865
Windows Xp 154megás változata
  • fawcet
    #625
    És milyen megoldások vannak a számítógép jelszóval való levédésére? Mit javasoltok, mert az áramtalanítás brutális megoldás lenne.
  • Calver
    #624
    netmegosztás nekem se megy tinyxp/tiny2003al, én proxy+ nevű progit használom, az hatékony ilyen célokra..
  • fawcet
    #623
    Sziasztok!
    TinyXP guide-val csináltam saját xp-t, két probléma merült vele kapcsolatban:
    1. Nem tud az anyuka jelszót beállítani hogy nem gépezzen egész nap az iskolás gyereke tanulás helyett.
    2. Netmegosztás nem akar menni, kénytelen voltam másik hagyományos xp-t feltenni mellé, és azzal azonnal ment a kábelnet megosztása.

    Köszönöm a segítő hozzászólóknak előre is!!!
  • Calver
    #622
    huh... nyomtatóval nekem is volt gondom, ha jól emlékszem akkor miután a hp féle driver exe-jét végigfuttattad, az a végén nem fog vmiért müködni... akkor bemész eszközkezelőbe, kiválasztod nyomtatót, elkezded felrakni a drivert, és 2 fájlt hiányolni fog, azok a hp driver által létrehozott temp könyvtárban lesznek (ha a driver a c:\hp-ban volt akkor a fájlok a c:\hp\temp könyvtárba) ennyi asszem, csak emlékezetből írtam, ez volt 3920as HP-nál.
  • jew
    #621
    Hello!

    Feltettem a tíny xp-t egy full régi gépre 733 cerka 128mb rammal csont nélkül fut de nyomtatót nem tudok telepíteni /hp 5150/.
    Segítsen valaki, legyetek szivessek!
  • Calver
    #620
    net asszem megoldva proxy+ nevű progival, viszont tudja már vki h tudom elérni a másik gépet ha fájlokat akarok áthúzni, az ftp szerverrel történő szarakodáson kívül? felhasználónevet/jelszót kér ugyanis, és sajnos Lazarus technikája se segített...
  • Calver
    #619
    emberek, nagy kérdésem lenne... az a helyzet itt h van 1 gép tiny2003al, meg egy laptop tinyxp rev05-tel. namost a net a tiny2003as dögbe megy, de megosztanám a laptopra. ellenben a laptop az istennek nem akarja a jót. network connectionsnál net kapcsolata után ott h shared, a 2 gép látja egymást, manuálisan belőtt ip-n mennek, és semmi... valakinek van vmi ötlete mivel tudnám megoldani?
  • Mihail
    #618
    Tiny 2003-ba ACPI drivert hogyan lehet tenni? Na meg másnak műxik logitech mouse ware 2k3-mal?
  • Calver
    #617
    mondom, próbáld meg PowerStrip-et, erre sztem jó lesz. egy próbát megér.
  • kalvin_imarow
    #616
    Van fent egy ati tray tools progi és azon is van ilyen opció és 85hz-re van állítva és sajnos mégsem akarja az igazságot.....
  • Calver
    #615
    erre is lenne ötlet... szedd le a Powerstrip v. a Multires nevű progit... előbbivel hotkeyhez rendelhetsz felbontásokat és hozzá tartozó frissítési rátákat, a másikkal ezt simán egy tálcán lévő ikonnal állíthatod. de lehet powerstrippel be tudod ugy lőni géped h alapból jó felbontáson induljon el.
  • kalvin_imarow
    #614
    nagyon szépen köszönöm a segítséget sikerült megoldani a felbontás problémát :D már csak a monitor frissítését nem akarja 85hz -re tenni, de miután elindult fel tudom kapcsolni 85hz-re
  • Calver
    #613
    szedj le drivert monitorhoz, jobb klikk asztalon, properties, settings fül, advanced, monitor fül, properties, driver fül, update driver, install...specific location, don't search, have disk, bedurod drivert, és örülsz. asszem ez megoldás a problémádra.
  • kalvin_imarow
    #612
    Nem segített :(

  • kalvin_imarow
    #611
    OK próbálom mindjárt megnézem.....
  • NEXUS6
    #610
    Nekem is volt ilyen, nem csak hogy visszarakta 800x600-ba, hanem ráadásul a videokari+driver nem is műxött.

