3131
  • RATCUSTOM
    #2888
    uhh, szép... :)
    23 ablakos T1 faldtach tetővel
    jó panoráma van benne :D
  • Gabor1990
    #2887
  • Magnumrolcsi
    #2886
    Tegnap vett ismerős egy VW Passat Variant-ot, 1995-ös. Benzin/gáz üzemű. Ukrán közelében vettük így nem tagadták, hogy tekerve volt a km óra, benzint hoztak vele(100l-es tank), meg c!g!t. :) Májusban volt műszakin, előtte lett felújítva a motor, és a gázt is vizsgáztatták(?). 260e lett ráköltve vizsgával együtt. 300e volt, de költeni kell még rá pár tízest. Szerelővel voltunk, átnézte és azt mondta egész jó(Ő vezette hazafele). Mivel sokat lesz használva jó választás volt.
    Hát kíváncsi leszek. :)
  • RATCUSTOM
    #2885
    Sziasztok!
    Szombaton indulok múzeumlátogatási körútra. :D
    Wolfsburgi VW, ingolstadti Audi, stuttgarti Porsche, Mercedes és talán sinsheimi múzeum.
    A képeket majd feltöltöm valahova! :)
    És ha valaki tud bármelyik múzeumról egy listát, hogy milyen autók vannak ott, azt megköszönném. :)
  • ixipassat
    #2884
    Hali! Hát ja jólenne, csak nem találok ithon usa lámpát.. ebay on van egy pár de, nemtudom, hogy mennyibe jönne le pl az usa-bol.. Biztos nem olcsó.. Ma voltam érdeklődni lámpák után és hát nem bíztattak.. :D De viszont szélességjelzőt díszléccel találtam, csak a díszléc 30.000e +5.500ft/db a szélességjelző, szóval 41.000ft ból lehetne gyári szélességjelzőm.. Szóval szerintem majd egy ügyes karosszériásra fogom bízni a díszlécemet, hogy műtse bele szépen a szélességjelzőt.. :D
    A lámpával kapcs meg ha minden kötél szakad akkor befestem a búrát ha találok olyan szint.. De azis lehet, hogy kikevertetem.. Nemtudom, hogy mi lehet a szinkódja.. :D
  • milk4
    #2883
    Szerintem könnyebb ha veszel USA-s lámpát és a mostanit meg eladod és talán "ingyen" veszed az USA-s lámpát.
  • ixipassat
    #2882
    Sziasztok!
    A kis borámat szeretném most egy pár dologgal feldobni és segítségeteket kérném. Mint tudjuk a bora usa ban Jetta (2001-es ről van szó) és az usa modellben a helyzetjelző elől a index búrában van benne. Na most ha én szeretném megcsinálni ugyan úgy az én eu-s modellemmel szerintetek, hogy tegyem? Nézegetem már régóta és úgylátom h az usa modellnek bevan festve kadmiumsárgára az index lámpa, gondolkoztam h megcsinálom énis úgy, hogy befestem kap szépen egy olyan izzót mint a hátsó lámpákban van az a két száras és átkötöm a helyzetjelzőt rá. Szerintetek megoldható és jólenne úgy? Várom a javaslatokat.
    Usa modell:

    EU modell:
  • slammer
    #2881
    Volkswagen Bora
    http://kobcenti.hu/index.php?option=com_ezautos&Itemid=&task=detail&id=89
  • Gabor1990
    #2880
    Új VW Polo teszt @ Totalcar
  • slylecz13
    #2879
    Sziasztok!

    Valaki le tudná nekem írni, hogyan tudom kulturáltan leszedni a kárpitot egy Volkswagen POLO hátsó ajtajáról (max: 7 éves)?

    A segítségeteket előre is köszönöm!
  • Harly18
    #2878
    Népautó válik a Porsche-ból...

