239
PSP vs NDS vs GBA SP
  • kisgabo
    #119
    nekem van PSP és NDS is, sőt.... :)

    játékélményben jobb az NDS, amióta van PSP, 1-2 autóversenyt és 1-2 jobb kalandjétékot azon tolok, amúgy film és mp3.
  • blackfish
    #118
    PSP mert nekem is az van:D
    csak hibás lett a kijelzője egy csik lett rajta függölegesen a 3/4nél! =(
  • scorpeeon
    #117
    Értelmes kis topik :D Most akkor az a kérdés hogy melyik a jobb, vagy hogy melyiket veszik a többen? Mert ha az elöbbi, a PSP toronymagasan veri a többit, az nds alig bír jobb grafikát, mint egy 3d-s mobiljáték, ami elég gáz.
  • zola2000
    #116
    Amerikában és európában kicsivel több psp-t adtak el, japánban (ott a handheldet jobban veszik mint a nagykonzolokat) magasan veri a ds a psp-t. Egyenlőre még nem lehet győztest hírdetni, de erős lesz az őszi-téli ds felhozatal:

    PL.:
    - Legend of zelda Phantom hourglass
    - Final Fantasy 3 ds
    - Star fox ds
  • pspguru
    #115
    -4
  • pspguru
    #114
    Hát a PSP A GYŐZTES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
  • zola2000
    #113
    NDS NDS NDS
  • levess
    #112
    hy!
    most vettem egy sima gba-t és azt szeretném tudni hogy mi a különbség a sima és az sp között.gondolom ti ebben sokkal jobban otthon vagytok
  • Ersiman
    #111
    Hát a PS1 emu az valóban hatalmas érv lenne a PSP mellett vagy akár egy jól működő GBA emu :) (mondjuk a MGS miatt én még PS2-t se vennék)!
  • deadeb
    #110
    Én azért halkan megjegyezném, hogy lesz még itt nagy PSP vásár, amikor kijön a ps1 emu, vagy kijön a Metal Gear játék ami nem port, hanem teljesen új játék. A psp mostanában kezed erőre kapni.
  • Devvo
    #109
    Umd formátum
  • q2w3
    #108
    Hello!
    Én lejjebb olvastam, hogy hogyan lehet másolt játékot futtatni DS-n.
    Szóval ha veszek egy 3m perfect adaptert (az mindegy, hogy sd vagy cf kártyást?)
    és hozzá kártyát + a rom játékot (innen tom leszedni:http://www.romreactor.net/list_Rnds_g) és ennyi?
    Nem kell hackkelni a ds-t? Meg írtál valami pacht-elős progiról.Azt meg tudnád mondani honnan lehet leszedni?
    Előre köszi.
  • gurubefree
    #107
    .............. con ..................
  • moralosan
    #106
    de ezt miért nem a PSP topicban kérdezed?

    amúgy meg megvalósítható, egyébként meg szted érdekel valakit is mennyiért veszel PSPt?.
  • gurubefree
    #105
    Sziasztok

    Itt van nálam egy PSP . 1,5 hónapos + a Need For Speed UN. 55.000- kér a srác a gépért és a játékért .
    Nem az a kérdés megéri e hanem az , hogy ha filmet is szeretnék nézni rajta akkor mit kell beszerezni mellé ??? Mi az a formátum amit a PSP használ ???
    Gondolom nagyobb memória kártya is kell mellé / most láttam egy 2GB-ost 21.000 / .

    Szóval ez a helyzet ... ha nem megvalósítható akkor nem veszem meg .

    köszönöm előre is a válaszokat ...

