239
PSP vs NDS vs GBA SP
  • wordsworth
    #159
    Na ezaz :) kinek ez kinek az. en leírtam a psprol a velemenyem.
  • zola2000
    #158
    hat nem tudom. Nds+supercard+passkey ez mar majdnem egy psp ara+1gb memkari. Remekul lehet vele videozni Mp3-mat hallgatni. Jatszani. Jatek alatt a ket kijelzon nagyon latvanyosak az introk (ahol vannak) rpg-ben, fps-ben (iranyitas), rts-ben (shogun) nekem jobban bejon mint egy psp. A psp ismertebb, mert tobbet reklamozzak az ngaget is mennyit reklamoztak, es mekkora sikere volt :) nekem nds, tobb embernek inkabb nds mint psp, a ds ad valami pluszt is a nagygepekhez kepest mig a psp egy gyengebb nagygep, de kinek a pap , kinek a papne.
  • wordsworth
    #157
    Hmm psp vs nds?...
    Ugye alapvetően vannak árbeli különbségek is. Vannak olyan emberek akiknek mindegy mivel játszanak, milyen grafikán csak valamit toljanak az 1-2 órás vonat / busz utakon. És akkor már inkább nds mellett döntenek.
    Fogtam mindkettőt a kezemben, PSP számomra sokkal meggyőzőbb volt. Imádok rajta filmet nézni, zenét hallgatni. 1Gbos memstickre elég jól elférek, ha egy játék tul nagy fogom CSO formatumba betömöritem és tolhatom is (najo max felhozum a psp processzorát ha tulsagosan betomoritem)
    Aki szeret haxolgatni, kulonbozo rizikos dolgokat kiprobalni annak még kulon jo a PSP :)
    Rengeteget szoktam PSPvel játszani. Nem tudom felsorolni most az összes jatekot mivel egy rahedli van már.
    Jelenleg Blade Dancer: Lineage of Light nagyon király kis RPG igaz nemtudom mennyi lehet vele a játékidő de már egy 10-12 oram bennevan es meg sztem sehol sem artok ^^
    Grafikailag kifogástalan..
    Mostanában egyre jobb játékok jönnek ki
    Remélem megjelenik nemsoké az FF crisis c. PSPre ^^
    pár képecske:




    Jah igen páran írogatták, hogy az nds azt foleg gyerekeknek találták ki. Sztem ez marhaság, mert lenyegtelen mennyire gyerekes a jatek, ha leköti még a 30 évest is :)
    Mondjuk igaz hogy most voltam szombaton velencében és a tűztoronynál 3-4 12 év körüli gyerek izombol tolta az nds-t.. ^^
    Jah amugy Januar eleje ota van PSP-m..
  • VLB
    #156
    sajnos a régiekkel nem játszottam scak 3tól...na azok hatalmasak!!! De lehet ezeket is kiprószálom...
    3 megy PSP-n asszem...
  • Tinman #155
    Dejám :-D
  • VLB
    #154
    hihi, csak nem monkey island???
  • Tinman #153
    Retro az asztalomon

  • Csibe001
    #152
    Pff... :)
  • Sheltem
    #151
    Jézusom ez a topicom még él?

    Ds lite. Téma megválaszolva

    Kérem kapcsojja ki
  • zola2000
    #150
    Csak okulásként
  • VLB
    #149
    N-Gage a legkompakatbb, ebben alázza a többit...nagyon szerettem én is volt sima és qd is.
    Vitázni van értelme amúgy a konzolokon ebben a topicban, hátha segítünk vkinek a választásban.
    RPG-k nem nem nagyon jönnek be, egyedül Golden Sun.-t nyomtam végig GBA-n, na az télleg hatalmas volt!!!

    Amúgy szerintem a PSP Ridge Racer a mostani legélvezetesebb handheld autós játék, és a grafikája is nagyon jó, lehet hogy vmi esti fos pályán mentél, mer a naplementék vmi eszméleteln gyönyörűek, de a játékélmény a legnagyobb!!! Ha teheted tegyél vele még1 próbát nem fogsz csalódni, bár igaz hogy én is csak 1 nap játék után sezrettem meg igazán, de most már nehezen tom letenni.

