146
  • Seaweed
    #1
    Nemsemmi!
  • whitehawk
    #2
    És a vikingek?
  • Seaweed
    #3
    Hat ugytudom hogy eszak amerikat elobb ertek el mint a "felfedezok"...de ezt a terkepet nezve enyire alaposan tuti nem hajoztak korbe a kontinenst!
    Heveny szamitasaim szerint ezek a kinaiak par 100 evvel megeloztek az europaiakat.. (marmint a teljes korbehalyozas stb)
  • Macc
    #4
    Enis pont a Vikingekrol akartam kerdezni. Ok parszaz evvel meg igy is tartjak a rekordot.
  • Crokin
    #5
    A piri-reisz féle térképeken meg az antarktiszt úgy ábrázolják, hogy még nincs rajta jég...
  • QuippeR
    #6
    szerintem meg az indiánok fedezték fel Amerikát, mivel ők már rég ott voltak, mikor még sem európai, sem ázsiai nem tette a lábát arra a földre...
  • phalanx
    #7
    dél amerikában találtak időszámítás előtt 2-3 ezer évvél készített szikla véseteket, melyeken elefántok , zsiráfok és egyéb olyan afrikai állatok vannak ábrázolva (melyek sohasem éltek amerikában, így elméletileg nem ismerhették őket)... érdekes
  • Cactus
    #8
    1. Vikingek...de látom ez alap.
    2. Nem lehet, hogy ez valami kínai komcsi párt hülyesége? Gondoljunk csak bele, a két szuperhatalom küzdelme, melynek gyökerei visszavezethetők Kínához. Mindegy, ilyen ideológia fejtegetés...
  • Seaweed
    #9
    #6-#7igy osszefugg:

    Nemreg volt az NGC-n egy film ami arrol a kutatasi eredmenyrol szol ami ugyancsak megrazta a tortenelem konyveket, miszerint az egesz amerikai kontinens oslakoi visszaszarmaztathatoak az eszak keletazsiai nepcsoportokhoz es onnan vissza egeszen afrikaig!
    Tehat az indianok osei az akkor meg egybeero kontinenseken (esetunkben eszekkelet-azsia es eszak-amerika) vandorolva nepesitettek be eszakrol delfele haladva az egesz amerikai kontinenst! (eszak es del amerika)!!! (es kiszoritottak az ott elo "fejletlenebb" (mint pl neandervolgyi europaban) nepcsoportokat!)
    Az meg hogy delamerikaban olyan oskori barlangrajzokat talaltak amik zsirafokat es egyeb afrikaban honos allatokat abrazolnak egyszeru ugyancsak az oka! A ket kontinens vala egy volt!
  • Seaweed
    #10
    Te vagy beteg vagy, vagy paranoias..de en nem latok ebben sehol egy szal ideologiat sem!
  • pilóta
    #11
    Amikor a két kontinens valaha egy volt, akkor még nem sok zsiráf létezet. Még emlősök sem nagyon voltak...
  • Seaweed
    #12
    nem vagyok szakerto, nem tudom mik leteztek akkor es pontosan haly millio eve volt es hogy azok a barlangrajzok valosak e, es hogy valojaban mikor keszultek...szal akkor passz. de lehetoseg azert meg maradt
  • bundee
    #13
    A delamerikai barlangrajzok magyarazata lehet egy kiserlet, amikor is egy tudos csinalt egy, az os-egyiptomi technologiaval keszitett hajocskat, es (kiserohajok vedelmeben) el tudott hajozni delamerikaba.

    Masreszt, a kinai tabornok zaszloshajoja 3-4x akkora volt, mint colombusz hajoja... a kinaiak nagyon sokaig a civilizacio csucsat jelentettek - meg par evtized, es ujra igy lesz - hogy ez jo? passz
  • fapaci
    #14
    A legtöbb észak-amerikai indián nyelv erősen hasonlít az oroszra. Nem is olyan régen (najó, azért elég régen) Alaszkából még száraz lábbal át lehetett gyalogolni Ázsiába.
  • ZsoltiMC
    #15
    Ez eleg regen razta meg a tortenelem konyveket, mert mar igy tanultam suliban is, az pedig mar 15-20 eve volt. Amugy a Bering-szoros "koti" ossze Azsiat es E-Amerikat.
  • Pharaoh
    #16
    Azt tudtam, hogy a Kínaiak is sok felfedező utat tettek meg, de idővel azokat leállították, ha fel is fedezték volna Amerikát nem hiszem hogy körbehajózták volna, hogy ilyen pontos térképet tudjanak csinálni, plusz még Afrika, Antarktisz, Európa,
  • haxoror
    #17
    Én eddig azt hittem hogy a főníciaiak voltak az elsők :)