    Sosem értem az autógyártók egy részét. Pl.: a Fiat évekig volt veszteséges és csőd közelében, erre meg akarta venni az Opelt, persze hitelből. Mit hisznek? Ennyire hataloméhesek? A Porsche is kicsit elszállt magától. Hogy majd ők felvásárolják a VW-t hitelből. Hát most úgy néz ki visszájára fordul minden és a VW vásárolja fel a Porsche-t. Úgy kell nekik...

  • Harly18
    #2877

  • Harly18
    #2876
  • Harly18
    #2875
  • Harly18
    #2874
  • Harly18
    #2873
  • Harly18
    #2872

  • Harly18
    #2871
    Most jön pár Bogár Indiából...Van egy ízlésük :D


  • Harly18
    #2870
    Érdekes darab :)
  • wander01
    #2869
    ha az kell akkor 2-3 évesen kevés km-el féláron 4-5 között kell megvenni :)
  • Sly9119
    #2868
    majd 5 év mulva éri meg a pénzét...:-) vagymég később még nem ér annyit amennyiért kínálgatják a Sciroccokat úgyhiszem, jól hiszem?
  • baguette
    #2867
    Nekem az új Scirocco is nagyon bejön!
    És jön hozzá a nagy dízel: www.autobild.hu/cikk/erosebb-dizelmotor-a-sciroccoban-66
  • Sly9119
    #2866
    VW GOLF 5.5 mk 6?
  • RATCUSTOM
    #2865
    VW Passat Lingyu



    nekem nagyon bejön :)
  • wander01
    #2864
    ez simán gyönyörű. nagyon :)

    vmeik nap meloban a parkoloban állt egy ilyen hü-de-nagyon narancssárga, az is bitangul festett :) OT-s tányérral. nemtom ki lehetett...
  • Gabor1990
    #2863
    Jah K70, karmann meg a legszebb autó, ilyet, vagy ehhez hasonlót ma már nem tudnak csinálni:(
  • milk4
    #2862
    Sose láttam még tuningolt K70-et(ha ez az:D)
    #2861:Karmann meg gyárilag is szép:P
  • Gabor1990
    #2861
  • Gabor1990
    #2860


  • milk4
    #2859
    Kis ültetés és szuperül nézne ki:P
  • wander01
    #2858
    hallgass az ösztöneidre :DD meg nézz meg sok kocsit. én is ugy vettem most, egy honapja megvan, de tegnap voltam vele elöször a szerelőmnél. végignézte alul-felül, azt mondta pöpec, tip-top, jó vétel volt :) ugyhog megnyugodtam :)
  • Gorbesz
    #2857
    azzal az a baj, hogy mindenki ir mindent :D
    bar teny hogy donto az, hogy kevesebb rossz/jo hsz. van :D
  • wander01
    #2856
    jókérdés, passz. totalcar.hu népitélet?
  • Gorbesz
    #2855
    Udv Urak!

    VW polo 75 PDTDI ótót neztem ki magamnak.
    Akinek volt ilyen, esetleg hosszabb tavon, lenne kedves megosztani velem hogy milyen bajai voltak, esetleg mire kellett sokat kolteni. Term. hasznaltan vennem.

    koszi ;)
  • Harly18
    #2854
    Beijing 2008: FAW-VW New Bora




  • Harly18
    #2853
    Javított a Volkswagen csoport

    A legfrissebb eladási statisztikák szerint a Volkswagen konszern májusban másfél százalékos javulást ért el az újautók értékseítése terén. Az autógyártó-óriás ezzel egyébként egy hónap alatt nem kevesebb, mint 556.700 darab járművet értékesített. A legjobb eredményt egyértelműen az anyacég érte el tíz százalékos javulást produkálva és így annak ellenére javultak a konszern statisztikái, hogy a Skoda 7,3, a Seat pedig tíz százalékkal gyengült. Az eladások növekedését állítólag a Golf VI sikere hozta, amely Németországban igen sikeres volt, ezen kívül pedig a kínai piacon erősödtek sokat a németek.

