3131
  • Harly18
    #2608
    Mintadiák - Volkswagen Golf 1.4 TSI teszt



    Kinek ajánljuk?

    Nagyon jól sikerült az új Golf, különösen a kis köbcentis turbómotorokkal jó választás. Minőségi kivitele, erős, takarékos erőforrása és az, hogy gyakorlatilag mindenben egyenletesen jól teljesít a kategória legjobbjai közé repítik. Igaz, nem is olcsó: az alapár és az extrák ára is igen borsos.

    Teszt...
  • Harly18
    #2607
    Dízel Golf GTI-t és több Bluesport változatot fejleszt a Volkswagen?

    A wolfsburgiak a Detroiti Autószalonon mutatták be Bluesport koncepciójukat, amely igen alacsony fogyasztás mellett is ígéretes dinamikával kecsegtetett. A gyártó illetékesei akkor úgy nyilatkoztak, az autó sorozatgyártásba kerülésének jó esélye van, ha a konszern más márkái is felhasználják a platformot. Lehetséges azonban, hogy ez utóbbi feltétel mégsem szükséges, Ulrich Hackenburg, a márka fejlesztési igazgatója a Genfi Autószalonon ugyanis már 90% esélyt adott az autó szériagyártásának. Ennél is meglepőbb azonban, hogy a Volkswagen a hírek szerint a Bluesportot egész modellcsaláddá bővíti, így a Scirocco és a Golf GTI is kaphat ilyen változatot. A pletykák szerint a márka jelenleg is több, a Golf padlólemezére épülő, takarékos, de sportos modell fejlesztésén dolgozik, melyek közül az egyik a dízel GTD típusnevet kapja.
  • ribot
    #2606
    Nekem egy Life 1.9 SDI-van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve! A kötelező szervizeken kívül nem kellett szinte semmit ráköltenem.
  • mekkano
    #2605
    Maxit vettem, és tényleg elfér benne mindenki papa, mama, gyerekek, a feleségem és én. Előtte is VW-m volt, és márkahű vagyok. Nem kellet csalódnom a német technológiában és a VW minőségében.
  • kombajn59
    #2604
    A 3. üléssor az elvileg felhajtható, nem? Könnyen megoldható a művelet, nem kell hozzá különösebb szakértelem? A ráfutásos balesetekről olvastam én is, hogy bevezettek egy új technológiát a vw-nél, ti. megnövelték a gyűrődő zónákat, így a 3. sorban ülő emberkék is biztonságban lesznek. Bár én inkább a vezető ülést választanám:)
  • rokotti
    #2603
    Csőváz!
    Nekem is caddym van, maxi (2 hónapos). Eddig semmi gond, fogyasztás rendben, lóerő rendben, raktér rendben, adósság rendben:)
  • KeepTheRules
    #2602
    Üdv mkinek!
    Látom néhány emberkét érdekel a Caddy. Egy-két előnye mindenképpen van a konkurenciához képest: kényelmes 3. üléssor (tehét tényleg teljes értékű 7 személyes) és még ebben a sorban ülők is relatíve biztonságban vannak egy ráfutásos baleset esetén...
  • kombajn59
    #2601
    Na végre valaki. Már itt frissítgetek egy órája:) Engem is ez a családi típus érdekelne. Tudsz esetleg valami konkrétabbat is (technika, felszereltség, biztonság)?
  • daggatt
    #2600
    És milyen caddyt vettél mekkano? Mert én egy maxival szemezgetek. Ilyen típusod van neked is?
  • mekkano
    #2599
    Nemrégiben vettem, egy Caddyt, mert nagy a család, eddig meg vagyok vele elégedve. Keveset fogyaszt, ahhoz képest hogy elég szép nagy autó.
  • kombajn59
    #2598
    Ciao mindenki!

    Új VW Caddyt ismeritek?
  • RATCUSTOM
    #2597
    valami nem jó a linkben
    remélem ez
  • RATCUSTOM
    #2596
    Sziasztok!
    Egy kis reklám
    Újra működik az oldalam, próbálom sűrűn frissíteni!
    Csak ne töltsétek le azt a programot amit ajánl, mert úgy nem működik az oldal
    Volkswagen Käfer
  • RATCUSTOM
    #2595
    már itt is van az ideje :D
  • Harly18
    #2594
    40 százalékban újrahasznosítható a Volkswagen Golf