    Mundjuk durva hogy Ausztrália és az Antartktisz is rajta van!
  • Pharaoh
    #18
    Még sok víznem le kell folynia a Sárga folyón, hogy Kína ismét a civilizáció csúcsát jelentse.
  • HUmanEmber41st
    #19
    Ugyebár a kontinensek összeillenek.
    Ha az ember még a kontinensek szétválása előtt "kifejlődött", akkor nem is kellett senkinek sem "felfedeznie" Amerikát..
    Ott áltak és integettek egymásnak a két távolodó kontinens partján :) :)
  • Pharaoh
    #20
    A legrégebbi előember féleségek 5 millió évvel ezelőtt jelentek meg, a kontinensek meg vagy 250 millió évvel ezelőtt váltak szét.
  • NeoMaN
    #21
    Nemhinném...
    Sztem ebben a pillanatban is Kína a legnagyobb hatalom. És általában a legnagyobb hatalomra illesztjük rá a civilizáció csúcsát is.
  • Pharaoh
    #22
    civilizáció nem egyenlő a hatalommal. Legalábbis az én szememben a civilizáció csúcsát azok az államok képezik, ahol a kutatás és a tudományos eredmények legújabb felfedezései születnek, Amerika, Európa, Japán. De ez csak az én véleményem. Ha szerinted egy egypártrendszerű diktatúra, ahol börtönbe zárnak ha kiejted a demokcácia szót a legfejlettebb civilizávió, akkor nem értelek.

    És jelen pillanatban még Amerika ez egyetlen szuperhatalom.
  • Wolffang
    #23
    először azt kellene meghatározni, hogy mi az hogy szuperhatalom (GDP?, atomfegyver?, létszám?, hadsereg létszáma?, vagyon?, erőforrások feletti felügyelet? stb.)

    túl sokat nem befolyásol a világtörténelmen ez a dolog, ők fedezték fel, és? nem használták semmire a tudásukat, európaiak felfedezték és néhány év alatt lerombolták az ottani közösségeket, ellopták az aranyukat stb. ez a történelem
  • Tomalak
    #24
    Mondjuk az az egypártrendszerű diktatúra 300x fejlettebb a mi (és nem csak a miénkél és nem csak keleteuropàra igaz) parlamentàlis demokràciànknàl legalàbbis igen jo uton hallad ahhoz. Gazdasàgàrol nem is beszélve. Amugy meg ott nem az a tipikus kommunista rendszer van hanem vmi jo kis àtmenet legalàbbis nekem igy tanitottàk.
  • haxoror
    #25
    "egypártrendszerű diktatúra, ahol börtönbe zárnak ha kiejted a demokcácia szót"

    Róma meg rabszolgatartó volt Anglia meg gyarmatosított szinte mindent ahol ki lehetett kötni, ennek nincs sok köze ahoz hogy egy civilizáció fejlett-e

    Nem olyan biztos hogy hosszú távon a demokratikus rendszerek lesznek a befutók...
  • Ironka
    #26
    Afrika és Dél-Amerika kb 100 millió éve vált szét a krétában, szóval ezeknek az esetleges barlangrajzoknak semmi köze hozzá. (A Homo sapiens 200 000 éves, a mai értelemben vett főemlősök 40 millió éve alakultak ki, bár az 'ősfőemlősök' már a krétában voltak.)

