3131
  • FrancescoTotti
    #2648
    Nincs baj a Caddyvel, nem azért mondtam, amit mondtam.
    De olyan elven működik, mint a személyautóvá (4-5 ülésessé és 4 ajtóssá) alakított pickup-ok.
    Az ülések és a szállítható személyek számától függetlenül a technika igénytelenebb, mint a személyautóknál.
    NAGYON FONTOS, hogy ez nem sértés akar lenni a részemről. Ez több pozitív dolgot is eredményez: olcsóbb lesz tőle az autó, strapabíróbb, de kevésbé komfortos és kevésbé sportos.

    Nem ide tartozik, de ugyanez a helyzet az őskövület 1.4-es 80 LE-s VW motorral is. Sokan szídják, mert tényleg elavult, aránylag sokat fogyaszt és gyenge, de cserébe nagyon kiforrott és nagyon igénytelen.
    Szinte garantáltan megbízhatóbb, mint azok az újabb fejlesztésű motorok, amelyeket jobban kihegyeztek. Ráadásul nem is turbós, ami szintén egy hibaforrással kevesebbet és hosszabb élettartamot jelent.

  • bakosla24
    #2647
    na, kicsit utána néztem a vw oldalán, érdekes lehet ez a kishaszongépjárműből kialakított családi, a maxi life azért már valsz többet nyújt egy sima raktérbe szerelt ülésesnél...
  • FrancescoTotti
    #2646
    Igazából a családi autó az a Touran vagy a Golf Plus, a Caddy valójában kishaszongépjármű, aminek a rakterébe üléseket szerelnek.
  • FrancescoTotti
    #2645
    Én nagy VW rajongó vagyok, de abban igaza van Bakos úrnak, hogy azért ennek nem olyan a felfüggesztése, mint egy Golfnak vagy más eredetileg is személyautónak szánt modellnek. Azért annál olcsóbb technológia.
    Ettől függetlenül azt gondolom, hogy 150-nél még bőven stabilnak kell lennie, ha nem is az alpesi szerpentineken.
  • granati
    #2644
    Egy teherautó futóműve nem sok hasonlóságot mutat szerintem egy családi autóéval. Azért a tonnák arányában is lényeges különbség van.
  • Bantumik
    #2643
    hát azért nálam még mindig rezeg a léc bakos Urat illetően, de annyi biztos hogy a teherautó és haszongépjármű egyáltalán nem fedik egymást, teljesen más világ a kettő. Teherautóban talán MAN-t vennék (bár mondom, én azt a világot nem annyira ismerem), haszongép+családi ötvözetben pedig Caddyt fogok (has összejön rá a cash)
  • bakosla24
    #2642
    szó sincs erről, csak tudjátok sok a teherauótós tapasztalatom (persze ezek a caddytől nagyobbak voltak), de hasonló futómű kialakítással
  • granati
    #2641
    Ebben teljesen igazad van, gondolom bakosla Úr ahogyan te nevezted, valami konkurens fórumból esett be hozzánk.
  • Bantumik
    #2640
    A tapadás nem csak a felfüggesztésen múlik, bakos Úr, hanem még több más dolgon, amiket most nincs kedvem felsorolni. A biztonság is ott van a szeren, nem fog komoly bajod esni, ha eldobod a vasat (azért ne próbáld ki), és ha hátulról tolnak meg, akkor is védve vagy, meg még a harmadik sorban ülők is.
  • granati
    #2639
    Egy ekkora autó már nem nagyon szokott ugrálni az úton, súlya is van rendesen ami a földhöz nyomja, meg a felfüggesztése sem utolsó, már csak ha a VW minőségére gondolunk.
  • bakosla24
    #2638
    figyeljetek, hátul laprugós a felfüggesztése...
    azt mondjátok így is elég jól tapad az úthoz 150nél?
  • Bantumik
    #2637
    ezt én is osztom, elhiheted, hogy stabil. Remélem nincs rendőr az olvasók között, de ha van se érdekel, én teszteltem a vasat (caddy Maxi life 1,9 TDI) 150-nel közúton, nem autópályán, és stabil volt a gép. Ha szkeptikus vagy, akkor vegyél egyet, vagy legalább próbáld ki:)
  • RATCUSTOM
    #2636
    pedig stabil :D
  • bakosla24
    #2635
    cccc, 150? nem hiszem én, hogy eléggé stabil lenne ennél a tempónál. :)
  • granati
    #2634
    Egy szálloda biztos,, hogy kényelmesebb, de azért megnézném, h egy szállodával mikor száguldozol 150-nel.:D
  • FrancescoTotti
    #2633
    Egy szálloda azért jobb :D
  • baltexa
    #2632
    hát igen, cybervilágban élünk, az tuti. Tiszta mátrix az egész:)
  • ribot
    #2631
    Lehet, hogy kicsit alakítottak rajt, de ma már szerintem nem látsz olyan bemutatóképet, ami ne esett volna át egy alapos Photoshop "kúrán".
  • nagyadam77
    #2630
    :) T3 Westfalia Syncro biztos van feeling-je, csak mennyire használható a mindennapokban...
    azért a caddy a sátorozáson kívül sok minden másra is jó
  • baltexa
    #2629
    Igen, szerintem is egy kicsit photoshopos a kép, de azért elfogadnám a kicsikét. Ahogy kinéz és amennyit tud cserébe, szerintem egyáltalán nem drága ebben a kategóriában.
  • granati
    #2628
    Ribot az első képen látszik azért a Photoshop hatása, mondjuk a másik képen is érezni, de szerintem akkor is jól néz ki és egyben még praktikus is.
  • RATCUSTOM
    #2627
    sztem tök jó ötlet ez a sátor :D
    bár kedvenc "camping-car"-om még mindig a T3 Westfalia Syncro