    üdv
  • dinomano
    #104
    Én ugy vagyok vele, mindenki talalja meg minden platformra(de szep is lenne, ha mindenre tellene... :-D), vagy arra a platformra amilyen gépe van a szamara legjobb jatekot, és játsszon... gáz lenne, ha itt is bejönne a PC vs KONZOL feeling, amikor egyik sem tud a masik gépen levö jatekallomanyrol, de megy a fikazas... :-/
    A PSP-t meg eleve ne vessük össze a GBA-val pl.(topic-cim...); mivel jo 3-4év van köztük min... :-D A PS1-et sem lehet összevetni pl. a 2-vel ( tetemes korkülönbseg miatt sem); mégis mind a 2 csucsgép a maga nemében; külön "feeling-el", a jol felismerhetö "vizualitasaval", jatekelmenyevel... :-D Graf nalam annyiban nem lényeg, h. a graf mindig csak idöleges; ha megvan elmeletileg a legszebb gémed(up to date), akkor az még lehet sz*r+lehet h. csak 2honapig szép, amig nem jön 1 ujabb... :-D
    nah ennyi...pá!
  • FFX
    #103
    én DS-t veszek (majd valamikor)
  • Max 36
    #102
    Rendicsek,békepipa elfüstölve
  • moralosan
    #101
    figy, engem annyira nem érdekel más kommentje, mivel nem is bunkóságból írtam véleményt. Véleményt, azaz véleményt. Nekem PSPm van, nem is fikáztam a DS-t, szóval nem tudom miért kell ezeket a dolgokat ennyire ragozni :).
  • Max 36
    #100
    Ajánlom figyelmedbe dinomano kommentjét,abban van röviden,velősen a lényeg.
  • Max 36
    #99
    Nem azt mondtam,hogy rossz gép,sőt,ha vissza néznéd a kommenteket,akkor láthatnád,hogy máltattam a gép multimédiás képességeit,a reá írt,PS2-t megközelítő grafikával megáldott játékokat.De ha én GTA-at akarok játzani,ott a nagytestvér,vagy pl. a GT-sorozatot is inkább otthon nyomom.
  • martin3
    #98
    PSP a király!nekem volt ds-m de naon gagyi sztem!pedig én világ életemben nintendós voltam de a psp über f...a!a gba-t pedig szeretem mert igaz nem nagy grafika de élvezetes!
  • dinomano
    #97
    remelem ez nem annyira VS forum, mint ahogy cime sejteti... Én minden gépre lattam jo gémeket(original GBA-m nincs; de emu-n toltam...); GBA-ra isten volt Max Payne; GB coloron tuti jo volt(+aranyos) Az Alone4... A PSP telleg istenkiralysag; überjo hardver; PS2szintü gémek... igaz, nicns ps2-öm; de PSP-t azééé nem vennek, mivel otthonülö vagyok, melohelyen meg usse tudok jáccani; otthonra meg akkor inkabb PS2... :-D
  • Super Mario
    #96
    GBA SP +1 pont, Nintendo DS +1 pont, PSP -1 pont
  • nyaSGem
    #95
    Kedves Ádám!

    Ugye nem gondolod, hogy itt bárki is ellened van?
    Akkor meg minek toborzól? :o)

    Az igazi az lenne - és akkor én is vennék egy PSP-t -, ha egy PSP töltés nélkül legalább 5-6 hónapig működne. (De ez vonatkozik minden mobil eszközre)

    Egyébként olvastam róla és amúgy is aktuális, hogy mostanság feltaláljanak permanensebb aksikat, mert a mobilizáció miatt igen nagy szükség van manapság az elemek, aksik technikai forradalmára.
    Szerintem...
  • SlickAdam
    #94
    Na ez az én emberem! :D
  • moralosan
    #93
    Nah helló! :)

    Már egy jó hónapja PSP tulaj vagyok és nem is akarom megcáfolni, teljesen jól leírta valaki lejjebb: PS2 grafikai szintjén lévő játékokkal lehet vele játszani. Igen, nekem ez igenis elég meghatározó szempont. Én szeretek igényes grafikájú, nagy poligonszámú környezetekben játszani. No meg ne feledjük el azt a sok lehetőséget, amit a PSP magában hordoz. Hozzáértők szarrá tudják módosítani, sőt már készítettek egy külön operációs rendszert is hozzá.

    Egyedi ötletek? Nem kell annyira messzire menni: Archer McLean's (lehet rosszul írom ) Mercury, Lumines, Gripshift (nagyon jó kis ügyességi-autós game)... Próbáltam már én is DS-t, osztálytársamnak is van. Egyáltalán nem rossz dolog asse' sztem, de mikor beviszem kis handheldemet az iskolába és jó 5-6an megnézünk egy Szalacsi vagy Polgár Jenő videót, akkor sosem jut eszembe, hogy nem érte meg a pénzét :).

    És amúgy kit érdekel, hogy egyedi-e egy játék ötlete, vagy sem? Ha a játék, akkor jó a játék :).
  • nyaSGem
    #92
    Üdv!

    Én is hozzászólok valamit. Én azért vettem DS-t, mert MOBIL gépet akartam. A DS kb. 10 órát bírja, és mivel kisfiamnak nemigen fogok megengedni napi 1 óránál több játékot és azt sem minden nap, így elméletileg 2 hétig nem kell töltenem az aksiját.
    A PSP-val kapcsolatban meg azt hallottam, bárhová is viszed, jó, ha van a közelben egy 220-as aljzat... :o))

    Én röhellem az aksitöltögetést és a hálózati adapterről való játékot. Notebook-ból is direkt olyat néztem ki, ami minél többet megy aksival.Sőt még az mp3 lejátszót is így vettem. Jól megnéztem, mennyit bírnak a különböző típusok töltés nélkül.
    Szóval ha mobil dolgokról beszélünk, akkor azok legyenek minnél mobilabbak, mert ha már helyhez vagy kötve, megteszi egy asztali PC is a játékhoz, vagy bármihez..
  • Max 36
    #91
    Az biztos,hogy a szebb játékok PSP-re jönnek,ez tény.Csak nincs egyedi ötlet,mind 1 jól bevált receptet lovagol meg,vagy a nagytesó valamely játékának portja,jobb esetben 1 játék mellékága.Amiből még lehet jó játék is,lásd Burnout,GTA,RR,vagy mondjuk valamelyik rpg majd a közeljövőben.
  • SlickAdam
    #90
    Végülis igazad van. Látható a fórumból, hogy nem sokan PSP-sek, inkább Nintendóról folyik a csevely. Többet nem is írok.:) Jó játékot mindenkinek! Aloha
  • Sheltem
    #89
    Nem akarok flamet indítani(még mindig),de ezzel nem értek egyet:
    "NDS vs GBA SP-nek semmi értelme lévén ez olyan mint a PS1 vs PS2 ....értelmetlen."