  • Harly18
    #2852
    Új R-Line csomagot kap a Volkswagen Touran

    A Volkswagen Touran formatervét nézve nem igazán tartozik az izgalmasabb családi egyterűk közé, bár a korábbi modellfrissítés kétségkívül barátságosabbá tette az autót. A wolfsburgiak azonban azoknak is kedveskedni akartak, akik kicsit sportosabbá kívánták varázsolni a család kedvencét, így egy új R-Line csomagot is kínálnak a modellhez. Az egyedi csomaggal felszerelt Touranok kissé módosított lökhárítókat és egyedi,18 colos könnyűfém felniket kapnak, és az utasteret is igyekeztek feldobni a tervezők többek között alumínium betétekkel és pedálokkal, sportosabb ülésekkel és R-logós háromküllős bőrkormánnyal. Az új Touran R-Line hasmagassága is csökken 15 mm-rel, és feszesebbre hangolták a felfüggesztést is. Az új csomag kétféle TSI és háromféle TDI motorral elérhető, az 1,9-es TDI változat alapára pedig 30 800 euró Németországban.

  • Harly18
    #2851
    Új arcot kap a Volkswagen Phaeton

    2010-ben kerülhet forgalomba

    Megjelentek az első kémfotók a Volkswagen Phaeton modellfrissített változatáról. A német autógyár zászlóshajója főképp külsejében újul meg és a mai trendnek megfelelően várhatóan hibrid hajtással is elérhető lesz az autó. Az átkozmetikázott Phaeton leghamarabb 2010-ben kerülhet az autószalonokba.



    A konkurencia feladta a leckét a Volkswagen mérnökeinek, hiszen a közelmúltban mutatkozott be a vadonatúj 7-es BMW és a modellfrissítésen átesett Mercedes S-osztály, így a Volkswagen is zászlóshajójának átkozmetikázott változatán dolgozik. A vállalkozás egyáltalán nem reménytelen, pláne ha a Phaeton tavalyi modellfrissítés utáni megnövekedett eladásaiból indulunk ki.

    Az amerikai Left Lane News honlapján láttak napvilágot az átkozmetikázott Phaetonról készült kémfotók. Az autó leginkább külsejében változik majd, az új dizájn pedig várhatóan a hatodik generációs Golf formatervét követi majd. Ugyan sok információ nem szűrhető le a képekből, annyit mégis észrevehetünk, hogy a Phaeton módosított lökhárítókat, átformált hűtőrácsot és lámpákat, valamint a gyalogosvédelmet elősegítő motorháztetőt kap. Fotók hiányában az autó utasteréről sajnos még semmi konkrétat nem mondhatunk, ám előreláthatólag csak apróbb változtatásokat eszközölnek a wolfsburgi gyár mérnökei. A Phaeton meghajtásáról várhatóan az eddig is rendelhető, tekintélyes lökettérfogatú erőforrások gondoskodnak majd, ám a mai trendnek megfelelően nagy esélye van új, kedvezőbb fogyasztással rendelkező erőforrások, vagy akár egy hibrid hajtáslánc bekerülésére is.

    Az átkozmetikázott Volkswagen Phaetonnal leghamarabb 2010-ben találkozhatunk Európa utcáin, bár borsos árának köszönhetően akkor sem túl gyakran.A luxusautó tengerentúli forgalmazásáról még nem döntött a német gyártó.
  • Harly18
    #2850
    320 lóerős Sciroccot készített a HS Motorsport

    6,6 másodpercig tart a százas sprint az autónak

    A német HS Motorsport kezelésbe vette a Volkswagen kompakt sportkocsiját, a Sciroccot. A tuningműhely mérnökei nagyobb turbó, új légszűrő és kipufogórendszer segítségével 320 lóerőre izmosították a kétliteres motort.



    A Sciroccot sokan már a bemutatása óta az egyik legszebb Volkswagennek tartották, ráadásul az autó technikája is rászolgált a dicséretekre. Modern, részterhelésen kis fogyasztású turbómotor, duplakuplungos váltó, remek futómű. Hiányzott azonban a kínálatból egy igazán ütős változat. A gyártónál érezték is ezt, ezért elkészítették az R változatot, amely már 265 lóerős.