  • ribot
    #2626
    ...és az említett sátor
  • ribot
    #2625
    Sátor ide vagy oda, azért ezt el tudnám viselni!
  • granati
    #2624
    Szerintem egyáltalán nem probléma, hogy lehet extraként választani sátrat, csak először furcsán hatott ez számomra, h már az autó fejlesztők ilyen dolgokra is kitérnek, és figyelnek arra, hogy ha éppen az ember erre vágyik. Ezért én egy nagy pozitív X-et adnék a Volkswagennek.
  • gibbone
    #2623
    figyelj testvérem, szerintem rosszul állsz a kérdéshez, illetve rosszul érted, amit írtam. Én nem látom értelmét sátorvásárlásnak (de ezt lentebb már kifejtettem), mert nem turista vagyok, hanem anyagbeszerző. Másrészt utánanéztem az autónak a neten, és engem sokkal inkább megfogtak a technikai paraméterek: a 2 literes változat a maga szerény 140LE-jével, a 320Nm nyomatékkal (4000-es fordulaton is), ha ezek valós adatok, elkezdek spórolni:)
  • nagyadam77
    #2622
    ááá, én nem hiszem. más típusokhoz is lehet kapni különböző kiegészítőket, csak itt még értelme is van megvenni
  • gibbone
    #2621
    Elhiszem, hogy lehet hozzá sátrat kapni, csak ez számomra abszolute nem fontos. Nem arról van szó, hogy a külcsínnel akarják elnyomni a belbecset???
  • nagyadam77
    #2620
    miért ne lehetne hozzá kapni sátrat és piknikezni menni? bepakolod az egész családot, és még hely is marad bőven a cuccaitoknak, semmit sem kell az öletekbe szorongatni útközben
  • gibbone
    #2619
    Igen, ezt én is láttam, de ez most komoly? Elképzelhető amúgy, mert láttam én már németeket piknikezni, nagyon durva: volt olyan család, aki a muskátliktól kezdve a tévén át még kis kerítést is vont a lakókocsija köré:) Nekem, magyarnak ez viccesnek hatott (minek utazzak több100 esetleg 1000 km-t, ha mindent ugyanolyanná teszek, mintha otthon lennék?!), de mindegy, lehet hogy ezzel a vásárlókört akarják bővíteni csak. Érdekes ötlet egyébként (tiszta pimp my ride)
  • granati
    #2618
    Most néztem meg egy videót erről a Caddyről, mert láttam, hogy tegnap ez volt itt a téma. Nem tűnik rossz kis autónak, és a reklámvideójukban olyanról is volt szó, h van olyan választható opció a hátsó ajtóhoz. Ha kinyitod egy beépített sátrat tartalmaz amit ki is hajthatsz, ha piknikezni szeretnél.
  • nagyadam77
    #2617
    Most olvastam egy összehasonlító tesztet. Hát szerintem sem úttörő a Caddy formavilága, de jó kis családi autó. Még a tesztelők is meg voltak elégedve a kényelmével (még az utólsó sor két ülésével is!!!) és a tágas belsejével, ami elég ritka eset. Az ára mondjuk nem kevés, de szerintem az ár/érték arány többet jelent, ez pedig jobb a tesztben szereplőkétől...
  • Vlala #2616
    Ugye tudod, hogy ez nem a T3-at minősíti?
    Ez a teszt egy túlterhelt kisteherautóval készült: azt mutatták be, hogy milyen hatása van, ha az egytonnás hasznos teher helyett két és fél tonnát pakolunk be az autóba.
  • Harly18
    #2615
    Ugyan nem most mutatták be a Golfot, de néhány vélemény róla:

    Három hónapja mutatta be a Volkswagen hazánkban a Golf VI-ot, melyet a sajtó kifejezetten pozitívan fogadott. A hatodik Golf generáció a sajtóbemutatón is elnyerte az újságírók tetszését, és az azt követő tesztekben pedig igen kedvező értékelést kapott.