    A Volkswagen a hatodik generációs Golf tervezésekor a gyártási idő rövidítése mellett nagy figyelmet fordított az újrahasznosítható anyagok használatára is. A TÜV Nord minőségintézet által kiadott közlemény szerint az új Golf 527 kg újra felhasználható anyagot tartalmaz, így az autó több mint 40 százalékát a jövő generáció is hasznosíthatja. A közlemény kiemeli, hogy az új TSI és CR TDI erőforrások takarékosságát és a motorokhoz is környezetbarát anyagokat használtak. A hatodik generációs Golf 15 kg újrahasznosítható műanyagból és 9 kg újra felhasználható üvegből készül, és a Volkswagen tervei szerint a következő generáció még nagyobb százalékban tartalmaz majd újrahasznosítható anyagokat.

  • Harly18
    #2593
    Ez a cikk 2008 júniusi ha jól emlékszem...Nem mostani, csak gondoltam, elég fontos dolog ahhoz, hogy ne másoljam ide be :D
  • FrancescoTotti
    #2592
    Ez az összehasonlítás nem sok izgalmat ígért.
    Legfeljebb a 2., 3., 4. hely tekintetében.
  • FrancescoTotti
    #2591
    Biztos, hogy az V. generációs Golf GTI fog debütálni? Lassan a VI-osnak lenne itt az ideje :D
  • Harly18
    #2590
    3,8-at fogyaszt az új Golf

    Öt takarékos világpremiert hozott Genfbe a Volkswagen. A közeljövőt nem a villamos energia írja, sokkal inkább a takarékos dízelek terjednek majd.

    Akiket a szuper teljesítmény tesz boldoggá, azoknak nem a Volkswagen standja volt a legjobb hely a Genfi Autószalonon, itt ugyanis rengeteg kék autó volt. Ha pedig Blue (kék), akkor nem teljesítmény, hanem az alacsony fogyasztás áll a középpontban a Volkswagennél. Beszámoltunk már a VW zártkörű rendezvényén bemutatott Polo BlueMotion Conceptről, de a kiállítási területén már számos szériamodell kellette magát.

    A legfontosabb talán a Golf BlueMotion, amely szinte teljesen megegyezik a tavaly ősszel látott koncepcióval. Vagyis az orrába egy újfejlesztésű 1,6-ös közös nyomócsöves turbódízel lapul, 150 LE-s teljesítménnyel és 250 Nm-es nyomatékkal.

    Ennél itt azonban fontosabb, hogy mindössze 3,8 liter gázolajat fogyaszt száz kilométerenként. Szén-dioxid-kibocsátása pedig 99 gramm/kilométer.

    Persze ez a kiemelkedő érték nem csak a motor érdeme, hiszen a Start&Stop rendszer maga 0,2 decivel járul hozzá, de a lassításkor energiát visszatápláló rendszer, a hosszabb váltófokozatok is segítenek a sikerben, miközben a karosszéria a normál golfokéhoz képest kisebb légellenállású, ahogy a kerekek is kevesebb veszteséggel gurulnak.

    Ám azért mert jól fogyaszt, még teljesen használható a Golf BlueMotion, százra 11,3 másodperc alatt gyorsul, végsebessége pedig 190 km/óra.

    Nemcsak a Golfba, de annak egyterűs változatába, a Plusba is beültették a fenti technikát. A nagyobb tömeg és homlokfelület miatt azonban a fogyasztás is magasabb: 4,3 liter átlagosan. Persze ez is figyelemre méltó. Ha sikerül tartani az átlagot, ezzel az autóval nagy túrákat lehet tenni, hiszen egy tankkal 1100 kilométert hajthat a sofőr.

    A Passat hagyományos változatai után a négyajtós kupé, a CC is megkapta a BlueTDI csomagot. A világ legtisztább dízelében ún. SCR-katalizátor mérsékli a kibocsátott nitrogén-oxidok mennyiségét 80 mg/km alá, a szén-dioxid-kibocsátása pedig 137 g/km. A BlueTDI így már most megfelel a 2014-től életbe lépő Euro6-os kipufogógáz-emissziós szabvány előírásainak.

    A Passat CC-ben szereplő 2,0 literes dízelmotor 143 lóerős, amivel a kocsi 5,2 literes átlagos fogyasztásra képes, de ha kell, 214 km/órával is haladhat. A duplakuplungos automata váltóval szerelt gép egyetlen tank üzemanyaggal 1300 kilométert tehet meg.

