59
  • geri777
    #59
    kanye west - jesus walks
  • Adam69852
    #58
    hali
    megtudnátok mondani nekem a szám címét ami a bemutatóban is van? köszi
  • Tetsuo
    #57
    LOL kivételesen 1et értünk.. Te általában filmnézésre buzdítasz, mi történt??
  • el bruja
    #56
    +volt a könyv is nekem a film jobban tetszett...
  • Random work
    #55
    Tegnap megvettem a könyvet az egyik könyvesboltban!
    Sajna még nem kerülmsorra az olvasása egy ideig addig kívülről nézegetem csak.
  • Aspyrin
    #54
    Pedig a háborúról szól :) Igazándiból pont az fogott meg engem is, hogy nem egy véres, erőszakos filmet láttam hanem a katonák több hónapos életét, drámáját jóadag humorral fűszerezve.
  • pero
    #53
    Ez egy jó kérdés szerintem idővel lesz,mert jó!
  • Random_
    #52
    A film alapjául szolgáló könyv hazánkban megjelent vagy várható megjelenése?
  • pero
    #51
    Én szerintem is nagyon jó!
  • Cat #50
    a tábornok a 24-ből az elnök :D
  • el bruja
    #49
    télleg naon joo film, érdemes +néznie mindenkinek!!
  • Picador
    #47
    ÓRIASI FILM! AKI TUDJA, NÉZZE MEG!
  • pero
    #46
    Hm citt is meg "állt az élet"
  • pero
    #45
    Hát igen az a jó benne hogy nem csak a háborúról szól,és nem csak az őldőklésről,én szerintem az egész film nagyon jó a zenéje,hmnagyon jó!!!
  • el bruja
    #44
    én is láttam a filmet sztem naonjoo...
    főleg a zenéje...
  • signs
    #43
    Üdv,
    szerintem nagyon jó film.
    Nincs esetleg valakinek filmplakátja? Fizetnék is érte, reaális keretek közt!;)
  • 0Cupi0
    #42
    Én láttam már, nekem tetszett, végre egy olyan háborús film amely nemcsak az öldöklésről szól hanem a katona szemszögéből nézi a dolgokat... :)
  • pero
    #41
    Ácsi ki nézze meg vagy ne nézze meg????????

    Hm én szerintem ezt úgy is ő dönti majd el,majd olvas egy két hírt itt-ott aztán meg látja,és ha ingyen tudja meg nézi akkor vesziteni valolya meg nincsen n szerintem,meg ha szereti ezeket a filmeket csak akkor tudom ajánlani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • winnie
    #40
    Majd el dönti aki el megy,hogy neki milyen!

    jó, de te azt mondtad, hogy nézze meg, mert jó - más meg azt, hogy ne nézze meg, mert sz*r.

    te azt mondod, hogy akkor rád kell hallgatnia?
  • pero
    #39
    Winnei!

    Majd el dönti aki el megy,hogy neki milyen!
    Csatti csak el mondja a véleményét,de ha ezzel meg bolygat akkor az nagy gond én szerintme,és én szerintem ő is azt irja hogy az Ő szavaival éljek:!!!Hehe nem gondoltam, hogy sikerül egy kis mini flémet csinálom egy ilyen hozzászólással. :)!!!és én szerintme úgy is ha meg nézi valaiki el fogja dönteni hogy tetszik-e neki vagy nem!
    De én szerintem aki szereti a háborús filmeket az szeretni fogja,de ezt majd úgy is el dönti az ilettő!Én már le irtam a véleményem a filmről!
  • Csatti
    #38
    Hehe nem gondoltam, hogy sikerül egy kis mini flémet csinálom egy ilyen hozzászólással. :)
  • winnie
    #37
    "kinek higgyen?" - ezt írtam. nem én kértem tanácsot. én már láttam.