    A Golf VI követte a hagyományokat, azonban mindezek mellett olyan innovatív tartalmat kapott, amely kategóriájában egyedülálló: az automatikus követési távolság szabályzó (ACC), az adaptív futómű szabályozás (DCC), a biztonságosabb fejtámla vagy kormányzó parkolás segítő rendszer az új Golfban található meg a kategórián belül elsőként. Az innováción túl a Golf magában hordozza a hagyományos Volkswagen értékeket is, és így válik igazán megbízható, innovatív és jó megjelenésű autóvá.

    Néhány idézet az egy hónap alatt megjelent tesztekből:

    Auto Bild (2008. november 1.)

    „Prímán megy, pompás kombináció a TDI és a DSG.”

    „Kézre álló kormány, világos műszerek, nagy kapcsolók, jó áttekinthetőség, kényelmes ülések – amilyennek egy Golfnak lennie kell.”

    Autó 2 (2008. november 26.)

    „Megjelenésre kicsit, minőségre nagyot lépett előre a Golf VI generációja.”

    „Anyagminőségben, illesztésben, olvashatóságban bravúros a rendkívül konzervatív műszerfal.”

    „Annyira csendes és nyugodt a motortér, hogy az ember a járó motorra is ráindít.”

    „A beltérben leplezetlenül szárnyal a minőség…”

    Bors (2008. november 2.)

    „A német autóklub már végzett töréstesztet az új Golfon, mely a legmagasabb osztályzatot kapta kategóriájában.”

    CKM (2008. november 10.)

    „1.4 – es TSI-t hajtottuk meg DSG váltóval, ami hibátlanul dolgozik. Olyan pontos és gyors, hogy akkor is érdemes egy próbát tenned vele, ha a kézi váltóra esküszöl.”

    Dunántúli Napló (2008. november 5.)

    „Ilyen tökéletes illesztéseket és kidolgozást ebben a kategóriában még nem láttam.”

    „Ahogy ilyen néma csendet sem hallottam.”

    „Összességében tehát nehéz lenne mást mondani, hogy megérkezett minden idők legjobb Golfja, sőt, talán Golf kategóriás autója.”

    „Szebbet feltűnőbbet ugyan már láttunk – ám a kifinomult technikára, műszaki újdonságokra, magas komfortra, kompromisszumokat nem ismerő összeszerelésre érzékeny, ráadásul biztonságra is sokat adó, középkategóriásnak nevezett luxust kereső autósok számára a mai piacon bizony nemigen akad jobb választás a VI-os Golfnál.”

    Metropol (2009. január 12.)

    „Egy mindennapi használatra teremtett, megbízható, kényelmes, gyors, kis fogyasztású útitárs.”

    Vezess.hu (2008. november 19

    „TSI, 122 lóerő: ez a legjobb.”
  • ribot
    #2614
    Az autóvásárlók nagy százaléka a biztonság miatt dönt az adott jármű mellett! Az, hogy az ember biztonságosan vezet, még nem jelenti, h nem fog egy "idióta" balesetet okozni.
  • mekkano
    #2613
    Én nem néztem meg a törésteszteket vásárlás előtt, engem a formája ragadott meg igazán. Remélem nem is kell megtapasztalnom, hogy mennyire törik az autó. én vigyázok rá rendesen, remélem más nem nagyon akar hátulról belém jönni.
  • ribot
    #2612
    Most olvasok utána...törésteszten (Euro NCAP) 4est kapott. Nem rossz.
    A fogyasztása pedig 5.5 és 7 liter között mozgott nekem ez persze attól is nagyban függ, h mennyi terhet visz a hátán! :)
  • RATCUSTOM
    #2611
    a T3-hoz képest biztos, hogy nagyon bitonságos :D

    T3 törésteszt
  • RATCUSTOM
    #2610
    törésteszt
  • kombajn59
    #2609
    A fogyasztása is rendben van? A biztonság is érdekelne, lévén én családi autónak használnám.