282
  • haxoror
    #81
    Az ember is ragadozó és pont ezért alapból agresszív, ezért vannak törvények és társadalmi normák hogy ezt elfojtsa magában, civilizáltan viselkedjen.
    Akinek ez nem megy azt meg kényszeríteni kell rá, ha az sem megy akkor ki kell emelni a társadalomból, mehet börtönbe stb
  • Ma2ska
    #80
    Nem jellemző, de tudom hogy van olyan állat aki nem kedvtelésböl de tréning vagy formábantartás miatt öl, mert egyébként ragadozó...de hol hasonlitható ez össze az emberi kegyetlenség változatosságával, főleg hogy egy ember az áldozat szerepében sokkal rosszabbul éli meg a dolgot mint egy állat, ahol nyilván nem kell pszichologushoz járni utána évekig.
  • ViperNet
    #79
    Ezzel egyetértek. CSAK: ha meg tudod védeni magad, mért ne üss vissza??? Önvédelem ez. Az, hogy erre téged is letartóztanak, a jogi rendszer egyik hibája (szándékos is, mert bűnösök is hivatkozhatnak erre).
    ÉS: a halálbüntetést igenis vissza kell állítani, ha komolyabbá fordul a helyzet. Viszont az ilyen tinédzsereknek is jobban meg kell büntetni -> magánzárka, se látogató, se semmi, csak legyen egyedül sötét, vagy állandóan világos szobában (szellemi megtörés). És ezt kell terjeszteni a médiában, hogy az elkövetők komolyabb büntetésekre számíthatnak. A szüleiket meg pénzbírság sújtja (erre aztán ők is reagálnának, és jobban odafigyelnének a gyerekeikre -> nincs TV, se PC, nem mehet el a házból, stb)
  • static
    #78
    Jól beszélsz! Ha pedig az angolok történelmét egy kicsit is átnézed ebbe mindig ők jártak az élen. Ezek az angolok elmondom nektek büdös rabló banda egytől egyig, vagy legalábbis azoknak a leszármazottai...
  • haxoror
    #77
    Nem az erőszakosság a beteges hanem a motivációja, balhéból megverni valakit beteges de azért megverni hogy a többség aztán biztonságosabban élhessen már nem az szvsz
  • Ma2ska
    #76
    Erröl csak annyit, neurotikus anyukákat látok nap mint nap hülyére pofozni az 5 éves kisgyerekét üvöltve, mert leette magát vagy mert nem volt elég fürge a gyere má mert agyon b.lak felszólitásra...
  • haxoror
    #75
    Sajnálom hogy összetöröm az illuziódat de sok állat van ami szintén öl kedvtelésből.
  • haxoror
    #74
    Az európaiak nem a legkegyetlenebbek voltak hanem a legsikeresebbek.
  • assdf
    #73
    Az ilyennel tényleg csak az a baj hogy majd felnőnek aztán nekiállnak autokat gyujtogatni stb... és majd a média azon fog csámcsogni hogy jaj szegénykék biztos hiányt szenvednek valamiből...
    Egyébként szerintem itt semmiféle mélyebb dolog nincs, ezek ugyanazok a hülyegyerekek akik korábban jó dolognak tarttak a suliban, a koliban "beavatási szertartásokat" meg ilyesmit szervezni tehát akik eddig is erőszakosak voltak csak nem volt internet meg kamerás telefon igy a dolog helyi érdekeltség maradt végig, max egy cikk a sajtóban.Most meg egyből nyilvános lesz a dolog ha felrakja a netre. A megoldás egyszerü mert a gyereknek vagy pofonhiánya van, vagy éppenséggel már túl sokat is kapott(ez is ugyanazt a hatást váltja ki). Szóval a szülőké a döntö felelőség.
  • Ma2ska
    #72
    Igen? És ha te vagy szeretteid kerülnek ilyen helyzetbe hirtelen, hivni fogod a problémamegoldót ? Te lennél az első aki bosszúért hörögne? Milyen szakember, mikor, miután hasbaszurtak?
  • Szemi90
    #71
    Azzal, hogy az ilyen beteges egyéneket kibeleznétek, meg fejbelőnétek, pont ugyanolyan betegessé válnátok Ti is.
    Bízzuk ezt a "szakemberek"-re.
  • Ma2ska
    #70
    Az antikrisztus a bennünk levő üresség és személytelenség, a szeretet hiánya...
  • Ma2ska
    #69
    Akinek még volt valami illuziója hogy a világ és az ember "fejlődik", nyugodtan leszámolhat vele. Az állat nem kegyetlen, táplálékért öl vagy védekezésböl, van az állatnál sokkal rosszabb, a lefokozott ember...mint Hamvas Béla irta: Az antikrisztus világában élünk, ma mindezt szabad, nem marad más mint fogunkat összeszoritjuk és türjük, hogy nem nyilik meg az ég és áll bosszut minden borzalomért...a sátánnak szabad kezet adtak...