    amúgy, ha megnézi, akkor arra hallgat, aki szerint nagyon jó.
  • Zsoltika 007
    #36
    Menj el és döntsd el te.
  • winnie
    #35
    más szerint meg nagyon gyenge. kinek higgyen?
  • pero
    #34
    Hm nézd meg én szerintem nagyon jó!
  • Krinyo
    #33
    de egy idő után (pl mosmá :D) egyszerűen unalmas lesz a folytonos amerikai önseggnyalás.
    Hány "joe"-t láttunk már véresen cammogni a robbanás elött, "jack" bajtársát cipelve a vállán? És közben még poénkodni is van kedve.
    Halivúd is simán megcsinálhatna egy filmet, európai hősökkel, a 2.vh fanok tuti megnéznék.
    De azért egy kovács jános tizedes kalandjait simán megnéznék :D
  • Csatti
    #32
    Még nem, de majd megnézem.
  • [NST]Cifu
    #31
    Megnéztem. Nem akciófilm rajongóknak való, de mégis érdemes egyszer végigülni. Inkább a katonák lelkivilágáról szól, mint magáról a háborúról.
  • pero
    #30
    Hm elégé értesz hozzá!Látad a filmet is?
  • Seat
    #29
    "Ulabátori" ? -- UlaNbator
  • Csatti
    #28
    Nyílván, ha valakit fejbe lőnek az meghal.
    Nem feltétlenül. A hadseregben páncéltörő (Armor Piercing - AP) lövedékeket használnak, ami valójában egy vékony acéltű ólomba ágyazva. Az ólom feladata, hogy a csövön áthaladva - mely cső picit kissebb átmérőjü mint maga a golyó egy spirális vájattal, ezért megpörgeti a golyót (pontosabb lesz a lövés) - elég jó areodinamikával eljutassa a golyót a célba, amint a golyó egy kemény felülethez érkezik, mint pl a katonák acél/kevlar/stb. sisakja, a kemény acélmag áthatol az ólmon és behatol a kemény felületbe és általában átszakítja azt. Azonban mivel egy viszonylag vékony dologról van szó, gyakran csak kissebb nagyobb mértékű agykárosodást okoz és nem halált. Érdekesség de az ilyen golyók második világháborúban való alkalmazása segítette az orvosokat abban, hogy megállapítsák az ágy számos területének funkcióját, mivel a különböző agyterületeken sérült emberek, más és más képességeiket veszítették el.
    A hagyományos vagy robbanó golyó azonban szinte biztosan halált okoz, hisz rengeteg szövetet összeroncsol a fejben. Ezek viszont nem kívánatosak a hadseregben, mivel akit páncéltörő golyóval találnak el, általában úgyanúgy kikerül a forgalomból és ha életben marad leköti a bajtársait is, azzal, hogy megpróbálják megmenteni.
  • G0blin
    #27
    csakugyan, és Thomas Newmannal ellentétben, aki pedig mindkettőnek a zenéjét szerezte, méghozzá milyen jól:)
  • winnie
    #26
    alab all-lal ellentétben, aki mindkét filmet/sorozatot írta
  • G0blin
    #25
    Az Amerikai szépség és a Sírhant művek oscar díjas alkotója... Az egyetlen bibi, hogy Sam Mandesnek semmi köze nem volt a Sírhant művek-hez...
  • gz8
    #24
    Igen...
  • winnie
    #23
    bőven van ilyen film.
  • fawcet
    #22
    Nekem olyan rémlik hogy indiános filmeknél volt ilyen hogy amcsi katonákat öltek halomra.
  • fawcet
    #21
    Fejbe lőtte nyilván és átment rajta agykárosodás nélkül, és ezért nem ólte meg esetleg így lenne a mondatnak az értelme.
  • Bandee1987
    #20
    lol, ezt én is most vettem észre :)
  • Enkil
    #19
    Én olyan filmet néznék meg szívesen ahol az amerikai katonák vannak rosz fiuknak beállítva , ahogy az ellenség írtja őket kegyetlenül . Millió ilyen esetet előlehetne venni a történelemből.