    A Gba sp-t nem szabad elfelejteni, mivel kicsi, praktikus és úgy néz ki mint egy kisebb cigarettatartó.
    A Gba sp és a DS közötti összehasonlítást úgy gondoltam, hogy van e akkora fejlődés a DS játékokban, hogy érdemes feladni a kis szép SP "külsejét".
    Rohadtul hülyén fogalmaztam valószínűleg, de remélem azért érthető.
    PSP nem is érdekel igazán, azt azért vettem bele a topiccímbe hátha hallok valami hírt, hogy ez meg ez a játék jön ami miatt muszáj venni(must have game).
    Ha valaki csak a "gyönyörködés" miatt dicséri PSP -t az abszolút nem érint.
  • SlickAdam
    #88
    Nekem mindkettő van, és a PSP jobb (sztem). Ennek is lehet dörzsölni a képernyőjét ha nagyon akarja az ember!:D:D:D. Nekem a DS gyerekes, és az érintőképernyő nem izgat fel, én gyönyörködni is akarok, szóval a PSP ehhez megfelel. Meg még sok minden másra is.
  • radeer
    #87
    Na mégsem törölték, így hozzáírok én is a témához.

    NDS vs GBA SP-nek semmi értelme lévén ez olyan mint a PS1 vs PS2 ....értelmetlen.
    A PSP vs NDS témát meg már párszor kiveszéztük mikor megjelent a két kézikonzol:)

    A legreálisabban az tud értékelni aki huzamosabb ideig játszott, illte játszik mindkét géppel.A többiek akik próbálják védeni egyik dolgot a másikkal szemben azok általában csak az egyik handheld-el rendelkeznek..

    Ennyi :)


  • kisgabo
    #86
    egyetértek veled, gba-n én is sokkal többet jácottam, mint most psp-n. psp-n igényesebek a játékok, de nagyon sok az autóverseny, egyedül a popolocrois ami leköt.

    gba-n viszont nagyon sok a játék, grafikailag nem psp de hangulatos, és leköt.

    ez olyan feeling, mint régen a zx spectrummal többet toltam, mint most némelyik pc vacakkal.
  • Super Mario
    #85
    NINTENDO DS!!!
  • sathanus666
    #84
    eladó egy Spyro 2 - Seasons of Flame játék GBA-ra! bővebben:http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=5255505
  • Sheltem
    #83
    NWC ?
  • Petyus_
    #82
    Hát, sajnos ez az info óvatosan kezelendő. =) A DS "leleplezésekor" bejelentette a Sq-E, de ennél konkrétabb info azóta sics.. egy NWC-vel megtámogatott FF:CC nekem is az álom kategória, nagyon várom. =)
  • Sheltem
    #81
    Lesz Final Fantasy Crystal Chronicles Ds-re? Linket ide azonnal! :D
  • mb66
    #80
    Hát én pl azért nem vennék PSPt, mert tényleg lényegében egy hordozható Ps2. Ráadásul a játékok 50% a hozzá autós game, ami szerintem pont nem handheldre való.. pl. Ps2 n egyik kedvenc gamem a WRC4 volt, szép sony exkluzív rally.. de abban is biztos vagyok hogy handhelden hozzá nem nyúlnék... ez TV re való egyszerűen, ott sokkal nagyobb élményt biztosítani..
    DS t viszont vettem, mert nagyon tetszett az alapkoncepció, és nagyon tetszik. Végre új ötletek! Volt most 3 hónapom karácsony előtt, mikor egyik nagykonzolomat sem kapcsoltam be - a DS t viszont nyúztam rendesen :) arról nem szólva, hogy még a barátnőm is WarioWareziett néha, alig tudta letenni.. Ez pedig nagy teljesítmény, hiszen ő egyenesen utálja a "videójátékokat" :)
    Sőt, nyáron balatonra is levittem, ahol rengeteg antigamer haverommal szoktunk lenni - ők is egymás kezéből kapkodták ki. Szerintem ez mindent elmagyaráz. Új ötletek, új lehetőségek, és nagyon kellemes játékok jönnek, mostmár végre egyre nagyobb számba DS re. Nálam abszolut ő a nyerő.