720
Star Trek: Legacy
  • akyyy
    #680
    <Entry id="STL_INTRO_01">In 2153 a microscopic alien life form was found amongst debris in the Earth's Antarctic.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_02">It was synthetic and the discovered alien nanites had the power to heal and recreate life where there was none.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_03">10 years later a Vulcan Science Commander was given top-secret access by the newly formed Starfleet to study the microscopic life form. </Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_04">She greatly admired their efficiency and order.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_05">Seduced by their perfection, by their logic, Vulcan Science Commander T'Uerell injected the alien nanites into her bloodstream.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_06">Her body was infected.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_07">Her cells were restructured by the nanites.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_08">She was reborn.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_09">She was assimilated.</Entry>
    <Entry id="STL_INTRO_10">Federation Docking Station orbiting Earth</Entry>


    az ui-s könyvtárú STLintro.xml hivatkozik rájuk, de a kérdés, ezek hol jönnek elő?
    vagy az xbox verzióban volt esetleg egy intro ahol felirattal leírta a történetet?:\ pc-n miért nem?
  • Che
    #679
    Egy kis picard történelem :)

    Picard 2333-ban elsőtisztként szolgált a USS Stargazer (NCC-2893) fedélzetén, és miután a hajó kapitánya meghalt egy csatában, őt nevezték ki a hajó élére. A következő 22 évben a Stargazer parancsnokaként felfedező küldetéseket hajtott végre.

    A Stargazeren töltött ideje alatt Picard kapitány megnyerte a Maxia-i ütközetet a Maxia Zeta rendszerben 2355-ben, egy ismeretlen támadó ellenében (ami az utólagos meghatározás szerint egy Ferengi D'Kora osztályú csillaghajó volt). A csata alatt Picard kidolgozott egy új taktikát, amely később „Picard manőver”-ként vált ismertté, és amelynek segítségével teljes győzelmet aratott a Ferengi hajó felett. Azonban a Stargazer javíthatatlan sérüléseket szenvedett, az ütközet alatt, és leselejtezték. A hajója elvesztése után Picard-t hadbíróság elé állították 2356-ban, de felmentették. (A Csillagflottában ez a szokásos gyakorlat egy hajó elvesztése után, egy régi tengerészeti tradíciót követve.)
    ------------------
    Ezeke után 9 év nagy semmi majd hírtelen jött az Enterprise-D :)
  • akyyy
    #678
    wikipedián már láttam

    amúgy érdekes a legacy storyja, ahogy összekapcsolódóik Turell miatt az egész Star Trek :)
  • lee56
    #677
    Látom hiányoztál pár csillagflotta-történelem óráról
  • lee56
    #676
    Mert Picard azon a négygondolás izén szolgált korábban, és miután meghalt a kapitánya, átvette a parancsnokságot, igy megdobta a karrierjét egy picit :), később lett a (galaxy osztályú) enterprise kapitánya.
  • akyyy
    #675
    nah ez megvan nem is volt nehéz:D
  • akyyy
    #674
    nah most járok ennél a híres meteoros küldetésnél.

    első kérdés: elején azt hittem vmi ismeretlen kaptánnyal leszünk még más is beszél, ő ki? utánna picardal leszünk oké, de miért nem az enterprise a hajója? miért ez a 4 gondolás izé?:S


