865
Windows Xp 154megás változata
  • Calver
    #665
    wáááá király vagy
    kössz, müxik faszán, bár hirtelen meglepődtem amikor eltünt az admin fiók
  • NEXUS6
    #664
    Még kissebb, még kevesebb memcsit, wincsit igényel, + minden frissítést tartalmaz, viszont szerintem így már túl kevés minden maradt benne.

    És a elegrosszabb valahogy nem műxik az hogy XP-nek álcázza magát így aztán egy csomó minden nem akar rá települni. (Pl Doom3)
  • gabor1968
    #663
    Hosszú próbálgatások után sikerült végre megcsinálnom, hogy a Tiny XP-s gépem tartalmát is lássam a másik gépről! A Tiny XP-ben telepítéskor nem kell létrehozni felhasználói fiókot, ezért az Administrator fiók indul el bekapcsoláskor! Tehát létre kell hozni egy felhaszáló fiókot, jelszóval! Létre kell hozni a hálózatot, és már látja is a másik gép a felhasználó név, jelszó beírása után a Tiny XP-s gép tartalmát!Biztos hogy van más megoldás is, nekem így sikerült!
  • Mihail
    #662
    mik az újításai az új tiny 2003nak?
  • gabor1968
    #661
    Nem sikerült!
  • gabor1968
    #660
    Még nem próbáltam ki én sem! Most fogom!
  • Calver
    #659
    jó, akkor súgd már meg nekem is kezdetektől jelen vagyok de fogalmam sincs
  • gabor1968
    #658
    visszaolvastam és megtaláltam a választ!
  • gabor1968
    #657
    Sziasztok! Telepítettem a Tiny XP 4-es verzióját a lányom gépére! (eXperience féle változat!) Létrehoztam egy hálózatott a két gép között! Látják is egymást a gépek, de mikor én a Tiny xp-s gépen szeretnék valamit megnézni akkor kér egy jelszót/felhasználónevet a belépéshez! Na ez mi lehet?
  • Calver
    #656
    nekem mióta kijött remekül üzemel
    a hétvége végigszopása amugy a hardveres gyorsítással volt?
    én ráírtam a cd-re
  • NEXUS6
    #655
    Scannert ugyan nem próbáltam még viszont sikerült a DirectMusicot feltelepítenem!;)))

    Szal most már a Gothic2-vel is tudok nyomulni, meg amihez midis hang kell!!!

    Amúgy a legújabb 2003-at nem igazán érdemes felrakni, én egy hétvégét végigszoptam, ráadásul egy csomó progi egyszerűen nem volt hajlandó települni alája.
  • Mihail
    #654
    Tiny 2003 alatt sikerült valakinek scannert használnia?
  • Me0w
    #653
    Negy privat IP-cim 'pool' letezik, ezek a kovetkezok:

    10.0.0.0 – 10.255.255.255 - Ez egy teljes A osztalynak felel meg
    172.16.0.0 – 172.31.255.255 - Ez 16 folytonos B osztaly
    192.168.0.0 – 192.168.255.255 - Ez 256 folytonos C osztaly
    169.254.0.0 – 169.254.255.255 - Ez egy sima B osztaly

    Ezeket a szabvany hatarozza meg, igy lett kitalalva ;)
  • DWAY
    #652
    az nem baj, mert akkor elötte felbaszarintok rá egy w95 wagy 98at, és onnan elinditanám. elmondod melyik az az exe? plíz Lazarus :-)
  • miatyánk
    #651
    Sziasztok!

    Pentium 1-re kéne nekem egy lekönnyített Win 2000.
    Az 558-as hsz-ben linkelt 50 megás "XS OS V2.0" nagyon jó lenne, de sajnos telepítésnél a RAID és SCSI eszközök keresésénél megakad a telepítés. Amúgy újabb gépre gond nélkül feltettem és a hálózatot is sikerült beállítanom. A Windows könyvtár 125MB(!!) lett mindössze.
    Azért kéne W2000, mert fontos lenne a stabilitás és a kis méret(HDD 500 MB!!).
  • Lazarus
    #650
    Van, de csak win32 alatt indul el :///
  • DWAY
    #649
    sziasztok!
    kipróbáltam az xpbootfloppykat, de szörnyethal róla a cucc, el se jut a rendes telepítöig... any idea? nincs a cd-n egy exe, amit elindíthatnék (mint a Win ME- esetében is??? :-D)
  • Calver
    #648
    nálam a másik gép csak netezésre van, nem ftpzek róla. elvileg tűzróka alatt a port ugyanaz mint a http proxyé, csak külső programokhoz kell ftp gatewayt benyomni.
  • fawcet
    #647
    Azért kérdezem mert pl. szoftverbazis.hu -ról nem tudok letölteni. Ott a letöltéd ftp-alapon megy. Nálad hogyan van beállítva? És ftp portnak mit írjak be mozilla firefox-nál?
  • Calver
    #646
    na meg még1 okosság... proxy settings -> security -> secure clientshez írd be másik gép ipjét, és generalnál pipáld be h use secure clients, így csak a másik géped tud csatlakozni.
  • Calver
    #645
    ftp attól függ hogy milyen... ha böngészővel használod, simán a http-s proxy kell, ha külön ftp klienssel akkor be kell pipálni ftp gateway proxyt és azt beállítani kliensben... asszem. ugyanis ezt én is csak a help fájlból olvasom.
  • fawcet
    #644
    ftp-re is le tudnád írni hogy mi a trükkje?
    netmegosztás és msn megy.
  • Calver
    #643
    hali, gondolom te írtál mailt, na mindjárt magyarázom...
    szal, felrakod arra a gépre ami a szerver lesz (ajánlott system service-ként)
    fogod, beírod böngészőbe h:
    http://127.0.0.1:4400/
    íme az admin felület
    proxy settings -> proxies alatt megtalálod h hova mit kell beállítani
    például a másik gépen Firefoxot használsz netezésre, na ott szépen bemész eszközök -> beállítások -> kapcsolat beállításai, ott kiválasztod kézi proxybeállítást
    ha a szerver gép ip-je 192.168.0.1 - tényleg, tudja valaki honnan ez a szabvány? ezt használom de nem tudom miért pont ezt - akkor szépen beírod oda ezt az ip-t, porthoz pedig amit proxy+ban látsz, ez esetben 4480 - legalábbis HTTP esetén. a többinél értelemszerűen hasonlóan jársz el, persze a port más lesz.

