetoothon.
  • faz
    #8
    De most... öb... ez nem olyan mint mikor rájövök hogy a távirányítómmal a szomszéd tévéjét is tudom kapcsolgatni? :)

    Ha tényleg az van amit mondotok akkor simán jó, ameddig a szomszédomnak csak a maradék jut (bár ezt nem ltáom a cikkben...)

    (A szomszédom úgyis rögtön előfizet majd amint elindítom a bittorrentet)
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    Hohha.. igen nagy teljesítmény kellett ehhez . gondolom egy okos manáger látta, ahogy bármelyik félpr0 linux hekker ezt csinálja @home [otthon..]

    2 wlan router .. mondjuk linksys wrt54gL és máris mehet a móka. csak kell rá egy [azaz kettő] okos program. de legegyszerűbb, ha round-robin módon a 2 együtt adogatja a gatewayeket .. és aztán traffic shapingelnek, ha a pr0nletöltés nem elég gyors a szomszédba' :]

    meg vszleg slave-master felállásba lenne ezt a legegyszerűbb megoldani..
  • ZoliJ
    #6
    a gép csak egy routerhez kapcsolódik, a routerek kommunikálnak egymás között
  • PLaci #5
    Már eddig is léteztek 2 WAN portos router-ek, bár azt nem tudom, hogy hogy oldják meg azt, hogy 1 gép 2 router-t használjon....
  • Flashy
    #4
    ki lehet belőle olvasni olyat, hogy 2 független net előfizetés, 2 router, és valamiféle dinamikus terheléselosztással összefogni a 2 netet. ez alapból egyáltalán nem is hülyeség, a kihasználatlan sávot a szomszéd letöltése "elviheti" kölcsönbe amíg nemkell.
  • asysoft
    #3
    Ez miben különbözik a WLAN routertől? Így első olvasatra semmiben...
  • szombi
    #2
    Kifejlesztették...
    Nálunk már évek óta csinálják, úgyhogy csúnyán elkéstek...
  • Andris
    #1
    Biztos örülnek neki a szolgáltatók... ilyenért felmondhatják a szerződést. Bár a forgalomkorlátos csomagok miatt nem hiszem, hogy ez nagyon elterjedne.