    + hogy érdemes megcsinálni?gondolom so gyengébb hajót kell az elején venni, bemenni a meteorok közepébe, és magukra hagyni hogy scináljanak valamit, és én meg ami a legközelebb vannak szétlövöm amenynit tudok. de az összeset szét kell? mert jön egy uj cél hogy vonosugárral kell valamit kezdeni, de nemtom mit, a bolyó szélén mutat vmit fehéren, de mire odaértem volna h jobban megnézzemmi van ott, egy bolygó felrobbant:D
  • akyyy
    #673
    lépj ki indítsd ujra a gépet, és kezd el, remélhetőleg van mentésed a küldetés kezdésekor ( tehát a menüben a foyltatásra mész, és nem loadingra, akkro elvileg jó lesz, ha nem csinálhatod ujra a küdletést:( )
  • SlyDers
    #672
    Hát elsem hiszem de megcsináltam
    és a klingonos küldi tényleg rögtön lövöldözéssel kezdődik, semmi kis bejátszás vagy objektíva, viszont annyian vannak mint az oroszok
  • SlyDers
    #671
    ok megpróbálom
    eddig sajna még csak 1-et sikerült megállítanom a 3-ból
    most valamivel azért jobb, mióta fenntvan a mentés kieg., mert legalább nem kell előről kezdenem
  • akyyy
    #670
    jah most jut eszembe, érdemes szemből támadni akkor hamar megálnak
  • lee56
    #669
    Már nem emléxem pontosan arra a pályára, de a 3 szállítóhajót simán megbénítottam, asszem még a shift-t-t se használtam, egyszerüen mögéjükvittem a hajómat és lőttem amég meg nem álltak, csak nem mindegy hol bénítod meg őket, akkor jársz sikerrel ha a bázis közelében állnak le, akkor kilövi őket egy erős féjzer a bázisról, csak folyton megjavitják a hajtómüvet, ugyhogy lőni kell mint a wadnyugaton :)
  • akyyy
    #668
    úgy a legcélszerűbb, hogy letámadod a romulán hajókat az elején, majd a második hullámot is, és mikor szolnak h menj és nyirj ki annyit amennyit csak tudsz, feljavítod mindegyik hajódnál a sérüléseket, 3 hajót a legközelebbi emt-hez irányítod, és te a legtávolabbihoz mész, de csak akkor, ha látod a térképen, hogy már elég sokan vannak ott, és mikor odaérsz, gyorsan hívod azt a műholdat vagymik akarnka lenni, ettől felrobban, és kinyírja a közelben lévő romulá hajókat is. ugyanezt a töbivel is, az marad utolsónak, aminl várakoznak a hajóid. mikor odamész, ment egyet ( tedd fel a mentéses kiegészítőt klikk ), igy ha nem sikerül, akkor nem kell az elejéről kezdeni.
    Hívod az utolsó állomást, nem baj ha nincs ott egy romulán se, felrobban, ekkor jön a 3 szállíto hajó ( jah persze ha sérültél a hívás előtt javítsd mindegyiknél megint), mindegiyk hajóval a szállítóhajókhoz mész, shift+t, és ha látod a hajtóműikot, egérrel próbálj odacélozni, és addig lőd, amig piros nem lesz, a többit már lentebb leírtam.

    ezzel a mentéses dologgal meg az a baj, hogy nekem ezután a küldetés után betöltötte a következő pályát, de nem volt se feladat, semmi, ott voltak a hajóim, meg klingonok, és egyből lötték egymást. szal fogtam és átírtam egy fájba egy számot, igy szinte örök életem lett....
    merrt vagy százszor csináltma én is ezt a küldit, 50szer biztos sikerült, csak a köv. pálya hibásan jött be, ezért kénytelen voltma csaláshoz folyamodni:D ha érdekel, leírhatom mit írj át.
  • SlyDers
    #667
    hi
    megpróbáltam újra megcsinálni a küldetést amikor távol kell tartani a 3 szállító hajót bekapcsolatam a célzást a shift+t-vel ahogy mondtad, de nem igazán akar sérülni. Sajna most sem tudom őket szétlőni mielőtt elérnék az állomást.nem tom mit csináljak már kezd elmenni a kedvem az egésztől
  • lee56
    #666
    nm, pedig benne volt a damper, vagy damp, vagy damping, valamit láttam :)
  • akyyy
    #665
    köszi:)

    azt szoktam használni
  • lee56
    #664
    E 3 helyett inkább mind a 3
  • lee56
    #663
    "it draws its power from three external dampeners that drain energy from their surroundings. Overloading all three dampeners before their fail safes kick in will cause a power surge that would be enough to destroy the station's defenses."

    3 külső csillapítótól kapja az energiát, amik a környezetükből vonják el azt. E 3 csillapító túltöltése mielőtt a biztonsági rendszereik beindulnának, elég nagy energia-ingadozást okozna, hogy elpusztuljon az állomás védelme.


    Amugy van egy jó kis online szótár, nekem már sokat segített.
  • Mythbuster
    #662
    Nekem az aszteroidás küldetésnél hibát ír ki a játék és kilép.
    Nem tud valaki erre a problémára megoldást?
  • SlyDers
    #661
    ok kipróbálom kösz az infót
  • akyyy
    #660
    jah, hát távol kell tartani azt a 3 szálítóhajót az állomástól. a hajótműveit kell szétlőnni mindegyiknek (shift + t, majd mikor becélozta lőni azt a kis ikont) mikor pirossá válik, jöhet a következő hajó, majd vissza az elsőhoz, és felrobbantai, a másodikat is, a harmadikat alig kell lőni és egyből felrobban, nemtudom miért)

    szerk.: ha jól vettem észre, ha mindegyiknek kilövöd a hajtóművét, akkor már , ha meg is javítják, már nem mennek az állomás irányába, de lehet csak rosszul vettem észre.
  • SlyDers
    #659
    igen tudom hogy a toxinos küldetésben mindegyik állomást szét kell lőni, azt meg is csináltam. de utánna jön egy új küldetés a Stirring the Hive ennek a küldinek a neve amiben elakadtam. Először meg kell védeni a támadó romulánoktól a csillagbázist. a következő feladat az hogy van 4 db szenzor állomás (talán ez a neve) és az ellen jön k*rva sok romulán hajó, majd jön egy bejátszás hogy az egyik felrobban, ekkor kiít egy új feladatot: Keep the biogenic Disserinations withing range of the station és 3db transzportot jelez piros nyíllal. na ott mit kellene tennem, mert már nem is tudom hányadszorra próbálom megcsinálni és eddig a 3-ból csak 1-et sikerült szétlőnöm. itt kéne nekem egy kis segítség
    thx
  • akyyy
    #658
    A dampeners az mit jelent?