    kicsit káosz ahogy leírtam, de remélem meg lehet érteni... sok szerencsét a progihoz, nekem remekül müködik, igaz a másik gép csak netezésre van.
  • fawcet
    #642
    Az a problémám hogy nem találok normális magyar leírást hogy mit kéne ezzel csinálni. Ezért kérem akinek ezzel megy az ossza meg nekem a beállítási információkat szájbarágósan. Köszönöm előre is!!!
  • fawcet
    #641
    proxy+ progit hogy kell beállítani hogy menjen a net két tinyxp között???
  • DWAY
    #640
    kösui, megnézem
  • Lazarus
    #639
    Létezik WinXP CDt bebootoló bootfloppy, anno használtam ilyet
  • DWAY
    #638
    Sziasztok! Tegnap hallottam a TinyXPről, le is töltöttem, ki is probáltam, és tetszik :) P2es gép gyorsabb vele, mint egy 98cal :-) De még nem vagyok benne nagy spíler, ezért kérem a segítségeteket. Szeretném ezt feltenni egy olyan gépre is, amely még nem képes CDröl bootolni, csak floppyrol, vagy c:-ről. Van rá lehetőség, hogy elindítsam a TinyXP-telepítését ettől függetlenül is?
    Köszi
  • Calver
    #637
    bingó! íme a megoldás!
  • Calver
    #636
    8.0 se megy... milyen particionáló progit tudtok ajánlani?
  • Calver
    #635
    tiny2003-ban volt szerencsém ráakadni egy progira ami nem megy, ez pedig igencsak fáj kicsiny lelkemnek... PowerQuest PartitionMagic 7.0. ehh, megnézem 8.0át, az már remélem müködni fog...
  • fawcet
    #634
    megoldás az automata bejelentkeztetés kikapcsolására
    elég volt az AutoAdminLogonnak 0 értéket adni és voilá kéri a jelszót. Az az érdekes hogy másik gépen meg megy a jelszókérés ami ugyanezzel a dvd-vel lett felrakva.
  • Lazarus
    #633
    Ha jelszót adsz az adminhoz akkor nem fog autómatikusan bejelentkezni
  • fawcet
    #632
    http://lacy.hu/mrxp/index.php?oldal=keret&x=x&tipus=trukkok&belso=cikkek&cikk=cikkek/biztonsag/admin_pass_nelkul
    ezt kipróbáltam, sajnos nem itt lett beállítva
  • fawcet
    #631
    Felraktam a virtuális gépre ezt a tinyxp saját módosulatot. Automata bejelentkeztetést csinál.
    Hol lehet regedit-ben ezt megváltoztatni? Szerintem ezt nlite-val kapcsolhattam be ezt a funkciót.
    Csináltam új fiókot jelszóval akkor is. Kijelentkezek, majd leállítom, később bekapocsolom ugyanúgy jelszó kérése nélkül belépteti a Rendszergazdát.
    Szóval buherát kéne visszabuherálni valahogy. :)
  • fawcet
    #630
    Itt egy üzenet ami rávilágít a problémára:
    Köszönöm a hasznos tanácsokat, de nem az a baj, hogy elfelejtettem a
    jelszót, hanem az, hogy a Windows a rendszer indításakor nem kínálja fel
    felhasználói ablakot, hogy a bejelentkezési jelszót beírjam.
  • Lazarus
    #629
    Settings -> Control Panel -> Administrative tools -> Computer managment -> Local Users and groups -> Users.

    Itt tudsz jelszót rakni az adminisztrátorra, legalábbis Tiny2003 alatt
  • fawcet
    #628
    Az a kérdésem hogy tinyxp alatt sehogy nem lehet bejelentkező ablakkal jelszavazni? Nem próbáltam de aki tudja nézze már meg hogy lehetséges e. Köszönöm előre is!!!
  • Lazarus
    #627
    Mit kell átírni hogy a server 2003 XPnek tűnjön? Egyik játék telepítője nem akar elindulni hibás oprendszerre hivatkozva :(

    Probáltam jobbklikk beállításoknál átállítani XP, 98 üzemmódra de mint mindíg, nem történt semmi :(
  • fawcet
    #626
    Van valami progi rá esetleg? Nem szeretném újrarakni a gépét emiatt.