94
Ígéretes sci-fi MMORPG képregény stílusban
  • Hmuda
    #54
    Már most túlterheltek. Vajon ki akrják sütni a hardvert?
  • PiR8
    #53
    Kaptam Beta News-t. Kívánják a fejlesztők a testünket, hogy ha lehet, ma este 21.00-tól lépjünk be a játékba minél többen. Szerverterhelés-teszt. :)
    Meghogy IRC-en is közöljük a bugokat :) Nopersze :))
  • QuippeR
    #52
    no, most próbáltam megint. a játék sokat fejlődött, de még mindig client crash a vége. :/
  • Culram #51
    Ahh, köszi.
  • Hmuda
    #50
    Ha beállsz a kérdéses helyre akkor CTRL-W és akkor felhozza a waypoint ablakot. Beírod a nevét és megcsinálja. Nekem már van egy pár és nagyon hasznos.
  • Culram #49
    :) nekem is hiányzott a térkép. Én kinyomtattam.
    Amúgy a Waypointok mire valók? Én azt hittem magamnak kiszúrok egyet valahol, és mikor oda visszaakarok menni akkor csak kiválasztom, és elindul. De nem sikerült leraknom egyet sem. Sok emberkét láttam már lassan sétálni, mindenféle irányítási hiba nélkül.
  • Hmuda
    #48
    Eddig úgy terveztem, hogy csak a nagyobb bugokat fogom jelenteni, mert az olyan apróságok, mint a térkép meg hasonló dolgok hiánya még elfogadható. De mostmár a legevidensebb apróságot is a számlájukra írom, amíg meg nem emberelik magukat.
  • Culram #47
    Hát az tényleg gáz, ha csak egy kicsit lassabb.

    Nem még azért vannak olyan bproblémáim is hogy a texturák nem töltődnek be mindig, csak a javítási pontokon vannak meg.

    Tényleg ráfér még egy kis fejlesztés.
  • Fantos
    #46
    Jól teszed ők éppen ezt akarják "asszem"
  • Dns5000
    #45
    privatba
  • Dns5000
    #44
    valaki kuldhetne nekem accoutot ha mar nem erdekli a jatek
  • PiR8
    #43
    Két gépen tesztelem... az elsőt leirtam lentebb, a másik pedig egy P3 1GHz, 256MB RAMmal és GF MX400-as karival. Egy picit lassabb a 3G-s gépemtől.
  • Since
    #42
    Alapvetőne nem a gépeddel van a gond hanem sajnos gyenge a server, rossz az optimalizálás és még sorolhatnám...Jó kis játék lenne de sajna 5 perc múlva abba is hagytam mivel alig tudtam mozogni annyira lagzott. Talán majd ha kijön a full akkor kipróbálom ugyanis azt hallottam hogy lesz két hetes trial. Addig felejetős sajnos :-(
  • Culram #41
    Jah. Én is nemrég jutottam be. Az alap ötlet nagyon tetszik. Nekem egy 1700 Mhz-es gépem van , egy jó szar vga-val (MX440). Hát megy.
    De nekem most jelenleg az a legbosszantóbb, hogy nem tudom bzeárni a játékban megnyitott ablakokat. Az egér nincs a csúcsára fókuszálva. Meg ilyenek.
  • PiR8
    #40
    Épp mondani akartam, h ezt ne ide, oda! :) Amugy most reggel én is kipróbáltam - habár a beta-keyt két napja kaptam. Fura, hogy izom 3GHz-es (P4/630) procimon is időnként beszaggat... Más játék szinte lefolyik a képernyőről.
    Amúgy szerintem is elkapkodták ezt a beta-kérdést... :/ Egyébiránt a játék hangulatos - nekem tetszik.
  • Hmuda
    #39
    "Élmények": ez annyira bugos, hogy talán alfának elmenne, de bétának semmiképpen. Még a karakterek mozgását se voltak képesek türhetőre megcsinálni, vagy négyszer kell klikkelni átlagban, hogy egyáltalán megmozduljon. A jelenlegi szerver sajnos még a bétatesztelési viszonyokhoz képest is siralmas. Van, hogy fél perc is eltelik, mire a rendszer felfogja, hogy "hoppá-bocsi-te-oda-klikkeltél-oké-mehetsz". Mindez kábé 10-15 emberrel az adott zónában. Kíváncsi vagyok mennyi a max befogadóképessége. Egy átlag FPS közepes telítettségű multiszervere? Ha alfa tesztelésként lenne feltüntetve akkor minden további nélkül elfogadnám ezeket a nyilvánvaló szarvashibákat.

    Ezek után kíméletlenül bombázni fogom a legminimálisabb bugokkal is a support teamet, hogy amíg minimum béta állapotba nem hozzák a játékot, addig egy másodperc nyugtuk se legyen. :-)
  • Hmuda
    #38
    Én is bekerültem, de pont akkor mikor lelőtték a szervereket, szóval jelenleg semmi mást nem tudok kezdeni vele, minthogy nézegetem a karakterkreálót. De az alapján hangulatos a külcsín.
  • QuippeR
    #37
    mint írtam sajnos egyelőre nincsen túlságosan játszható állapotban. meghívni meg csak ők tudnak a bétába.
  • Culram #36
    Hajrá. Amúgy milyen? Nem tudsz meghíni emberkéket bugtalanítani? :) Én úgy kipróbálnám, de nem választottak be. :(
  • QuippeR
    #35
    nos, bent vagyok a bétában. sajnos a játék egyrészt még nagyon bugos - mind a kliens, mind a szerver oldali szoftver. másrészt nagyon sok feature még nincs benne - alig van használható content. nem hinném, hogy a közeljövőben végeznének a srácok a fejlesztéssel. screenshotokat majd töltök fel.
  • Dns5000
    #34
    nagyon jol hangzik az egesz, uditoen uj, nagyon kivancsi vagyok vajon (hogyan) muxik-e jatek kozben
  • QuippeR
    #33
    a toronybéli élet jelentős részét képezi a javítás, illetve a kolónia életképességének biztosításához hozzá tartozik a fejlődés fenntartása. lépést kell tartani a legújabb vírusokkal is.