  • Troszka
    #68
    Úgy fejbelőnék egy ilyen állatot...
  • AtisH
    #67
    Igaz nem ilyen egyszerű a magyarátat, de tipikusan bejött Andy Warhol jóslata miszerint "tizenöt percre bárkiből lehet sztár". Ezt nyomják a valóságsók is... A hírnév eléréséhez és internet segítségével meg bárki csinálhat egyszemélyes "médiavállalkozást".
    És arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy nagyban hozzájárul ezekhez a "hóbórtokhoz" az emberek, járókelők immunitási is tbk. az erőszakkal szemben.
  • Prof William
    #66
    A hentiaikkal levezetik a feszültséget.
  • Enkil
    #65
    azt te csak kébzeled,
    mennek az utcán mögöted vagy meleted tök átlagos pofák
    hirtelen fejbe basznak köpnyi nyelni nem tudnál
    ez nem uyg müködik hogy előte szólnak hogy meg akarnak verni, egy hirtelen ütés és lehetsz akármilyen erős esélyed sincs
  • Enkil
    #64
    ez más fejlett és kevésbé fejlett országokban is jelen van, sőt nálunk is előfordul hébe-hóba
    a legtöbb nem lesz szem előtt, mert öregek,hajláktalanok,meg kis kölykök nem nagyon fognak rendőrökhöz szaldgállni, meg a rendőrségeknek sincs elég kapacitása arra hogy ezzel is normál szinten tudjanak foglalkozni
  • Orltran
    #63
    Igen, szerintem a is a szülőknél és az oktatásban kezdődik a dolog. Hányszor próbálták már bebizonyítani, hogy az erőszakos filmek meg játékok így meg úgy, de sose sikerült. Nekem is megmondta apám, mikor még pöttömpalkó voltam, hogy amit a filmen látok, az nem a valóság. Na, ehhez is tartom magam azóta. A Hiradóval, Kókusszal, passzivval, talkshokkal kapcsolatban viszont egyetértek, mivel ott elvileg a "valóságról" van szó, és bizony úgy működik az is, mint a Golden Globe díjkiosztó tegnap, hogy mindkét csatornán csak a saját maguk által sugárzott sorozat nyert, a másikról még csak nem is hallott senki..., szal sok köze nincs ahhoz, hogy tényleg mi is történik, csak a nézettség meglegyen.
    Legfontosabb mégiscsak a szülő, utána a suli, ovi. Kicsit fontosabb lenne tudni, mi a jó és a rossz, mint bármi más, mégis csak a tárgyi tudás megy.
    A Bibliát kellene oktatni, meg keresztényerkölcsi nevelésről pedig annyit, hogy ezek a hülyegyerekek 1000 év alatt nem tudnának annyi szörnyűséget elkövetni, amennyit a Biblia nevében eddig elkövettek a világban. Másrészt tényleg szerény véleményem szerint, de azt gondolom, ha vallási köntösbe bújtatjuk az erkölcsíséget, az káros, ha olyan találkozik vele, aki nem nyeli le. Ha nem hiszi el a vallási részét, vele együtt nem fogja elhinni az erkölcsit sem. Én nem azért nem verek senkit arcul az utcán, mert majd a Jóisten megbüntet, hanem mert én sem szeretném, ha így bánnának velem, sajnálnám az embert, és nem szeretném, ha a világ olyan lenne, hogy azon kelljen izgulnom, vajon hazaér e a kedvesem. (Így is kell, és ez is baj, de remélem érthető, amit írok.) Valamint, azt gondolja, aki írta a Biblia dolgot, hogy a vallásos középkorban jobb volt a közerkölcs, és biztonságosabb volt az élet?
    Szerintem kezdjünk akkor már Buddhizmust tanítani, az legalább aszondja, hogy az élet mindennél értékesebb.
    A tolerancia pedig szintén jó dolog, hiányából szintén erőszak születik, ennek ehhez max annyi köze lehet, ha van egyáltalán, hogy aszondják, annyi a lényeg, hogy hülyén nézzen ki az illető, akit ütnek. Ez pont intolerancia, de kicsit erőltetett egyáltalán belemagyarázni.
  • romulan
    #62
    Én is fiatal vagyok.de itt végülis nem a gyerekek a hibásak,hanem a szüleik meg a kormány,tévé meg a sok faszság ami bennük megy.manapság minden az eröszakrol szol,de ha hozzám jönnének ilyen kis suhancok biztos korházba küldenénk öket!ez embertelenség nem pedig móka.nem jönnek rá hogy emberéletekkel játszanak szomoru:(((
  • sajoati
    #61
    vki emlitette a "Mechanikus Narancs" c. filmet (konyvet). nos, ez full errol szol, a brit hulyegyerekek aggresszivitasarol, akik tkp. nelkuloznek minden emberseget.