    Ezenfelül láttuk még a szintén új, földgázüzemű Tourant, amely azonban nálunk nemigen használható még, kivéve persze, ha valaki nem benzinnel akarja használni, de akkor meg nem nyújt többet, mint a többi 1,4-es twincharger motorral szerelt testvére.


  • gabeszg
    #2589
    Nem tudja valaki, hogy RCD-510-es fejegységet honnan lehetne beszerezni?
  • GregSB
    #2588
    Focus aránytalanul le van pontozva...
  • RATCUSTOM
    #2587
    hát igen :D
    én is pont így döntöttem volna szerintem :D
  • Harly18
    #2586
    Összehasonlító teszt: Ford Focus 1.6 16V Trend, Hyundai i30 1.6 16V Comfort, Renault Mégane 1.6 16V Expression, Volkswagen Golf 1.4 TSI Trendline - Középhullám



    Eredmények:
    121 pont - Volkswagen Golf 1.4 TSI Trendline
    110 pont - Hyundai i30 1.6 16V Comfort
    108 pont - Renault Mégane 1.6 16V Expression
    101 pont - Ford Focus 1.6 16V Trend

    Cikk...

    Na hát? Ekkora bundát??!! :D Valakit biztos lefizettek, hogy a Golf nyert...Ezt a pofátlanságot :D:D:D
  • Harly18
    #2585
    A Golf GTI a „minden idők legjobb autója”

    Nagy-Britannia legnagyobb autóslapjának, az Auto Express szakértőinek véleménye alapján a Golf GTI kapta a valaha készült legjobb autó címet.




    A nagy neveket, márkákat felvonultató mezőnyben többek közt a BMC Mini-t és az első szériás Land Rover-t utasította maga mögé.

    A Golf GTI végzett az első helyen a „Valaha volt 5 legjobb autó” kategóriában, de a VW más kategóriákban is jól szerepelt.

    A VW Bogár lett a „Szeretetreméltó autó” kategória, ill. a wolfsburg-i gyár a „Legjobb gyár” kategória győztese.



    Ezek mellett a 2002-ben bemutatott 1 literes erőforrás egyike lett a „Legmaradandóbb Koncepciók”-nak.

    Az eredeti, 1976-os Golf GTI néhány megszállott gyári dolgozó saját, munkaidő után készített munkája, melynek potenciálja hamarosan mindenki számára nyilvánvalóvá vált, így korlátozott darabszámban piacra is került. A kezdetben szerény várakozások hamar feledésbe merültek, miközben fanatikusok világszerte terjesztették a „GTI jelenséget”.

    A jövő hónapban, a Párizsi Motor Show-n debütál az ötödik generációs Golf GTI, és az ígéretek szerint a gyökerekhez visszanyúlva ismét a mezőny legjobbja lesz. A 200 lóerős, 2 literes turbómotor, és a tökéletesített hátsó futómű igazodik az autó karakteréhez.
  • Gabor1990
    #2584
    Na ezt így elfogadnám
  • Gabor1990
    #2583
  • RATCUSTOM
    #2582
    TheSamba.com ?

    jó oldal mi? :D
    nagyon jó gépek vannak ott nagyon jó áron
  • Gabor1990
    #2581
    Azt hiszem csak előnyére változott. A beltér nagyon szép lett, bár megnéznék egy alapváltozatot is, az hogy néz ki.
    Az 1.2 TSI nem tűnik rossznak, de szerintem az már 3 és fél millió körül fog kezdődni:(.
  • autoszimulator
    #2580
    pont azért mert jobban vakít, ha állítasz rajt. Szóval hátul megpakolod a kocsit, az orra picit feljebb lesz, és máris sokkal jobban vakít egy xenon. Mosó meg gondolom mert a kosz szétszórná a fényt, szintén vakítás miatt. Értelmét én sem látom, de valamivel azért még is csak kell szabályozni ezt is, mielőtt minden kocsiban otthoni 10ezres sufnixenon kerül...
  • Harly18
    #2579
    Fehérben nagyon szuperül néz ki :)

  • Hornando
    #2578
    Nekem ez biza tetszik! A magam részéről az 1.2-es TSI motort választanám. Viszont tuti, hogy nem pirosban.
  • Harly18
    #2577
    Még pár kép erről a kis sikervárományosról :D





  • Harly18
    #2576
    Hát igen...EZ még csak a töredéke...A gépen több tízezer képem van :D De egyenlőre hagyom mára, mert ínyhüvely gyulladásom lesz a sok kép beszúrástól :D
  • Harly18
    #2575
    Felnőttesebb lett a Polo: komolyabb, golfos formaterv, méretnövekedés, könnyebb karosszéria, jobb minőségű anyagok és számos műszaki újdonság jellemzi a Volkswagen vadonatúj kisautóját.