    Kirknél van egy küldetés és ott van 3 ilyen energia elosztó szerűség, amiket túl kell tölteni.

    De semmi szó nem jut rá az eszembe mit jelenthet magyarul, szótárba sincs sehol.
    tud valaki segíteni?

    "Overload the dampeners"

    "T'uerell a Ketteract állomáson van. Az állomás védelmi rácsa elsöprő, de van egy gyengepontja: it draws its power from three external dampeners that drain energy from their surroundings. Overloading all three dampeners before their fail safes kick in will cause a power surge that would be enough to destroy the station's defenses."
  • akyyy
    #657
    Lődd szét mindegyik állomást. Amúgy az elég hülye küldetés fordítani se lehetett normálisan:\
  • SlyDers
    #656
    sziasztok

    Tud valaki segíteni? Elakadtam az egyik küldibe. Az a küldetés, amikor egy csomó romulán hajó jön egy csillagflottás csillagbázis ellen (a 2000 toxinos küldetés után van) egy darabig már eljutottam de megjelenik egy új feladat. Azt hiszem ki kell lőni a 3 biogenic transportot mielőtt az állomást eléri. Nekem eddig csak 1-et sikerült a 3-ból. Van valakinek egy jó tippje hogyan tudnám megoldani?

    ezt írja feladatnak: Keep the biogenic Disserinations withing renge of the station.
  • lee56
    #655
    nm.
  • Herkulles
    #654
    Vontattam eddig is, de csak becsapódott egy. Mindegy, azért thx.
  • lee56
    #653
    Cheat helyett talán hasznosabb lenne ha keresnél egy végigjátszás leirást, vagy valami hasonlót.

    Az aszteroidáknál meg lövöldözni kell őket egy darabig, aztán kapsz automata tornyokat amik szétlövik a bolygókhoz közel kerülőket, de azokat oda kell vontatnod hajóval minden egyes bolygó elé, ha ez is megvan jön egy óriás aszteroida, azt meg ugy kell kinyirni hogy több kisebb darabot vontatsz ütközési pályára a naggyal.
  • Herkulles
    #652
  • Herkulles
    #651
    Ja és patchelt a game 1.2-es a Bethesda oldaláról.
  • Herkulles
    #650
    Megvettem a gamet, de elakadtam a Revalations küldetésnél, ahol 3 bolygót kell megmenteni az aszteroidáktól.

    126x-ór próbáltam megcsinálni a küldetést, de nem megy, valahol mindig becsapódott egy aszteroida. Ezért megnéztem egy cheat-ot, de nem működik, a kampány módban nem látom hol van a küldetés lista... hogyan kell előhozni?

    Unlock All Missions:
    Find "art_cfg.h" file in the game directory. Change the "0" in the "GIVE_ALL_MISSIONS" line to "1".

    A fileban átirtam 1-re a 0 át, gondolom az jó. Help!
  • gallardo
    #649
    kösz
  • akyyy
    #648
    tabbal térképnézetre váltasz, és a kivánt célra jobb egérgomb (esetleg kétszer is klikkelhetsz)
  • gallardo
    #647
    vki nem tudja h hogyan lehet egyszerre mind a 4 hajómmal teret váltani?
  • akyyy
    #646
    még nincs kész, sőt még mindig kirnkél járok:D
  • Quler
    #645
    Nem tudnád belinkelni?Megköszönném.
    Vagy a weboldaladra feltenni?:)
  • akyyy
    #644
    már megvolt, :)
  • Quler
    #643
    Én letesztelném.
  • akyyy
    #642
    keresek egy tesztelőt, aki le tudná tesztelni a magyarítást, ami az enterprise végéig van megcsinálva (Kirk elejéig).

    A játékot kellene az elejétől kezdeni és játszani, angol szövegekre vadászva.

    Én megcsinálnám, de sajnos a mérgezett kút nevű küldetés betöltése közbe egy hibaüzenettel kilép, most újratettem a gémet, mert meg tudtam újra szerezni ajáték dvd-jét, de most sem müködik, szóval nemtudom mi lehet benne a hiba, viszont folytatni tudnám a játékot.
  • lee56
    #641
    már van 1.2-es patch is, innen le is töltheted, én már felraktam, de még egy szerver sem látszik...