    a cim Clockwork Orange, az orange tkp. egy orangutan fajtara utal, vagyis kb. Lelektelen Majomszarmazek lenne a nyers (v. hiteles) forditas.

    a film megdobbento, legalabbis ugy, hogy tudjuk, a jelenseg nem is fikcio. pedig 1971-ben keszult, az akkori allapotokrol..
  • Enkil
    #60
    az ilyen emberek ezt élvezik, és a bárataiknak büszkélkednek vele
    de amikor ezek már felnőtek átlag a 95%-uk teljesen normálisak lesznek kivülről, a munkahelyen meg az emberekkel is ugyanugy mint a többi ember
    és majd csak anyit mondanak ja bocs fiatal voltam de már benőt a fejem lágya majd röhög egyett
  • Zro
    #59
    Az erőszak nem egy újkeletű dolog. Ha csak az európai embert nézzük bárhová ment a történelem során első dolga volt leigázni, legyilkolni, kirabolni, megerőszakolni, rabszolgasorba kényszeríteni az ott élő kevésbé agresszív vagy gyengébb népeket. Persze minderre büszkén felsőbbrendűségének tudatában. Pedig akkor még tv sem volt :) Ez inkább a kultúránkban gyökerezik. Nyílvános megkövezések, akasztások, gladiátorviadalok. Azok is live show-k voltak. Cirkusz kell a népnek...
  • G.Freeman
    #58
    pont ebből latszik hogy nézni kell a korát, nem a 30-40 évesek verödnek bandába hanem a kis pöcsök akik nem fogják fel a súlyát annak amit csinalnak
  • Enkil
    #57

    Inkább az a baj hogy a tv-sek többsége az átlagnál is hülyébb, és magasról leszarják az embereket. Mi nálunk rtl vagy tv2, mindketőn a félmüsör idő azzal megy el hogy saját magukat sztárolják és saját magukról mutogatják a híreket.
  • dez
    #56
    "ha meg foglalkozol vele, neveled, irányitgatod, felnő, aztán 16 évesen a társai halálra rugdossák ..."

    Nem igazán tudlak követni... :p Ha nem lesz elhanyagolt, szeretethiányos, stb. gyerek, akkor meglincselik az ilyenek irígységből, kisebbrendűségi komplexusból, stb., erre gondolsz? Szerintem csak ha kérkedő, lenéző, stb. lesz. De olyan is csak a (hülyébb) gazdagok ugyanúgy igazi odafigyelés helyett "lepénzelt" gyerekei lesznek.

    "megoldás? nincsen, a média/multik már akkorára nőttek, h az állam képtelen szabályozni ..."

    Szerintem a multik (az álnok reklámjaikkal, stb.) is csak a fent nevezett gyerekekre tudnak igazán rászállni, manipulációs gépezetükbe szívni.
  • Molnibalage
    #55
    Na velem próbálkozna pár ilyen kis seggdugasz,kiadós kórházi kezelés lenne a vége. Na persze nem nekem.