    ez gyakorlatilag úgy néz ki, hogy a különböző szerelésektől kezdve az egész kolóniát magába foglaló projecteken át lesznek olyan feladatok, amiket el kell végezni.

    másrészt a politika elég meghatározó szerepet játszik a játékban. az adminisztrátorok olyan emberkék, akik meghatározhatják, hogy milyen sorrendben érhetik el a felhasználók a nagyobb gépek szolgáltatásait. ezeket ha jól tudom hetente kell majd választani, demokratikus szavazással. ez is elég sok lehetőséget adhat a szerepjátékra.
  • QuippeR
    #32
    sajnos nem kaptam meghívót, de reménykedem, hogy benne leszek a következő hullámban
  • donoki
    #31
    lol...
  • Dns5000
    #30
    hmm erdekes sztori, erdekes jatek menet, de nem nagyon ertem mit fognak csinalni az emberek ha nem kell harcolni? Mindig rohanni kell megjavitani valmit? Es ha nem sikerul akkor mi van? hat nem igazan tudom elkepzelni, hogy ez hogy fog mukodni de pont ettol erdekes :)
  • donoki
    #29
    Az email címemre ha regeltem?
  • QuippeR
    #28
    fél óra múlva küldik ki az első 500 beta meghívót. nem hinném, hogy benne leszek, de azért reménykedem.
  • QuippeR
    #27
    egyébként a játék a Da Vinci nevű bolygón játszódik. 1000 éve indult a kolonizáló hajó ide a Földről, és a bolygó terraformálása 750 éve kezdődött meg. a hajón nem utaztak emberek, csak DNS mintákat vitt magával.

    120 évvel ezelőtt jöttek létre az első klónok, akik 2 év alatt érik el a felnőttkort, miközben a TAU (Terraforming Assistance Unit), a komplexum számítógépe és adatbankja (nem AI) álmukban megtanítja őket mindarra, amit tudniuk kell a régi civilizációról, kivéve a háborúkról és erőszakról szóló részeket.

    a problémák itt kezdődnek. úgy látszik a terraformálás még nem fejeződött be, és mivel a TAU megsérült, elkezdte rekreálni az embereket, pedig még nem is kellett volna. az emberek most abban a Toronyban élnek, amelyet a TAU a terraformáló gépek számára épített. (volt egy régi torony is, de ezt a bolygón pusztító viharok 90 évvel a leszállás után lerombolták.) elvileg egy űrállomás a bolygó körül kering, de egyelőre nem lehet elérni. a Földdel vagy a másik 4 kolonizáló hajóval nem sikerült kapcsolatot létrehozni. a Torony a TAU hibájának köszönhetően túlnépesedéssel küzd, ráadásul az alsó szintjeit elárasztotta a víz (a bolygót uraló jég felolvadásának következtében), a felső szinteket pedig egy nagydarab szikla sodorta magával.


    ahogy már megjegyeztük többen is, sem harc, sem halál nem lesz a játékban. a Tornyot azonban folyamatosan javítani kell, miközben egyre többször kerülnek veszélyes betegségek a komplexumba, a bent lakókat megfertőzve. ráadásul kialakulófélben van egy társadalom, amely nem tudja eldönteni, hogy mik a céljai: a terraformálás befejezése, kapcsolat létrehozása a Földdel, vagy valami más? a játék tartalmát az alapján fogják fejleszteni, hogy a játékosok hogyan döntenek, mit akarnak tenni. fontos része lesz még a játéknak a politikai erő, szavazásokat lehet indítani majd, reputációt elérni a kolónián belül. nem is annyira MMORPG lesz ez, hanem sokkal inkább egy MMO kalandjáték, sok szerepjáték elemmel.
  • donoki
    #26
    Tudjuk...
  • QuippeR
    #25
    igen
  • Shadow_THH
    #24
    ugye tudjátok, hogy ebben nem lesz semmi harc mer nem arról szól?
  • donoki
    #23
    Hát nem tom hogy változik-e....
  • QuippeR
    #22
    igen, mert én ilyen naiv vagyok [hazudikk!]
  • Botond #21
    És ezt el is hiszed?:-) Már hogy nem változik az esély.
  • QuippeR
    #20
    Beta Plus tesztereknek sokkal közelebbi kapcsolatuk lesz a fejlesztőkkel. Utasításokat fognak kapni tőlük, hogy mit teszteljenek, néha olyan eventekben lesznek benne, amiről a fejlesztők szeretnék megtudni, hogy bugos-e vagy sem. Magyarul sokkal több időbe kerül, és kevésbé a játék részére megy a dolog, sokkal inkább a valódi tesztelésre. Csak akkor jelentkezzetek erre, ha van rá időtök, és nem bánjátok, ha sokkal több bugos dologgal találkoztok, mint mások. Azt is meg szeretném említeni, hogy nem változik a bétába kerülésed esélye, akár bevállalod, akár nem.
  • Daniel
    #19
    Request to be a Beta Plus tester - ez mire jó? :)
  • PiR8
    #18
    Regeltem énis.. bejönnek ezek a comic-style játékok. A XIII pl kifejzetten nagy kedvenc.
  • donoki
    #17
    Én is néha vissza nézek az oldalára..
    Megnéztem a ScreenShot-okat..
    Király!
  • Shadow_THH
    #16
    szép nagyon tetszik
  • donoki
    #15
    Addig van idő...