    Ja és Nintendo még mindíg forever, nehezen barátkozok ezzel a sony embllémával, még sose volt ilyenem, de amit nyújt az nekem tutter nagyon, így elviselem:D
  • #148
    Valóban, ez azért van mert nintendo fan vagyok de a psp bejött, nekem jobban mint az nds. Nem tudom mi a bajom vele, de az n64-sem tetszett és ez sem tetszik... ez a 3d nekem nagyon nem bejövős.
  • Tinman #147
    Igen, aki még nem játszotta őket végig, annak motiváló lehet... én viszont VII-től felfelé mindent lenyomtam már az öreg PS2-ön (kivéve a XII-öt, mert japánból gyenge vagyok). Most jöhetnek 7-től lefelé :-)
  • Super DANTE
    #146
    De a PS emulátorral majd nyomhatod a sok FF-t 7-8-9, meg jövő év elején jön egy új FF is PSP-re.
  • Tinman #145
    Jómagam úgy választok konzolt, hogy mennyi FF rész van rá :-)
    Mivel NDS-re hamarosan kint lesz az angol FF III, továbbá gond nélkül futtatja a GBA-ra kiadott FF-ket, így nem is gondolkodtam el PSP-n.

    Ha már handled cuccot veszek, akkor azt szeretném, hogy az akksija sokáig bírja, kicsi méretű legyen a gép és sokféle dolgot tudjon. /Ezért van még egyelőre N-gage-m./
    Mivel a PSP ezek közül csak ez utóbbinak tesz eleget ezért én sem foglalkozom vele.
    PSP-re Advent Children videot irogatnak, az meg nem érdekel, mert megvan már DVD-n.
  • Csibe001
    #144
    Nagy valószínűséggel a Ridge Racer volt az.
    Egyébként már írtam, de a filmnézés sztem tökéletes miután Freemaan elárulta hogyan s milyen codeccel kell csinálni. :)
    De egyébként tényleg szubjektív a dolog, ebben teljesen igazad van.Éppen ezért nem szídom a psp-t eccerűen nem foglalkozom vele. :P
    S éppen ezért nincs értelme vitázni egyáltalán semmilyen konzolról.Vagy legalábbis érvelni kell nem csupán psp a király vagy nds a király szlogennel hozzászólni.
    Szóval én Veled értek egyet. :) (Még a 3D erőltetésének visszafogásában is.)
    Kivétel persze a FF.A japán verziót megnéztem otthon s igaz nem a legszebb de élvezetes lesz csak jönne már angolul.
  • VLB
    #143
    Ez az egész téma nagyon szubjektív. Kinek mi jön be.
    Az egésszel ott kezdem mielött megköveztek hogy én nintendós vagyok . De most már inkább csak zeldás, már csak ez tetszik az új jáétákaik közül (ezért is lesz DS-m egy játék erejéig). Én is imádom a gyerekes játékokat, bár 21 éves vagyok. Volt GCm, volt GBA-m azt cseréltem N-Gage-re majd PSP-re. imádtam a GBA-t, az ugrálos játékait. De Vrally3-on kívül hiányoztak róla az autó versenyek. Ds mellett is dönthettem volna, de nem tetszik hogy eröltetik rá a 3d-t, pedig nagyon nem az erössége. Ti azt látjátok hogy a DS-nek jobb a játékkínálata, de nekem meg a PSPé tetszik. Szubjektivitás az egész.
    Amúgy TV-t neten keresztül is lehet PSP-n nézni. Filmet is MP3at is jobb rajta nézni/hallgatni.
    Innovitásból meg annyit, hogy PSPre ott a Loco Roco, rengeteg játékot lever, szerintem ez egy nintendó feelinges játék, nektek ds fanoknak nagyon tetszene.

    Egy szóval nem mondtam hogy a gyerekeké a DS, csak hogy az dobja meg az eladást.

    GameGear-em sajna a kukában végezte:( elszállt szegény...

    Csibe: melyik volt az a játék?

  • öregharcsa
    #142
    azaz uccsó az aláírásodban mintha kilógna a sorból
  • #141
    Ember miért kell neked mindenbe beleokoskodnod!? Mi lenne ha néha nem írnál semmit!?
    Üdv!
  • petersz
    #140
    Csatlakozom Ersimanhen, egyelőre ds-re vannak a jobb játékok, sokkal innovatívabbak. Nem csak összegányolt, a hardvert így-úgy kihasználó átiratok... Az meg a legnagyobb butaság, hogy a ds csak a gyerekeké. A ds-ben pont az a profi, hogy a lányom és én is tudok vele játszani.
  • Tinman #139
    Nahát erről még nem is hallottam...
    És tényleg