    Egyébként tényleg ki van nyalva a fiatalok segge.
    Én büntetésnél nem nézném az elkövető korát. Ha beszámítható (elvégre telefont használ) akkor büntethető, ha meg engem megtámad akkor én eléggé bepöccenek és NEM fogom vissza magam.

    Mint látható pusztán ütés/rugásba is simán bele lehet halni még kés/fegver sem kell. Akkor a kis pöcsökre is ez várjon. Nem vagyok agresszív, de az ilyeneknek már bocsánat a pillanat hevében nem kegyelmezek. Ha túléli, akkor elbeszélgetnék vele.

    Mellesleg mivel előre megfontoltan teszik, akkor ez igen súlyos bűn JOGILAG is.

  • Tomo15
    #54
    Elszomorító ez a dolog ez tény, de ellentámadásokkal se lehet semmit elérni, mert akkor ugyan ott tart az ember...Itt valami durvább dolog kell.Bár az lenne a legjobb, ha ezt kinöné az a korosztály aki most ezt csinálja.Bár erre nincs túl sok esély...
  • Enkil
    #53
    ez a cik nagyon megkésett ilyen már évek óta hosszú zajlik
  • haxoror
    #52
    "Orwell:1984"

    Hát ha az kell a rendrakáshoz akkor legyen az.
  • tomsolo
    #51
    ott ha nyomorékká versz vkit (és nem hal bele) mindkét kezedet levágják és elkobozzák a vagyonodat... akárhányéves is vagy.
  • avman
    #50
    Óh, már megint a filmek, a technikai eszközök, a bekapcsolatlan tartalomszűrés meg az internet. Kicsit sem ám a szülők, az elbaltázott oktatási rendszer és a kurvizálódott média. Sőt, ez utóbbiban fognak majd Kérdéseket feltenni és Válaszokat találni. Mindenkinek jár ugye a 10 perc hírnév, mindegy, ha kétes is. Erről szól ez az egész. Hiszen ha nem szerepelsz a tévében (ma már ugye bármely médium, így az internet is megteszi), akkor te is csak egy huszadrangú senki vagy, egy arc a szürke tömegből. Kis sulykolja ezt már évtizedek óta az emberek agyába? Természetesen a televíziók hírműsorai, melyek a vért az aszfaltról a kamerával itatnák fel, hogy a Nézettség nevezetű háziállatuk minél inkább jóllakhasson. Arrogánsak, képmutatók és gyakorlatilag semmiféle etikai megkötöttségük nincs, hiszen nem ők csinálják a híreket, hanem csak tálalják. „Szörnyű, igen lemészárolták, elrabolták, felgyújtották, megették, lerohantál, felrobbantották, több száz áldozat.. A helyszínen élő adásban tudósítónk. Kamera rásvenkel a hullára, vérfoltra, összetört autóra, tankra stb. „megrázó képsorok és most következzen a reklám majd utána a big brother, legyen ön is milliomos, aktív, passzív, kókusz, jay leno show stb. Az ember ezektől tompul el. Az emberi élet, a mindennapi emberi élet totálisan értéktelen lett a képernyőn. Az emberek 99%-a el tudja választani rembót és a GTA-t a valóságtól. Persze el lehet intézni annyival, hogy ilyen világot élünk ők csak a tükröt tartják. Csak épp ez a tükörtartás, na ezzel van egy kis gond. És persze álságos módon majd ezek a műsorok fogják ezt a problémát a képernyőn megoldani. Van pár ember aki a médiában helyezkedett el a baráti körömből anno. „A nézettség, basszátok meg, a nézettség. A többi tökmindegy.”
  • Admiral
    #49
    Igen, ezeket sajnos nem nevelte meg senki. A mai rohanó-teljesitmény-és-pénzorientált világban sajnos a szülöknek egyre kevesebb idejük marad a gyereknevelésre, értékek átadására, stb.