    A Walter de' Silva által vezetett formatervező csapat a Scirocco egyes részleteinek felhasználásával golfosította a Volkswagen kisautóját, amely nem csupán az új vonalaknak köszönhetően lett felnőttesebb. A Polo új nemzedéke 36 milliméterrel hosszabb (3952 mm) és 32 milliméterrel szélesebb (1682 mm) elődjénél, ennek ellenére karosszériája 7,5 százalékkal könnyebb. A méretnövekedés valószínűleg jótékonyan befolyásolta a váll- és a lábtér helykínálatát, de a tető 13 mm-rel alacsonyabban van, ami a fejtér csökkenéséhez vezethet. A csomagtér minimális űrtartalma 280, maximális befogadó képessége pedig 952 liter, a hátsó ülések pozíciójától függően.

    Nyugat-Európában az alapfelszereltség része lett a négy légzsák, az ABS, a két első aktív fejtámla, és a menetstabilizáló elektronika is, a magyarországi felszereltségek még nem ismertek. Nem csupán ezeken a részleteken, de a beltérben is tetten érhető a fejlődés. A Golféra szinte megszólalásig hasonlító műszerfal a sokat kritizált, kemény műanyag burkolat helyett puhább, jobb minőségű anyagból készült borítást kapott, egyhangúságát pedig az alumíniumból készült betétek és peremek törik meg. Szintén új a háromküllős kormány, az mp3-lejátszó csatlakozási lehetőség, valamint a színes navigációs rendszer, amely most elsőként elérhető a Polóhoz. Ugyancsak feláras extra lesz a statikus kanyarfény, a bi-xenon fényszóró, a bluetooth kihangosító, a függönylégzsák, és a panoráma üvegtető is.

    A külső-belső megújulás új motorokat is hozott a modellnek, a teljesítményskála 60-tól 105 lóerőig terjed. A már meglévő, 1,2-es és 1,4-es benzinmotorok mellé a vadonatúj, 105 lóerős 1,2 literes, turbófeltöltős TSI benzinmotor, valamint a szintén új fejlesztésű, 90 lóerős 1,6 literes, közös nyomócsöves dízel csatlakozik. Motortól függően öt-, illetve hatfokozatú manuális váltókat kap a Polo, és bizonyos modellváltozatokhoz - szintén most először - rendelhető lesz hétfokozatú DSG váltó is.

    A tisztább autózás hívei minden bizonnyal üdvözölni fogják, hogy az új Polo-kínálat kétféle BlueMotion modellváltozattal bővül, amelyeket fokozatosan, egymás után vezet be a Volkswagen a piacra. Az 1,6 literes, 90 lóerős TDI BlueMotion nem sokkal a mostani bemutató után debütál és kedvező, 3,8 literes átlagfogyasztása mellett kilométerenként mindössze 96 gramm szén-dioxidot bocsát ki.

    A második BlueMotion Polo 2010-ben érkezik, egy új fejlesztésű, 75 lóerős, háromhengeres, 1,2 literes, közös nyomócsöves dízel erőforrással. A motor takarékos üzemelését olyan részletek segítik majd, mint az áramvonalasított padlólemez, a hosszabb váltó-áttételezés, a kisebb hasmagasság, az alacsony gördülési ellenállású gumik, és a regeneratív fékrendszerrel bővített Stop-Start-rendszer. A BlueMotion modellek legújabb generációja csak 87 gramm szén-dioxidot termel majd kilométerenként. Lehet, hogy még idén megérkezik a GTI-verzió is, várhatóan a kettős feltöltésű, 170 lóerős, 1,4-es TSI-motorral.

    Az új Volkswagen Polo sorozatgyártása már 2009 márciusában megkezdődhet, az első példányok pedig júliusban érkeznek a szalonokba.

  • Hornando
    #2574
    Jó estét! Itt lehet bogarat irtani?
    Amúgy jó kis fórumnak ígérkezik, gratulálok hozzá. Eszméletlen, hogy mennyi fotót nyomtál fel ma. :-)
  • Harly18
    #2573
    A Polo-ra visszatérve :)



  • Harly18
    #2572
    Enyhém bogaras kedvemben voltam ma :D
  • Harly18
    #2571



  • Harly18
    #2570

  • Harly18
    #2569