    Szerintem nem ártana a biosban az AGP beállításokat sem lecsekkolni, próbálkozz egy 4X AGP beállítással.
  • kalvin_imarow
    #609
    Sziasztok feltettem a tinyXp-t és a következő problémával szembesültem:

    A felbontást mindig visszaállítja 800*600 -ra ujraindításnál de 1024*768 -as felbontásban szeretném használni.
    Minden driverrel amit megpróbáltam ezt produkálta.

    Próbáltam regeditben beállítani hogy elmentse a desktop változásait minden kikapcsolásnál a következő módon:
    Registry Key: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
    itt beszurtam egy vale-t NoSaveSettings (1) [enabled]
    ez sem segített.

    a videókártyám egy Radeon 9600Xp 128MB 128Bit (shaphire) Jól írtam ?? :D

    PLS HELP!!


  • Calver
    #608
    #602-t hesszeld
  • Match
    #607
    a file sharing-hez mi a jelszó meg a pass?
    Megosztok valamit, valaki rá akar nézni és jelszót kér...
  • Calver
    #606
    gyerekek, gyerekek, ne bénázzatok már...
    nLite kell és innen a tinyxp guide
    ennyi.
  • InfectedMann
    #605
    és merre talál az ember ilyen "registry tweak guide" -okat? :)
    tudom gúgli a barátom, de az a köcsög nem akar segíteni :D :D
  • NEXUS6
    #604
    Elindítod a registry editort, felmész a netre, és keresel egy registry tweak guide-ot. Szépen végigmész rajta és beállítgatod a dolgokat.

    Aztán a vezérlőpult/felügyeleti eszközök/szolgáltatásokat elindítva kilövöd a felesleges dolgokat. Ehhez is van guide a neten.

    Szerintem;)
  • fawcet
    #603
    Hogy lehet olyan xp-t csinálni amelynek olyan fejlett a memóriakezelése mint a tinyxp-é?
  • Lazarus
    #602
    Naszal

    Win2003 gépen

    My Computer > D meghajtó jobbkill > Prop > Sharing
    New Share > Név "D" > Premissions > Everyone full control > Ok Ok Ok

    my computer jobbklikk > manage > Local Users & Grps > Users jobbklikk > New User... >

    User Name: A gép neve aki csatlakozni fog
    Password: ne hagyd ki mert enélkül nekem nem ment
    Password never expires > pipa

    Create Close X

    Start > Control Panel > Stored User Names and Passwords > Add

    Server: bármi lehet
    User name: hálózat_neve\gép_neve_aki_csatlakozik (pl.: mshome\xpgep)
    Password: ua mint múltkor

    Ha mindez megvan akkor az XPs gépen beírod böngészőbe hogy "\\2003as_gep_neve\D" és megjelenik a D meghajtó tartalma, asszem az is fontos hogy ugyan azon a hálózaton legyenek (mshome)
  • Calver
    #601
    zanzásítva leírnád hogy? nem igazán sikerül rájönnöm sajnos
  • Lazarus
    #600
    Sikerült ez alapján
  • Mihail
    #599
    nézd meg 2003 alól, hogy mi a felhasználói név és azt állítsd be az Xp-s gépbe is, ugyanolyan felhasználónevű fiókot, akkor lehet menni fog
  • Lazarus
    #598
    Hi! Hálózatra van kötve egy WinXPs (Gyári) és egy Win Server 2003as (Tiny) gép. Mind2 gépen shareoltam a meghajtókat. 2003asról az XPset nézve jól működik. De ha az XPsről nézném a 2003ast usernevet és jelszót kér. Pedig sehol nem adtam meg jelszót az oprendszerben.
    Valakinek van valami tippje hogyan lehetne ezt javítani? :S
  • NEXUS6
    #597
    Eddig nekem csak az Advanced Windows Optimizer nem indult.

    Még a gámékhoz, beírnám a LockOn-t, MotoGP3-at, Galactic Civ2-t, asszem mást nem próbáltam.

    A Lockon ugyan itt is belassult egy idő után (memory leakage), de közel sem volt olyan veszélyes mint xp-nél, viszont egy időután feladta és lefagyott (kb. 2 óra).

    A videokarim (R9600) most is hajlamos a fagyásra, továbbra is utálja az alaplapomat (via). Ebben nincs változás. Azért elég gáznak tartom, hogy egy szerverekbe szánt OS-t, ilyen könnyű hanyttlökni.

    Játékra viszont kiváló!;)))
  • Calver
    #596
    ja, még erre visszatérve: nekem nem azzal szokott gondom lenni h valami 60Hz-en megy, hanem azzal h csak 85Hz-en, 100 v. 120 helyett de ezt ált. meg lehet oldani okosba, Powerstrip sokszor jó ilyen dolgokra pl.
  • Calver
    #595
    jó embert kérdezel, én a winampot annyira használom h lejátsza mp3-aimat
    szal passz, szedd le, próbáld ki
  • Mihail
    #594
    Közben találtam egy ilyet is, hátha vkinek hasznos:

    Server 2003 eXPerience: List of programs that work with it

    Games

    TES3: Morrowind & Expansions
    TES4: Oblivion
    Neverwinter Nights & Expansions
    The Sims 2 & Expansions
    Battle for Middle Earth 1
    Battle for Middle Earth 2
    Roller Coaster Tycoon 2 & Expansions
    Roller Coaster Tycoon 3 & Expansions
    SimCity 4 & Rush Hour
    Day of Defeat Source
    Counter Strike: Source
    this one is a ripoff standalone that I use, it works faster than the regular, and it's from DigitalZone group (search piratebay).
    Half Life²
    not confirmed, but I guess the normal installation don't work, because I used a ripoff install too, not the ISO or real cds
    Warcraft III & Expansion
    Diablo II & Expansion
    Wolfenstein Enemy Territory

    Programs

    Adobe Photoshop CS2
    Adobe Illustrator CS2
    Macromedia Dreamweaver 8
    Macromedia Flash 8
    MS Office 2003
    3D Studio Max 9
    Maya 7
    uTorrent
    Firefox
    Opera
    DAEMON Tools
    Skype
    VLC
    K-Lite Mega Codec Pack
    Windows Media Player 10
    Windows Media Player 11
    loqchoq said he couldn't install. I installed using a pack found at demonoid (will post .torrent link later), wich was a turnaround to install without the wga, wich has several .exe files (wmp11.exe, wmfdist11.exe, wmdbexport.exe, etc). not the file from microsoft.com, that one won't work.
    WinRAR
    Nero
    Virtual PC (althou it says it's not supported by 2003.. bleh)
    Diskeeper
    Foobar2000 (All Versions)
    Windows Messenger Live
    Msgplus Live
    XFire
    mIRC
    NoNameScript (mIRC Add-on)
    UltraISO
    Peerguardian
    Putty
    Limewire
    AIM Pro
    for this one use the fix provided on the beginning of the topic

    AntiVirus and Firewall

    Sygate Personal Firewall
    Symantec Anti Virus 10.1.4
    Agnitum Outpost
    NOD32
  • Mihail
    #593
    leszedtem már a dll-t, Xp alatt be is veszi, de 2003 alatt nem..
    2.91esel mennek a pluginek? mert én foobart használok, az megy is, winamp csak azárt kellene mert beinstallálós pluginek dll-jét ki tudjam szedni bs playerhez, mert van egy-két jó surround mixere
  • Calver
    #592
    de esetleg ez is megoldás lehet...
  • Calver
    #591
    2.91-es winamp nekem simán müködik, ha kell fellököm vhova
  • Thanatos
    #590
    hazsnálj jetaudio-t ;)
  • Mihail
    #589
    van vkinek ötlete hogy winampot hogyan lehetne varázsolni 2003-ra? több programnak az MSVCP71.DLL-lel gyűlik meg a baja..
  • Mihail
    #588
    A buboréktippek eltávolítása 2003 alatt milyen progival a legegyszerűbb?
  • Mihail
    #587
    refresh lock nevű progit használtam erre anno még Xp Sp1-nél mivel akkor volt ez a gond, ha 2k3 is csínálja, akkor ez megint segíthet
  • Mihail
    #586
    nlitettal beteheted őket