    Ennek okai jóval túlmutatnak a mobiltelefonokon, gyökeres társadalmi okai vannak.
  • nenad
    #48
    aztan majd jol lecsuknak..

    ez varhato volt velemenyem szerint, a sok eroszaknak amit lepten nyomon az ember agyaba pumpalnak valahogy ki kell jonnie. Sokan csak rohognek ezen, de sztem nem ennyire egyszeru a dolog..
  • okosszöszi26
    #47
    Pedig akik ezeket művelik, valószínűleg nem is látták.
    Én nem gondoltam volna, hogy eljutunk idáig.
  • mesor
    #46
    A gáz az hogy a demokrácia túl sok jogot enged meg az embereknek! A Franciaországi zavargás is megállítható lett volna ha az elején a katonaság legyilkol pár hülye gyereket.
    A védelmi szervek hozzá sem nyúlhatnak az ilyen kis kecsegekhez mert ők lesznek elítélve!
    Határozottan kell fellépni ellenük!
    Igenis kéne a halálbüntetés visszahozatala!
    Az biztos ha én meglátom az utcán hogy pár gyerek ver egy gyengébbet akkor aztán lesz ne mulass azt meglátják hogy milyen "mókás" dolog ez!
  • JackDaniels #45
    Én majd arra videóra leszek kíváncsi, amikor majd egy ilyen 3-4tagú bandát szépen lelövöldöz valaki, aki már előre fel lesz készülve egy ilyen "mókára".:DDD Nah, akkor majd lehet jókat kamerázni a sok suttyó, korlátolt bunkónak. És még az amerikaiakat tartjuk primitívnek. Lassan nyugat európa is "felzárkózik" hozzá.
  • G.Freeman
    #44
    "te azért nem lopsz és nem ölsz meg senkit, mert büntetik? egyébként meg simán élvezettel? ugye hogy nem. régen rossz, ha már a büntetéssel kell vlakit elriasztani attól, hogy embert öljön

    az más kérdés, hogy a baj már megtörtént, tehát tényleg példát kell statuálni"

    ez nem így működik...a törvény imperatív parancsai és a rajtad keresztül a társadalom erkölcsi értékrendje együtt kényszerít arra, hogy a deviáns magatartásoktól mint pl ez tartozkodjál

    de ha az egyik hiányzik vagy gyenge akkor azt nem tudod ellensúlyozni azzal hogy a másikat erősíted, egy bizonyos határon túl már a büntetés súlyosbítása statisztikaliag bizonyitottan nem hatásos

    lehet súlyosbítani a büntetéseken, de nevelés és megelőzés sokkal fontosabb lenne...

    másik dolog hogy pl egy 14 éves gyerekkel szemben a büntetéssel többet ártasz mint használsz, mert a legsúlyosabb büntetés amit jelenleg kaphat magyarországon az 10 év, az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény elkövetésekor 16. életévét be nem töltött fiatalkorúra kiszabható szabadságvesztésnek ez a maximuma. Ebből jó magaviselet után feltételesen 8 év múlva szabadulhat, szoval 22 évesen már kinnt is van, nincs munkája nincs végzettsége csak 8 év börtöntapasztalata - pontosabban 7 év a fiatalkorúak börtönében + 1 év fegyház vagy börtön...de ez böven eleg 99% hogy bűnöző lesz,ennel mar azzal is jobban járnánk ha kivégeznék de egy 14 éves gyereket nem lehet, egy felnöttet se mert ez alkotmányos alapjogba ütközik


    es nem utolso sorban a fogvatartás kva költésges, ha jol emlekszem 4-5 ezer FT/fő naponta a csillagban es vannak most 1100an - az 5,5 millió FT...különben sincs már hely
  • Nenrandil
    #43
    Mechanikus narancs!!! EGy az egyben ez jutott az eszembe...Sajnos az is ezt tárgyalja...és a "megoldást" Ajánlom midnenkinek Igen tanulásogs...
    Egyébként ez szerintem sokkal dúrvább és elterjedteb probléma...És tényleg nem csak Angliában mutatható ki. Amikor voltak a Párizsi zavargások ott is a fiatalok csinálták a balhét...Habár annak egészen más volt a háttere... de a lényeg akkor is az hoyg nagyon el vannak a dolgok rontva...Nagyon, nagyon...
  • Dragooon #42
    az ilyet megszületni se lehetne hagyni, de sajna nem tudjuk, ki milyen lesz, hisz lehetne mintapolgár is

    kíváncsi lennék, ha én poénból pofánrúgnék pár hajléktalant csak úgy mókából, vajon mit mesélnék/tanítanék a gyerekjeimnek.
    a lényeg, hogy én nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel