25
  • Hegyikecske
    #25
    Ja annál is inkább, mi van ha a lemez végénél, mondjuk a 24.gigánál elrontja a lemezt??
  • Hegyikecske
    #24
    kell a ráknak, olyan másolásvédelem lesz benne h szörnyű, nem mintha nagy hamisító lennék, de azér ez jelenthet vmit technikai háttér terén... (ennél enyhébb védelem van a hd-dvdben)
  • datango
    #23
    lepipálja egy korong a vinyomat :D loll , micsoda korszakot élünk...
  • dez
    #22
    (Bár mozifilmek esetén úgyis csak 24 kép van általában. BTW, ideje lenne több fps-sel forgatni azokat is végre. Vagy a digitális HD-s kamerák már talán nem úgy csinálják.)
  • DKm
    #21
    Egy ilyen kell nekem is...
  • Mr Gumby
    #20
    Ajjaj, erre az árra mennyit fog rátenni az Artisjus?
  • dez
    #19
    Arty, ezt láttad a Sonys képen: 1080/60p?
    Azt hiszem, ez már nem fog rámenni egy DVD-re mpeg4-ben, butítás nélkül... :P

    Meg az is jól hangzik, hogy a DVD-ket sem csak úgy simán játsza le, hanem jófajta módon kinagyítja 1080-ra. (Gondolom, a többi jobb típus is.)
  • dez
    #18
    Nem, 5000 az egyrétegű újraírható. A kétrétegű 1x írható az 8600.
  • Hedgehunter #17
    veszek egyet.......
  • smv
    #16
    cd íróm is csak 1 éve van. :D
  • robrose
    #15
    Ahhoz képest, h 7 éve 1,5 milla volt :D Valamint ahhoz képest h 3 éve a cdíró került ennyibe.. :D

    Szerintem nagyon is olcsó..
  • robrose
    #14
    LOL..

    neked lehet h nem..

    De mivel én 1 hónap alatt írok ki kb 40dvdt, nekem nagyon is kelleni fog! Sokkal jobb ára lesz, mint anno a dvd lemezeknek volt! Aki nem emléxik : 11.000 huf..

    Idővel biztosan elterjed és leljebb megy, de erre ismét várni kell egy zászlóshajóra. Dvd esetében ez a PS2 volt, most a PS3 lesz..

    Ha erre aszondják az emberek, hogy sok meg minek, akkor kiváncsi vagyok mit szólnak majd a nemsokára (2-5 év)megjelenő 1TB-os korongokhoz? :D
  • smv
    #13
    Az, hogy olcsó az relatív.
  • BiroAndras
    #12
    "Friss DVD-író tulajdonosként úgy érzem, hogy a HD-DVD korszak még nagyon messze van!"

    Ha te csak most vettél DVD-írót, akkor neked még biztosan messze van. DVD írót olcsón lehet kapni már legalább 3 éve.
  • roliika
    #11
    Jameg 1800 dolcsi az olvasó?/Fél milla/ ,akkor mennyi az író? Jesszusom. Nade mire jó? Hát nemsokára lehet kapni 3D-s TV-ket..na arra. Másra nem. HDTV Vanám már itt is! Budapesten...
  • szombi
    #10
    A kutyának sem fog kelleni!

    Friss DVD-író tulajdonosként úgy érzem, hogy a HD-DVD korszak még nagyon messze van!

    Másrészt az ára csak akkor fog lemenni, ha a menő srácok mind bevásároltak belőle,
    és már csak a ,,csóribb'' embereknek lesz szüksége rá...
    szó sincs egy újabb technológiáról...
  • bertino
    #9
    jah, odakint teljesen más világ van, ezért is kellene eltűnni innen, de nem offolok, csak egy észrevétel volt
  • Meszi
    #8
    Hat en kinn elek az USA-ban es nemreg vettem 100 dvd-t 72$-ert, ami kb 70 centet jelent lemezenkent. Nyilvan meg azert ar/teljesitmeny aranyban a 25 gigas lemez eleg rossz, de ugy magaban tenyleg nem draga. 1 even belul le fog menni 10-15$-ra, akkor mar erdemes lesz gondolkozni rajta.
  • Dzson
    #7
    A kinti fizetésekhez képest ez semmi. Ott már HDTV korszak van, itt meg annak van normális (nem nevetséges 80cm-s) hdtv-je aki parlamenti képviselő, miniszter, "vállalkozó". És egy film HDTV felbontásban nem fér el másra extrákkal stb, csak BR lemezre.
  • arty
    #6
    3600ft egy 25gb korongért?

    azonnal KELL! anno a dvd-r 10+ ezerrel inditott! és csak nagyon sokára érkezett el a 4-5ezer forintos (megfizethető) kategoriába!

    ha ráirhatnám a netről lekapható 1080i .ts videokat nekem megérne 3600at...
  • Pharaoh
    #5
    Ha a DVD DL lemezekkel hasonlítjuk össze az árakat, akkor meglepően jónek tünnek. Bár az Artyjust vagy mi a fene ezekre még rápakol egy ezrest.
  • fawcet
    #4
    Szerintem felesleges az új technológia egy darabig. Minek mindent megőrizni???
    Elraktározom a fényképalbumaimat, arra elég a cd/dvd is.

    Ez csak arról szól, hogy filmeket blu-ray korongon hajlandók szállítani másik szabvány mellett.
  • takysoft
    #3
    5000Ft=50GB... 100Ft/GB... elsőre még drága..
    én jelenleg egy teljes 4,5 gigás dvd-t tudok venni egy százasért...
    bár a duplarétegő DVD-ket már most lealázza...
    remélem itt nem lesz olyan bonyesz a DL-es lemezek beszerzése, mint a DVD-k esetén...
  • Enkil
    #2
    a dvd-írók és egyébb tecnhnikai dolgok árai is csak akkor mentek 10 ezer forint környékére amikor már mindenki tudta hogy 1 év mulva már jön az új technológia
    ugyhogy 1 jó pár évig számunkra eszméletlen sokba fognak kerülni ezek az írók és akkor mennek csak le 15 ezer forint környékére amikor megint jönnifog valami új
  • Sliders
    #1
    az árak azért elég durvák. két újraírható korong árából kapok egy 200gbos vinyot

    de gondolom nem 500ft az ár hanem 5000!!! akart lenni nem? Javítsátok majd :)