    A HS Motorsport szakemberei azonban még ezzel sem elégedtek meg, és tovább élesítették a remek, kétliteres turbómotort. Az új, nagyobb feltöltőnek, a légszűrőnek, valamint a kipufogórendszernek köszönhetően a Remis-re keresztelt autó sofőrje immár 320 lóerővel gazdálkodhat. Az erőátviteli rendszer ugyanakkor maradt a régi, csupán a fékeket cserélték a Brembo által gyártott, nagyobb teljesítményű darabokra. Négykerékhajtást sem kapott az autó, ezzel magyarázható, hogy a százas sprint 6,6 másodpercig tart. A kocsi végsebessége 242 km/h, bár némileg meglepő, hogy a kis kompakt nem éri el a 250 km/h-t. A müncheni székhelyű tuningcég a motoron kívül nagy hangsúlyt fektetett az autó formájára is, ennek megfelelően vadították meg a Sciroccot. A hatalmas, 20 hüvelykes felnik a fehér peremükkel igen látványosak, és az autót körbeölelő, mélyre nyúló spoilerek sem éppen visszafogottak. A 245/30-as kerekek szinte teljesen kitöltik a sárvédő-íveket, a beltérben pedig egyedi Recaro sportülések várják majd a tulajdonosokat.



    A HS Motorsport által kezelésbe vett Scirocco ára egyelőre ismeretlen, de a változtatásokat látva biztosak lehetünk benne, hpgy mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki ilyet szeretne.
  • Harly18
    #2849
    Már tesztelik az új Volkswagen Sharant

    Tolóajtókkal, hétszemélyes kivitelben mutatkozik be ősszel

    A Volkswagen már javában teszteli nagyméretű családi egyterűjének második generációját, amely TDI és TSI motorokkal, DSG-váltóval és oldalsó tolóajtókkal érkezik. Az új Sharanból lesz kis fogyasztású, gázüzemű, valamint négykerék-hajtású változat is.



    A német gyártó hamarosan leváltja palettájának jelenlegi legöregebb modelljét, a Sharant. A nagyméretű családi egyterű immár tizennégy éve van a piacon, igaz, közben három kisebb-nagyobb frissítésen is átesett. A modellváltásnak már csak azért is igencsak itt az ideje, mivel a Sharannal korábban közös alapra épített Galaxyt a Ford már három éve lecserélte.

    Az utód már javában futja tesztköreit, és bár vastag álca fedi, egyértelműen felismerhetőek rajta az utóbbi évek Volkswagenjeinek részletei. A hűtőmaszk golfos, míg az autó oldalán ott találjuk a Passatról ismerős határozott, emelkedő élt. A Sharan továbbra is igen magas, hatalmasak maradnak az üvegfelületek is. Az autó méreteiről annyit tudni, hogy a Touran és a Multivan között helyezkedik majd el. Ami a motorkínálatot illeti, a belépő motor szerepét az 1,4 literes TSI 150 lóerős változata kapja meg. Dízelekből nagyobb lesz a választék, egyelőre csupán a kétliteres TDI beépítése biztos, amely 140 és 170 lóerővel is elérhető lesz. A német Auto, Motor und Sport magazin információi szerint lesz gázüzemű, és alacsony fogyasztású, BlueMotion változat is. A Sharan 2010 nyarától már DSG-váltóval is rendelhető lesz, később pedig elődjéhez hasonlóan kapható lesz négykerékhajtással is, igaz, még nem tudni, mely motorokkal lesz párosítható a 4Motion rendszer. A Sharan egyik legnagyobb újdonsága az oldalsó tolóajtó lesz, amelynek köszönhetően a leghátsó sorban ülők könnyebben szállhatnak ki-be.

    Ahogy elődjéből, úgy az új Sharanból is lesz Seat-jelvényes modell, Alhambra néven. A németek új egyterűje valószínűleg a szeptemberi Frankfurti Autószalonon debütál, forgalmazása pedig 2010 elején kezdődik.