    A rajzok inkább azt az elméletet támaszthatják alá, h Afrikából is eljuthattak korabeli papirusznádból font hajóikon az egyiptomiak (és így átadva pl a piramisépítési technikát is). Ezt hivatott bizonyítani Thor Heyerdahl Ra és Ra II expedíciója. Az öreg ilyen hajókon átutazta az Atlanti-óceánt.
  • LizardX
    #27
    Tyűha, ezt honnan veszed?
  • Ironka
    #28


    Zheng He zászlóshajója a Santa Mariahoz viszonyítva... nemkicsit durva :D
  • Clava
    #29
    amúgy meg nem tök mind1 megint a buzi amcsikról van szó meg most x-száz év elteltével biztos nem fogják megváltoztatni amerika nevét egy kínainak a nevér erről enniy amúgy emg enmtom kit érdekel ez.
  • rolika
    #30
    erre akartam én is utalni :)
    a múltkor volt a ng magazinban zheng kalandozásairól cikk, és arányos képeken a hajói columbus bárkáihoz képest. hát, a santa maria simán elfért volna a fedélzeten :)
    egyátalán nem elképzelhetetlen, hogy azokkal a dög nagy hajókkal körbehajózták az egész világot
  • Mo.Organ
    #31
    Rajzolni én is tudok nagyokat, és csak a papir mérete szabhat nekem határt
    Jövő héten meg majd azt olvasom hogy a Kinaiak megmár visszafele jönnek a Marsról mert már a Holdat kiismerték. Eddig a pasas csak nézegette egymaga otthon a térképet és csak a szomszédja szólt neki, hogy ez itt csoda ami rajta van? Na mindegy szerintem . . . .
  • Ironka
    #33
    Ez hülyeség, be ne vegyed. A Rusz egy viking törzs volt, akik lenyomták a szláv törzseket a mai Ukrajna területén, az itt élők innen vehették a nevüket. Mindez a 9-11. században történt. Belőlük lettek később az oroszok.
    Namost az indiánok egy csöppet régebben 15-35 ezer évvel ezelőtt (egyesek szerint még korábban) a jégkorszaki földhídon jutottak Amerikába a Behring-szoroson keresztül.
  • Ironka
    #34
    Hülyegyerek. Legalább olyan részletesen van ez följegyezve, mint Kolumbusz hajói. Mer amúgy honnan vennéd hogy az mekkora volt? Európaiaknak hiszünk, ázsiaiaknak nem?

    "A great fleet of big ships, with nine masts and manned by 500 men, each set sail in July 1405, half a century before Columbus's voyage to America. There were great treasure ships over 300-feet long and 150-feet wide, the biggest being 440-feet long and 186-across, capable of carrying 1,000 passengers. Most of the ships were built at the Dragon Bay shipyard near Nanjing, the remains of which can still be seen today."
  • Pash
    #35
    #6: Az indiánok ázsiaiak, onnan jöttek ők is
    #9: Ez az óriási felfedezés már elég régi. A kontinensek meg jóval előbb szétváltak minthogy az ember kialakult volna.
    #16: Kizárt hogy ilyen pontos térképeket készítettek, és az meg egyenesen baromság hogy semmi nyoma nem maradt volna ennyi expedíciónak amerikában, ideiglenes táborok, ellátóbázisok, stb...
    #21: Miért lenne a világ legnagyobb hatalma? Milyen szempontból? Olcsó silány minőségű tömegtermékek gyártásában szuperhatalom az biztos...
    #24: 300x fejlettebb? ez kb. olyan mint a 12%-kal simább arcbőr...
  • Tomalak
    #36
    Jo tuloztam :d meg ize csak nem szeretem ha lenéznek valamit csak mert akàrmi...

    Csak azokat az "olcsó silány minőségű tömegtermékeket" te is legveszed es hasznàlod nap mint nap asszem. Valamit mégis tudnak.

    Miért kellet volna ellàtobàzis? Elfért a hajon is a stuff meg kimondta hogy rà is léptek?
  • NeoMaN
    #37
    Barátom kint él Kínában, mesélt dolgokat.
    A TV azt szugerálja belénk, hogy USA a szuperhatalom. Hát szerinte nem így van...
  • NeoMaN
    #38
    LOL, most nézem:
    "A gyűjtő - név szerint Liu Gang..."

    LIU KANG!
  • LizardX
    #39
    Hát, gondoltam, hátha olvasok valami vicceset az indiánok ruszki eredetéről, de aztán csírájában fojtottad el az elméletet...
  • NeoMaN
    #40
    Egy link:
    itten-e
  • NeoMaN
    #41
    Ez nagyon jó, animálva mutatja az útjukat. :)