  • turho
    #138
    USA GBA-hoz is jelent meg NTSC tv-tuner....ngyobb volt mint a gép :) pl. ebay-en még lehet lelni.
  • Csibe001
    #137
    Ilyenem volt, persze csak a game gear :)
  • Tinman #136
    Miért nincs még mindig olyan handled amin lehet tv-t nézni?
    Mint pl. ezzel:

  • Csibe001
    #135
    Azért mp3 és filmet élvezhetően viszi a DS is. :)
    A sok "csudaszép" játékról meg eltérnek a vélemények.Nekem speciel nem tetszik a psp-s játékok grafikája.Igaz jáccani még csak egyetlen játékkal jáccottam psp-n.Akármilyen meglepő valamilyen versenyzős játék volt. :P De néztem képeket.
  • Tinman #134
    Hö-hö 27 múltam és hamarosan egy NDS boldog tulajdonosa... már alig várom ;-)
  • Ersiman
    #133
    És van aki jó játékokra vágyik :)
    Gondolom én a magam 43 évével szintén a gyerek kategóroiába tartozok :-)))
  • VLB
    #132
    értelme talán az, hogy eligazítja az új vásárlókat, hogy melyik mellet adják le voksukat.
  • VLB
    #131
    nem mindenki vágyik tamagocsira, hanem inkább vmi valóban élvezhető 3d-s autóversenyre, gta-ra, esetleg fps-re, +mp3 út közben, vagy film a haverokkal szélesvásznon. Ebben DS alulmarad.
    De kétségtelenül igazad van,nintendogsot viszik mint a cukrot, hát igen, sok a gyerek, sok az eladás.
  • vg
    #130
    Ennek a topicnak mi az értelme?
  • zola2000
    #129
    A handheld nem hordozható nagykonzol, hanem handheld.

    Ezt a hibát követte el a sega gamegear=master system psp=ps2

    ezzel hardveresen nincs semi baj, a játékokat kell hordozásra optimalizáni.ld nintendogs; warioware; stb...
  • blackfish
    #128
    óó miért nem bírta normálisan megcsinálni a sony a psp kijelzőjét?? minek kellet szar pixel hibésára!? csalodam pspbe!!!!! mega sonyba!!!!!
  • bomlat
    #127
    http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=11067&page=6

    August 2006
    DS = 278,000
    PS2 = 262,000
    Xbox 360 = 204,000
    GBA = 156,000
    PSP = 146,000
    GameCube = 41,000
    Xbox = 9,000

    DS holds on to the lead.
    Xbox 360 hovers over 200K.

    Augusztusi ami konzoleladások.
    DS-ből kétszer annyi fogy mint psp-ből.
  • SH3
    #126
    Lécci ne öljetek emiatt meg
  • SH3
    #125
    Ja és a barátomnak nem PSP-je hanem DS-e van és az tökszar pixeles.Legalábbis a Sims2.
  • SH3
    #124
    PSP 4EVER JA ÉS PSP A KIRÁLY HÁLA A VICE CITY STORIESNAK
  • zola2000
    #123
    Nekem van nds-em, kiegészítő kártyákkal, de semmi pénzért nem cserélném el ratyi psp-re.
  • petersz
    #122
    Sziasztok,

    öcsém elcserélné a kifogástalan állapotú PSP-jét, 3 eredeti játékkal egy jó állapotban lévő NDS-re, kiegészítve a szükséges kártyákkal. Inkább lite kellene neki.
  • bomlat
    #121
    Okulásnak:
    Japán chart (heti)
    http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=8272

    August 21 - 27, 2006
    Nintendo DS Lite - 163,274
    PSP - 29,945
    PS2 - 21,829
    Game Boy Advance SP - 2,719
    Game Boy Micro - 1,819
    X360 - 1,197
    GameCube - 837
    Nintendo DS - 410
    Game Boy Advance - 14
    Xbox - 12

    amerikai eladások HAVI
    http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=11067&page=5

    June 2006
    NDS = 593,000
    PS2 = 312,000
    Xbox 360 = 277,000
    PSP = 221,000
    GBA = 189,000
    GameCube = 51,000
    Xbox = 24,000
    Volt néhány hónap,amikor a psp annyi eladást produkált mint a ds VAGY a gba (theát a kettő együtt cca. 2* annyi eladást produkált)

  • scorpeeon
    #120
    Garis még? Akkor vidd vissza cserére! Ha meg nem... vegyél új kijelzőt hozzá :)
    (amúgy rajtad kívül ilyen esetről még nem hallottam, dobáltad, vagy víz érte vagy mitől lehetett?)